Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
satori
Senior Member
 
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6390
Stary 17.11.2010, 16:23
Cytat:
Przypomnijmy, że w ramach przetargu dostępne są trzy pakiety na transmisje meczów Ekstraklasy w kanałach Premium - jeden pakiet czterech meczów oraz dwa pakiety po dwa mecze. Wszystkie pakiety może wykupić jeden nadawca, lub kilku nadawców może wykupić kilka pakietów.
źródło: wp

Cytat:
Według nieoficjalnych informacji oferty na wszystkie mecze, wahające się między 380 a 450 mln zł, złożyły tylko Canal+ i Grupa TVN. To mniej, niż oczekiwała zrzeszająca kluby Ekstraklasa SA, która w poprzednim przetargu sprzedała prawa za 360 mln zł za trzy lata. Szefowie klubów liczyli teraz nawet na pół miliarda złotych.
źródło: sport.pl

Cytat:
Cichym sojusznikiem TVN jest Telekomunikacja Polska. Brak oferty ze strony jej stacji Orange Sport, która dziś dzieli się ligą z Canal+, nie oznacza bowiem wcale braku zainteresowania. Grupa TVN podpisała niedawno dziesięcioletnią umowę o współpracy z TP, a więc także z Orange. Prezes zarządu Grupy TVN Markus Tellenbach zapowiadał w wywiadach, że obie firmy mogą wystartować w przetargu razem. Ostatecznie tego nie zrobiły, ale stacja Waltera w przypadku zwycięstwa chce się podzielić sublicencją z Orange. - To możliwy scenariusz. Tellenbach przyszedł do TVN od Ruperta Murdocha, a jego spółki zawsze stawiały w Europie na piłkę i zdobywały prawa do ligi - usłyszeliśmy od osoby znającej rynek. Ligowe transmisje pokazywałby jednak nie otwarty TVN, tylko dostępny na platformie N i w kablówkach nSport.

Według nieoficjalnych informacji to właśnie Walter i Tellenbach złożyli wyższą ofertę - na 450 mln zł. Wyższą, bo jest w niej już zawarta sublicencja dla Orange. To ponoć nie podoba się Ekstraklasie, bo formalnie sublicencje miały być zakazane w warunkach przetargowych, ale oba koncerny liczą, że uda im się to obejść.

Polsat stoi z boku, bo właściciel stacji Zygmunt Solorz mógłby być zainteresowany jedynie meczami Śląska Wrocław, którego jest współwłaścicielem. Niewykluczone, że teraz włączy się do negocjacji z którąś ze stron, np. Canal+.
źródło: sport.pl
Ostatnio edytowane przez satori : 17.11.2010 o godz. 16:27.
Odpowiedz cytując