Co do bazy treningowej, to ja bym to zrobił tak:
Niebieski - teren pod szkółkę piłkarską z zapleczem sportowym (szatnie itd).
Bordowy - boiska treningowe pełnowymiarowe:
- 2 na wschód od szkółki oświetlone, podgrzewane, jedno ze sztuczną i jedno z naturalną murawą.
- na południe od szkółki boisko o nawierzchni naturalnej, podgrzewane, oświetlane.
- reszta boisk pełnowymiarowych o nawierzchni naturalnej
Żółty - boiska treningowe niepełnowymiarowe. Często piłkarze na treningach grają w różne gierki na małej przestrzeni.
Tym sposobem otrzymalibyśmy 7 pełnowymiarowych boisk treningowych i kilka mniejszych.
Piłkarze zazwyczaj korzystaliby z 2-3 położonych najbliżej stadionu, dzieciaki ze szkółki miałyby do dyspozycji 4/5 pełnowymiarowych + jedno/dwa mniejsze.
W zimie, czy wieczorami jedno/dwa boiska podgrzewane używane byłyby przez I zespół. Trzecie podgrzewane boisko do dyspozycji uczniów (zapewne zajęcia w zimie byłyby znacznie ograniczane).
Oświetlenie boisk zamontować częściowo na budynku szkółki, częściowo na słupach - tym sposobem będzie mniejszy koszt, zamiast 12 słupów oświetleniowych byłaby potrzeba postawienia tylko 5 (jeden podwójny, między boiskami na wschód od szkółki).
Oczywiście wizja z natury sci-fi, ale jeśli klub kiedyś znajdzie pieniądze, to można zbudować tutaj całkiem spore zaplecze. Warunek - pozyskanie terenów od Cracovii/miasta i pieniądze na budowę szkółki i boisk.