|
Aglomeracja Slaska (a dokladniej GOP) liczy 2.7 mln mieszkancow
Poza tym faktycznie jest duzo klubow, ale taki liczy sie tylko Ruch i Gornik. Gieksa tez juz znaczy coraz mniej i raczej nie zanosi sie na tendencje zwyzkowa. Co to za konkurencja w postaci Ruchu Radzionkow i Piasta Gliwice? W Giwicach tyle co Piasta jest Gornika, W Katowicach Ruchu tez jest sporo, nie duzo mniej niz Gieksy. W Radzionkowie rzadzi Polonia Bytom, ktora w wlasnym miescie ma dzielnice opanowane przez Ruch i Gornik. Tychy to tez juz raczej melodia przeszlosci. Miasta bez powazniejszych klubow w miescie swa opanowane przez GZ i RCH. Z calej aglomeracji to sila Ruchu i Gornika razem to jakies 80%
|