Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [ 8 kolejka] Wisła Kraków - Ruch Chorzów - 25 września, niedziela 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8304)

WISŁAZWE 22.09.2011 19:19

[ 8 kolejka] Wisła Kraków - Ruch Chorzów - 25 września, niedziela 17:00
 
Za nami mecz Pucharu Polski, w którym pokonaliśmy Flotę Świnoujście.
Czas przejść do ligowej rzeczywistości i skupić się na niedzielnym meczu z Chorzowskim Ruchem.

Pozostałe pary 8 kolejki:


Kod:


GKS Bełchatów 
-   Legia Warszawa  24 września, 18:00
Górnik Zabrze  -   Cracovia  24 września, 13:30   
Podbeskidzie Bielsko-Biała 
-   Lechia Gdańsk  23 września, 18:00   
Polonia Warszawa 
-   Korona Kielce  26 września, 18:30   
Śląsk Wrocław 
-   Lech Poznań  23 września, 20:30   
Widzew Łódź 
-   Jagiellonia Białystok  25 września, 14:30     
Zagłębie Lubin 
-   Łódzki KS  24 września, 15:45



Po siedmiu spotkaniach nasz niedzielny przeciwnik zajmuje 5 pozycję z dorobkiem 13 pkt, My plasujemy się tuż za nimi z dorobkiem 12 pkt.
Jest to dla Nas ważne spotkanie, ponieważ w przypadku zwycięstwa wyprzedzimy Niebieskich w tabeli.

W jakim składzie zagramy, czy wróci do gry poobijany w ostatnim ligowym meczu Osman Chavez, kto tym razem padnie przysłowiową ofiarom trenera Maaskanta i wyląduje na ławce rezerwowych lub na w sektorze rodzinny.

Zapraszam do dyskusji :)

s1mone 22.09.2011 19:22

Będzie ciężki mecz, Ruch jest w bardzo dobrej dyspozycji.

Mimo wszystko, licze na komplet punktów.

Grantar 22.09.2011 19:40

Kontuzja Bunozy groźna ?

Aldek 22.09.2011 19:46

Nie przespać pierwszej połowy od początku narzucić wysokie tempo sunąć z akcjami ofensywnymi.
Pareiko
Paljic Chavez Jaliens Jovanovic
Wilk Melikson Sobolewski
Małecki Kirm
Biton

Dałbym Ilieva ale lepszy będzie jak wejdzie w 2 połowie.

ławka :Jovanic Diaz Lamey Jirsak Nunez Boguski Iliev

michael 22.09.2011 19:51

Fajnie, że w tej kolejce pierwsze osiem zespołów gra między sobą ;] Tabela może się pozmieniać po tej kolejce ; )
Miejmy nadzieję, że Wisła poradzi sobie z Ruchem i na R22 pojawi się więcej kibiców niż na ostatnich ligowych meczach ;]
Jak Gordan nie ma poważnej kontuzji to chyba wolę jego na obronie niż Chaveza. Niech sobie facet odpocznie jeszcze ;] I Jovanovic do pierwszego składu za Lameya ;]

wujekWojtek 22.09.2011 20:27

Ja bym dał Ilieva od początku, lepszy jest, niż jako Joker, a w drugiej połowie Kirm za niego. Tak w rejonach 60-70 minuty.

Fajnie Jovanović grał dzisiaj. Podobało mi się i liczę na dobry występ. Oby Melex nie zgasl po tym szumie co był ostatnio ;)

mitmichael 22.09.2011 21:31

Ruch to grozniejszy przeciwnik od Belchatowa ale poradzilismy sobie z Lechem w Poznaniu wiec musimy sobie poradzic z Ruchem u siebie. Bedzie to ciezki mecz ale jak najbardziej do wygrania. Jezeli chcemy byc Mistrzem Polski to musimy takie mecze wygrywac. Licza sie tylko 3pkt a ile wygramy to juz najmniejszy problem.

Feniks1983 23.09.2011 08:29

Ruch jak najbardziej do pyknięcia jest. Jeśli tylko Nasi nie wyjdą z takim nastawieniem jak na Lechię to będzie dobrze. Ciekaw jestem tylko jak Maor się zaprezentuje po tym wszystkim co się wokół Niego dzieje. Oby okazał się mocny psychicznie. Co do samego Ruchu, oglądałem w środę ich mecz w PP z ŁKS-em. nic szczególnego nie grali. Bramka dopiero w dogrywce i to też po dużym farcie. Co do ich formy to nie uważam, aby była jakaś super i 3 pkt. według mnie zostaną na R22.

kristos 23.09.2011 08:55

Obecnie gra Wisły to wolne rozgrywanie piłki w ataku pozycyjnym i jeśli tego nie zmienimy na zdecydowanie szybszą grę, to ciężko będzie wygrać nawet z przeciętniakami ekstraklasy.
Obrona też nie jest monolitem a zwłaszcza często zdarzają się błędy w ustawieniu.
Do tego długie "holowanie" piłki w ataku przez Małego daje nam obraz obecnej gry drużyny.
Mam jednak nadzieję ,że to się zmieni i zobaczę szybką pomysłową grę z pierwszej piłki oraz drużynę współpracującą ze sobą też jako grupa przyjaciół ,bo coś mi się zdaje że atmosfera w szatni tez nie najlepsza.
Liczę na wygraną i dobry doping.

Mistrz Yoda 23.09.2011 09:38

Myślę że ruch pokonamy nie bez przygód i nerwówki ale ruch jest w formie i bedzie miał apatyt na punkty w krakowie i to go zgubi. Licze na bramkę Małego w tym meczu.

lorddavy 23.09.2011 09:45

To czego można się obawiać w tym meczu to kontuzje. W Ruchu jest kilku typowych drwali tnących równo z trawą. Niemniej to drużyna o wyższym poziomie niż Bełchatów więc mam nadzieję, że ich nie zlekceważymy.

AS82 23.09.2011 10:23

Chciałbym żeby Jirsak dostał szansę , bo Garguła jest tragiczny a Nunez nie wiele lepiej

Feniks1983 23.09.2011 13:34

Mecz poprowadzi Adam Lyczmański. Do tej pory sedziował Nam w E-klasie 4 razy:

2009-04-19 17:00Ekstraklasa, Kolejka 24Arka Gdynia0-1Wisła Kraków

2009-05-23 17:00Ekstraklasa, Kolejka 29Lechia Gdańsk2-4Wisła Kraków

2010-03-20 16:00Ekstraklasa, Kolejka 21Wisła Kraków3-0Lechia Gdańsk

2010-10-01 20:00Ekstraklasa, Kolejka 8Wisła Kraków0-0Śląsk Wrocław


Dodatkowo w tym roku prowadził jeden mecz ME Wisełki :

2011-08-27 11:00ME, Kolejka 5Lechia Gdańsk (ME)0-0Wisła Kraków (ME)

mitmichael 23.09.2011 14:05

Jak zwykle trzeba bedzie przetrwac pierwsze minuty meczu i dotrwac do konca 1 połowy bez straconej bramki

CH. 23.09.2011 17:04

Cytat:

Niezbyt dobrze jak na razie zapowiada się frekwencja na meczu z ruchem. Jest to sytuacja wybitnie nieciekawa...

Dlatego każda osoba, która jeszcze nie zakupiła biletu na niedzielny mecz, niech uczyni to niezwłocznie. Będzie to bardzo ciekawe spotkanie z kilku powodów:

Po pierwsze na stadion przy ulicy Reymonta po bardzo długiej przerwie przybywają kibice przyjezdni, którzy zapełnią cały sektor gości. Ostatnią ekipą, która na stadionie Henryka Reymana to uczyniła byli właśnie Chorzowianie w listopadzie 2008 roku. Tym bardziej na ten mecz należy się wyjątkowo zmobilizować i Wisłę wspierać od pierwszej do ostatniej minuty. Ma być piekło!

Na przybyłych na mecz, czeka też niespodzianka na sektorze C, o której wspominaliśmy wcześniej. Przypominamy też, że kibice z tego sektora przed meczem i na jego początku nie stoją na schodach, tylko zajmują miejsca przy krzesełkach. To bardzo ważne.

Niedzielny mecz, będzie też pojedynkiem z bardzo atrakcyjnym rywalem, który dodatkowo w krakowie nie wygrał w meczu ligowym od 14 lat. Tak będzie też i tym razem, ale musimy pomóc w tym wiśle przychodząc na reymonta w niedzielę. Tyle zachęty...


...a teraz wszyscy niezdecydowani do kas po bilety! Wisła to my, mamy więc idealną okazję by zmierzyć się z tym hasłem i udowodnić , że nie są to puste słowa. Pisać więcej nie ma sensu, po prostu:

Wszyscy na Ruch !!!!

m / skwk
...

arti 23.09.2011 17:19

Trzeba wygrać z Ruchem w byle jakim stosunku i podskoczyć o 2-3 miejsca w tabeli.
Iliev 90 minut w Świnoujściu więc pewnie wejdzie w 2 połowie za Kirma albo Małego.

sovinho_02 23.09.2011 17:36

no to wychodzimy takim składem :

Pareiko - Jovanovic, Bunoza, Chavez, Pajlic - Małecki, Sobolewski, Jirsak, Melikson, Kirm - Biton

a w 2 połowie za Kirma Iliev i on idzie na prawą pomoc a Mały na lewą, żeby Iliev mógł na prawej razem z Marko rozklepać obronę na prawej stronie i wjechać w pole karne...

Ogryzek 23.09.2011 17:41

To kolejny z tych meczy który musimy wygrać. Tak jak zawsze napiszę, styl nieważny, ważny wynik.

Ruch gra dobrze z kontry, to ich atut. My wiadomo jak gramy atak pozycyjny. Będzie ciężko. Oby zwycięsko:)

Teqcontroller 23.09.2011 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1168544)
Jak zwykle trzeba bedzie przetrwac pierwsze minuty meczu i dotrwac do konca 1 połowy bez straconej bramki

Znając naszych kopaczy to pierwsze 20-30 min prześpią , a potem może być różnie.

Wojtas 23.09.2011 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1168688)
To kolejny z tych meczy który musimy wygrać. Tak jak zawsze napiszę, styl nieważny, ważny wynik.

Ruch gra dobrze z kontry, to ich atut. My wiadomo jak gramy atak pozycyjny. Będzie ciężko. Oby zwycięsko:)



Trzeba uwazc na Piecha i tyle :) łatwo powiedziec :>

ja licze ze w koncu zagramy dobry mecz,z Belchatowem juz to lepiej wygladalo niz z Zaglebiem i Lechią ,akcje sie powoli ale jednak zazebiały.

Ruch nic ciekawego nie gra,jak zwykle sztuka bedzie strzlelic do siatki pierwszy raz,pozniej juz to poleci :)


WSZYSCY NA MECZ!!!!!!

Elefant 24.09.2011 14:26

Jaki tu spokój, na na na
Nic sie nie dzieje, na na na na:-D

A niesłusznie. Ruch to przeciwnik z racji tradycji i osiagnięć dość poważny. Obecnie zajmuje w tabeli miejsce wyższe niż nasze, co może i powinno się zmienić po niedzielnym meczu.

Ale nie ma co ukrywać, że jeżeli będziemy mieć problemy w tym meczu to wynikać one będą tylko i wyłącznie z naszej słabości, a nie "ogromnej" siły przeciwnika. Mam nadzieję, że wejdziemy wreszcie w mecz od pierwszej minuty, a nie jak to bywało ostatnio w 10 minucie po przerwie oraz, że unikniemy w błędów w obronie. Większa koncentracja jest nam niezwykle potrzebna. Ilość niewymuszonych strat w ostatnich meczach przeraża. A przecież w meczy z Litexem czy Apoelem u siebie wyglądało to całkiem przyzwoicie.

Trzeba też pamiętać, że w czwartek mamy mecz w Holandii, co zapewne wpłynie na nasze ustawienie.

repek20 24.09.2011 18:40

Jeżeli chcemy zdobyć mistrzostwo (a oczywiście chcemy) to nie możemy się bać przeciwników takich jak Ruch, tym bardziej na swoim stadionie. Wydaje mi się, że wygramy dość pewnie. Na podstawie czego tak sądzę?
1. Więcej niż dobra forma Bitona w ostatnim czasie.
2. Melikson ma coś do udowodnienia, a Ruch to idealny przeciwnik by zaprezentować pełnię talentu.

skeba 24.09.2011 19:42

Legia wygrała, więc Wisła nie może być gorsza. Nawet 1-0 by uszczęśliwiło kibiców.

Galonek 24.09.2011 20:18

Ja pragnę tylko zauważyć, że Ruch wygrał swoje trzy ostatnie spotkania, z Jagą, Zagłębiem i Podbeskidziem. Radziłbym zatem "Niebieskich" nie lekceważyć.

1q2 24.09.2011 20:22

No..Ruch stać by zagrać podobnie konkretnie jak Górnik z nami w zeszłej rundzie.Pytanie czy my jesteśmy w stanie zagrać lepiej niż wtedy
Powinniśmy ale trza się nastawić na męczarnie;)

ps atmosfera może być napięta -przyjedzie 1.5 tyś 'chamów' a u nas niezakończony wewnętrzny konflikt o Małego no i kolejna kontrowersja czyli przyszły?;) reprezentant.

Ogólnie warto przyjść!Świetna pogoda i emocje tak na boisku jak na trybunach

mitmichael 24.09.2011 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Galonek (Post 1169236)
Ja pragnę tylko zauważyć, że Ruch wygrał swoje trzy ostatnie spotkania, z Jagą, Zagłębiem i Podbeskidziem. Radziłbym zatem "Niebieskich" nie lekceważyć.

A kto tu ich lekcewazy? Jak sie chce byc mistrzem to u Siebie powinno sie wygrywac takie mecze.

CH. 24.09.2011 20:36

Ruch od 14 lat nie wygrał z Wisłą w Krakowie? (liga)

JacobCFC 24.09.2011 20:48

Panowie jak sprzedaż biletów? Zostały jeszcze jakieś sztuki na C i G?

Galonek 24.09.2011 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1169239)
A kto tu ich lekcewazy? Jak sie chce byc mistrzem to u Siebie powinno sie wygrywac takie mecze.

Patrząc na typy w "Konkursie o Wiśle", to całkiem spora ilość osób :D Najważniejsze, żeby Ruchu nie zlekceważyli piłkarze.

mitmichael 25.09.2011 07:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Galonek (Post 1169260)
Patrząc na typy w "Konkursie o Wiśle", to całkiem spora ilość osób :D Najważniejsze, żeby Ruchu nie zlekceważyli piłkarze.

Tylko popatrz z kim to Ruch wygrywal - ze slabym Bełchatowej, słaba Jagiellonia (mecz w Chorzowie), z Zaglebiem Lubin u siebie gdzie My tez z Nimi wygralismy a jak przyszły mecze z mocniejszymi przeciwnikami to przegrywali (m.in 0-1 ze Slaskiem i 0-3 z Lechem). Gramy u Siebie, jestesmy faworytami i musimy takie mecze wygrywac. Ruch nie wygral dawno z Nami w Krakowie - nie mozna kolejnej dobrej passy zaprzepascic


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl