harimata napisał(a):

|
Do mieszkańców Grodu Kraka. Jakie dzielnice\osiedle uważacie za najlepsze do zamieszkania ? Chodzi o dojazd, bezpieczeństwo, kultura, w miarę dużo rozrywki, parki ? Bo na razie to mi tylko Bronowice do głowy przychodzą. Oczywiście interesuje mnie coś blisko rynku (do 25 minut tramwajem) i żeby można było jakoś się poruszać tramwajami.
|
Ja bym polecił Bronowice, Krowodrzę, Azory oraz Krowodrzę Górka. Z tym, że według mnie najlepiej to chyba wypada Krowodrza ( z tym, że część dzielnicy w okolicy ulic Królewska, Armii Krajowej, Piastowska ). Tu masz niedaleko stadion Wisły, blisko na miasteczko studenckie AGH, 10 min autobusem bądź tramwajem do rynku. Dużo zielenii.. bezpiecznie jes