|
Myślę, że to będzie dobry temat na moje zapytanie. Podatki, opłaty i inne obciążenia, które płacimy po ustaleniu ich przez polityków to chyba jedna z najważniejszych spraw, które powinny nas interesować nieprawdaż ?
Na stronce z licznikiem długu publicznego, który na dzień dzisiejszy przekroczył 740 mld zł..., jest napisane,że na koniec tego roku:
- państwowy dług publiczny wyniesie 750,8 mld zł
- dług sektora finansów publicznych ma wynieść 783 mld zł
Teraz jak ja mam to rozumieć, że samorządy są zadłużone na 33 ,8 mld zł ?
Jeszcze jedno pytanie, przy określanu czy dług przekroczył 55% pkb bierze się państwowy dług czy ten większy, dług sektora finansów publicznych ?
|