|
Napiszę pewien truizm.
Widać ewidentnie, że jak miasto jest z klubem to inwestycja idzie (Poznań, Wrocław, KSC).
Tam gdzie urzędnicy z konieczności zajmują się problemem to się wlecze.
Dlatego zanim cokolwiek ruszyło się na Wiśle to miasto chciało dać (dało w postaci dzierżawy terenu) Cupiałom wolną rękę.
Cupiał nie chciał się zbytnio angażować, więc stadion buduje miasto.
Jakby TF postawiła stadion TF Park to nie byłoby dyskusji o wycofywaniu się z klubu.
Nie ważne - priorytetem dla miasta było ze względów osobistych KSC, ale także względy praktyczne (tj. budowanie od zera) o tym zdecydowały.
Z Legią gramy u siebie 2 razy w roku.
|