Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Wiła wianki i wrzucała je do falującej wody ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3101)

Kamil 14.06.2009 13:37

Wykonawcy

Lenny Kravitz http://www.wianki.krakow.pl/www/imag...4_022cb62e.jpgW Paryżu jest rześki, słoneczny poranek. Lenny Kravitz spokojnie obserwuje przez okno tętniącą życiem metropolię. „Wow, ale pięknie” – uśmiecha się, mając na myśli zarówno europejską aurę, jak i urodę francuskiej stolicy. Kogoś, kto dorastał w zalanej słońcem Kalifornii, ładna pogoda zawsze wprowadza w dobry nastrój. „Taa, gdy świeci słońce, wszystko wygląda lepiej” – śmieje się.

Przeczytaj reportaż ze spotkania w Paryżu z Lennym Kravitzem!

Patrycja Markowska http://www.wianki.krakow.pl/www/imag...2_9f24e731.jpg
Swoją muzyczną karierę rozpoczęła w 2001 roku, wydając debiutancki album Będę silna. Płyta otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii „debiut roku”. 15 czerwca 2007 r. na 44. KFPP w Opolu piosenką Świat się pomylił Patrycja Markowska zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie „Premiery” oraz nagrodę dziennikarzy.

Wilki http://www.wianki.krakow.pl/www/imag...6_4675c6a8.jpgZespół został założony w 1991 roku w Warszawie przez Roberta Gawlińskiego. Rok później w pracach nad albumem Wilki w klubie Stodoła wzięli udział następujący muzycy: Robert Gawliński – śpiew, Mikis Cupas – gitara elektryczna, Michał Rollinger – instrumenty klawiszowe, Adam Żwirski – gitara basowa, Darek Nowak – perkusja.
Vavamuffin http://www.wianki.krakow.pl/www/imag...5_19c0559b.jpgZespół powstał w 2003 roku w Warszawie, jest związany z wytwórnią Karrot Kommando. Jej nakładem w kwietniu 2005 roku ukazała się debiutancka płyta Vabang!. Latem 2005 roku Vavamuffin wziął udział w sopockim festiwalu TOPtrendy. W lipcu 2006 roku grupa zagrała na Przystanku Woodstock w Kostrzynie Nad Odrą. 20 października tego samego roku ukazała się jej druga płyta, zawierająca remiksy piosenek z Vabangu! – Dubang!. Natomiast koncert 23 października 2007 roku w klubie Palladium był premierą trzeciego albumu (a drugiego studyjnego) – Inadibusu.


The Poise Rite http://www.wianki.krakow.pl/www/imag...4_58a3c88f.jpg
Rzeszowska formacja, której twórczość określana jest jako mieszanka gitarowego rocka i indie-popu. Jeden z zaledwie kilku polskich zespołów, które zagrały na kultowym festiwalu Glastonbury (2007) i jedyny, o którym regularnie pisuje brytyjska prasa muzyczna.


nawet nie jest źle z wykonawcami, w zeszłym roku muszę przyznać że się średnio bawiłem
mam nadzieje że teraz będzie lepiej, dużoo lepiej :d
a wy co sądzicie o tegorocznych wykonawcach?
oraz jest ktoś kto się nie wybiera? :D


orzeu 14.06.2009 13:44

Jah jest prezydentem ! :D

WILU TS 14.06.2009 13:47

Program

19 czerwca (piątek)

15.00 - 17.00 - warsztaty plecenia wianków prowadzone przez profesjonalne studio florystyczne
19.00 - na plazmach rozmieszczonych na terenie Jarmarku Świętojańskiego oglądać będzie można nagrania koncertów z poprzednich edycji „Wianków”


20 czerwca (sobota)

Przez cały dzień odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci oparte na tradycji Nocy Świętojańskiej

12.00 - rozpoczęcie Jarmarku Świętojańskiego
14.00 - 16.00 - warsztaty plecenia wianków prowadzone przez profesjonalne studio florystyczne
16.00 - 16.30 – „Czytamy legendy” czyli spotkania z legendą dla najmłodszych
16.30 - rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wianek
17.00 - 17.30 - „Czytamy legendy” czyli spotkania z legendą dla najmłodszych
18.00 - koncert: The Poise Rite
18.40 - koncert: Wilki
19.35 - koncert: Vavamuffin
20.35 - koncert: Patrycja Markowska
22.00 - koncert: Lenny Kravitz
00.00 - widowisko pirotechniczne


21 czerwca (niedziela)

Przez cały dzień odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci oparte na tradycji Nocy Świętojańskiej

12.00 - rozpoczęcie jarmarku
12.15 - 12.45 – „Czytamy legendy” czyli spotkania z legendą dla najmłodszych
14.00 - 16.00 - rodzinna gra terenowa w poszukiwaniu kwiatu paproci
17.00 - 17.30 - „Czytamy legendy” czyli spotkania z legendą dla najmłodszych
19.00 - na plazmach rozmieszczonych na terenie Jarmarku Świętojańskiego oglądać będzie można nagrania koncertów z poprzednich edycji „Wianków”

!!IRIVER!! 14.06.2009 15:06

W zeszłym roku było fatalnie jak dla mnie... Fajerwerki uratowały honor całej imprezy. Sądzę, że w najbliższą sobotę będzie zdecydowanie lepiej, bo i Lenny i Wilki to fajni wykonawcy, a i na Patrycję lubię popatrzeć :P

vote-for-mikey 14.06.2009 15:31

W zeszłym roku jak dla mnie było genialnie.
Jamiro zmiotło wszystko ;) w 2008 roku lepiej bawiłem się tylko na The Police.

Mam nadzieję, że Kravitz pokaże co potrafi ;)
Jestem pozytywnie zaskoczony Wilkami, nie spodziewałem się, że po za Kravitzem pojawi się ktoś, kogo bardzo lubię posłuchać ;)

globoos 14.06.2009 15:39

jak dla mnie prócz vavamuffin pyta i odgrzewane kluchy. a i vavamuffin pewnie zagra 5 piosenek, naj**ana publika będzie zginać kolana, wieś polska śpiewa i tańczy, ale nie wypada nie iść na wianki :D

banasik 14.06.2009 16:55

z roku na rok gorzej, teraz będę na wiankach ze względu na Vavamuffin i może zostanę na Kravitzu.

Albo przyjadę na zakole tylko na fajerwerki :D

edit: pokaże to jakaś tv?

licoo 14.06.2009 17:31

Z ostatniego roku najmilej zapamiętałem wrzucanie dużego balony reklamowego do Wisły:D,szkoda że jednak się nie udało:/może w tym roku się uda:P

Kocur 14.06.2009 18:52

Chodzę co roku odkąd tylko nauczyłem się chodzić i nic tego nie zmieni - niezależnie kto drze się do mikrofonu po drugiej stronie Wisły z estrady :) I dodam że zawsze się świetnie bawię.

To Tradycja przez duże "T", z której powinniśmy być jako Krakusi dumni bo jest to impreza która odbywa się w Grodzie Kraka od ponad tysiąca lat :)


Już nie mówiąc, że jest to nasze prawdziwe słowiańskie Święto Zakochanych a nie żadne "walentynki".

bartek89TS 14.06.2009 19:14

Dobrze gadasz Kocur ! Ja też chodze co roku i zawsze jest dobrze, nie ważne kto tam będzie mruczał za mikrofonem:D To jest okazja do dobrej zabawy ze znajomkami i do spożycia różnorodnych trunków :p hehe :)
"BIŁA GO WIANKIEM I WRZUCAŁA GO DO FALUJACEJ WODY, BIŁA GO WIANKIEM I WRZUCAŁA GO DO WODY" Jakie ciekawe wersje można było wymyśleć na poprzednich wiankach po wypiciu procencików:D:D

emsi 14.06.2009 20:50

Nie chodzę, bez obrazy nie lubię takich ludycznych spędów i tej całej wioski. Przeciskania się przez tłumy narąbanych baranów, których tam więcej niż pod chatą gazdy.

Wolę imprezy w klubach bardziej kameralne i nikt mnie nie przekona do wianków.

PS: I tak jak co roku będzie lało :lol:

Pozdrawiam

1q2 14.06.2009 22:07

hehe, ja mam dokładnie tak jak emsi choć trzeba przyznać że muzycznie już od jakiegoś czasu jest ciekawie - choć to nie moje klimaty.Nie wiem czy to było rok temu czy 2(ten czas tak zapierdala), ale nieświadomy wianków wybrałem się późną porą na zakupy do tesco , no i powrót do śródmieścia był prawdziwym koszmarem.2 godziny stania w korkach jakich w życiu w tym mieście nie widziałem.

Tak więc jakby ktoś wpadł na pomysł jechania tam samochodem to odradzam;)

63.5 Kg 14.06.2009 22:12

Emsi w 100% podzielam Twoje zdanie...

orzeu 14.06.2009 22:19

Nie bylem pare lat, za duzo rozbujanych 50-kilowych kolesi i narabantch burskow. Ognie szticxne fajne ale mozna obejrzec z innych miejsc.

A niektorzy za przeproszeniem pieprzycie ze koncerty slabe.
Po 1 to ma byc muzyka dla mas, i tak spoko ze nie sciagneli Feela a zzagramanicy jakiegos Enrique Iglesiasa.
Po 2 Jamiroquau czy Kravitz to swiatowa pierwsza liga
Po 3 ppkazcie mi drugi taki DARMOWY koncert w Polsce, z miedzynarodowymi geiwzdami tego formatu
Po 4 fajerwerki sa konkretne zawsze :D

banasik 14.06.2009 22:50

PRzez tyle lat jednak nie rozumiem idei sceny po drugiej stronie Wisły od widzów... że niby taka wyjebana fosa i ochrona przed hoolsami :lol:?

moonga 15.06.2009 00:05

Jah jest kierownikiem! I tyle w temacie :D no może jeszcze dodam, że z obsadą mogło być dużo gorzej (Doda, Feel itp) ale miasto nawet stanęło na wysokości zadania zrobienia koncertu dla wszystkich bez ogromnego obciachu. Chociaż to i tak nie takie trudne, bo jak Polak słyszy: za darmo, muzyka, zbiorowisko, telewizja, gwazdy iii chlanie to nie trudno go zachęcić :P

1986 15.06.2009 00:26

a co na warsztaty nikt się niewybiera ..... ?

LoRd 15.06.2009 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 745423)
Po 3 ppkazcie mi drugi taki DARMOWY koncert w Polsce, z miedzynarodowymi geiwzdami tego format

tegoroczne lech maj party i koncert Die Toten Hosen w ramach juwenaliów ?

subiektywnie dla mnie wianki z roku na rok stają się coraz mniej atrakcyjne przede wszystkim ze względu na to, że coraz trudniej jest się napić ( ciii... sam sie dziwie, że coś takiego pisze ). Chodziłem ładnych kilka lat ale teraz jak dla mnie numero uno to maj i juwenalia. Muzyka nigdy dla mnie nie była rewelacyjna zwłaszcza jak był ultra hiper super innowacyjny sposób puszczania muzyki przez co nawet nie wiedzialem co sie na scenie dzieje. Skuszę się pewnie na fajerwerki. Niemniej wspominam z sentymentem.

Obiektywnie. Niech wianki pod Wawelem dzieją się jak najdłużej. Lubie masowe imprezy w mieście.

PS: w zeszły roku kumpel wymieniając zespoły jakie zagrają wymienił "i inni" :D jakoś nikt nie kojarzył lol500

orzeu 15.06.2009 16:35

No sory ale Die Toten Hosen i Kravitz to jednak zdecydowanie nie ten kaliber. To jak porownac Man United z Kaiserslautern ;)
Na wianki sie przestaje chodzic z wiekiem, po prostu sie odechciewa patrzec na pijana gowniazerie. Nic niezwyklego.

Skonczylem wlasnie pisac posta o poznanikiach wiec takie mi sie nasunelo skojarzenie ze gdyby u nich gral Kravitz to ludzie z ich miasta byliby wniebowzieci i sialiby propagande na caly swiat. To akurat czasem jest dobra cecha, taki pr do przesady. Zreszta, czy tak wlasnie nie bylo z Nelly Furtado gdy tam grala? ;) U nas w Krakowie ludziom jest zazwyczaj ciezko dogodzic bo marudza jak nigdzie indziej heh.

MK85 15.06.2009 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 745423)
Po 2 Jamiroquau czy Kravitz to swiatowa pierwsza liga

przesadziles chyba. Nawet nie wiem co to za figura z tego peirwszego...

WILU TS 15.06.2009 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MK85 (Post 745763)
przesadziles chyba. Nawet nie wiem co to za figura z tego peirwszego...

Nie chwaliłbym się na Twoim miejscu z tego :-/
Co do samej imprezy to od 7 lat nie opuszczam żadnej,i może mnie wyśmiejecie albo nie ale najbardziej podobało mi się jak śpiewała Rodowiczka,Perfect,Lady Pank czy też Kayah,bo to są takie kawałki które znają wszyscy i fajnie sobie pośpiewać ;)

orzeu 15.06.2009 16:46

"Jamiroquai – angielski zespół muzyczny. Dotychczas sprzedał ponad 25 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie"

Mysle ze wystarczy za komentarz.

MK85 15.06.2009 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 745768)
Nie chwaliłbym się na Twoim miejscu z tego :-/
Co do samej imprezy to od 7 lat nie opuszczam żadnej,i może mnie wyśmiejecie albo nie ale najbardziej podobało mi się jak śpiewała Rodowiczka,Perfect,Lady Pank czy też Kayah,bo to są takie kawałki które znają wszyscy i fajnie sobie pośpiewać ;)

moze osoba nie pod moj klimat
a co do drugiej czesci Twojego postu to masz racje, a nigdy nie zapomne jak Kahay zaspiewala Prawy do lewego...

Q13SON 17.06.2009 09:54

Prowadzący:

Piotr Metz

Urodzony w Tarnowie, rocznik 1957, jak sam o sobie mówi – „Krakus na emigracji”. Przynależność partyjna: The Beatles, Wisła Kraków, FC Barcelona; od 1980 roku radiowiec za sprawą Wojciecha Manna.

http://www.wianki.krakow.pl/pl/8/45/70/prowadzacy


Mogli zasłonić twarz :D

PS. Jeszcze Olivier Janiak... ale kogo on obchodzi :-P

banasik 17.06.2009 10:57

Więc bęzie to gdzieś puszczane w szklanej skrzyneczce? Bo chyba wycieczka nach Krakau mi sie nie uda

Wojtas 17.06.2009 15:05

Rok temu jakas stacja miala transmisje??

Bo teraz patrze a tu jakis kabareton na dwojce ,na Polsacie Boks...

nikt nie transmituje??? bida

Arkas 17.06.2009 21:20

Na Polsacie ma byc, dziś reklama szła.
A co do artystów, to dowiedziałem się dziś że będzie Maleńczuk. Ci zza błoń będą się czuli przez chwilę, że rządzą w mieście, jak wyjdzie ten pajac:-P

banasik 17.06.2009 22:03

od której zaczynają nadawać na polsacie?

Lupo 17.06.2009 22:13

Em... ale Polsat transmituje zupełnie inne "Wianki" ... z Warszawy... nie z Krakowa. Skoro jest Janiak to może TVN ale pewnie i tak nie na żywo. ewentualnie fragmenty kiedyś gdzieś by puścili.

!!IRIVER!! 17.06.2009 23:08

Nie ma żadnej transmisji w TV na żywo. Już dawno by o tym trąbiono. Zresztą, gdyby miało być w TV to i wykonawcy byliby znacznie lepsi (nie żebym na tych narzekał ;) ). Przypomnijcie sobie 2 lata temu, kiedy było UB40, Alphaville, Bananarama, Gazebo czy Desireles :D wtedy była zajebista impreza :D :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl