Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
przemo
Senior Member
 
 
Od: 10.2010
Skąd: Tarnów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6902
Stary 24.11.2010, 20:02
Prawda jest taka ze samo zwiększenie/zmniejszenie ilości drużyn w E-klasie nic nie zmieni puki nie zmieni się cały system.
Zmniejszając ligę do 10 drużyn, wszyscy najlepsi zawodnicy znajdą się w tych 10 drużynach. W związku z tym drużyny będące w pierwszej lidze musiałyby albo zainwestować w szkolenie własnych zawodników, albo zakupienie zawodników zagranicznych. Wiadomo że lepszym rozwiązaniem będzie szkolenie bo taniej , a w pierwszych sezonach można by ogrywać ich na zapleczu E-klasy i przygotować ich do gry na wyższym poziomie.

Zwiększenie ilości drużyn do 18 czy 20 zespołów jest bez sensu bo mniejsze kluby, które "za darmo" awansują, bedą inwestować kase w zawodników zagranicznych żeby szybko osiągnąć "sukces", jednocześnie odbije się to na szkoleniu młodzieży.

Optymalnym roziązaniem jest szkolenie i to wie każdy tylko jakoś nie własciciele naszych klubów. Bez tego nasza piłka nigdy nie będzie sie rozwijać i dalej będziemy się podniecać raz jakimś Błaszczykowskim innym razem Lewandowskim. Prawda jest taka że tacy zawodnicy u nas są gwiazdami a za granica najwyżej solidnymi kopaczami.
Odpowiedz cytując