Rybka fan :) napisał(a):

|
siema, mam pytanie odnośnie wyrobienia ksiązeczki sanepidowskiej: czy badania kału zrobione w 2008 roku są jeszcze ważne i moge śmigać do lekarza medycyny pracy czy chcąc wyrobić książeczkę muszę je zrobić ponownie?
|
Badanie na nosicielstwo robi się raz na całe życie, ale...
Weszło podobno rozporządzenie ministra zdrowia, że idąc do nowej pracy pracodawca może/ma obowiązek cie wysłać na ponowne badania...
Chyba, że chodzi o jakieś inne badania sanitarno-epidemiologiczne, które robi się w zależności od rodzaju pracy jaką masz wykonywać. Wtedy w książeczce powinni ci napisać datę następnego badania.
Ja robiłem w 2009 inne badania u lekarza medycyny pracy, a te badania o których piszesz w 2006, typ przeglądał je i się nic nie pruł o ważność.
Oczywiście osoba, która specjalizuje się w tego typu wiedzę, mogłaby tutaj zabrać głos. Z ciekawości sam bym się dowiedział jak to jest naprawdę.