Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Vancouver 2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6841)

RAFi89 18.02.2010 23:33

Coś w tym jest, podobnie nasi panczeniści do potęgi nie należymy ale co przejazd naszych to miejsce w trzeciej dziesiątce albo dalej a osiągali lepsze rezultaty.

ladek1989 18.02.2010 23:39

Bachleda-Curuś w łyżwiarstwie na 1000m też cieniutko-31 miejsce;/ to jest jej koronny dystans??
Jeśli tak to mnie zawiodła trochę...

UniaTarnówZKS1928 18.02.2010 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 856386)
Coś w tym jest, podobnie nasi panczeniści do potęgi nie należymy ale co przejazd naszych to miejsce w trzeciej dziesiątce albo dalej a osiągali lepsze rezultaty.


Niestety...;/ Nawet Bachleda-Curuś zawodzi.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ladek1989 (Post 856388)
Bachleda-Curuś w łyżwiarstwie na 1000m też cieniutko-31 miejsce;/ to jest jej koronny dystans??
Jeśli tak to mnie zawiodła trochę...


Jej koronny to 1500 ale żeby liczyć na 6 w 1500 to powinna być co najmniej w 20 na 1000...:(

Marcinklon 19.02.2010 00:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 856377)
No, zamiast zażerać się hamburgerami było trenować.

Ligocki wczoraj był przedostatni w swojej grupie eliminacyjnej. Nie wiem co zrobił, że zarobił taką notę, ale trzeba się postarać. Lepszą dostał jakiś Azjata, który po pierwszym skoku rąbnął o zeskok i już dalej nie jechał.

A Ligocka, jak zapewniali nie szalała na treningach, bo "trzymała coś w zanadrzu". Najwyraźniej Big Maca.


Znasz się jak pies na gwiazdach a strasznie chcesz dyskutować jakiś Azjata to zawodnik z czołówki, zeskok ? W Polsce jeszcze nigdy nie było pajpu chociaż o połowę mniejszego niż ten w którym startowali, zawodnicy z pierwszej dziesiątki w ciągu roku zmieniają sie na pierwszych miejscach we wszystkich imprezach na których startują, sam fakt obecności polaka w tak prestiżowej imprezie jest budujący. Nie ma się co doszukiwać błędów w przygotowaniu naszych snowboardzistów, bo w naszym kraju nie ma możliwości treningu dla nich i pewnie gdyby nie sponsorzy których zdobywają sami nie uzyskali by kwalifikacji olimpijskich bo ze stypendium pewnie ledwo by wystarczyło na sprzęt. Idąc twoim rozumowaniem poco Wisła gra o mistrza i o LM jak nas tam wszyscy bedą lać i będzie kompromitacja

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 00:23

Rozumiem że dla Ciebie występ Ligockich jest budujący? :/

Wojtas 19.02.2010 00:28

Z medalowych szans dalej pozostaje liczyc tylko na Kowlaczyk i Malysza...

reszta ma forme taka jak obecna infrastruktura obiektow sportowych w Polsce

Marcinklon 19.02.2010 00:35

Obecność naszych reprezentantów w światowej czołówce zawsze będzie dla mnie budująca. Jeżeli by brelok i pola wykonali swoje przejazdy bez upadków docenić było by ich łatwiej bo nie każdy sobie zdaje sprawe z tego ze nie zjechał by nawet na sankach z tego pajpu ;)

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 00:38

Bardzo mnie to cieszy ale to tak jakbyś powiedział "jakby Sikora strzelił 20 na 20" "jakby Kowalczyk lepiej zjeżdżała" "jakby Małysz lepiej się wybił"

Prawda jest taka że to jest część ich programu i jeśli ligoccy upadają 5 na 6 przejazdów (pierwszego asekuranckiego w snowcrossie nie licze) to jednak jest tu coś nie tak i trzeba powiedzieć że to KATASTROFA!

Marcinklon 19.02.2010 01:01

Katastrofa to by była jak bysmy np jak Austria która uchodzi za alpejski kraj z bogatą tradycją w sportach zimowych i wieloma miejscami sprzyjającymi uprawianiu sportów zimowych nie mieli reprezentanta w tej dyscyplinie. Jak już pisałem łatwiej by ich było doceniać jak by im się udało ale to nie o to chodzi żeby wysłać na olimpiadę Małysza, Sikorę, Kowalczyk bo reszta stanowi tło

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 01:05

Ligoccy zaprezentowali się najgorzej... Jedynie dwójka panczenistów zaprezentowała się gorzej (bo byli na ostatnich miejsach)

Przecież już nawet wyśmiewany Szczurek dziś wyprzedził 30 zawodników i zmiescił się w 60.

Widać że jesteś z nimi jakoś związany bo inaczej jak kompromitacja tego nazwać nie można.

Marcinklon 19.02.2010 01:15

nie jestem z nimi związany ale bronie ich bo to co robią nie jest mi obce i znane jedynie z telewizji

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 01:17

Dlatego ciężko Cię uznać za obiektywnego.

Staszulonek też nie ma toru w Polsce a jakoś się zaprezentowała. nawet Kurowski się nieźle zaprezentował a pojechał na kredyt.

Marcinklon 19.02.2010 01:39

Jestem zdania że na to czym dysponują nasi snowboardziści czyli brak miejsca do trenowania dużo mniejsze stypendia olimpijskie od innych olimpijczyków to i tak dobrze że startują i są w tej czołówce. Przejazdy były fatalne bo z upadkami może trema może za mało treningów może nawet złe przygotowanie szkoda tego bardzo, ale katastrofą było by gdyby ich tam nie było mimo iż walczyli by o minimum olimpijskie. Paulina zrobiła ten sam przejazd na zawodach chyba miesiąc temu i zajęła pierwsze miejsce na Burton Europe Open w Laxx.

Krissu 19.02.2010 01:44

Szpaku jest MISTRZ!

Mecz Szwajcaria - Kanada:

"Po stronie amerykańskiej..." i wymienia skład Kanady

Według niego Brodeur nazywa się "Bonżur"

:rotfl:

WILU TS 19.02.2010 01:46

Start Ligockich jak i naszych panczenistów można chyba podsumować tym demotem :
http://mainhg.demotywatory.pl/upload...niczny_500.jpg

Krissu 19.02.2010 04:09

Z taką grą to ja złota dla Kanady nie widzę...

ByQ 19.02.2010 05:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 856419)
Szpaku jest MISTRZ!

Mecz Szwajcaria - Kanada:

"Po stronie amerykańskiej..." i wymienia skład Kanady

Według niego Brodeur nazywa się "Bonżur"

:rotfl:

Nie przesadzaj. Komentowanie hokeja idzie mu dużo lepiej niż ostatnio piłki. Jak na razie mistrzem komentowania na tych igrzyskach jest ligocki któryś tam - połączenie analfabety z debilem.

panew 19.02.2010 07:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinklon (Post 856418)
Jestem zdania że na to czym dysponują nasi snowboardziści czyli brak miejsca do trenowania dużo mniejsze stypendia olimpijskie od innych olimpijczyków to i tak dobrze że startują i są w tej czołówce. Przejazdy były fatalne bo z upadkami może trema może za mało treningów może nawet złe przygotowanie szkoda tego bardzo, ale katastrofą było by gdyby ich tam nie było mimo iż walczyli by o minimum olimpijskie. Paulina zrobiła ten sam przejazd na zawodach chyba miesiąc temu i zajęła pierwsze miejsce na Burton Europe Open w Laxx.

Z tyego co wiem akurat ci snowboardziści spędzają kupe czasu w stanach lub Nowej Zelandii, bo sponsorują im to producenci ciuchów i desek
Piszesz ze nie mają gdzie trenować , a wcześniej że nie widzieli taaaakich wielkich halfpipów a teraz że trema, a jednak wygrywają jakieś super ważne zawody
Poza tym w jakiej czołówce?
Po prostu są ciency jak d...a węża a jeżdżą tylko dlatego że mają porządne układy w PZSNOW
Są lepsi tylko nie mają właśnie tego o czym wczesniej pisałeś : stypendiów, sponsorów itd

Marcinklon 19.02.2010 07:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez panew (Post 856426)
Z tyego co wiem akurat ci snowboardziści spędzają kupe czasu w stanach lub Nowej Zelandii, bo sponsorują im to producenci ciuchów i desek
Piszesz ze nie mają gdzie trenować , a wcześniej że nie widzieli taaaakich wielkich halfpipów a teraz że trema, a jednak wygrywają jakieś super ważne zawody
Poza tym w jakiej czołówce?
Po prostu są ciency jak d...a węża a jeżdżą tylko dlatego że mają porządne układy w PZSNOW
Są lepsi tylko nie mają właśnie tego o czym wczesniej pisałeś : stypendiów, sponsorów itd

hahah super układy ludzie im udowadniali 5 lat temu i jakoś im nikt nic nie udowodnił, wygrywając zawody które mają 4 albo 5 gwiazdek TTR jest się w czołówce a trzeba przecież osiągając minimum olimpijskie, na olimpiadę nie jedzie się za wygranie zawodów rodzinnych w Siepraw SKI. Jak się ma zaledwie kilka wyjazdów w sezonie na których jest możliwość trenowania połączonych ze startami w zawodach do tego że można trenować non stop jak jest w przypadku wielu innych zawodników którzy nawet się nie kwalifikują. Jak możesz to wymień tych co chcą a nie mogą bo jestem strasznie ciekawy.

panew 19.02.2010 08:06

W takim razie dlaczego ta światowa "czołówka" tak wypada jak wypada(dosłownie:) ) na ZIO
Piszesz żew ygrywają a zaraz nie mają gdzie trenowac i to ma ich tłumaczyć
to w końcu są słabi bo nie trenują czy dobrzy bo wygrywają????
chyba raczej są słabi mimo że trenują

http://www.trotyl.pl/index.php/news/...pe-wyniki.html
pozdrawiam

Skipper 19.02.2010 08:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 856381)


No ale jakby nie było Tomek dziś 3 czas biegu i miejsce w 10. Jeszcze mam nadzieję na ostatni bieg.

Ja widze 5-ty czas biegu, a nie trzeci. Przed nim Ole, Svendsen, Summan i Eder.


edit: fakt, źle widze.

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 08:45

No to źle widzisz:rotfl: Komentatorzy J&W się pomylili jednak później się poprawili.

44:09.4 +34.2 - 3

A jeszcze mam jedno pytanie do obrońców Ligockich. Co się tak Ligocki burzył że jest lepszy od Jodko jak ZDECYDOWANIE LEPIEJ zaprezentował się Jodko który był o włos o 1/8?

Miał pecha bo się przewrócił?:rotfl:

Marcinklon 19.02.2010 08:46

heheh mistrzostwa polski w Czechach widzę że zrozumiałeś o co mi chodzi, od dwóch lat nic się nie zmieniło

flamengista 19.02.2010 09:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinklon (Post 856399)
Znasz się jak pies na gwiazdach a strasznie chcesz dyskutować jakiś Azjata to zawodnik z czołówki, zeskok ? W Polsce jeszcze nigdy nie było pajpu chociaż o połowę mniejszego niż ten w którym startowali, zawodnicy z pierwszej dziesiątki w ciągu roku zmieniają sie na pierwszych miejscach we wszystkich imprezach na których startują, sam fakt obecności polaka w tak prestiżowej imprezie jest budujący. Nie ma się co doszukiwać błędów w przygotowaniu naszych snowboardzistów, bo w naszym kraju nie ma możliwości treningu dla nich i pewnie gdyby nie sponsorzy których zdobywają sami nie uzyskali by kwalifikacji olimpijskich bo ze stypendium pewnie ledwo by wystarczyło na sprzęt. Idąc twoim rozumowaniem poco Wisła gra o mistrza i o LM jak nas tam wszyscy bedą lać i będzie kompromitacja

Sorry, ale piszesz straszne głupoty.

Po pierwsze - piszę co widzę. Chłop wjechał do rynny, wyskoczył w powietrze, zakręcił się i pierdyknął o rynnę. Koniec zjazdu, ledwo dochodzi do siebie. Punktacja 12. I widzę, że nawet po takim zjeździe (który dla tego zawodnika jest katastrofą, ale ma szansę poprawy w drugim) jest już lepszy od Ligockiego, który w dwóch przejazdach uzbierał 10 punktów. To znaczy, że miał jeszcze jeden gorszy przejazd, za mniej niż 10 punktów.

Sam wcześniej wspomniałem, że dziwi mnie kolejny dramatyczny występ Ligockich na olimpiadzie, bo przecież w zawodach w sezonie potrafili zajmować czołowe miejsca. Ligocka jest aktualną medalistką mistrzostw świata - jakoś brak dużego pajpu w Polsce jej w tym nie przeszkodził. Potencjał jakiś ma, ale na najważniejszej imprezie po raz kolejny się kompromituje.

Co do samego faktu uczestnictwa - skąd biorą się Kenijczycy w biegach narciarskich, Indusi w sankach i Brazylijczycy w narciarstwie alpejskim? Bo limity olimpijskie są mało wyśrubowane, po to by tacy egzotyczni sportowcy mieli szansę występu. Zaraz powiesz, że nasze polskie minima były bardziej wyśrubowane. Pełna zgoda, ale argument o tym, że obecność na imprezie jest budujący - to głupota.

Dla mnie występ na olimpiadzie Polaków ma sens, jak zajmują miejsce minimum w połowie stawki. Jak nasz saneczkarz. Ok, wywalczył kwalifikację, nie jest geniuszem ale przynajmniej powalczył o jak najlepsze miejsce. Na więcej pewnie go nie stać.

Zajmowanie ostatnich miejsc na olimpiadzie, gdzie dokoptowuje się również różne egzotyczne ogórki, nie jest ani chwalebne ani budujące. Wręcz przeciwnie, utrwala stereotyp Polaka-loosera. I o to mam do nich pretensję.

PS. gdybym miał uzasadnione podejrzenia, że Wisła po raz kolejny w eliminacjach wtopi z Levadia czy innymi ogórkami, też bym nawoływał do wycofania się z tych rozgrywek. Jednak w przypadku Wisły serce jest silniejsze niż rozum:-D

Marcinklon 19.02.2010 09:50

nawet nie ma co komentować powinniśmy wysłać 3 olimpijczyków po medale bo tak to jest wstyd a jak im się nie uda to wpierd0l ogólnopolski ? kibice sukcesu nie będą pocieszeni

Illargui 19.02.2010 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinklon (Post 856452)
nawet nie ma co komentować powinniśmy wysłać 3 olimpijczyków po medale bo tak to jest wstyd a jak im się nie uda to wpierd0l ogólnopolski ? kibice sukcesu nie będą pocieszeni

Nie chodzi o popadanie w skrajność - natomiast faktem jest, że co najmniej połowa polskich reprezentantów na tyle mocno odstaje od czołówki światowej,że ich wyjazd - mimo spełnienia minimum olimpijskiego - ma charakter turystyczny, a poprzez to - bezsensowny.

Fuks 19.02.2010 10:25

Brawa dla Słowaków, chyba świeto narodowe tam dzisiaj mają. Rosjanie jak to zwykle z nimi, totalnie zlekcewazyli przeciwnika. Bardzo sie ciesze ze oberwali :D

John1906 19.02.2010 10:44

Nie przywiązujcie za dużej wagi do wyników w grupach, prawdziwa gra zacznie się w play offach.
Na razie Kanada i Rosja zaliczyły po wpadce. USA solidnie się prezentują.

Krissu 19.02.2010 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ByQ (Post 856425)
Nie przesadzaj. Komentowanie hokeja idzie mu dużo lepiej niż ostatnio piłki.

Żartujesz?!

Baala 19.02.2010 11:21

Ligoccy to jakis żart. Podejrzewam że 50% pagórkowych instruktorów snowboardu pokazałoby sie lepiej.

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 12:15

Dziś Kowalczyk w biegu łączonym.

Możemy być pewni miejsca w 10 ale o medal będzie bardzo trudno dlatego lepiej się nie napalać. Pierwsza pętla klasykiem i jeśli nie zgubi rywalek to będzie bardzo ciężko o medal.

qchar90 19.02.2010 12:20

wszystko jest mozliwe, szkoda ze nie ma pozadnych podbiegow, ale na 30km bedzie dla mnie murowana faworytka do zlota. W dzisiejszym biegu takze ma szanse na zajecia miejsca w pierwszej trojce, trzeba pobiegnac bardzo madrze taktycznie. Troche rozerwac grupe klasykiem, wypracowac pewna przewage, przeciez podczas biegu na 10km lyzwa na 7,5km byla jeszcze 3...wiec trzeba myslec pozytywnie :)
a jutro Malysz skacze, jesli beda rowne warunki i niska belka moze byc bardzo dobrze, wczoraj na treningach ladnie skakal z niskich belek z 15 chyba jak dobrze pamietam skoczyl 144m.

Hudy 19.02.2010 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 856419)
Szpaku jest MISTRZ!

Mecz Szwajcaria - Kanada:

"Po stronie amerykańskiej..." i wymienia skład Kanady

Według niego Brodeur nazywa się "Bonżur"

:rotfl:

za to go właśnie lubię
już na starcie potrafi rozbawić

ciekawie zapowiada się start Kowalczyk
pewnie odskoczy po pierwszych 7.5km i na pozostałym dystansie z czasem zostawi resztę
jest mocna i ma coś do udowodnienia
jak nie będzie żadnych błędów na zjazdach to powinno być dobrze

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 856499)
a jutro Malysz skacze, jesli beda rowne warunki i niska belka moze byc bardzo dobrze, wczoraj na treningach ladnie skakal z niskich belek z 15 chyba jak dobrze pamietam skoczyl 144m.


Zgadza się - wszystko jest możliwe ale jeśli będzie finisz w grupie i Bjoergen się za bardzo nie zmęczy to Justyna fniszując łyżwą nie ma szans. Kalla mam nadzieje odpadnie na klasyku ale Smigun spokojnie powinna wytrzymać. Wydaje się że powinien być brąz ale wszystko zależy od tego czy rozerwie rywalki na klasyku. Jak nie to będzie ciężko. Strefa zmian też jest ważna.


Małysz skacze z treningu na trening lepiej. w jego wypadku opłaca sie trenować. Inni sobie mogą to odpuścić ale jemu, daje to jak widać bardzo dużo. Wtorkowe treningi troszke mnie podłamały ale wiadomo że Małysz skacze najlepiej w konkursie.

Drużyna też nie skacze tragicznie. Znowu odpadł Rutkowski. Mam nadzieję że tym razem skoczą dobrze w konkursie....

ByQ 19.02.2010 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 856475)
Żartujesz?!

Bynajmniej. Zresztą nawet w piłce jest dużo lepszy od tych wszystkich Borków, Iwańskich a tyymbardziej paralityków z TVNu którzy o piłce i komentowaniu nie mają zielonego pojęcia.

Kolumbus 19.02.2010 19:37

A nasi wszyscy panczeniści już są po zawodach czy jak to z nimi?

flamengista 19.02.2010 20:01

Szanowny Kolego Marcinie,

teraz rozumiesz, o co mi chodzi?

http://www.sport.pl/vancouver2010/1,...etalowej_.html

Cytat:

W środę dziennikarze "Wall Street Journal" wyliczyli, że Polska jest liderem igrzysk jeśli chodzi o kończenie rywalizacji na ostatnim miejscu. Sport.pl uaktualnił nietypowe zestawienie po konkurencjach rozegranych w środę i w czwartek - Polaków "wyprzedzili" Czesi, Ukraińcy i Japończycy.
Dzięki Ligockim (między innymi) stanowimy dla zagranicznych dziennikarzy obiekt drwin. Więc się nie dziw, że mnie postawa Ligockich denerwuje (eufemizm).

UniaTarnówZKS1928 19.02.2010 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kolumbus (Post 856727)
A nasi wszyscy panczeniści już są po zawodach czy jak to z nimi?

Teoretycznie dwa najmocniejsze dystanse czekają nas juto o po jutrze. Niedźwiecki i Bachleda-Curuś na 1500 ale jakoś czarno to widzę. Niedźwiecki jak wejdzie do 20 to będzie dobrze a Wójcicka powinna być w 10 bo w PŚ 10 to był standart. raz byla chyba 4 albo 5... a tu forma wydaje się słaba.

Marszałek 19.02.2010 20:45

Tak patrzę się na tę olimpiadę, piję mleko i się zastanawiam. Czy w 40 mln kraju nie ma nikogo lepszego od Ligockich? I czemuż w prawie,40 mln kraju nie ma kogoś kto by nas reprezentował w zjedzie kobiet lub mężczyzn. I czemu poza Adamem nikt w naszej reprezentacji skakać nie umie? Zna ktoś odpowiedź na te i inne pytania?

ladek1989 19.02.2010 21:03

brak profesjonalnych klubów+brak trenerów+brak infrastruktury+ brak kasy+brak młodych chcących trenować sport=brak sukcesów
niestety, świat nam ucieka, umiemy niby powiedzieć co trzeba zrobić by było lepiej, ale jak ma dojść do czynu to nie ma komu...;/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl