martin_6 napisał(a):

Wybory do Sejmiku: PO 33%, PiS 27%, SLD 15%, PSL 13% (!)
Obie największe partie zjazd w dół. Jednak wynik PSL-u stawia w wątpliwość reprezentatywność tych wyników. Chyba jednak ludzie głosowali na "swoich", a nie po szyldach.
|
Jaki zjazd w dół? PO 5% w górę, PiS 2% w górę... Trzeba patrzeć na poprzednie samorządowe, bo to są jednak wybory, które rządzą się swoimi prawami.
A wynik PSL zaskoczeniem także być nie może, gdyż 4 lata temu mieli niemal dokładnie tyle samo głosów.