tofik napisał(a):

|
I zapowiada sie powrót do 4-4-2.
|
Skąd taki wniosek? Na czacie wyraźnie powiedział, że żeby grać w tym ustawieniu trzeba mieć 4 dobrych pomocników. Najwyraźniej Maaskant uważa, że takowych nie mamy, bo gramy inaczej.
Moim skromnym zdaniem wygląda to tak:
Środek
Sobol jest słabszy niż jeszcze 2-3 lata temu, ale powiedzmy, że według Maaskanta nawet teraz spełnia wszystkie kryteria. Mamy wobec tego pierwszego "dobrego" pomocnika.
Jirsak na pewno nic nam nie gwarantuje
Garguła obecnie jest daleki od swojej życiowej formy i trudno o nim powiedzieć, że obecniej jest czymś więcej niż średniakiem
Boukhari nie jest w formie, ale niezależnie od formy, właściwie nie wiem, w jakim ustawieniu i na jakiej pozycji grało mu się najlepiej
Wilk może grać obok Sobola, ale w 4-4-2 bedzie wtedy tragedia w ofensywie
Skrzydła
Kirmowi daleko do Kosowskiego czy Zieńczuka z najlepszego sezonu. Na razie jest nieprzewidywalny i na pewno ciągle nie gra na takim poziomie, jaki pozwoliłby go uznać za drugiego dobrego pomocnika w naszym zestawieniu.
Mały gra na prawym skrzydle, bo nie ma tam kto grać, nie jest ideałem na tej pozycji. Nie jest również idealnym napastnikiem, więc właściwie nie wiem, gdzie powinien grać

.
Łobo
Palijć to też nie nasz wymarzony pomocnik
Pietia to też tylko substytut pomocnika o jakim marzymy