Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Wizard
Senior Member
 
Od: 07.2006
Skąd: Gdańsk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7206
Stary 27.11.2010, 19:03
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Ale Lechia dostaje, coś im chyba nie leżało ewidentnie dzisiaj. Jeszcze w cholerę roboty przed nimi aby na jakąs powtarzalność wskoczyli. 3-1 wygrywają u siebie,a teraz 3-1 w plecy. No tak nie można....
Racja, w tym właśnie tkwi główna przeszkoda aby skutecznie walczyć o najwyższy cel Lechia potrafi zagrać świetnie, widowiskowo, także skutecznie, by kolejkę później rozczarować tak jak dzisiaj. A mistrza zdobywa nie ta drużyna, która gra widowiskowo (choć dzisiejszy mecz temu przeczy, ale to inna para kaloszy - biorąc pod uwagę całą rundę to Lechia grała bardzo fajnie dla oka) i w kratkę, a ta, która gra równo i powtarzalnie, często pomijając styl (na nasze polskie warunki).

Oczywiście to tylko porównanie, absolutnie nie twierdzę, że Lechia bije się już w tym sezonie o MP - realnie patrząc to miejsce 5-6 to aktualny poziom gdańszczan. Prosty przykład to Wisła - w ostatnim sezonie często grała bezbarwnie (w tym zresztą też), ale mimo to zajmuje 2 miejsce w tabeli. Wielkie drużyny charakteryzuje to, że wygrywają wtedy gdy nie idzie. Lechii tego właśnie brakuje. Jeszcze, miejmy nadzieję, że wszystko jest kwestią czasu
Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. - J. Mosdorf
Odpowiedz cytując