Wyświetl pojedynczy post
rav
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16310
Stary 08.11.2010, 11:30
Oto odpowiedź na interpelację:

http://www.wislakrakow.com/_files/OR...57-3918_10.pdf

+ załącznik (umowa między miastem a Polimex-Mostostal): http://www.wislakrakow.com/_files/OR...-zalacznik.pdf

Ciekawa jest odpowiedź na pytanie o skyboksy (pkt. 10). Wreszcie przyznano, że widoczność z nich jest do dupy i rozważane są dwie opcje:

- zburzenie części murku i uzupełnienie przegrodą szklaną, tak żeby spełniało przepisy,
- podniesienie obu rzędów foteli.


Pytania były takie:

1. Czy jest planowana zmiana koloru schodów na trybunie południowej? (żółty kolor nie będzie współgrał z resztą trybun)

2. Czy na stadionie będą nowe ławki rezerwowych? Jeśli tak to jakie (czy jest wzór), kto je kupi (miasto, jako inwestor , Wisła, lub inny operator)?

3. Kiedy rozpoczną się pracę we wnętrzach trybuny północnej? Proszę podać dokładny harmonogram działań mających doprowadzić trybunę do stanu zgodnego z wymogami UEFA dla stadionów klasy Elite (proszę o konkretne terminy przetargów, wykonania poszczególnych prac, montażu monitoringu, kołowrotów etc.).

4. Czy planowany termin otwarcia całego stadionu, na listopad, dotyczy 1 dnia tego miesiąca czy 30 listopada? Kto poniesie konsekwencje, jeśli nie zostanie dotrzymany? Przypominam, że dotychczas zostały nie dotrzymane trzy terminy : 31 grudnia - oddanie trybuny wschodniej, 15 lipca oddanie całego stadionu (w drugiej wersji oddanie 3 trybun do tego terminu), początek sierpnia - oddanie 3 trybun, a obecnie mamy gotowe tylko 2 trybuny!

5. Dlaczego nie dotrzymano terminu ogłoszenia przetargu na operatora kiosków gastronomicznych? W odpowiedzi na poprzednią interpelację padła data "nie później niż w sierpniu b.r.", a przetargu nie ma. Kiedy więc zostanie ogłoszony?

6. Z jakiego powodu został unieważniony przetarg na zabezpieczenie konstrukcji stalowej trybuny północnej? Czy w związku z tym to zaplecze nie zostanie wykonane do 29 października i trybuna będzie stać nieużywana?

7. Ile czasu (z winy wykonawcy) wynosi opóźnienie przy realizacji trybuny wschodniej i zachodniej? Czy jest to dokładnie policzone?

8. Proszę o zacytowanie zapisów umowy między gminą Kraków a firmą wykonującą stadion, odnośnie pierwotnych terminów ukończenia inwestycji, kar umownych za nie dotrzymanie ww. terminów, sposobu rozliczania tych kar. Proszę o przedstawienie ich odnośnie każdej z budowanych trybun. Proszę o załączenie pełnych kopii umów zawartych między gminą a głównym wykonawcą, wraz z późniejszymi aneksami oraz zmianami dla trybuny wschodniej oraz zachodniej.

9. Czy planuje się polepszenie widoczności z poziomu loży VIP (sky-box)? Wedle opinii wielu naocznych obserwatorów, z pierwszego rzędu skyboxów nadal nie widać całości boiska. Osoby niższego wzrostu czy dzieci w ogóle są wykluczone z możliwości oglądania meczu. Czy inwestor, jakim jest miasto ma zamiar coś z tym zrobić? A jeśli nie, czy miejsca pierwszego rzędu będą miejscami z ograniczoną widocznością, bądź czy też będzie wprowadzony limit wzrostu dla osób chcących wykupić te najdroższe miejsca na stadionie?

10. Na jakim etapie są działania w zakresie znalezienie sponsora tytularnego stadionu? W odpowiedzi na interpelację z dnia 5 marca 2010 (sygnatura odpowiedzi OR-03.0057-3597/10) znalazło się stwierdzenie "aktualnie przygotowane są warunki uczestnictwa w konkursie". Czy przez ostatnie sześć miesięcy warunki w/w konkursu zostały ustalone, czy też poszukiwania sponsora tytularnego zostały zawieszone? Jak tak, proszę o uzasadnienie tej decyzji.

11. W odpowiedzi na interpelację z dnia 22 października 2008 (sygnatura odpowiedzi OR-05.0057-2216/LIV/08), znalazło się stwierdzenie "W końcowej fazie opracowania znajdują się projekty obniżenia płyty boiska oraz infrastruktury zewnętrznej i zagospodarowania terenu. Zakończenie tej części prac przewidziane jest na połowę grudnia br." (gdzie br. oznacza rok 2008!). Informacja o projekcie zagospodarowania terenu znalazła się również w odpowiedzi o sygnaturze OR-03.0057-3358/LXXXVIII/09 - "Dokumentacja projektowa uzupełniana jest sukcesywnie, w miarę realizacji nadzorów autorskich:(...) - projekt zagospodarowania terenu w tym projektu zieleni (ewentualne nasadzenia, klomby, trawniki)". Jak to możliwe, że do dnia dzisiejszego "Projektant nie dostarczył projektu zagospodarowania terenu."? (odpowiedź na interpelację z dnia 10 maja 2010).

12. Czy zostanie zrobiony odpływ z fos przed trybunami północną i południową?

13. Czy pleksy oddzielające poszczególne sektory na trybunach D i E zostaną usunięte?

14. Czy sektor gości będzie się znajdował ostatecznie na trybunie E? Czy ta kwestia została już omówiona z policją?

15. Kiedy zostanie wykonany sektor dla gości? W jaki sposób planuje się zabezpieczenie sektora dla kibiców drużyn przyjezdnych oraz oddzielenie go od pawilonu medialnego?

16. W jakiej formie przed wejściem głównym trybuny zachodniej, będzie wykonany napis informacyjny o stadionie? Bowiem zaprezentowana wcześniej w ramach makiety stadionu, wersja napisu " Stadion Miejski Wisła Kraków " zasłaniającego kilkadziesiąt metrów okien trybuny zachodniej, tuż nad zadaszeniem, jest nie do przyjęcia z przyczyn estetycznych oraz praktycznych ( napis taki, nie tylko zasłania okna trybuny, ale będzie niewidoczny w znacznej swej części, z uwagi na profil zadaszenia, nie mówiąc tutaj o brutalności tego projektu ).
Tutaj są linki do pkt. 16:
- do projektu (makiety): http://www.wislakrakow.com/www/pictu...stadion/17.jpg
- dla przykładowej, innej propozycji napisu: http://zapodaj.net/0723fdac896e.jpg.html

17.W załączniku przesyłam wizualizacje obłożenia elewacji dibonem (ew.alucobondem). Proszę o ustosunkowanie się czy miasto będzie chciało uratować elewację reprezentacyjnego stadionu naszego miasta przez wykonanie takiej lub podobnej elewacji?

18. Czy rzeczywiście zmieniono projekt i zrezygnowano z budowy połączenia trybuny południowej z narożnikiem południowym trybuny wschodniej (poziom +5.44)?

19. Czy w przypadku trybuny D - powrócono do "starego" projektu, takiego prawie tożsamego z rozwiązaniami na trybunie E? Projekt ten już w 2007 r. został skrytykowany przez ekspertów (za mało miejsca pod trybuną w porównaniu z jej pojemnością, toalety za daleko, itp.). Później projekt został zmieniony, powstały dodatkowe sanitariaty na piętrze, pozmieniano ułożenie punktów gastronomicznych i taki właśnie projekt miał iść do realizacji, a potem powiedziano, że wnętrze będzie jednak według starego projektu. Która wersja ma być realizowana w tym przypadku?

20. W jakim standardzie będzie oddana trybuna zachodnia?:
- czy będzie wyposażone zaplecze prasowe (trybuna prasowa i przestrzeń dla prasy pod trybuną - ścisłe wymogi UEFA i PZPN), co ze studiami TV oraz pomieszczeniami komentatorów TV (także spore wymogi dla klasy ELITE) ?
- czy zostanie oddany w pełni wyposażony control room (centrum dowodzenia),
centrum monitoringu, pokój spikera, obsługa telebimów, serwerownia, itp.?
- co z wyposażeniem szatni oraz pomieszczeń do rozgrzewki, a także pomieszczeń dla delegatów, sędziów, czy pokoju kontroli antydopingowej (także ścisłe wymogi) ?
- co z zapleczem gastronomicznym?
- co z miejscami dla niepełnosprawnych (innymi niż dla niepełnosprawnych. poruszających się na wózkach - słuch, wzrok, itp.), które miały być zlokalizowane na trybunie zachodniej?
Czy termin oddania trybuny zachodniej na koniec października jest nadal aktualny?

21. Co z telebimami? W przypadku stadionów klasy ELITE, stadiony te muszą być wyposażone w ekran wielkoformatowy umożliwiający przekazywanie informacji publicznej. (Uchwala nr XIV/191 z dnia 28 listopada 2007 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie niektórych wymagań technicznych dla lokalizacji i budowy nowych stadionów do gry w piłkę nożną). Kiedy zostaną zakupione? Czy będzie na nie przetarg? Jaki termin realizacji?

22. Co z systemem nagłaśniania? Stadion musi być wyposażony w system nagłaśniana, który nie może być uzależniony wyłącznie od głównego źródła zasilania.

23. Czy zjazd z pawilonu medialnego (nasyp) wzdłuż trybuny zachodniej nie ogranicza widoczność z pierwszego rzędu trybuny?
Ostatnio edytowane przez rav : 08.11.2010 o godz. 11:48.
Odpowiedz cytując