|
Gdzieś ostatnio przeczytałem wypowiedź Maaskanta na temat taktyki i stylu gry Wisły, bodajże podczas chat'u organizowanego na głównej.
Na pytanie odnośnie 4-4-2 odpowiedział że Wisła nie będzie tak grać gdyż do takiej taktyki potrzeba 4 dobrych i wszechstronnych zawodników. Inna jego wypowiedź to stwierdzenie że wciąż szuka najlepszego ustawienia i odpowiedniego balansu pomiędzy obroną a atakiem.
I należy się z nim zgodzić, my takich nie posiadamy.
Nasi skrzydłowi nie są demonami prędkości i wirtuozami dryblingu.
Nasi środkowi pomocnicy nie są uniwersalni. O ile Sobola i Wilka można chwalić za walkę, odbiór i kopyto to rozegranie piłki i przegląd pola mają nie najlepszy.
Podobnie ma się sytuacja z ofensywniej usposobionymi Gargułą i Jirsakiem. Technika, podania ok ale męska gra w defensywie nei bardzo. Szczególnie Czech aby przerwać akcję rywala musi się uciekać do fauli.
Nie mamy w drużynie Gerarda, Lamparda itp.
|