Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Euro 2024 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11018)

Arkadiusz.Czerepach 14.06.2024 22:08

Euro 2024
 
Niemce umocniły sie w roli faworyta do złota.

doktor granat 15.06.2024 03:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1627111)
Niemce umocniły sie w roli faworyta do złota.

Ich świetny mecz wczoraj, ale zobaczymy jak im pójdzie z jakąś solidną ekipą (Szwajcaria) no i później w fazie pucharowej. Oceniam wyżej potencjał Francji, Anglii i co najmniej podobnie Portugalii i Hiszpanii.

Drozd 15.06.2024 07:32

Ekstaza komentatorów w TVP1 była niesmaczna.

Arkadiusz.Czerepach 15.06.2024 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1627115)
Ekstaza komentatorów w TVP1 była niesmaczna.

ogladalem na telefonie wiec z dosc wyciszonym dzwiekiem

a widzieliscie w apce tvp sport te nowe kamery 'hawk-eye' i trenerską ?

fajny gadżet , oglada sie jak w fifie :)

Arkadiusz.Czerepach 15.06.2024 08:56

https://i.ibb.co/T0mBFSc/m1.jpg

https://i.ibb.co/WDgSMjy/tab1.jpg


esp-cro zapowiada sie niezle

crux.a 15.06.2024 12:19

Oglądałem. To jest jakaś zupełnie inna dyscyplina.

Witalis 15.06.2024 12:59

Z zasady oglądam tylko mecze Wisły i reprezentacji. Do tego tylko o punkty i tylko jeśli poza ogólną sympatią jest jeszcze jakiś argument za oglądaniem (ciekawy przeciwnik, dobra gra, zawodnicy godni szacunku albo chociaż sympatyczni; w przypadku Wisły w ostatnich latach - także potwierdzenie tezy, jak zły jest trener/zawodnicy).


Po erze Michniewicza już trudno było kadrę bardziej zohydzić, a Probierz się hamuje, więc obejrzę mecz z Holandią i pozostałe w grupie.


Raczej z grupy nie wyjdziemy, ale nie jestem tego całkiem pewien.

Arkadiusz.Czerepach 15.06.2024 19:46

Witalis od Polski mamy osobny wątek

https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10472&page=16


natomiat przekonujące zwycięstwa zaliczyli Szwajcarzy i Hiszpanie (Markus otwiera szampana)

FraMat 15.06.2024 20:20

Patrzę teraz na Włochów.
Co oni grają?
Bo to chyba nie jest futbol z naszych polskich boisk?
To jakaś zupełnie nowa dyscyplina?

Drozd 15.06.2024 20:58

Dlatego właśnie PMS nie jest wstanie czegoś takiego nauczyć. Tak się nie da grać, powiedzą i jakie to ryzykowne i męczące. Biegać trzeba, walczyć, mieć zarazem odwagę i odpowiedzialność. No nie da się i koniec. Skupmy się na przeszkadzaniu.

skarabeus 15.06.2024 20:58

Wlosi mega. Fajnie sie na to patrzy.

doktor granat 15.06.2024 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1627142)
Witalis od Polski mamy osobny wątek

https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10472&page=16


natomiat przekonujące zwycięstwa zaliczyli Szwajcarzy i Hiszpanie (Markus otwiera szampana)

Powstawiałem to co mi się wydaje do drabinki i wyszedł mi finał Francja-Hiszpania.
Zaryzykuję i powiem, że Hiszpania wygra te mistrzostwa.

Arkadiusz.Czerepach 17.06.2024 21:34

zaskakujaco wyrownany FRA-AUS

doktor granat 17.06.2024 22:13

Będzie bardzo ciężki mecz w piątek.
No a Mbappe złamał nos.

skarabeus 18.06.2024 18:57

Rewelacyjny mecz Turcja-Gruzja. I wielki szacun dla Gruzji mimo porazki. Wynik nie odzwierciedla przebiegu.

19sebawro06 18.06.2024 20:17

Gruzini powinni włożyć ze dwie bramki w doliczonym czasie gry a stracili na 3-1 bo nie było bramkarza. Dobry mecz

Curvaldinho 19.06.2024 00:05

Nie macie wrażenia, że sędziowie podgwizdują faworytów? Dziś jakby wolny dostali Czesi, to Portugalce nie strzeliliby na 2-1... Z kolei brak kartki dla takiego Muldura za faul od tyłu na achillesa to już kuriozum...

Arkadiusz.Czerepach 20.06.2024 10:30

po pierwszej rundzie moim faworytem niemcy

Maine_Coon 20.06.2024 11:26

Mistrzem bedzie Hiszpania

leszekpw 20.06.2024 12:27

Mistrzem będą Niemcy

doktor granat 20.06.2024 12:40

Jaka jest Wasza opinia nt pierwszego gola dla Niemiec wczoraj?
Ja bym raczej odgwizdał faul Guendogana.

AgresywnyChomik 20.06.2024 17:23

Mistrzem nie będzie Polska.

Arkadiusz.Czerepach 24.06.2024 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1627426)
Mistrzem nie będzie Polska.

prorok jakiś czy co :mysli:

Drozd 24.06.2024 22:08

K.... jak któryś z naszych powie, że walczył z Austrią, to zasługuje na strzał w pysk...

Taki wniosek po meczu Chorwacja-Włochy.

Arkadiusz.Czerepach 26.06.2024 23:59

no i koniec męczenia buły w grupach zaczyna się faza pucharowa

doktor granat 27.06.2024 05:48

Holandia może powtórnie zagrać z Austrią już w ćwierćfinale, ciekawe:)

Arkadiusz.Czerepach 27.06.2024 16:35

https://i.ibb.co/ZzXrCCd/18.png

właczyłem kursy na awans , bo zwykłe na mecz w fazach pucharowych nie mają racji bytu

For_FuN_ 02.07.2024 02:00

Drugi karny Portugalii:

https://i.ibb.co/k5MMFsZ/2.jpg

Pierwszy karny Portugalii:

https://i.ibb.co/1zRpYzS/1.jpg

I dla przykładu prawidłowo obroniony karny(trzeci w kolejności):

https://i.ibb.co/DbPYnc9/3.jpg

Przepisy są jasne w tej sprawie(kontakt stopy bramkarza z linią w momencie oddawania strzału), więc mamy konkretny skandal. Zwłaszcza, że dopiero co Lewandowski powtarzał karnego z tego powodu, ale wiadomo... to jest mega gwiazda piłki nożnej, a tu tylko Słoweńcy grający z Portugalią... wynik karnych wypaczony.

Jagul 02.07.2024 06:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1628214)
Przepisy są jasne w tej sprawie(kontakt stopy bramkarza z linią w momencie oddawania strzału), więc mamy konkretny skandal. Zwłaszcza, że dopiero co Lewandowski powtarzał karnego z tego powodu, ale wiadomo... to jest mega gwiazda piłki nożnej, a tu tylko Słoweńcy grający z Portugalią... wynik karnych wypaczony.

Żaden skandal :D
Najnowsze przepisy (na ten sezon):
https://pzpn.pl/public/system/files/...syGry_2324.pdf
str. 125
"W momencie zagrania piłki przynajmniej część stopy broniącego bramkarza musi dotykać linii bramkowej, być na jej wysokości lub za linią bramkową"
Wszystkie karne prawidłowo obronione.

A karny Lewandowskiego był powtarzany dlatego, że Maignan wyszedł PRZED linię.

krysztal 02.07.2024 07:10

Dokładnie,jaki tu skandal.Bardziej poprawnie ustawionego bramkarza przy wykonywaniu jedenastki dawno nie widziałem.

doktor granat 02.07.2024 08:19

Dwa bardzo niestrawne mecze wczoraj, w niedzielę można było się powiesić w czasie meczu Anglli.
Waszym zdaniem piłkarze są przemęczeni i dlatego taka nędza czy w pewnym stopniu mają w d te ME?

emjot 02.07.2024 08:26

3 najbardziej męczące bułę repry w kolejności od najgorszej w ćwierćfinale: Anglia, Francja, Portugalia

ma sa kra

Patryko 02.07.2024 08:33

Wypisz wymaluj grają to, co Wisła grała w I lidze przez większość sezonu.
Posiadanie piłki i setki podań, z których nic nie wynika, a jak przychodzi co do czego w polu karnym, to pełne majty i strzał w trybuny.

Niewiele wczoraj brakło, a Słoweńcy by tą wielką Portugalię wyrzucili za burtę. Gdyby mieli normalnego napastnika, to powinni w dogrywce strzelić bramkę.

emjot 02.07.2024 08:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1628221)
Wypisz wymaluj grają to, co Wisła grała w I lidze przez większość sezonu.
Posiadanie piłki i setki podań, z których nic nie wynika, a jak przychodzi co do czego w polu karnym, to pełne majty i strzał w trybuny.

Niewiele wczoraj brakło, a Słoweńcy by tą wielką Portugalię wyrzucili za burtę. Gdyby mieli normalnego napastnika, to powinni w dogrywce strzelić bramkę.

gdyby mieli rezerwy
bo Sesko od 70 min. słaniał się na nogach już... a raczej nie mieli go na kogo na w miarę wysokim poziomie zmienić

emjot 02.07.2024 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1628219)
Dwa bardzo niestrawne mecze wczoraj, w niedzielę można było się powiesić w czasie meczu Anglli.
Waszym zdaniem piłkarze są przemęczeni i dlatego taka nędza czy w pewnym stopniu mają w d te ME?

miliony rozegranych minut w sezonie robią swoje....
nie poznaję takiego Rice'a czy Saki są cieniem samych siebie
Francuzi podobnie
nieco żwawsi Portugalczycy

doktor granat 02.07.2024 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1628223)
miliony rozegranych minut w sezonie robią swoje....
nie poznaję takiego Rice'a czy Saki są cieniem samych siebie
Francuzi podobnie
nieco żwawsi Portugalczycy

Wczoraj jak Francuzi i Belgowie ledwie się ruszali pomyślałem, że to może przez upał. Sprawdziłem temperaturę w Dusseldorfie, tam było 19 stopni. Niesamowite.

wolfy 02.07.2024 09:45

Organizm ma swoje granice. To też tłumaczy dobrą postawę słabszych ekip (poza nami :) ). Po prostu och zawodnicy mniej grali.

Arked 02.07.2024 11:20

To jest turniej zmęczonych ludzi jeszcze bardziej niż poprzednie turnieje zmęczonych ludzi, które widziałem. Poziom naprawdę wydaje się spadać z turnieju na turniej.

My też tak źle nie graliśmy. Wynik przesłania nam obraz, bo mieliśmy naprawdę najtrudniejszą grupę. Zaryzykuje stwierdzenie, że sumarycznie wyglądaliśmy lepiej od takich Włochów. Pare innych ekip też zameldowało się w 1/8 na farcie, z braku innych kandydatów ;)

emjot 02.07.2024 12:02

Po Hiszpanach zmęczenia nie widać
to może oznaczać że mają dobrych lekarzy :P

For_FuN_ 02.07.2024 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1628216)
Żaden skandal :D
Najnowsze przepisy (na ten sezon):
https://pzpn.pl/public/system/files/...syGry_2324.pdf
str. 125
"W momencie zagrania piłki przynajmniej część stopy broniącego bramkarza musi dotykać linii bramkowej, być na jej wysokości lub za linią bramkową"
Wszystkie karne prawidłowo obronione.

A karny Lewandowskiego był powtarzany dlatego, że Maignan wyszedł PRZED linię.

Najlepsze, że sami sędziowie o tym nie wiedzą, bo tutaj pierwszy przykład z brzegu:

Cytat:

- Jeżeli bramkarz opuścił linię, to rzut karny został słusznie powtórzony, natomiast dosyć ryzykowny jest sposób wykonywania karnych przez Lewandowskiego, bo któryś z sędziów może uznać, że on jednak zatrzymuje się i nie jest to prawidłowe wykonanie rzutu karnego. Niby ciągle się porusza, ale to praktycznie jest zatrzymanie się w miejscu. To są trudne sytuacje do oceny dla sędziów, bo jednocześnie trzeba obserwować i strzelca, i bramkarza. Dlatego VAR jest niezbędny. Od kiedy jest stosowany, to pilnowanie tej linii jest bardzo skrupulatne, żeby bramkarz miał kontakt przynajmniej jedną nogą z linią. Tutaj nie miał tego kontaktu w momencie, kiedy Robert oddawał strzał i słusznie został karny powtórzony - ocenił Marcin Borski.
To samo bramkarze, bo Oblak bronił wszystkie karne "po bożemu", gdzie przynajmniej jedna stopa miała cały czas kontakt z linią. Ogólnie ten przepis jest do wyjaśnienia przez praktykującego sędziego, bo wszędzie gdzie się napotykam, to musi mieć kontakt z linią przynajmniej jedna stopa. Nie ma mowy o żadnym wyjątku w postaci stopy za linią bramkową :D.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl