Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [IX KOLEJKA] WISŁA Kraków - Piast Gliwice, 17 września, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9707)

WISŁAZWE 15.09.2016 20:23

[IX KOLEJKA] WISŁA Kraków - Piast Gliwice, 17 września, godz. 20:30
 
http://i65.tinypic.com/25kh0ds.jpg







Ciężko cokolwiek napisać o kolejnym meczu z udziałem Wisły Kraków. Kiedy wydaje się, że najsłabszy mecz zagraliśmy kolejkę wcześniej nasi piłkarze w następnej zaskakują nas znowu swoją nieporadnością, prostymi błędami i brakiem jakichkolwiek realnych przesłanek, że teraz będzie lepiej. Hasło, że czołówka nam odjeżdża przestało być już aktualne, bo teraz powoli odjeżdża nam Górnik Łęczna i Piast Gliwice. Punkty Wiśle potrzebne są bardziej niż woda rybie.. Ale cóż zrobisz jak nic nie zrobisz.

Przed nami kolejny ważny i trudny mecz. Do Krakowa zawita Piast Gliwice, który w tym sezonie spisuje równie słabo, co nasza Wisła. Spotkanie obu ekip zaplanowano na sobotni wieczór, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 20:30. Sędzią głównym tego arcyciekawego spotkania będzie Daniel Stefański. Arbiter z Bydgoszczy prowadził w tym sezonie już jeden mecz z udziałem Białej Gwiazdy, było to w czwartej kolejce, kiedy to Wiślacy przegrali derbowe starcie z sąsiadką 2:1.

Zapraszam na krótką zapowiedź sobotniego spotkania.



Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Piastem Gliwice:

http://i67.tinypic.com/9858xd.jpg







Z obozu rywali.

Nasz najbliższy rywal podobnie jak Wiślacy w tym sezonie nie imponuje formą i w niczym nie przypomina drużyny, która w poprzednim sezonie walczyła o mistrzostwo Polski. Piastunki do tej pory wygrały tylko jedno spotkanie w drugiej kolejce pokonując przed własną publicznością beniaminka z Płocka 2:1.

Jeszcze przed startem sezonu z funkcji trenera zrezygnował Radoslav Latal. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Czech przed meczem z Górnikiem Łęczna wrócił na trenerską ławkę. Powrót nie wypadł okazale, bo gracze z Gliwic nie zdołali pokonać łęcznian, choć prowadzili już 3:0.

Odejście Latala było spowodowane niezrozumiałą polityką transferową klubu z Gliwic. Piast nie kwapił się do przedłużenia umów z zawodnikami, którzy robili grę i byli ważnymi ogniwami w całej układance Latala. Mowa oczywiście o Kamilu Vacku oraz Martinie Nesporze. W ich miejsce włodarze nie sprowadzili nikogo wartościowego a wymagali od trenera osiągnięcia korzystnych rezultatów.

Czas pokaże, czy powrót Latala był dobrym pomysłem, czy raczej zamiast pamiętać jego osiągnięcia z poprzedniego sezonu, będzie mu wypominane, że przyczynił się po części do degrengolady Piastunek.


Piłkarze z Gliwic pod lupą TWSD.

Tradycyjnie już jak przed każdym meczem, przedstawię sylwetki kilku wyróżniających się zawodników naszych najbliższych rywali. Przyznać trzeba, że ciężko w tej drużynie szukać gwiazd, czy reżyserów gry.

Jakub Szmatuła - dość pewny punkt wyjściowej jedenastki, w ostatniej kolejce po raz pierwszy od niepamiętnych czasów Szmatuła usiadł na ławce rezerwowych. Ale wydawać by się mogło, że to jednorazowy manewr trener i w meczu z krakowską Wisłą, wróci do bramki.

Herbert - 25-letni obrońca, jako jedyny w całej kadrze Piasta może pochwalić się kompletem rozegranych minut na boiskach ekstraklasy.

Patrik Mraz - słowacki obrońca początek sezonu mimo kiepskiej postawy zespołu może uznać całkiem udany. Najlepszy asystent drużyny w tym sezonie również ma udział przy bramkach Piasta. Na swoim koncie Mraz ma jedną bramkę oraz dwie asysty.

Bartosz Szeliga -młody pomocnik Piasta jest najlepszym strzelcem zespołu. Na swoim koncie ma dwa trafienia.

Maciej Jankowski - w Krakowie do dziś zastanawiają się, komu wystawić pomnik na krakowskim rynku za opchnięcie Piastowi tego super zawodnika. Warto zauważyć, że Jankowski rzadko, kiedy ma miejsce w wyjściowym składzie, a jak już je ma, to jego dorobek strzelecki nie jest zbyt powalający.

Michał Masłowski - były zawodnik Zawiszy Bydgoszcz, okrzyknięty mega talentem trafił do warszawskiej Legii za naprawdę spore pieniądze. Jednak do dziś dnia w Warszawie nie potrafił sobie wywalczyć miejsca w składzie a często lądował również na trybunach. Wypożyczenie do Piasta ma pomóc Masłowskiemu w odbudowie formy i przypomnieniu o swojej osobie.




Spadająca Gwiazda..



''Spadająca gwiazda…'' tak śpiewał kiedyś Zenek Martyniuk. W tej piosence jednak wszystko dobrze się skończyło, czego nie można powiedzieć o naszej drużynie. Z tygodnia na tydzień jesteśmy coraz bliżej zakotwiczenia na dnie ligowej tabeli. Strata do bezpiecznego miejsca wynosi już cztery punkty i praktycznie z każdym spotkaniem się powiększa. Nie jest to dobra wiadomość nie tylko dla kibiców, ale przede wszystkim dla piłkarzy i sztabu szkoleniowego, który nie znalazł jeszcze recepty na wyjście z tej sytuacji.

Kibicom nadal pozostaje wierzyć, że wszystko, co złe i najgorsze już za nami a od soboty zaczniemy w końcu wygrywać i gromadzić na swoim koncie jakiekolwiek punkty. Aby się tak jednak stało, potrzebny jest nowy impuls i nowa wiara w naszych piłkarzach, bo póki, co po ich wyczynach nie widać, aby przemawiała przez nich jakakolwiek chęć wyjścia z kryzysu czy zmiany obecnej sytuacji. Większości z nas znudziło się już czytanie pomeczowych wywiadów, które praktycznie od drugiej kolejki są takie same i nie tyle, co nudzą, to wkurzają tych mniej i nawet tych bardziej spokojnych.


Gdzie jest problem?

Każdy z nas zastanawia się nad przyczyną takiego stanu rzeczy. Nie chce się wierzyć w to, że długo można jechać na wymówce związanej z zawirowaniami w związku ze zmianą właściciela. Nie winą właściciela Wisły jest brak pomysłu na grę, brak zaangażowania niektórych zawodników czy brak strzelonych bramek, czy prostych błędów technicznych.

Sztab szkoleniowy ma wciąż wiele pracy i wiele analiz, ale nadal nie umie znaleźć odpowiedniego wyjścia z sytuacji. Czas w końcu na czyny a nie tylko psute słowa w wywiadach pomeczowych czy przed zapowiedziach przed najbliższym spotkaniem.




Bez, Sadloka ale z Ondraskiem i Bartoszem.

Maciej Sadlok nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na najbliższe spotkanie. Absencja lewego obrońcy Wisły spowodowana jest nadmiarem żółtych kartek.
Wiele wskazuje na to, że szkoleniowiec Białej Gwiazdy będzie miał natomiast większe pole manewru w linii ataku, bo do pełni sił wraca w końcu Zdenek Ondrasek, który zmagał się z urazem i przechodził rehabilitację. Podobny problem miał również Jakub Bartosz, który również będzie brany pod uwagę przy wyborze meczowej osiemnastki.



Uwaga na kartki!

Patryk Małecki oraz Arkadiusz Głowacki muszą w najbliższym meczu uważać na żółte kartki. Każde napomnienie będzie skutkowało pauzą w meczu z Legią Warszawa.


czaro 15.09.2016 20:37

Remis będzie sukcesem.

jacula 15.09.2016 21:24

remis daję DNO z kotwicą i szubienicą

fialo 15.09.2016 22:20

Przyjdzcie na mecz. Po prostu. Dla Wisły.

regan 15.09.2016 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1453516)
Przyjdzcie na mecz. Po prostu. Dla Wisły.

Najpiekniejsze słowa jakie przeczytałem od dawna!

domin_czyzyny 15.09.2016 22:56

Namawiajcie znajomych, rodzinę. Jak nic nie daje rady to idzcie sami. Tyle i aż tyle.

Karherop 16.09.2016 08:22

Tylko zwycięstwo. Kiedyś musi przyjść. Każda passa się kiedyś kończy.

Ogryzek 16.09.2016 08:27

Jeśli bramkarz (Miśkiewicz? Załuska?) nie zrobi babola który ustawi mecz. Jeśli jakiś obrońca nie zrobi babola który ustawi mecz. Jeśli jakiś pomocnik nie zrobi babola który ustawi mecz. I jeśli napastnicy strzelą gola z niczego dla Nas co ustawi mecz, to wygramy. Inaczej hmmm może być ciężko.

Kaan 16.09.2016 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1453529)
Tylko zwycięstwo. Kiedyś musi przyjść. Każda passa się kiedyś kończy.

No tak, niby zawsze się kończy. Ale mieliśmy też serię 72 (?) meczy bez przegranych u siebie. Nie żebym prorokował:>

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1453530)
Jeśli bramkarz (Miśkiewicz? Załuska?) nie zrobi babola który ustawi mecz. Jeśli jakiś obrońca nie zrobi babola który ustawi mecz. Jeśli jakiś pomocnik nie zrobi babola który ustawi mecz. I jeśli napastnicy strzelą gola z niczego dla Nas co ustawi mecz, to wygramy. Inaczej hmmm może być ciężko.

Cytując klasyka, tylko 4 bramka ustawia mecz ;)

gdsmk 16.09.2016 08:59

Moim zdaniem, jeśli nie zagra Uryga ani Mójta, wygramy ten mecz.

mitmichael 16.09.2016 09:06

Jak juz z Piastem sie nie przełamiemy to zostanie chyba tylko Gornik Łeczna. Musimy to w koncu wygrac

!!IRIVER!! 16.09.2016 09:07

Tylko zwycięstwo. Potem jechać do Chojnic, przejechać po Chojniczance i odbić się od gówna.

Dariook 16.09.2016 09:14

Oby w Chojnicach, woz z gnojem sie na nas nie wy.......il :D

!!IRIVER!! 16.09.2016 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1453540)
Oby w Chojnicach, woz z gnojem sie na nas nie wy.......il :D

Ach, teraz zauważyłem, że Chojnice dopiero po Legii jednak. ;) W każdym razie dużo goli w ich meczach wpada.
Nie ma co - czas się ....a wreszcie przełamać.

crux.a 16.09.2016 10:03

A ja bym prosił o grę na zero z tyłu. Zachowawczo, jak asekuranci zadowoleni z remisu. Z przodu może coś wpadnie, jakaś kontra albo stały fragment. Grę niech prowadzi Piast, w końcu aktualny wicemistrz Polski (a powinno być: mistrz). My: spowalniać, zagęszczać, uciekać od ataku pozycyjnego, bo straty w strefie środkowej (od pola karnego przeciwnika do linii środkowej) to chyba największa nasza bolączka.

Dariook 16.09.2016 10:07

To niech od razu ZWE gimbusem w pole karne wjedzie.

Coglin 16.09.2016 10:28

Może wygramy, a może nie.

Ważniejsza sprawa - wie ktoś czy będzie katering na E?

Na ostatnim meczu wyprzedali w przerwie chyba już wszystko i sami nie wiedzieli co będzie dalej.

wolfy 16.09.2016 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1453537)
Jak juz z Piastem sie nie przełamiemy to zostanie chyba tylko Gornik Łeczna.

Jest jeszcze Legia. Nie, nie żartuję.

FraMat 16.09.2016 14:20

Dajcie spokój. To Wisła jest klubem do przełamywania.
Z nami przełamie się i Piast i Legia.

ABGwislakABG 16.09.2016 14:48

Dobry Jezu, a nasz Panie - dajże punkt(y) na przetrwanie.

Patryko 16.09.2016 15:11

Jeśli dostali przelewy to będzie 2-0.
Jak nie dostali to będzie śrubowanie rekordu.

Karherop 16.09.2016 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1453562)
Dajcie spokój. To Wisła jest klubem do przełamywania.
Z nami przełamie się i Piast i Legia.

Wiara odznacza prawdziwego kibica.

El'kabat 16.09.2016 15:28

Jak nie od razu 3 pkt to chociaż remis. Jakieś 1-1.

Lukasz 16.09.2016 15:35

Wyjsciowo wtopa 1:3

Punkt za gre u siebie i punkt mniej dla Piasta za wyjazd. Wychodzi 2:2
Dwóch bramek nie strzelamy, Piast na pewno cos strzeli. Wychodzi 1:1
Zdobywamy 0.375 punkta na mecz, wiec remis będzie pewnym sukcesem (poprawia srednia do 0.444 pkt/mecz, wzrost o 18%).

Reasumujac, obstawiam 1:1 i kolejny, 4 punkt w rundzie.

serek.c2 16.09.2016 15:53

A takie .......enie...

Będzie 3-1 dla nas po dobrym meczu.

radek2323 16.09.2016 16:01

Wygramy! 2 x Ondrasek .

MatMario 16.09.2016 16:29

Dla mnie nie jest ważne czy wygramy czy przegramy.

Ważne że chłopaki są z nami, ważne że walczą, oddają dla nas zwykłych kibiców, wszystko co mają najlepszego.

Jestem z wami! Czy wygracie czy też nie, nie ma to znaczenia.

Wykrzesajmy w sobie miłość do Wisły i naszych piłkarzy!

Jesteście najlepsi! I żadne głupie mecze tego nie zmienią!

ABGwislakABG 16.09.2016 16:46

Dokładnie!

Bo liczy się sport i dobra zabawa!

Każdy popełnia błędy. Kto nie, niech pierwszy rzuci kamieniem i nie sądzcie, byście nie byli sądzeni - Jezus "antyhejter" Chrystus.

#ThereWillBeHaters

Elefant 16.09.2016 17:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gdsmk (Post 1453536)
Moim zdaniem, jeśli nie zagra Uryga ani Mójta, wygramy ten mecz.

Poruszony głęboko najnowszą akcją naszych piłkarzy chciałbym uprzejmie zauważyć, że po dokonaniu pogłębionej analizy, wspartej obejrzeniem ostatnich siedmiu meczy oraz wszechstronnym rozpatrzeniu wielu aspektów aktywności poszczególnych pracowników Wisła Kraków S.A zajmujących się uprawianiem zawodu profesjonalnego piłkarza nożnego doszedłem do wniosku, że nasze szanse na uzyskanie odmiennego niż zazwyczaj wyniku wzrastają o około 36 coma 4 % w momencie nieobecności na boisku oprócz wyżej wymienionych, szanownych panów piłkarzy Brożka Pawła i Boguskiego Rafała.

Powyższa analiza jest manifestacyjnym wyrzuceniem hejtu na aut podobnie jak to czyni szanowny piłkarz Miśkiewcz z piłką w co drugim wykopie.

:p

Rafal-SWL 16.09.2016 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1453543)
A ja bym prosił o grę na zero z tyłu. Zachowawczo, jak asekuranci zadowoleni z remisu. Z przodu może coś wpadnie, jakaś kontra albo stały fragment. Grę niech prowadzi Piast, w końcu aktualny wicemistrz Polski (a powinno być: mistrz). My: spowalniać, zagęszczać, uciekać od ataku pozycyjnego, bo straty w strefie środkowej (od pola karnego przeciwnika do linii środkowej) to chyba największa nasza bolączka.

Dzięki Bogu że nie trenujesz Wisły...

DJ Hazel 16.09.2016 17:47

Wygrywamy jutro pewnie 3-0 i zaczynamy marsz w kierunku mistrzostwa Polski !...; )

Dariook 16.09.2016 18:47

Musimy zapunktowac!
Juz nawet nie chodzi o nasza pozycje w tabeli a o przerwanie tej czarnej serii. Domyslam sie, ze tam nie ma juz w glowach psychiki a sa same zgliszcza...i boje sie, ze starch przed 8 porazka z rzedu. To byla by katastrofa dla klubu i dla tej druzyny.

bonawentura 16.09.2016 19:24

Ja idę na mecz z nadzieją, że zdobędziemy jeden cenny punkt. Będę się wówczas cieszył jak dziecko, bo to będzie wielki punkt do przodu ! :)

St Yabol 16.09.2016 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1453597)
Ja idę na mecz z nadzieją, że zdobędziemy jeden cenny punkt. Będę się wówczas cieszył jak dziecko, bo to będzie wielki punkt do przodu ! :)

Dziwnym nie jest, to by była 1/3 całego naszego dorobku :)

czaro 16.09.2016 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1453602)
Dziwnym nie jest, to by była 1/3 całego naszego dorobku :)

Gdybyśmy wygrali, podwoilibyśmy nasz bogaty dorobek. 200%. Jeden zwykły mecz, a wielki krok dla naszych milusińskich.

Davss875 16.09.2016 22:17

Załuska, Jović, Głowacki, Guzmics, Pietrzak
Cywka, Mączyński, Brlek, Popović, Małecki, Ondrasek
Ławka: Miśkiewicz, Żemło, Boguski, Brożek, Zachara, Bartosz, Drzazga

s1mone 16.09.2016 23:21

Jak dla mnie tylko zwycięstwo, jeden punkt i tak nic nie zmieni. Ani w tabeli ani w głowach piłkarzy.

Musimy się przełamać.

radek2323 17.09.2016 00:03

Tylko zwyciestwo WISEŁKO tylko zwyciestwo....!

Wiślak709 17.09.2016 00:34

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...37&oe=5883B896

St Yabol 17.09.2016 07:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davss875 (Post 1453610)
Załuska, Jović, Głowacki, Guzmics, Pietrzak
Cywka, Mączyński, Brlek, Popović, Małecki, Ondrasek
Ławka: Miśkiewicz, Żemło, Boguski, Brożek, Zachara, Bartosz, Drzazga

Glowackiego wolałbym zostawić na ławce. Ma 3 żółte kartki a za tydzień mecz z legia


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl