7 kotów napisał(a):

|
Stadion Widzewa oczywiscie kompletnie nie pasujacy do otoczenia. Wizualizacja nocna wiec sie wszystkim podoba.
|
Szczerze, nie wiem, co Ty byś chciał tam pasującego do otoczenia postawić. Tam się nie da postawić czegoś pasującego do otoczenia, chyba, że planujesz wyburzyć kwartał PRL-owskich bloków, który stoi jakieś 50 metrów od dzisiejszej trybuny krytej. To od zachodu. Od północy tuż za stadionem jest linia kolejowa. Od wscjodu boisko treningowe i trochę niezagospodarowanej zieleni. Od południa Aleja Piłsudskiego, jedna z arterii miasta. To jest jeden z głównych problemówWidzewa, tam nie ma miejsca żeby upchnąć stadion. Jak znam życie nawet jak zaczną budowę, to mieszkańcy bloków oprotestują decyzję i zablokują budowę.
Co do obydwu stadionów, to oczywiście politykierzy chcą użyć ich jako kart przetargowych w najbliższych wyborach. Ale oba kluby naciskają, żeby na najbliższej (dzisiejszej) sesji rady miasta przepchnąć wiążące decyzje. ŁKS niby ma już stadion w planach budżetowych miasta, ale mało się w tej sprawie dzieje. Natomiast Widzew chce terenów pod stadion na własność, a miasto szuka wszelkich możliwych wykrętów. Widzew póki co stadion budować ma za własną kasę, a miasto ma tylko przebudowac okoliczną infrastrukturę, dołożyć kładk nad Aleją piłsudskiego, przebudować uliczki tak, żeby był lepszy dojazd. Ale jak szybko to nie przejdzie, to Widzew ma inny plan. Za stadion zapłaci miasto, bo Widzew będzie lobbował swoich kandydatów do rady miasta i w ten sposób będzie chciał załatwić sprawę budowy.
Oldpara napisał(a):

|
Rzeczywiście :/ Kolejka jest przesunięta. Co za pech :(
|
Moim zdaniem to dobrze. Lepiej grać w grudniu ostatni mecz na sztucznej niż ewentualnie męczyć się z nagłym atakiem zimy i taplać się w lepkiej brei.