19dafi06 napisał(a):

dzisiaj w godzinach przed południowych zgubiłem prawdopodobnie w skawinie portfel z dokumentami, żeby było smiesznie portfel był ABG: d ale nie o to mi chodzi. Pytanie moje to czy mogę równocześnie wyrobić dowód i prawo jazdy czy musze mieć najpierw dodwód aby złożyć wniosek o prawko, bo nie pamietam juz jak to bylo;/
PS: i ile to czasu zajmię
|
W Urządzie załatwiasz wszystko za jednym zamachem. Najpierw idzisz złożyć wniosek o dowód, dostajesz tam papierek ze swoimi danymi i z nim idziesz na odpowiednie piętro wydziału kominikacji i składasz następny wniosek o PJ ale na podstawie danych z "papierka".
Załatwianie to zależy ile ludzi bedzie, ale przdpołudnie/popołudnie sobie zarezerwuj. Na DO czekasz miesiąc, na PJ 2 tygodnie.
Jest marna szansa, że się znajdzie, tzn. "uczciwy znalaca" po potrąceniu sobie "10...0%" znaleźnego wyśle pocztą na znany adres. Taki przypadek miał kolega
