Wyświetl pojedynczy post
Jot
Banita
 
Od: 08.2007
Skąd: Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19410
Stary 24.11.2010, 00:51
Rybka fan :) napisał(a):Wyświetl post
siema, mam pytanie odnośnie wyrobienia ksiązeczki sanepidowskiej: czy badania kału zrobione w 2008 roku są jeszcze ważne i moge śmigać do lekarza medycyny pracy czy chcąc wyrobić książeczkę muszę je zrobić ponownie?
Badanie na nosicielstwo robi się raz na całe życie, ale...
Weszło podobno rozporządzenie ministra zdrowia, że idąc do nowej pracy pracodawca może/ma obowiązek cie wysłać na ponowne badania...
Chyba, że chodzi o jakieś inne badania sanitarno-epidemiologiczne, które robi się w zależności od rodzaju pracy jaką masz wykonywać. Wtedy w książeczce powinni ci napisać datę następnego badania.
Ja robiłem w 2009 inne badania u lekarza medycyny pracy, a te badania o których piszesz w 2006, typ przeglądał je i się nic nie pruł o ważność.

Oczywiście osoba, która specjalizuje się w tego typu wiedzę, mogłaby tutaj zabrać głos. Z ciekawości sam bym się dowiedział jak to jest naprawdę.
Ostatnio edytowane przez Jot : 24.11.2010 o godz. 00:56.
Odpowiedz cytując