Wyświetl pojedynczy post
Sartre
Senior Member
 
 
Od: 06.2010
Skąd: Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1726
Stary 03.12.2010, 10:42
Katar, to pół biedy. Mają absurdalną ilość pieniędzy, stadiony sobie zbudują nowoczesne i ładne, strefa czasowa jest dla nas bardzo korzystna, dla turystów fajne miejsce na wyjazd wakacyjny... Spośród kandydatów lepsze byłyby USA, no ale Katar był dla mnie drugi w kolejce, więc ok.

Natomiast totalnym absurdem jest dla mnie wybór Rosji. Nie dlatego, że Ruskich nie lubię, ale dlatego że po pierwsze - co to za Europa, po drugie - bezsensowne odległości między miastami, w których będą mecze, po trzecie - Rosja już ma jedną wielką imprezę sportową, a nagle dostaje drugą, po czwarte - lepszy potencjał kibicowski mają Holandia/Belgia oraz UK, po piąte - Rosja jest po prostu niebezpieczna. Nawet zakładając pełen profesjonalizm i dobrą wolę administracji rosyjskiej, w przypadku tego kraju taka impreza, która rozstrzelona jest po kilku odległych od siebie o tysiące kilometrów miastach, jest po prostu nie do upilnowania. Olimpiada zimowa w Soczi - ok, rzucą wszystkich FSBowców na Kaukaz, wysiedlą wszystkich ludzi zarabiających poniżej średniej krajowej z okolicznych terenów, będzie z grubsza biorąc spokojnie. Ale Petersburga nie wysiedlą, Moskwy nie upilnują. Zresztą, nie oszukujmy się, smarowali wszyscy z grubsza biorąc równo, więc paradoksalnie mogli podjąć "uczciwą" decyzję i zgarnąć godny smar, ale cholery się złakomiły.
Legionista
Odpowiedz cytując