Wyświetl pojedynczy post
jachting
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Giżycko

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5462
Stary 25.11.2010, 12:42
domenica90 jeśli Arboleda wyjedzie z Polski , to obywatelstwa można rzec, że prawie na pewno nie dostanie (Smuda także wspominał o tym że to zależy od tego czy Maniek zostanie w Polsce) .
Arboleda targuje się z klubem dlatego że jest świetnym piłkarzem i zasługuje na wyższą pensje .
Zagranicą mógłby zarabiać naprawde duże pieniądze, narazie daje pierwszenstwo Lechowi , więc zobaczymy co z tego wyniknie . Zależy jak na to patrzeć , być może jest to uczciwe z jego strony, że uzależnia gre w Reprezentacji ,od tego czy zostanie w Polsce .

sq napisał(a):Wyświetl post
ubawiłem się przednio...
w reprezentacji mają grać Polacy, a nie Francuzi, Niemcy i ciemnoskórzy...
TAK tylko 100 procentowi Polacy !
Stawiając tak sprawe właśnie to stwierdzasz , nie dla "półpolaków" ,nie dla korzeni , nie dla emigrantów i imigrantów ,nie z chęci tylko z pochodzenia , jeszcze na kolor skóry chcesz podzielić , . No to wypadałoby zamknąć granice . Tyle że coś takiego jak czystej krwi Polak czy Niemiec i tak nie istnieje .
Magia polega na niczym innym jak na utożsamieniu , z tego tylko wynika twoja polskość .
Sympatia i poczucie wspólnoty z miastem ,regionem czy krajem jest czymś naturalnym i sam czuje taki związek i sympatie .
Jednak sam Kraj to nic innego jak kreski na mapie i szmaty na kijach , jeszcze jest język który zapoczątkował poczucie odrębności .
Prawdopodobnie to obrazuje historia z wieżą Babel , bo raczej nie to że Bóg pomieszał języki .
Jesteś lepszy z tego powodu że w Polsce urodziła się Skłodowska , Szopen , Kopernik ?, to były jednostki które nie miały z tobą nic wspólnego , ogólnie większość geniuszy wymyka się narodowym systemom edukacji , tzn. że naród nie dobrał się do nich i ich nie ukształtował według systemu .
Społeczeństwo to tylko słowo , naprawde istnieje tylko jednostki .
Reprezentacja to także mogą być dla ciebie całkiem obcy ludzie , bardzo umownie mają coś wspolnego z tobą , wystarczy jeden czarnoskóry i twoja bajka prysła ?

Sam także utożsamiam się z Reprezentacją .
Dla mnie jednak wystarczy że będą budowali tą kadre według legalnych zasad i jakoś w miarę estetycznie czyli z poszanowaniem Polaków .
Jednak przedewszystkim silna kadra może być wielkim dobrem i wartością , która może wzbogacić (nie koniecznie w kontekscie pieniedzy , chociaż też) Polske i Polaków.
Ostatnio edytowane przez jachting : 25.11.2010 o godz. 13:37.
"Wspaniałość przejawia się nie w tym, gdzie jesteśmy, ale w jakim kierunku się poruszamy. Musimy żeglować czasem z wiatrem, czasem pod wiatr, ale żeglować, nie dryfować ani stawać na kotwicy."
Odpowiedz cytując