Marszałek napisał(a):

Orange startuje razem z ITI, są w jednej drużynie. Wg mnie pójdzie walka na wykończenie,bo C+ bez polskiej ligi leci, a N także bez czegoś nowego co jej przysporzy abonentów padnie. Orange sport bez polskiej piłki nie ma racji bytu. Tak więc walka musi iść niezła i coś czuje,że kasa będzie większa niż szacuje Ekstraklasa. Zwycięzca poza prestiżem i prawem do pokazywania spotkań naszej kopanej długo będzie lizał rany. Wygra ale pewnie zadłużony będzie po uszy. Dlatego uważam,że prawa będą podzielone, bo ich odsprzedaż pozwoli choć trochę ewentualnemu zwycięzcy złapać oddech.
A tak swoją drogą tyle kasy za pokazywanie takiego......
|
Sądzę że kontrakt grubo przekroczy zakładane 500 mln(szacuję na 580-630). Prawdopodobnie e-klasa anuluje ten przetarg i w styczniu rozpisze nowy z sublicencjami i spodziewam się wspólnego startu Polsatu z Canal+. C+ najprawdopodobniej dostałoby w takiej rozgrywce pakiet drugi i trzeci(w sumie 4 mecze w 4 dni, optymalna ilość dla tej stacji), zaś Polsat na swojej platformie miałby pozostałe 4 mecze 1 wyboru. Nie sądzę by grupa TVN była w stanie przebić 530-560 mln, zwyczajnie mają zbyt wiele długów na taką inwestycję.