![]() |
[31 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Zabrze, 9 maja, godz. 20:30
Czas na rundę mistrzowską! Po rundzie zasadniczej nastąpił podział Ekstraklasy na dwie grupy- mistrzowską oraz spadkową. Podzielne zostały także punkty wszystkich drużyn, po podziale Wisła Kraków ma na swoim koncie 22 oczka i do lidera z Warszawy traci tylko 6 punktów. Różnice pomiędzy poszczególnymi zespołami są naprawdę minimalne, więc każde ze spotkań będzie bardzo ważne dla układu tabeli. Wisła Kraków w grupie mistrzowskiej zmierzy się przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze, Pogonią Szczecin i Śląskiem Wrocław. Bez względu na to, z kim przyjdzie się nam zmierzyć, obowiązkiem każdego szanującego się kibica Wisły jest obecność na w/w spotkaniach. Pierwsza okazja już w najbliższą sobotę o godzinie 20:30! Biała Gwiazda podejmie Górnik Zabrze. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+Sport HD. W tym sezonie oba klubu mierzyły się już dwukrotnie, lepszy bilans spotkań mają krakowianie, którzy w Zabrzu wygrali aż 5:0 a rundzie rewanżowej zremisowali 1:1. Teraz jednak stawka meczu jest o wiele większa, nie ma już rewanżu, więc każda bramka i każdy punkt jest na wagę złota i ewentualnej gry w pucharach. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze: Sezon 2006/07 29 lipca 2006, 19:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:0, Cleber 22 (karny) Sezon 2007/08 14 sierpnia 2007, 20:00, Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:0, Cleber 4 (karny), Paweł Brożek 26. Sezon 2008/09 24 kwietnia 2009, 20:00, Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:1, Paweł Brożek 29,83, Rafał Boguski 72 – Adam Banaś 14. Sezon 2009/10 Brak spotkań, Sezon 2010/11 30 kwietnia 2011, 16:15, Wisła Kraków – Górnik Zabrze 0:2, Michal Gašparík 24, Daniel Sikorski 81 Sezon 2011/12 20 listopada 2011, 17:00, Wisła Kraków – Górnik Zabrze 0:1, Michał Jonczyk 87 Sezon 2012/13 1 grudnia 2012, 18:00, Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:3, Osman Chávez 60 - Adam Danch 8, Krzysztof Mączyński 50, Arkadiusz Milik 63 Sezon 2013/14 19 lipca 2013, 20:30, Wisła Kraków – Górnik Zabrze 0:0 24 maja 2014, 13:00, Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:3, Semir Štilić 10, Wilde-Donald Guerrier 43 - Mateusz Zachara 3, Adam Danch 67,86 Sezon 2014/15 10 kwietnia 2015, 20:30, Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:1, Wilde-Donald Guerrier 5 - Erik Grendel 53 Terminarz 31. kolejki TM Ekstraklasy: https://pbs.twimg.com/media/CEUx3HZWEAIUXWn.jpg:large Temat okrojony, ze względu na brak czasu. |
Teraz wygrać wszystko i gramy o mistrza :D:D:D:D
A tak poważnie to wszystko jest możliwe przy tak gównianych różnicach i tylko paru meczach, zarówno Europa jak i ostatnie miejsce. Będzie ciekawie :)))) Trzymam kciuki! |
Zjemy ich - 3-0
Marsz po mistrza czas zacząć :D |
Nie wygraliśmy z Górnikiem u siebie od... ponad 6 lat. Masakra, jak ten czas leci :P Najwyższa pora to zmienić, choć zanosi się na trudne spotkanie.
|
Po raz 2365561 sędzia z Mazowieckiego - Marcin Borski głównym rozjemcą sobotniego spotkania.
|
Jakie mistrzostwo ? ludzie co wy pie...olcie z tym składem mało brakowało to była walka o utrzymanie
|
Cytat:
|
Cytat:
Obstawiam, 1:0 wymęczone. Oby. |
Stawiam 0:0 i sporo pokopanych czół do bandażowania :D
Coś mi się wydaje, że już się na wygrywaliśmy w tym roku:P |
Ponoć (według tego 2 forum) rozważany był przez piłkarzy bojkot poniedziałkowego treningu.. we wtorek Głowa i Brozio byli u Gaszyńskiego i nie padły żadne konkrety kiedy grajki dostaną pieniążki.
Dlatego przeczuwam powtórke z ostatniego meczu z Zawiszą czyli 0-1 i pozorowanie gry. Oczywiście chciałbym sie mylić i obyśmy wygrali! |
Szkoda że nie postarali się o 4 miejsce... może coś by się dla nich znalazło...
|
Cytat:
|
Czyli takich piłkarzyków nie potrzebujemy. Wypad po sezonie. Lepiej grac juniorami dla honoru Wisły!!! Nie tylko dla pieniędzy. Mało wam Wisła kasy napłąciła przez te wszystkie lata??? Jak się teraz odpłacacie?? za te wszystkie tłuste lata. Na kontach pewnie miliony mają, a płaczą jakby grosza przy duszy nie mieli!!!!! Kiedyś mnie Smuda rozjebał mówiąć, że "jakby co od brata pożyczy"
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie ma się co czepiac kopaczy bo i tak długo siedzą cicho i nie trabia na lewo i prawo ze kasy nie dostają na czas ,przypomnijcie sobie co się działo w Polonii jak Wojciechowski przestał płacić . Ludzie zrozumcie w końcu ze Wisła balansuje cały czas na krawędzi! Jest ciężko Cupial nie pompuje kasy i lezymy no ale Ameryki nie odkryłem.... Co do meczu to myślę ze wygramy z Górnikiem przynajmniej mam taka nadzieje.
|
Przepraszam bardzo, ale chyba to jest zasrany obowiązek właściciela dołożyć do wypłat (nie jest on przecież gołodupcem), Wisła od kilku sezonów przechodzi przez trudny okres, ale w tym samym czasie schodzono maksymalnie z kosztów utrzymania kadry, infrastruktury czy nawet marketingu. Przypomnę, że Pan Gaszyński obiecywał znalezienie sponsora. Mamy już tak naprawdę 5 miesiąc jego rządów i powinny pojawić się jakieś konkrety albo światełko w tunelu czy zapowiedź tudzież obietnica, że od nowego sezonu startujemy z nowym sponsorem.
|
Cytat:
|
Cytat:
Jakiekolwiek dołożenie się do wypłat będzie albo kolejną pożyczką właściciela, albo osoby prywatnej, która pogłębi nierównowagę budżetu, bądź darowizną podlegającą opodatkowaniu i której właściciel może z dużym prawdopodobieństwem nigdy nie odzyskać. Ale to temat do Nibylandii :p |
Siemstein po czym wnioskujesz ze odopuścili ? Jak im nie płacą od nie wiadomo kiedy to co się dziwisz ile maja grac za darmo ? i tak długo ciagniemy na ich cierpliwości polowa naszych kopaczy może spokojnie znaleźć klub który będzie im płacił normalnie tu czy zagranica i nie myśl ze robie z naszych piłkarzy święte krowy ale klub i kibice oczekując od nich profesjonalizmu także musi być profesjonalny.
|
Panowie,
czy ta informacja o rozważanym strajku to jakiś konkret, pewniak, pochodzi od zweryfikowanego źródła? To, że ktoś ta napisał na jakimś forum nie znaczy chyba, że można w nią bezgranicznie ufać. Może to jakaś ściema, ktoś chce celowo zamęt wprowadzić? |
Cytat:
Na pewno będzie ciekawie :) |
Do wszystkich którzy uważają, że piłkarze mają rację, mają prawo, rozumieją ich etc. etc. ! Dwa razy w mojej karierze zawodowej zdarzało mi się zmienić pracodawcę, ponieważ nie byłem zadowolony z warunków pracy. Nigdy moje niezadowolenie, nie przekładało się na jakość mojej pracy. Odpuszczanie meczów jest sk... przede wszystkim w stosunku do kibiców. Nie podoba się? Zmień pracodawcę.
Dodam jeszcze, że istnieją honorowe sposoby na dochodzenie swoich praw... |
Bez Semira i Donalda ciężko mi wierzyć w wygraną naszych orłów. Ba, cięzko mi uwierzyć ze strzelimy gola :)
Ale człowiek jest od tego by sie mylić ;] |
Cytat:
|
Barti myślisz ze nasi kopacze odpuszczają mecze przez to ze klub im nie płaci? Powiedz mi w takim razie co by się stalo z Wisła gdyby teraz odeszło jak ty to mówisz honorowo pol drużyny? Gdzie była by Wisła? Problem jest nie z piłkarzami w tym momencie smutne ale prawdziwe.Przyszli by nowi pograli trochę za darmo i było by to samo...
|
Nasi ( i nie tylko nasi) kopacze sa w stanie bardzo duzo zrobic jak klub im nie placi.
Naprawde. |
Coś tam pokopią, może gola strzelą to by było na tyle. Czyli jak zwykle skończy się remisowo.
A nikt w klubie nie będzie ich jeszcze za to ganił jak im się nie płaci. |
Jeśli tak zagrają to czy liczą na to, że potem ktokolwiek będzie chciał z nimi podpisać jakąś umowę? W tym czy w innym klubie? Będąc pracodawcą zastanawiałbym się po jaką cholerę mam sobie brać na kark takiego pracownika, który w każdej chwili będzie mógł mnie olewać.
Zapisane w umowie pieniądze zawsze ostatecznie i tak dostaną. Nie tą to inną drogą. A sygnału jaki wypuszczają do potencjalnych nowych pracodawców nie da się cofnąć. Liczę na ambicję, która przezwycięży bieżące problemy. |
nie podniecajcie sie juz ta czescia sezonu , zrobili swoje awansujac do gornej 8 , pamietacie poprzedni sezon ? bedzie tak samo , minimalizm i tyle, sztuczne bole , naciagane kontuzje - albo nawet kartki ktore zdyskwalifikuja na kolejny mecz, oczywiscie nie mowie tu o wszystkich zawodnikach - ale o wiekszosci , a lykanie jak mlode pelikany slow gaszynskiego to tylko Wasza ( wiekszosci) ulomnosc i nieznajomosc tematu ...sezon sie juz skonczyl , czeka nas 7 meczow minimalizmu i kombinowania co tu zrobic zeby sie nie orobic ...z Gornikiem stawiam na remis lub 0-1 , no chyba ze Brozkowi wyjdzie jakis mega dzien ( jak rok temu z Pogonia - ale to raczej malo prawdopodobne)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl