...:::Tomo:::... napisał(a):

|
Kreatyna?! Bój się Boga! nie można
|
Moim zdaniem można. Najlepiej zadzwonić do centrum krwiodawsta i zapytać. Nr tel: (012) 261 88 16
Takie coś znalazłam: c)
Kreatyna - konieczna jest 1-2 tygodniowa przerwa między przyjęciem ostatniej porcji a oddaniem krwi. Stężenie kreatyny u osób suplementujących się może być kilkadziesiąt razy wyższe, niż u 'normalnych' - gdyby tak krew trafiła do osoby chorej np. na niewydolność nerek, mogłoby być nieciekawie;
d) Byłoby dobrze, gdyby
od treningu do oddania krwi minęło
1-2 dni. Szczególnie w przypadku kulturystów często dochodzi do mikrourazów włókien mięśniowych, co skutkuje istotnym podniesieniem poziomu aminotransferaz oraz fosfatazy kreatynowej, więc jeżeli pójdzie się na pobranie niedługo po intensywnym wysiłku, to istnieje spora szansa, że zostaniemy zdyskwalifikowani ze względu na zbyt wysoki AlAT.
źródło:
http://forum.krewniacy.com/viewtopic...286364f983a764