Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1140
Stary 25.11.2010, 15:23
Donson napisał(a):Wyświetl post
Sorry że dopiero teraz odpisuję, ale cały dzień byłem w robocie.
Generalnie każda rehabilitacja zaczyna się od stopniowego włączania dodatkowych obciążeń. Musisz o tym pamiętać. O ile nie jesteś wyczynowcem, to suplementacja napewno pomoże, ale...
No właśnie zaczynają się schody. Zależy jak biceps jest rozwinięty. Jeżeli mięsień jest masywny to intensywność skurczów jest siłą rzeczy większa. Na początku zrezygnuj z ćwiczeń hiperkinetycznych (wymagających szybkich skurczów - pompki, ciężkie hantle, podciąganie na drążku - odpuść to wszystko na razie).
Zacznij od hipotonicznych - najlepiej angażujące grupę mięśni niż ten jeden - polecam wiosła z niezadużym obciążeniem, "klaskanie" na atlasie. 2-3 kilowe hantle.

Z czasem włączaj większe obciążenia.
Ćwiczenia hipertoniczne odpadają w całości - to są ćwiczenia które utrzymują napięcie we włóknach przez dłuższy czas (martwe ciągi, utrzymywanie ciężaru ciała na ramionach np podciąganie kolan na drążku - odpuść).

Pływanie napewno pomoże - a napewno nie zaszkodzi.
Nie wiem jak długo masz zamiar trenować (rehabilitować ten mięsien), ale po około 3-4 tygodniach zrób sobie USG tego przyczepu i zobaczysz jak to wygląda. Wtedy sam dobierzesz obciążenie.
Wcinaj galaretki jeszcze.

Życzę powrotu do zdrowia.

3maj się
Dzięki za info. Czy spotkałeś się kiedyś już z taką kontuzją w realu a jeśli tak to czy delikwent odzyskał 100% formy z przed kontuzji?
Odpowiedz cytując