iiYama napisał(a):

Jak dla mnie idealnie byłoby pozostawić starą halę na powiedzmy koncerty, treningi, czy inne eventy. A za nią postawić nową jak główną arenę zmagań sportowych.
Gdyby jednak istniała konieczność z uwagi na brak miejsca postawienia nowej w miejscu starej to należałoby ją wyburzyć do zera. Choć byłoby szkoda bo przecież choćby ostatniego lata klub zainwestował trochę pieniążków w jej modernizację.
|
Następstwem pozostawienia starej hali, moim zdaniem, będą mniejsze gabaryty nowej oraz fakt iż będzie ona architektonicznie mniej reprezentacyjna ( nie będzie widoczna z ulicy to raz a dwa będzie musiała w jakiś tam sposób harmonizować z socrealem starego budynku - być może nawet będzie połączona ).
Dochodzą również poźniejsze koszty utrzymania dwóch obiektów i chyba jakiejś rewitalizacji elewacji zewnętrznej, która przez lata już, nie oszukujmy się trochę się zestarzała.
Jednakże rozbiórka hali to też koszty - i to duże.
Być może odetną nam je przy kosztach wykończenia nowej.
Już sama nie wiem co byłoby lepsze...