Co do sektora gości - oddzielić około 1,8-2tys miejsc od strony okrąglaka, dalej zrobić 2,5m płot -> 1/2 rzędy bufora > pleksa.
Na tej trybunie do wymiany jest sporo szklanych paneli oddzielających sektory (widoczne pajęczyny) to można wreszcie wywalić je w diabły i zrobić niskie barierki, jak na wschodniej. Zresztą nie rozumiem polityki klubu, Nie robią nic, aby pozbyć się tego syfu ze stadionu, który będzie upierdliwie utrudniał oprawy na trybunie północnej i ograniczał widoczność na południowej. Nie wiem też czemu policji one się strasznie podobają - toć na trybunie północnej nie wybuchnie rebelia, a żeby przedostać się do sektora gości trzeba byłoby gonić po murawie, lub obiec pół stadionu... Na trybunie południowej pewnie będzie też sektor rodzinny, a jakoś nie widzę powodów do obawy, że zachce im się bitwy z przyjezdnymi.
Proponowałbym to zrobić tak (na przykładzie trybuny północnej, ale sektory południowej są niemal identyczne)
brązowa linia - płot 2,5m. Na tyle rzadki, aby umożliwiał oglądanie meczu.
Linia seledynowa - obecna pleksa dzieląca sektory.
Tym sposobem uzyskamy sektor gości na 2200 osób.
Wnętrze? Normalnie promenadę wewnętrzną rozdzielić płotem, tak aby kibice gości mieli do dyspozycji toalety (i jeśli się pojawią, to jeden kiosk gastronomiczny).