Wyświetl pojedynczy post
Tiramisu
Senior Member
 
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 08.12.2010, 21:18
...:::Tomo:::... napisał(a):Wyświetl post
Kreatyna?! Bój się Boga! nie można
Moim zdaniem można. Najlepiej zadzwonić do centrum krwiodawsta i zapytać. Nr tel: (012) 261 88 16

Takie coś znalazłam: c) Kreatyna - konieczna jest 1-2 tygodniowa przerwa między przyjęciem ostatniej porcji a oddaniem krwi. Stężenie kreatyny u osób suplementujących się może być kilkadziesiąt razy wyższe, niż u 'normalnych' - gdyby tak krew trafiła do osoby chorej np. na niewydolność nerek, mogłoby być nieciekawie;
d) Byłoby dobrze, gdyby od treningu do oddania krwi minęło 1-2 dni. Szczególnie w przypadku kulturystów często dochodzi do mikrourazów włókien mięśniowych, co skutkuje istotnym podniesieniem poziomu aminotransferaz oraz fosfatazy kreatynowej, więc jeżeli pójdzie się na pobranie niedługo po intensywnym wysiłku, to istnieje spora szansa, że zostaniemy zdyskwalifikowani ze względu na zbyt wysoki AlAT.
źródło: http://forum.krewniacy.com/viewtopic...286364f983a764
Ostatnio edytowane przez Tiramisu : 08.12.2010 o godz. 21:25.
"Nawet jeśli serce miałbym sztuczne to biłoby wraz z bębnem za Wisłę,,,"
Odpowiedz cytując