Wyświetl pojedynczy post
impreza
Senior Member
 
Od: 09.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19668
Stary 07.12.2010, 00:17
QBAS napisał(a):Wyświetl post
Panowie dzięki za odpowiedź. Ale aż tak tępy nie jestem Potrafię robić wykresy. Ale chodzi mi o bardzo złożone wykresy, w których nie jest ważne wprowadzanie super dokładnych danych, ale pokazanie samego trendu. Piszę pracę i kilka rzeczy potrzebuję zobrazować za ich pomocą. Myślałem, że może jest jakiś sposób na zrobienie takich wykresów w sposób prosty, powiedzmy bardziej "graficzny" niż "matematyczny"..
To jak? Da się coś takiego zrobić?
W Excelu jest taka opcja jak dodawanie linii trendu.
Musisz mieć ustawiony odpowiedni typ wykresu, działa napewno na punktowym z wygładzonymi liniami, klikasz prawym na wykres który masz z danych i wybierasz opcję "Dodaj linię trendu", ustawiasz zwykle liniowy i masz linię trendu dla danego wykresu, możesz dodatkowo wybrać punkt przecięcia tej linii z dowolnym punktem albo naniesienie równania tej linii na wykres.

Ostatnio edytowane przez impreza : 07.12.2010 o godz. 00:21.
Odpowiedz cytując