Wyświetl pojedynczy post
wtf
Senior Member
 
 
Od: 01.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#828
Stary 06.12.2010, 13:14
Kocur napisał(a):Wyświetl post
Hej "Dizlowcy"

Co sądzicie o kilkukrotnym podgrzewaniu świec? Jedni mówią że szybciej padają inni że to wskazane jak są takie pieprzone mrozy jak ostatnio.
Nic tam nie pada szybciej moim zdaniem, zawsze podgrzewam świece dwa trzy razy jak temperatura spada do -20, chodzi o to żeby lepiej wygrzać komorę spalania w silniku i poprawić warunki samozapłonu o który łatwiej jest w wysokich temperaturach, zmiany żywotności świec nie zanotowałem. Poza tym nigdy na mrozie po uruchomieniu silnika nie ruszam od razu tylko czekam aż silnik złapie parę stopni (odśnieżanko, szlug, etc) i dopóki nie ma tych min 50st to delikatnie obchodzę się z pedałem gazu (staram się nie przekraczać 2000obr/min). Generalnie, jako użytkownik trzeciego diesla z rzędu mogę powiedzieć, że podstawa zimą w dieslu to:
- dobry akumulator
- sprawne świece żarowe
- czysty filtr paliwa
- przy dużych mrozach ON tylko ze Statoil (nigdy jeszcze się nie rozczarowałem) i nie jeździć na rezerwie
"Nie ma odpornych na ciosy,
są tylko źle trafieni"
Jerzy Kulej
Odpowiedz cytując