Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [13 kolejka] Ruch Chorzów - WISŁA Kraków, 25 listopada, godz. 17. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8921)

WISŁAZWE 19.11.2012 20:59

[13 kolejka] Ruch Chorzów - WISŁA Kraków, 25 listopada, godz. 17.
 




Za nami już cała 12 kolejka Ekstraklasy. Przypomnę, że w niedzielę ''Biała Gwiazda'' pokonała przed własną publicznością aktualnego mistrza Polski - Śląsk Wrocław. Gola na wagę 3 punktów, zdobył wprowadzony po przerwie Ivica Iliev. Serb na listę strzelców wpisał się w doliczonym czasie gry.

Po 12 kolejkach na czele tabeli znajduje się stołeczna Legia, która ma 3 punkty przewagi nad drugim zespołem z Warszawy - Polonią.


W 13 kolejce Wisła Kraków swój mecz rozegra w niedzielę, tym razem jej przeciwnikiem będzie drużyna chorzowskiego Ruchu, który w poprzedniej kolejce poniósł porażkę w Szczecinie z tamtejszym beniaminkiem - Pogonią 1:0.

Ruch Chorzów to zespół, który w zeszłym sezonie zdobył vicemistrzostwo Polski, oraz dotarł do finału Pucharu Polski. W klubie z Cichej w przerwie letniej doszło do kilku istotnych zmian, najważniejszą z nich była zmiana na stanowisku szkoleniowca wieloletni trener ''Niebieskich'' Waldemar Fornalik zamienił Chorzów na reprezentację Polski.
Do tego klub opuścili Rafał Grodzicki, Wojciech Grzyb, Paweł Abbott oraz wypożyczony z Wisły - Łukasz Burliga.

W zamian za tych piłkarzy, do klubu trafili m.in: Maciej Sadlok, Marcin Kikut, Grzegorz Kuświk czy Mindaugas Panka.

Sezon dla ''Niebieskich'' zaczął się fatalnie, zespół w 4 kolejkach zdobył tylko 1 punkt i znajdował się na dnie tabeli. Aktualnie drużyna prowadzona jest przez Jacka Zielińskiego i po 12 kolejkach zajmuje 12 miejsce z 14 oczkami na koncie.

Dla podopiecznych trenera Kulawika, to kolejny mecz z sąsiadem z tabeli - obie ekipy dzieli tylko 1 punkt. W meczu z Ruchem na pewno nie zobaczymy Gordona Bunozy, który w meczu ze Śląskiem obejrzał 4 żółtą kartkę i będzie pauzował.

Do składu natomiast wróci Cezary Wilk, nie wiadomo czy trener Kulawik będzie mógł skorzystać z usług Michała Czekaja, który nabawił się urazu.

Ostatnie wizyty Wisły Kraków w Chorzowie:

Sezon 2007/08

30 września 2007, Ruch Chorzów - Wisła Kraków 0-3, Marek Zieńczuk 55, Radosław Sobolewski 82, Mauro Cantoro 87

Sezon 2008/09

29 listopada 2008, Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1-0, Michał Pulkowski 78.

Sezon 2009/10

6 grudnia 2009, Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1-3, Andrzej Niedzielan 59 - Piotr Brożek 66, Marcelo 78, Patryk Małecki 90

Sezon 2010/11

15 sierpnia 2010, Ruch Chorzów - Wisła Kraków 2-0, Krzysztof Nykiel 21, Gabor Straka 31.

Sezon 2011/12

25 marca 2012, Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1-0, Rafał Grodzicki 54 (karny)



Terminarz 13 kolejki Ekstraklasy:


23 listopada, piątek:

18:00 Korona Kielce - Piast Gliwice
20:45 Legia Warszawa - Widzew Łódź

24 listopada, sobota:

13:30 GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk
15:45 Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin
18:00 Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin

25 listopada, niedziela:

14:30 Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok
17:00 Ruch Chorzów - Wisła Kraków

26 listopada, poniedziałek:

18:30 Podbeskidzie Bielsko- Biała - Lech Poznań


Zapraszam do dyskusji.

KrzychooR 19.11.2012 22:20

Mecz pewnie będzie wyglądał jak zwykle czyli kaszana na maxa... Tak swoja drogą skoro Iliev powoli zaczyna się już pakować to może niech Kulawik da mu szanse ustawiając go jako napastnik... W końcu w Serbii grał na tej pozycji. Ivica na skrzydle jest w 90% spotkań całkowicie bezproduktywny. Co z tego że minie 1, 2 zawodników jak do bramki zawsze ma daleko. A w niedziele pokazał że być może warto podwiesić go jako nabiegający napastnik lub normalny napastnik bo Gienkov to ostatnio tragedia Sikor jaki jest każdy widzi a Quioto pewnie do lipca na ławce bedzie przesiadywał...

Baala 19.11.2012 23:07

Szykuje sie porażka. Nawet jak mieliśmy znacznie silniejszy skład to w Chorzowie zawsze było ciężko. Wyjątkowo trudny teren dla nas.

Ciekawe kto zagra na lewej Bunoza kartki, Frederiksen jakis uraz (może wyzdrowieje), Jaliens ostatnio grał ale jak Bunoza kartki to w środku też się robi luka. Chyba będzie trzeba Burlige wystawić.

mitmichael 20.11.2012 09:32

Ruch nie jest tak mocny jak ostatnio, My rowniez nie mamy super formy mimo wygranej ze Slaskiem dlatego smierdzi mi tutaj remisem.

Grantar 20.11.2012 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KrzychooR (Post 1287438)
Mecz pewnie będzie wyglądał jak zwykle czyli kaszana na maxa... Tak swoja drogą skoro Iliev powoli zaczyna się już pakować to może niech Kulawik da mu szanse ustawiając go jako napastnik... W końcu w Serbii grał na tej pozycji. Ivica na skrzydle jest w 90% spotkań całkowicie bezproduktywny. Co z tego że minie 1, 2 zawodników jak do bramki zawsze ma daleko. A w niedziele pokazał że być może warto podwiesić go jako nabiegający napastnik lub normalny napastnik bo Gienkov to ostatnio tragedia Sikor jaki jest każdy widzi a Quioto pewnie do lipca na ławce będzie przesiadywał...

No to masz Ilieva:
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html

Co do Quito: powinien zagrać od początku.

AS82 20.11.2012 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1287475)
No to masz Ilieva:
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html

Co do Quito: powinien zagrać od początku.

Tyle ze Quioto to klasyczny napastnik ,wysoki troche o charakterystyce Genkova , on sie nie nadaje na grę na skrzydle wg mnie

Charlie 20.11.2012 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1287475)

Co do Quito: powinien zagrać od początku.

Tylko może tym razem na szpicy go spróbować, bo na skrzydle ponoć nigdy nie grał. Genkov w słabej formie, Sikorski to tam wiadomo, może niech Honduranin dostanie szanse od pierwszej minuty, gorzej raczej nie będzie. Choć skoro Iliev ma nie grać, to może najsensowniej będzie zagrać dwójką napastników tzn. Genkov-Quioto, a na skrzydłach Melikson z Boguskim. Ruch jest w fatalnej dyspozycji, miło byłoby więc nie przegrać, ale faworytami mimo wszystko nie jesteśmy.

arti 20.11.2012 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1287475)

No i Ivica co zapowiedział (koniec kariery) to zrobił... tylko pół roku wcześniej.

thechris 20.11.2012 13:56

Mecz słabego z beznadziejnym. Zapowiada się imponujące widowisko.

Mój typ:
Ruch - Wisła 1:0

Blaszczu16 20.11.2012 14:47

Ostatnio obstawiałeś Wisła 0-3 Śląsk. Ciekawy czy tym razem Ci się "równie poszczęści"?
Akcje oni konstruują, stwarzają, tylko, że uparli się, że wejdą z piłką w bramkę i to najbardziej irytuje. Niech strzelają zza 16. Ivica dał przykład, a nie pieprzenie się z koronkowymi akcjami, w których zawsze ktoś poda za daleko/ za mocno/ niedokładnie, albo będzie przyjmował piłkę jak Jovanović - całe wieki.

M129 20.11.2012 17:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1287444)

Ciekawe kto zagra na lewej Bunoza kartki, Frederiksen jakis uraz (może wyzdrowieje), Jaliens ostatnio grał ale jak Bunoza kartki to w środku też się robi luka. Chyba będzie trzeba Burlige wystawić.

Burliga podobno ostatnio na treningu ćwiczył na lewej obronie, więc chyba on zagra (byle nie Frederiksen).

sovinho_02 20.11.2012 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez M129 (Post 1287539)
Burliga podobno ostatnio na treningu ćwiczył na lewej obronie, więc chyba on zagra (byle nie Frederiksen).

Biorąc pod uwagę: pauzę Bunozy, kontuzje Głowackiego, Czekaja, Ilieva wydaje mi sie że zagramy :

Pareiko - Jovanovic, Jaliens,Chavez,Burliga - Melikson,Wilk,Sobolewski,Garguła,Chrapek - Genkov

w odwodzie zostają tylko:Miśkiewicz,Frederiksen, Szewczyk,Uryga,Boguski,Sikorski,Quioto
z tym że wątpliwe jest by Kulawik postawił na młodych : Urygę, Szewczyka
jak gra Frederiksen i Sikorski to mówić nie trzeba, więc tak naprawdę mamy 2 zawodników z których warto skorzystać w meczu.
Wynik obstawiam w okolicach remisu, ale może się trafić nawet porażka albo zwycięstwo( lecz nie wypracowane ale przypadkowe).

riv 20.11.2012 19:21

Nie no dajcie spokój. Ruch wszyscy leją ostatnio. Ja wiem, że Wisła to dzisiaj najlepszy klub na przełamanie ale nie wygrać z tak słabym Ruchem to była by już nie tragedia tylko komedia.

Pele_94 20.11.2012 19:56

Ktoś się orientuje co z Burasem ?

sovinho_02 20.11.2012 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pele_94 (Post 1287570)
Ktoś się orientuje co z Burasem ?

Zagrał 67 minut w MESIE ze Śląskiem. Zrobiona chłopaka w balona, jak przychodził do Wisły to mówił że rok temu miał propozycje z Wisły ale do Młodej Ekstraklasy a teraz do 1 drużyny to poszedł a i tak gra tylko w MESIE>

Eternit 20.11.2012 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sovinho_02 (Post 1287574)
Zagrał 67 minut w MESIE ze Śląskiem. Zrobiona chłopaka w balona, jak przychodził do Wisły to mówił że rok temu miał propozycje z Wisły ale do Młodej Ekstraklasy a teraz do 1 drużyny to poszedł a i tak gra tylko w MESIE>

Przecież on miał zabieg kolana w wakacje. Miesiąc przerwy od treningów miał. Gdzieś w okolicy września był dopiero wprowadzany do gry. Nie wiem czy rozegrał pełny mecz w mesie, a co dopiero mówić o I składzie.

Glazik 20.11.2012 20:33

2:0 dwie bramy SIkorskiego :D :D :D

Grantar 20.11.2012 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Glazik (Post 1287578)
2:0 dwie bramy SIkorskiego :D :D :D

Wreszcie ktoś uwierzył w chłopaka ...
PRAWDZIWY KIBIC.

La Furia Dell' Est 20.11.2012 20:58

Wykasuj te półglupie usmieszki i życz Danielowi..bo Wisle zyczysz....qurwa...!!

M129 20.11.2012 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Glazik (Post 1287578)
2:0 dwie bramy SIkorskiego :D :D :D

Po dwóch cudownych asystach Frederiksena(jeśli wyzdrowieje) :D



Według mnie powinniśmy zdecydować się grać z Quioto na szpicy. Obecnie Genkow czy Sikorski to raczej czegoś nie strzelą chyba,że Genkow głową,ale z tym jest tak,że raz wyjdzie,a kilka razy nie :), a Quioto powinien dostać szansę na dłużej niż 10 minut. Melikson i Boguski na skrzydłach, a na środku Garguła z Chrapkiem. Ten drugi w dobrej formie potrafi coś stworzyć, a razem z Meliksonem może być ciekawie :). Mam nadzieję na 2:0,ale jeśli nasza gra będzie taka sama jak ze Śląskiem to 0:0 lub 0:1, bo wątpię w dwa szczęśliwie wygrane mecze, a przy naszej średniej jednego meczu wygranego na miesiąc to nieciekawie to wygląda.

Pele_94 20.11.2012 21:13

M129 Meliksona dałbym na środek a Orbita na lewe skrzydło, tam miałby więcej miejsca. Chociaż najlepiej to bym go w ogóle nie wystawiał :D

comek 20.11.2012 21:36

Ten chłopak- Sikorski, musi być naprawdę mocny odpornie psychicznie, żeby wytrzymać tą presję. Bo co jak co, nie oszczędzamy go, też "wyśmiewałem" razem z wami go w niedzielę, podczas meczu, ale życzę mu, żeby zdobył bramkę i zaczął grać tak jak kiedyś w górniku, ale to chyba nie możliwe...

Wislawek 20.11.2012 21:56

Nie pomogą żadne roszady w składzie.Totalna rozsypka!A po ostatnim zachowaniu kibiców przewiduję zaangażowanie naszych kopaczy na 0:3.Dziękuję.

WISŁAZWE 20.11.2012 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wislawek (Post 1287593)
Nie pomogą żadne roszady w składzie.Totalna rozsypka!A po ostatnim zachowaniu kibiców przewiduję zaangażowanie naszych kopaczy na 0:3.Dziękuję.


Wstrętni Kibice... Jeszcze piłkarze się obrażą i spuszczą na złość Kibicom Wisłę do I ligi.

I komu oni na złość zrobią przegrywając mecze sobie czy nam? Chcą odejść, chcą się odbić od naszej szarej ligi? Czy może chcą swoim ''zaangażowaniem'' załapać się na jakieś kary od Zarządu?

lad21ewt 20.11.2012 22:23

- Patrząc na ostatnie 5 meczy to Wisła przegrała tylko raz z Lechem 0-1 grając chyba najlepszy mecz za Kulawika.
- Historia ostatnich meczy Wisły z Ruchem mówi że przegrywamy do 0 lub strzelamy 3 bramki
- Obie drużyny są sąsiadami w tabeli i prezentują taki sam niski poziom
- Ruch jest przede wszystkim drużyną własnego boiska na którym rzadko kiedy przegrywa
- Sezon 2011/12 4 mecze 3 karne dla Ruchu
- Ruch na początku sezonu miał serie 3 porażek z rzędu może i teraz będzie miał ...
- Patrząc realnie kto pierwszy strzeli ten wygra mecz

Każdy widzi jak Wisła gra, to już nie jest ta sama drużyna co kiedyś ale to jest nasza Wisła na dobre i na złe.

thechris 21.11.2012 00:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez riv (Post 1287559)
Nie no dajcie spokój. Ruch wszyscy leją ostatnio. Ja wiem, że Wisła to dzisiaj najlepszy klub na przełamanie ale nie wygrać z tak słabym Ruchem to była by już nie tragedia tylko komedia.

W ciągu ostatnich 13 miesięcy Wisła przegrywała już ze słabszymi drużynami, grającymi jeszcze słabiej od Ruchu.

funkykoval 21.11.2012 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lad21ewt (Post 1287597)
- Patrząc na ostatnie 5 meczy to Wisła przegrała tylko raz z Lechem 0-1 grając chyba najlepszy mecz za Kulawika.
- Historia ostatnich meczy Wisły z Ruchem mówi że przegrywamy do 0 lub strzelamy 3 bramki
- Obie drużyny są sąsiadami w tabeli i prezentują taki sam niski poziom
- Ruch jest przede wszystkim drużyną własnego boiska na którym rzadko kiedy przegrywa
- Sezon 2011/12 4 mecze 3 karne dla Ruchu
- Ruch na początku sezonu miał serie 3 porażek z rzędu może i teraz będzie miał ...
- Patrząc realnie kto pierwszy strzeli ten wygra mecz

Każdy widzi jak Wisła gra, to już nie jest ta sama drużyna co kiedyś ale to jest nasza Wisła na dobre i na złe.

Zmieniłbym zaznaczony fragment - Ruch strzeli gola - wygra mecz, Wisła dla pewności wygranej, musiałaby strzelić 2 a najlepiej 3 bramki, bo nawet jak pierwsza strzeli, to nie znaczy, że dowiezie zwycięstwo do końca...

River 21.11.2012 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pele_94 (Post 1287587)
M129 Meliksona dałbym na środek a Orbita na lewe skrzydło, tam miałby więcej miejsca. Chociaż najlepiej to bym go w ogóle nie wystawiał :D

Miejsca na co? Na pozorowanie gry?:rotfl:

My beznadziejni, Ruch podobnie. 0-0 po komicznie beznadziejnej grze lub 0-1 w plecy po babolu ktoregos z nas. Na bramke nie licze (chyba ze swojaka) bo jak mozna na nia liczyc skoro tylko drwale z Kielc i outsajder z Bielska mniej strzelili.:D

STARY WIŚLAK 21.11.2012 14:03

Jeśli się poczyta niektóre powyższe posty to bardzo boli bo mają coś na rzeczy...

Zgadzam się,że każdy widzi jak Wisła gra, to już nie jest ta sama drużyna co kiedyś ale to jest nasza Wisła na dobre i na złe.
Może być ciężko, nawet bardzo...skład co mecz to inny bo też ustalenia trenera są takie a nie inne...bo i też kim on ma grać...jakby nie ustawić tą drużynę nie będziemy faworytem tego spotkania...jak ktoś napisał powyżej..."My beznadziejni, Ruch podobnie. 0-0 po komicznie beznadziejnej grze lub 0-1 w plecy po babolu ktoregoś z nas.

Myślę, że babola nie będzie...pewnie też nie wygramy...stawiam na 1:1...ale obym się mylił

tomo 21.11.2012 14:56

Hattrick Daniela i przywozimy na plecach 3 bramki bagażu :>

Tak na poważnie w tej sytuacji to nawet remis będzie ok.

jacekbum 21.11.2012 16:09

Bardzo ważny mecz dla Wisły ,jeżeli do końca rundy ugramy 7-9 punktów to będzie mała strata do pucharów+gra na wiosne w pucharze Polski a to może mieć wpływ na zimowe okienko transferowe.

Pareiko
Jovanovic Chavez Jaliens Burliga
Wilk Garguła Sobolewski
Quioto Melikson
Boguski

1:0 dla Wisły

Ajax 21.11.2012 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jacekbum (Post 1287687)
Bardzo ważny mecz dla Wisły ,jeżeli do końca rundy ugramy 7-9 punktów to będzie mała strata do pucharów+gra na wiosne w pucharze Polski a to może mieć wpływ na zimowe okienko transferowe.

Pareiko
Jovanovic Chavez Jaliens Burliga
Wilk Garguła Sobolewski
Quioto Melikson
Genkov

1:0 dla Wisły

Ja się cały czas okłamuje, że to wszystko to było finansowe czyszczenie Wisły pod transfery w przerwie.
I wymyśliłem to na trzeźwo:-p

tofik 22.11.2012 11:01

Ta drużyna nie ma argumentów, żeby w Chorzowie wygrać.

River 22.11.2012 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jacekbum (Post 1287687)
Bardzo ważny mecz dla Wisły ,jeżeli do końca rundy ugramy 7-9 punktów to będzie mała strata do pucharów+gra na wiosne w pucharze Polski a to może mieć wpływ na zimowe okienko transferowe.

:rotfl:

Puchary, transfery, Wisla...:D Nie sadzilem, ze sa tu jeszcze tacy naiwniacy co to wierza w puchary i w to, ze Wisla sie bedzie wzmacniac. A jednak...:lol:

Chyba przespales ostatnie pare miesiecy i dopiero sie obudziles. To na "dzien dobry" sugeruje zajrzec w tabele oraz obejrzec (sic!) wszystkei mecze Wisly z tej rundy. Wrocisz nawrócony i oczyszczony.

silver03 22.11.2012 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1287746)
Ta drużyna nie ma argumentów, żeby w Chorzowie wygrać.

Jak to nie? A sportowa złość, o której co mecz mówi Kulawik?

Ajax 22.11.2012 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1287754)
Jak to nie? A sportowa złość, o której co mecz mówi Kulawik?

Nie zapomnij o poważnych rozmowach deklarowanych przez Gargułę!!!

thechris 23.11.2012 11:50

Jeszcze rok temu chodziłem na mecze Wisły. A od dawna płacę za Canal +... Mam dość dokładania się do tego syfu. Dziś złożyłem wypowiedzenie Canal + Cyfrowy S.A. Pamiętam te emocje, kiedyś... kiedy trzymałem świeżutki bilet w ręce. To była magia. Dziś nie chcę mi się tych leserów w TV oglądać. Będę się zdecydowanie lepiej czuł wiedząc, że ani jedna moja złotówka nie zasili trwania tego bagienka w trwaniu. Żebym to ja widział jeszcze jakiś progres w czymkolwiek... A tu z tygodnia na tydzień coraz większy syf.

szprotson 23.11.2012 12:00

progres, w jechaniu windą w dół widoczny w każdym meczu!

DevilMayCry 23.11.2012 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1287962)
Jeszcze rok temu chodziłem na mecze Wisły. A od dawna płacę za Canal +... Mam dość dokładania się do tego syfu. Dziś złożyłem wypowiedzenie Canal + Cyfrowy S.A. Pamiętam te emocje, kiedyś... kiedy trzymałem świeżutki bilet w ręce. To była magia. Dziś nie chcę mi się tych leserów w TV oglądać. Będę się zdecydowanie lepiej czuł wiedząc, że ani jedna moja złotówka nie zasili trwania tego bagienka w trwaniu. Żebym to ja widział jeszcze jakiś progres w czymkolwiek... A tu z tygodnia na tydzień coraz większy syf.

A co to ma wspólnego z tematem Ruch Chorzów : Wisła Kraków? Jak chcesz się wyżalić, to załóż sobie temat: " Mój drogi pamiętniku..." .

Co do meczu, to będzie toporne widowisko. Mam nadzieję, że uda się zdobyć jakieś punkty. Aczkolwiek patrząc kto może stanowić nasz blok defensywny, to modlę się, aby udało się strzelić bramkę. Bo wydaje mi się, że Ruch coś wbije... :/

Grantar 23.11.2012 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1287962)
Jeszcze rok temu chodziłem na mecze Wisły. A od dawna płacę za Canal +... Mam dość dokładania się do tego syfu. Dziś złożyłem wypowiedzenie Canal + Cyfrowy S.A. Pamiętam te emocje, kiedyś... kiedy trzymałem świeżutki bilet w ręce. To była magia. Dziś nie chcę mi się tych leserów w TV oglądać. Będę się zdecydowanie lepiej czuł wiedząc, że ani jedna moja złotówka nie zasili trwania tego bagienka w trwaniu. Żebym to ja widział jeszcze jakiś progres w czymkolwiek... A tu z tygodnia na tydzień coraz większy syf.

Daj spokój Tchechris ... wiadomo, że łatwiej się kibicuje jak są sukcesy ... ale trzeba przetrwać też słabsze lata.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl