legion18 napisał(a):

(...)
Panowie obiektywni poczytajcie sobie też o panu Leszku Saksie, zatrzymanym w aferze korupcyjnej, który odpowiedzialny był za obsadę sędziów w ekstraklasie i był pracownikiem...telefoniki.
|
Ile razy można tłuc to samo? Saks nie był pracownikiem Tele-foniki, tylko fabryki kabli w Ożarowie. Cupiał kupił Ożarów, by pozbyć się konkurencji - zamknął zakład i zwolnił pracowników. Nie wiem, na jakiej podstawie Saks miałby być "wdzięczny" Cupiałowi i Wiśle za upadek Ożarowa...
Z drugiej strony sugerowanie, że Cupiał miał wydać kilkaset milionów złotych, by podkupić Saksa jest też absurdalny

Sędziów można było kupować znacznie taniej.
Mało tego, sprawa Saksa została tak rozdęta przez media, że potem przez 2 lata każdy sędzia 2 razy się zastanowił, zanim podyktował dla nas karnego. W efekcie były kuriozalne sytuacje, jak mecz z GKS Katowice, gdzie Żurawskiego wycięto równo z trawą bez piłki, a sędzia udawał że tego nie widzi.