Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Korki (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2720)

TKNW 15.09.2008 19:09

Może czas odnowić temat ...

Lista miejsc gdzie się stoi w korkach obecnie ... Wiem, że łatwiej napisać gdzie się nie stoi ale cóż zrobić....

- Nowohucka na całej długości w obie strony
- Saska - dojazd do Nowohuckiej
- Płaszowska - dojazd do Nowohuckiej
- Powstańców Wielkopolskich - w obie strony
- Stoczniowców (z Dąbia w kierunku Płaszowa)
- Aleja Pokoju w kierunku Dąbia
- Kamińskiego
- Konopnickiej - w obie strony
- Aleje - od Jubilata do Opolskiej - w obie strony
- Prądnicka od wiaduktów kolejowych do Kleparza
- Półłanki w kierunku przejazdów kolejowych na Bieżanowie
- Klasztorna, most Wandy i Rybitwy w Kierunku placu targowego.

co dalej ??

EMPI 15.09.2008 19:55

Jaaaaaaaaaki temat...

Ja się dzisiaj wystałem jak c**j na filmie porno. Sorry, ale ja mam dość. Wymiękam jak wsiadam do auta. Na Rondzie Grunwaldzkim (tylko z nazwy jest to rondo), ludzie stają 3 autami na jednym pasie obok siebie i cofają (sic!), bo nie są w stanie zjechać z torowiska...

A stoi się wszędzie... Monte Cassino, Grota Roweckiego, Wrocławska, Kijowska, Czarnowiejska, Piastowska, Reymonta, Bieżanowska... NO K**** WSZĘDZIE SIĘ STOI... Spalanie na silniku 1,4? Chyba z kuźwa 14l/100km...:guma balonowa:

Kocur 15.09.2008 20:04

Jadę jutro z Prądnika Cz. na Plac Inwalidów na 9 rano - mogą być też okolice (Królewska itp ale blisko Alei). Pech chce że muszę zabrać auto.

Nie jeździłem 29-tą ani Alejami od kilku miesięcy rankiem - jaką trasę polecacie?
Nie mówię żeby nie stać - ale żeby stać jak najkrócej :)

Robert_wislak 15.09.2008 20:19

polceam:http://upload.wikimedia.org/wikipedi...GT6_-2027.jpeg
Choć przyznam że rano też może być w nich niezły ścisk, ludzie nie myślą i nie wsiądą do tańszego tramwaju tylko wolą sie polansować i wydać $ na dojechanie 6km do pracy. A przecież to co sie dzieje ostatnio na drogach to jest dramat. A aut wciąż przybywa...

EMPI 15.09.2008 20:25

Robert...

Do pracy zawsze jeżdżę MPK. Ale dzisiaj miałem jechać za miasto. Jest 17, wychodzę z roboty i... ZMIANA PLANÓW. Teraz tym samochodem, którym miałem jechać 30km za Kraków (czyli papa MPK) jestem w centrum miasta w godzinach szczytu i... Mam wrócić do domu...

Dzięki Bogu jest TOK FM... Bo bym się zanudził i zapłakał...

pan_premier 15.09.2008 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TKNW (Post 603408)

co dalej ??

Brzeska przy moście w Wolicy ;)

M.C (nowy kleparz) 15.09.2008 22:26

Dzisiaj chciałem z Galerii Krakowskiej przemieścić się na plac matejki i jechałem tam 45 min:)Wyjechałem na Wita Stwosza,a tam korek do Alej. Na Alejach to samo:)
Ja chce helikopter:)

EMPI 15.09.2008 23:44

Poczekajcie do października... Studenci przyjadą, nie dość że liczba samochodów jeszcze się zwiększy, to do autobusu nie wsiądziecie... Hmm...

Ciekawa sprawa te problemy z komunikacją... Przecież mamy Metro w Krakowie... Na kazdym przystanku rozdają...

MatMario 16.09.2008 01:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 603453)
Jadę jutro z Prądnika Cz. na Plac Inwalidów na 9 rano - mogą być też okolice (Królewska itp ale blisko Alei). Pech chce że muszę zabrać auto.

Nie jeździłem 29-tą ani Alejami od kilku miesięcy rankiem - jaką trasę polecacie?
Nie mówię żeby nie stać - ale żeby stać jak najkrócej :)

Pojechałbym w strone makro i tam probował skręcić albo w strone szpitala narutowicz albo dopiero na kolejnych swiatlach w lewo. A później albo przejazd kolejowy Łokietka i tam szybkie odbicie w uliczkę oboźną w prawo i wyjeżdzasz równolegle do łokietka w ulicę Wrocławską. Jedziesz lewo i kieruj sie na mazowiecka pozniej np sienkiewicza i jestes na kazimierza wielkiego. Ewentualnie prosta droga alejami jak jest z korkami to nie wiem.

Ja dziś z centrum na kliny dojechałem o 16 w 30 minut nie jest źle. Ludzie jezdza masakrycznie, kazdy sie wbija na skrzyzowanie czy ma miejsce czy nie a potem blokuje tych ktorzy z boku jada. Z tego sie korki robia. Tak samo jak na Karmelickiej np sa wyjazdy z bocznych uliczek a stanie matoł tak że ani sie n ie wyjedzie ani nie wjedzei, bo mu ubedzie jak jeden samochod z boku mu wskoczy...

kot_dżinks 16.09.2008 11:55

''Gdy szykuje śniadanie zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ..... w tych jebanych autach''

Bez żadnych aluzji chłopaki, ale tak mi się właśnie dzień świra przypomniał ; )

Aro1234 16.09.2008 12:08

ostatnio po meczu autobusy MPK miały takie kurewskie opóźnienie, że mało mnie **** nie strzelił... na 501 czekałem 25 minut...:hura: ten co miał przyjechać o 19.20 był o 19.45... :)

Elendil 16.09.2008 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez M.C.(nowy kleparz)
Dzisiaj chciałem z Galerii Krakowskiej przemieścić się na plac matejki i jechałem tam 45 min

? przecież z GK na Plac Matejki to 2 minuty na nogach :lol:

ja mam 3 października egzamin, rano... chyba sobie postoje ;)

kalashnikov2 16.09.2008 12:51

a ja chcialem pozdrowić wszystkich cepów którzy pchają się na skrzyżowanie/rondo/wjazd/torowisko/pprzejazd dla MPK mimo iż widzą że nie mają szans pokonać obiektu zanim światło zmieni się na czerwone, widząc przed sobą bity korek po horyzont.

Chcialem też pozdrowić tych którzy jadą na czerwonym , nie mogąc sie domysleć że tym samym blokują możliwośc wlaczenia sie do ruchu tym którzy przypadkiem mają czelność mieć zielone przy wjeździe na glowna ulice.

Kto w tym kraju rozdaje prawa jazdy?

WiselkaMLP 16.09.2008 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 603691)
a ja chcialem pozdrowić wszystkich cepów którzy pchają się na skrzyżowanie/rondo/wjazd/torowisko/pprzejazd dla MPK mimo iż widzą że nie mają szans pokonać obiektu zanim światło zmieni się na czerwone, widząc przed sobą bity korek po horyzont.

Chcialem też pozdrowić tych którzy jadą na czerwonym , nie mogąc sie domysleć że tym samym blokują możliwośc wlaczenia sie do ruchu tym którzy przypadkiem mają czelność mieć zielone przy wjeździe na glowna ulice.

Kto w tym kraju rozdaje prawa jazdy?

przy tym kto rozdaje prawo jazdy te chamy co wjezdzajaj na czerwonym blokuja itp sa aniolkami

a na naprawde ciezke chwile musza przezywac kierowcy na Nowohuckiej wielokrotnie korki przed mostem kolo selgrossu az do powstancow wlkp

siara 16.09.2008 16:20

Most Zwierzyniecki, Księcia Józefa, Kapelanka....ARMAGEDON...

luke1906 16.09.2008 16:24

Ja z niepokojem obserwuję, że coraz więcej kierowców przejeżdża na czerwonym świetle. I to nie są takie dramatyczne przejazdy, gdy w ostatniej chwili chcą przemknąć na żółtym. Mówię o takich gdzie centralnie tną na czerwonym nie patrząc na nic. ****a strach jeździć.

A co do korków to dramat. Nie da się przejechać przez miasto. I nie stoją tylko główne trasy. Poblokowane jest mnóstwo bocznych ulic, na których w życiu korków nie widziałem.
Nie wiem co się dzieje, ale strach pomyśleć jak to będzie wyglądać gdy wrócą wszyscy studenci.

Żmijka 16.09.2008 16:45

To może pasyje do tematu - czy Piastowską to jakoś na dłużej zamykają czy tylko z okazji TDP? Bo dzis ukazał się moim oczom znak (narazie zasłonięty) "Ulica Piastowska zamknięta. Obrazd do AK" i strzałka w lewo - skrzyżowanie przy Parku Decjusza. Teraz już się stoi na NB, bo wszyscy omijaja korki, a jak zamkną Piastowską :shock:

Wasiu 16.09.2008 17:50

Dzisiaj z Placu Inwalidów na Kampus UJ na Ruczaju jechałem niecałe 40 minut w godzinach szczytu. Narazie tragedii w tej częsci Krakowa nie ma. Zobaczymy co bedzie od pazdziernika. 114 prawie puściutka była.

QBAS 16.09.2008 18:28

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie gdy wiedzą, że nie będą mogli z niego zjechać i tym samym blokuję je całe na kolejną zmianę świateł.

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy z prędkością światła pędzą 45km/h lewym pasem i żyją w świadomości, że "tak można". Otóż nie - lewy pas służy do WYPRZEDZANIA! Ta sytuacja z uwagi na nasze korki krakowskie, dość rzadka ;)

Pozdrowienia dla wszystkich "busiarzy", którzy nie tylko przepisy ale i wszystkich innych kierowców mają głęboko w dupie. A żeby Wam kiedyś drogówka liczbę pasażerów sprawdziły..

Widzieliście, że od jakiegoś czasu na znakach informujących o "pasie dla autobusów MPK i TAXI" została dopisana policja?? Jakim ****a prawem? Co oni są niby? Mendy pieprzone! Jak jadą z kogutem to i tak są uprzywilejowani. Ale jak jadą "na patrol" to niby czemu oni mają mieć "swój" pas, a ja jadąc do PRAWDZIWEJ pracy muszę stać w kilometrowych korkach!?


A o korkach to mi się nie chce nawet pisać.. Tragedia...

maciek777 16.09.2008 19:02

Korki korkami a jutro egzamin na prawko o 15,30 czyli w najwiekszy ruch...ciekawe jak to bedzie wygladalo :)

TKNW 16.09.2008 19:41

Dodam jeszcze ul Kuźnicy Kołłątajowskiej w godzinach 8-10 ... zarówno w kierunku Al. 29 list. jak i Siewnej. Jak w jedna stronę sie kończy korek to w 2 sie zaczyna....

gumi1906 16.09.2008 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TKNW (Post 603945)
Dodam jeszcze ul Kuźnicy Kołłątajowskiej w godzinach 8-10 ... zarówno w kierunku Al. 29 list. jak i Siewnej. Jak w jedna stronę sie kończy korek to w 2 sie zaczyna....

to jest nieporozumienie ze mozna tyle stac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kocur 17.09.2008 09:49

http://www.krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/898553.html

Cytat:

Płynna jazda po mieście, mniejsze korki i mniej nerwów. Tak powinien działać system obszarowego sterowania ruchem. To nowoczesne rozwiązanie zacznie funkcjonować w Krakowie z początkiem października. Tyle, że swoim zasięgiem obejmie zaledwie trasę szybkiego tramwaju. Kierowcy pod Wawelem twierdzą na dodatek, że innowacja jeszcze bardziej zablokuje ulice.
Czyli będzie jeszcze gorzej :)

WiselkaMLP 17.09.2008 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 603897)
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie gdy wiedzą, że nie będą mogli z niego zjechać i tym samym blokuję je całe na kolejną zmianę świateł.

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy z prędkością światła pędzą 45km/h lewym pasem i żyją w świadomości, że "tak można". Otóż nie - lewy pas służy do WYPRZEDZANIA! Ta sytuacja z uwagi na nasze korki krakowskie, dość rzadka ;)

Pozdrowienia dla wszystkich "busiarzy", którzy nie tylko przepisy ale i wszystkich innych kierowców mają głęboko w dupie. A żeby Wam kiedyś drogówka liczbę pasażerów sprawdziły..

Widzieliście, że od jakiegoś czasu na znakach informujących o "pasie dla autobusów MPK i TAXI" została dopisana policja?? Jakim ****a prawem? Co oni są niby? Mendy pieprzone! Jak jadą z kogutem to i tak są uprzywilejowani. Ale jak jadą "na patrol" to niby czemu oni mają mieć "swój" pas, a ja jadąc do PRAWDZIWEJ pracy muszę stać w kilometrowych korkach!?


A o korkach to mi się nie chce nawet pisać.. Tragedia...

dojdzie jeszcze do tego ze na alejach chcac skrecic w prawo nie bedzie mozna paredziesiat wczesniej wjechac na ten uprzywilejowany pas

a odnosnie wspominanej juz Pollanki przejazdy swoja droga ale korki tam to juz od dluzszego czasu nic dziwnego ludzie z Wieliczki i okolic pracujacy w Hucie jezdza ta droga do roboty bo przeciez bliziutko nie wiem czy na rondzie kolo mostu na klasztornej obia cos ?? bo po Hucie czasami korki sie zdarzaja od tamtej strony

swirson 17.09.2008 09:57

30 minut wczoraj tramwajem spod AP na plac inwalidów. lol

irman 17.09.2008 11:30

Jak już pozdrowienia, to ja pozdrawiam jaśnie wielmożnego prezydenta Majchrowskiego, którego urzędnicy wymyślili remont skrzyżowania Starowiślna/Dietla we wrześniu, gdy ruch w mieście wraca do normy po wakacyjnym przestoju.

Pozdrawiam również drogowców, którzy remontują dwa lata 10 km obwodnicy, a w takim czasie w normalnym kraju 100 km odcinek autostrady się buduje.

tomo 17.09.2008 11:49

Jadąc wczoraj z Ruczaju w kierunku centrum i potem na Czarnowiejską dalej do drogi na Olkusz jechałem 1,5h lol potem już 49 km przejechałem w minut 30 haha. DRAMAT! :/

ps

Pozdrawiam środkowym palcem cwaniaków jadących pasem dla mpk, wyprzedzających całą kolumnę, a następnie wciskających się na siłę z powrotem w korek bo np autobus stanął.

miki2006 17.09.2008 14:16

i tak od korków bardziej w****iają kierowcy co nie myślą i baby za kółkiem

Tom'ash 17.09.2008 16:51

Jak rano wygląda sytuacja na Zakopiańskiej? W rejonie Judyma. Uwiną się z tym przed październikiem?

Robert_wislak 17.09.2008 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tom'ash (Post 604302)
Jak rano wygląda sytuacja na Zakopiańskiej? W rejonie Judyma. Uwiną się z tym przed październikiem?

Zapewne nie, bo robią to jakby im sie nei chciało. Jeden małą koparką coś mozolnie ryje w ziemi a pozostali sie patrzą."Praca wre".

Ale to jest dramat ile można robić kilka km drogi. Np remont zakopianki 26km to koszt 150,000,000 zł jak podają na tablicy informacyjnej..... Ciekawe kto do kieszeni to bierze

Wojtas 17.09.2008 17:06

Ja proponuje zeby w takich korkach postali sobie panowie odpowiedzialni za tak stan rzeczy ,czyli totalny chaos i niedzialajace swiatła.

Jakby poczekali 1 h do tego zeby dojehcac z Pachonskiego pod AP to mzoe by zobaczyli ze to nie jest normalne.

I tez pozdrwaim tych ktorzy jada pasem dla busow ,wciskaja ci sie potem przed maske,bo oni "musza"

M.C (nowy kleparz) 17.09.2008 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tom'ash (Post 604302)
Jak rano wygląda sytuacja na Zakopiańskiej? W rejonie Judyma. Uwiną się z tym przed październikiem?

Ta,uwiną się...
-"Panie kierowniku,łopata mi się złamała!!"
-"To się oprzyj o betoniarkę"

Sorry za offtopa,ale tak mi się przypomniało:)

A co do tematu,to spróbujcie przejechać taką boczną uliczką,jaką jest Śląska,albo rano,albo popołudniu!!Korek prawie po Cieszyńską...
Dziś korek na Alejach od 29-go Listopada po Nowy Kleparz spróbowałem ominąć przez Żabiniec,skręcając w ulice Żmujdzką...A potem zdrową do 30-lecia,wybickiego i dalej Łokietka!!Polecam,bo udało się go ominąć...

MatMario 17.09.2008 23:46

Nie powiem zeby sie chwalił ale na stronie wczesniej napisałem to jako możliwosc objazdu :P

PS iramn z tego co ja kojarze to rada miasta nie chciała sie zgodzic na przekazanie pieniedzy na ten remont i tutaj jest dwa tygodnie opoznienia...

M.C (nowy kleparz) 18.09.2008 07:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 604459)
Nie powiem zeby sie chwalił ale na stronie wczesniej napisałem to jako możliwosc objazdu :P

No fakt:)Ale to tylko potwierdza to,że to dobry objazd...pozdrawiam

iiYama 18.09.2008 18:37

Kiedyś dobrym sposobem objazdu korków dla jadących od strony Huty na centrum ( przynajmniej w moim mniemaniu ) było skręcić przy nowej estakadzie w Młyńską, nast. w prawo w Miechowity, w Brogi, w Czerwonego Prądnika i koło AP wyskoczyć na Aleje. Ale od pewnego czasu widzę że i tu rano się stoi.

Dla jadących z Huty na Olkusz proponuję cosik takiego. Dostać się jakoś w okolice Pachońskiego - Łokietka. Potem kierując się na Tonie, za torami kolejowymi skręcić w lewo w Jordanowską i dalej Stelmachów dojeżdżamy do DK94 za Makro. Jest to wąska jezdnia, wokół sporo domków jednorodzinnych ale też i mały ruch.

Co do korków w mieście - opisywana sytuacja o wykorzystywaniu pasa dla MPK przez kierowców, wrrrr. Jak to widzę przychodzi mi na myśl pomysł by oddzielić te dwie części jezdni krawężnikiem.

I podobnie na A4. 1,5km przed robotami są znaki że będzie zwężenie. Większość kierowców sporo wcześniej ustawia się w sznurze ale znajdą się i tacy co zapitalają pod same pachołki a potem mrugają i się ryją. Uhhhh.

Taka stronka, może znacie http://dobaku.pl/index.php

pan_premier 23.09.2008 13:46

czy o tej porze sa korki na Kmieńskiego w stronę Matecznego?




Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 604715)
I podobnie na A4. 1,5km przed robotami są znaki że będzie zwężenie. Większość kierowców sporo wcześniej ustawia się w sznurze ale znajdą się i tacy co zapitalają pod same pachołki a potem mrugają i się ryją. Uhhhh.

no gdybys ty i tobie podobni ruszyli w końcu głowa i stawali jak Pan Bóg przykazał na obu pasach, a następnie wpuszczali sie 1za1, to czas oczekiwania w obu kolejkach byłby taki sam a i korki mniejsze, bo wpuszczanie byłoby jasne i oczywiste i nie byłoby sytuacji kiedy jeden wpuszcza 10 a potem pięciu nikogo....
tak to stój sobie na końcu, dzięki temu tacy jak ja zyskują, bo wiedzą do czego służy drugi pas.

niemniej zawsze lepiej dla ogółu jest kiedy sa dwie nikti korka równej długosci niz gdy jedna np. stoi już na poprzednim skrzyżowaniu..

luke1906 01.10.2008 07:41

Wielki czarny CH w D debilom z Budimexu. A szczególnie kretynowi, który wymyślił żeby ściągać maszty reklamowe na Rondzie Grzegórzeckim w godzinach szczytu. Oczywiście blokując pas ruchu i tworząc ogromny korek. Dramat ****a.

Kocur 01.10.2008 08:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 604715)

I podobnie na A4. 1,5km przed robotami są znaki że będzie zwężenie. Większość kierowców sporo wcześniej ustawia się w sznurze ale znajdą się i tacy co zapitalają pod same pachołki a potem mrugają i się ryją. Uhhhh.

Do postu P. Premiera dodam jeszcze to:

http://www.orlenbezpiecznedrogi.pl/inicjatywa801

Jak się goście z Kroniki Krakowskiej pytali kierowców co znaczy ten znak (bo stoi na zakopiance) to 91 na 100 nie miało pojęcia ... :-/



http://www.wdr.de/themen/verkehr/str...rfahr_400q.jpg


Nie ma go u nas w kodeksie jeszcze, to fakt, ale np. w Niemczech jest to znak nakazu i można nieźle zapłacić jeśli się właśnie nie wpuści gościa z tego urywającego się pasa przed siebie :)

Odrobinę kultury i będzie się jeździć przyjemnie.

DysoN 01.10.2008 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 609969)

Odrobinę kultury i będzie się jeździć przyjemnie.

Po czesci masz racje ale ta "odrobina kultury" przydalaby sie przede wszystkim tym cwaniakom co kombinuja jak sie tylko da zeby ominac bocznym pasem pare samochodow i wryc sie z powrotem przed kogos innego.

Inna sprawa to zwezenie na autostradzie z powodu remontu a inna np dojazd do skrzyzwania i sznur samochodow czekajacych na zjazd w prawo i cwaniaki jadace sasiednim pasem na wprost i wciskajace sie z premedytacja na pas do zjazdu w prawo tuz przed skrzyzowaniem. Np teraz tak jest przy rondzie grzegorzeckim przy skrecie w prawo z kotlarskiej w al. pokoju. Inny przyklad: skret w lewo z ul na zjezdzie w limanowskiego: zawsze jest sznur samochodow na pasie do skretu w lewo i zawsze sa cwaniaki co pasem do skretu w prawo dojezdzaja do samego skrzyzowania i udaja ze sie zagapili probujac wryc sie na pas do skretu w lewo.

Rozsadna jazda po ulicach jak najbardziej tak, ale wielki CHWD wszystkim drogowym cwaniakom.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl