Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat dla smakoszy piwa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1328)

ted 02.08.2010 10:39

z Okocimiem OK nie mam problemów u siebie na osiedlu.

a pamiętasz może cenę Perły? i tak niezłą marżę dają po za granicami lubelszczyzny

LuKaS TSW 02.08.2010 10:40

Butelka bodajże 2,59 puszka 2,90 .Ale nie chciałbym Cię w błąd wprowadzić.

hassarol 02.08.2010 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ted (Post 950486)
Znacie w Krakowie knajpy gdzie podają piwa w litrowych kuflach?

Oraz w których sklepach znajdę Perłę chmielową ?

Z tego co pamiętam to w Karliku na Reymonta można było zamówić piwko 1l kuflu po zostawieniu dowodu.

eryk_cartman 02.08.2010 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LuKaS TSW (Post 950496)
Butelka bodajże 2,59 puszka 2,90 .Ale nie chciałbym Cię w błąd wprowadzić.

Nie wiem czy to kwestia województwa ale ja na Podkarpaciu kupuje Perełke butelkową nie drożej niz 2.20. A Perła bardzo czesto w Leclercu jest na 1.98. Co do puszki nie orientuje się bo piw puszkowych to nie pijam.

LuKaS TSW 02.08.2010 10:56

Widzę że tu normalnie Perła Boyz powstaje:)

Arturo Qr2nów 02.08.2010 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ted (Post 950486)
Znacie w Krakowie knajpy gdzie podają piwa w litrowych kuflach?

Irish Pub, na św. Jana.

zim zum 02.08.2010 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LuKaS TSW (Post 950496)
Butelka bodajże 2,59 puszka 2,90 .Ale nie chciałbym Cię w błąd wprowadzić.

Carrefourach mozna traci po 2.25-2.35

Perła w puszcze o wiele gorsza, niż w butelce.

ted 02.08.2010 11:20

każde piwo w puszce jest gorsze, gdzieś czytałem ze to udowodnione naukowo ze aluminium z puszki wchodzi w reakcje z piwem.

ale czasem lubie se walnąc zmrozonego zywca z puszki duszkiem

Mateuusz 02.08.2010 11:23

nic nie pobije Kasztelana niepasteryzowanego w butelce. najlepiej wyjety prosto z zamrazarki:) najlepsze piwo ogolnodostepne:D

ted 02.08.2010 11:38

kasztelan był lepszy i tańszy kiedyś , kiedy go tak nie reklamowano w telewizji

kk23 02.08.2010 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ted (Post 950486)
w których sklepach znajdę Perłę chmielową ?

W Tesco na Kapelance widziałem raz czy dwa, export bywa częściej a i tak szybko się rozchodzi.

crazykaro 02.08.2010 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mateuusz (Post 950541)
nic nie pobije Kasztelana niepasteryzowanego w butelce. najlepiej wyjety prosto z zamrazarki:) najlepsze piwo ogolnodostepne:D

No chyba żartujesz. Ja się zastanawiam dlaczego jest napisane że jest niepasteryzowane mimo ze to nieprawda

Arkas 03.08.2010 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ted (Post 950551)
kasztelan był lepszy i tańszy kiedyś , kiedy go tak nie reklamowano w telewizji

Jakość zawsze przegrywa z masówką, kiedy to idzie się na ilość.

Wie ktoś gdzie dostanę Raciborskie? Jest ono wogóle uchwytne w Krakowie?

damians 04.08.2010 18:13

polecam szanownym piwoszom, jeżeli będą przebywać na Podkarpaciu, wstąpić w Leżajsku do Muzeum Ziemi Leżajskiej na ekspozycję browarnictwa
w czasie poznawania tajników powstawania tego cudownego napoju, przewidziana jest degustacja piwa produkowanego przez Browar Leżajsk o smaku jakiego nie idzie uświadczyć ani w wersji butelkowej ani puszkowej :)

eryk_cartman 05.08.2010 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damians (Post 951990)
polecam szanownym piwoszom, jeżeli będą przebywać na Podkarpaciu, wstąpić w Leżajsku do Muzeum Ziemi Leżajskiej na ekspozycję browarnictwa
w czasie poznawania tajników powstawania tego cudownego napoju, przewidziana jest degustacja piwa produkowanego przez Browar Leżajsk o smaku jakiego nie idzie uświadczyć ani w wersji butelkowej ani puszkowej :)

Dokładnie tak.Niestety Grupa Żywiec coraz bardziej wyniszcza ten browar. Ostatnio rozmawiałem z gościem który pracuje tam, no i Leżajsk ten z Kega nie jest juz nawet produkowany w Leżajsku, on jest rozlewany tam gdzie Warka. Butelka i Puszka nadal w Leżajsku tak żeby nie było ;) Sam od rana racze sie Leżakami (stres przedmeczowy)

Sylwek0911 05.08.2010 13:24

Ja ogólnie preferuję wódkę, ale piwko też lubię najlepsze są Dębowe, Tatra mocne, OK i OK czarne.
Mam pytanie jakie jest najmocniejsze piwo i gdzie je można dostać?

kuken 05.08.2010 14:21

W studenckich czasach trafiłem na Amsterdam Super Strong- coś około 12% alc. I szczerze mówiąc więcej takich wynalazków nie znam i nie pijam bo mi nie smakują. Co do preferencji piwnych:

na+
-Pilsner Urquell;
-Żywiec (choć z roku na rok coraz gorszy chyba)
-Łomża
-kiedyś OK (teraz już tez raczej rzadko go kupuję)
-czeski Kelt (choć też nie tak smaczny jak kiedyś)

na-
wszelkie Tyskie, Żubry, Warki, Tatry, Harnasie- piwa te nie mają dla mnie żadnego charakteru, żadnej goryczki, typowe sikacze

Mateuusz 05.08.2010 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kuken (Post 952478)
W studenckich czasach trafiłem na Amsterdam Super Strong- coś około 12% alc. I szczerze mówiąc więcej takich wynalazków nie znam i nie pijam bo mi nie smakują. Co do preferencji piwnych:

na+
-Pilsner Urquell;
-Żywiec (choć z roku na rok coraz gorszy chyba)
-Łomża
-kiedyś OK (teraz już tez raczej rzadko go kupuję)
-czeski Kelt (choć też nie tak smaczny jak kiedyś)

na-
wszelkie Tyskie, Żubry, Warki, Tatry, Harnasie- piwa te nie mają dla mnie żadnego charakteru, żadnej goryczki, typowe sikacze

a wg mnie Żywiec jest najwiekszym sikaczem wśród tych wszystkich..

forthree 05.08.2010 14:24

na + bym Lecha zakwalifikował :)

zim zum 05.08.2010 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eryk_cartman (Post 952436)
Dokładnie tak.Niestety Grupa Żywiec coraz bardziej wyniszcza ten browar. Ostatnio rozmawiałem z gościem który pracuje tam, no i Leżajsk ten z Kega nie jest juz nawet produkowany w Leżajsku, on jest rozlewany tam gdzie Warka. Butelka i Puszka nadal w Leżajsku tak żeby nie było ;) Sam od rana racze sie Leżakami (stres przedmeczowy)

Tak jest już niestety z większością piw. Przykładowo Piast Wrocławski jest lany w...Szczecinie i Brzesku.

Co do kasztelana to niestety odkąd zaczęły się reklamy, to obniżył się poziom piwa. Prawdziwy kasztelan był kiedyś dostępny w małej knajpce przy Wawelu. Niestety teraz to piwo smakuje coraz gorzej.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwek0911 (Post 952446)
Ja ogólnie preferuję wódkę, ale piwko też lubię najlepsze są Dębowe, Tatra mocne, OK i OK czarne.
Mam pytanie jakie jest najmocniejsze piwo i gdzie je można dostać?

Gdzies w Wielkiej Brytanii zrobili chyba 30% albo i nawet cos pod 40 :)

A z polskich to chyba Van Pur

zig 05.08.2010 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwek0911 (Post 952446)
Ja ogólnie preferuję wódkę, ale piwko też lubię najlepsze są Dębowe, Tatra mocne, OK i OK czarne.
Mam pytanie jakie jest najmocniejsze piwo i gdzie je można dostać?


tylko ostrożnie pij

http://www.wprost.pl/ar/204078/Piwo-...60-procentami/

podszywacz 05.08.2010 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mateuusz (Post 952480)
a wg mnie Żywiec jest najwiekszym sikaczem wśród tych wszystkich..

Chyba przesadzasz porównując odczuwalną moc np. Tyskiego do Żywca. Żywiec jest zdecydowanie bardziej gorzki i wyrazisty od Tyskiego. Według mnie Tyskie to właśnie taki sikacz który w "sikaczystości" przejął schedę po EB. Dowodem na moją teorię jest moja osobista małżonka, która takiego Żywca czy Pilsner Urquela napije się wyłącznie do ciężkiego obiadu. Bez jedzenia te piwa jej nie smakują. Na codzień pija wszelkiej maści wyroby piwopodobne typu Ginger.

Mateuusz 05.08.2010 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez podszywacz (Post 952526)
Chyba przesadzasz porównując odczuwalną moc np. Tyskiego do Żywca. Żywiec jest zdecydowanie bardziej gorzki i wyrazisty od Tyskiego. Według mnie Tyskie to właśnie taki sikacz który w "sikaczystości" przejął schedę po EB. Dowodem na moją teorię jest moja osobista małżonka, która takiego Żywca czy Pilsner Urquela napije się wyłącznie do ciężkiego obiadu. Bez jedzenia te piwa jej nie smakują. Na codzień pija wszelkiej maści wyroby piwopodobne typu Ginger.

ogólnie piwa masówki są dla mnie wielkim syfem. pije jak nie ma nioc lepszego. Żywiec mi nigdy nie podchodził szczególnie i dlatego tak twierdze:)

yoda79 05.08.2010 16:51

Z masówek tylko Perła. Najlepsze, a na dodatek tanie, szkoda,że u mnie w 1 sklepie i muszę po nie spory kawałek leźć,ale warto:)

zim zum 06.08.2010 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 (Post 952626)
Z masówek tylko Perła. Najlepsze, a na dodatek tanie, szkoda,że u mnie w 1 sklepie i muszę po nie spory kawałek leźć,ale warto:)

Perła nie jest masówką.


A Żywiec wkrótce będzie miał (lub już ma) ujęcie wody... z jeziora.

Coglin 26.08.2010 11:08

ostatnio popijam Ciechana Mocnego i Wybornego. polecam. swietne piwka niepasteryzowane.
wogole to polecam zajrzec do sklepu na Kobierzynskiej 61.

pytanie troche odbiegajace od tematu - ktora wodka najlepsza z: Stock, Zoladkowa Gorzka Czysta de Luxe, Wyborowa, Palace, Maximus, Sobieski? ew. jakas inna w rozsadnej cenie.

podszywacz 26.08.2010 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 968548)
ostatnio popijam Ciechana Mocnego i Wybornego. polecam. swietne piwka niepasteryzowane.
wogole to polecam zajrzec do sklepu na Kobierzynskiej 61.

pytanie troche odbiegajace od tematu - ktora wodka najlepsza z: Stock, Zoladkowa Gorzka Czysta de Luxe, Wyborowa, Palace, Maximus, Sobieski? ew. jakas inna w rozsadnej cenie.

Moja głowa jest bardzo wrażliwa na jakość wódki. Do tego stopnia że jedynymi wódkami które tolerowała to Absolut albo Finlandia. Ostatnio popijam Czystą Żołądkową Gorzką i następnego dnia jest OK. Podobno dlatego że jest to nowa marka i właściciel jeszcze dba o jej jakość. Pewnie za jakiś czas to się zmieni.

Skipper 26.08.2010 11:24

wiesz jak to z wódkami, każdy lubi inną....

....ale obecnie mamy chyba dość wyraźny duet na czele: Żołądkowa de Luxe i Wyborowa, w przypadku tej pierwszej na pewno działa pewien efekt nowości który zaraża coraz szersze kręgi, natomiast Wyborowa się trochę "przejadła", niemniej dalej utrzymuje świetną jakość

tomo 26.08.2010 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez podszywacz (Post 968551)
Moja głowa jest bardzo wrażliwa na jakość wódki. Do tego stopnia że jedynymi wódkami które tolerowała to Absolut albo Finlandia. Ostatnio popijam Czystą Żołądkową Gorzką i następnego dnia jest OK. Podobno dlatego że jest to nowa marka i właściciel jeszcze dba o jej jakość. Pewnie za jakiś czas to się zmieni.

Smak się zjebie, wyjdzie nowa inna wódka i ten nowy będzie dbał o jakość - proste. Ja przerzuciłem się właśnie z Wyborowej na De Luxa i jestem zadowolony. Popsuje się De Luxe to będzie kolejna nowa jakaś.

Pozdro !

Arkas 26.08.2010 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 968548)
pytanie troche odbiegajace od tematu - ktora wodka najlepsza z: Stock, Zoladkowa Gorzka Czysta de Luxe, Wyborowa, Palace, Maximus, Sobieski? ew. jakas inna w rozsadnej cenie.

Stock jest wg mnie dobrą wódką. Żołądkowa Gorzka też niezła ale widzę że już zwiastują tutaj powolny schyłek jakości tej wódki :D Oby nie :P Nikt nie wymieniał jeszcze tutaj Bolsa, a też jest przyzwoita i cena też rozsądna, bo podobnie kosztuje co Żołądkowa. Ale każdy lubi co innego.

Teraz kilka słów o piwie. Ostatnio trafiłem na piwa z browaru "Koreb", niby mającego 600-letnią tradycję i jak to małe browary robią piwa niepasteryzowane.
Wypiłem 3 rodzaje i mogę polecić jedynie piwo Łaskie Świeże. Fajne w smaku, nie czuć bardzo goryczki i jest ono bodaj niefiltrowane bo pływają takie trociny bodaj drożdży?
Inne piwo Łaskie - smak miało podobne do piwa które było na Litwie w centrum gdzie sprzedawali z takich beczek podczas meczu jak byliśmy. Nie potrafię tego smaku ocenić. Jak jakaś stara cola z domieszką czegoś. Dramat. Poszło do zlewu.
Ostatnie, Herbowe to piwo ciemne, korzenne i w miarę fajny smak. Trochę za słodkie, można sądzić że coś dosypują ale to domysły.
Piwa te kupiłem na straganie produktów regionalnych i cena butelki wynosiła 5 zł. Drogo, jak cholera a jakość nie jest zbytnio adekwatna.

sorin320 26.08.2010 13:07

jeśli chodzi o wódki to polecam Luksusową, niegdyś zapomniana powróciłą w nowych butelkach z nową jakością, mimo że nazwa zobowiązywałaby do wysokiej ceny, cena jest bardzo dobra. Gorzka de luxe tylko z supermarketów, w osiedlowych sklepach jest już wiele "imitacji" tej wódki i na drugi dzień głowa pęka. Wyborowa jak zawsze trzyma poziom, jednak jest troszkę droższa od wspomnianych.

emj10 26.08.2010 13:48

Ostatnio zrobiłem piwne tournee po kilku krajach i muszę przyznać, że nasze krajowe piwa nie są najgorsze. Niestety, ale obecnie większość znanych browarów w tych krajach należy już do międzynarodowych koncernów (Calsberg, Haineken) i jakość piwa uległa pogorszeniu. Nie mniej jednak można napić się czegoś ciekawego i niespotykanego jak np. Dreher na Węgrzech.

Węgry:
Borsodi - zwykły popularny sikacz pokroju Królewskiego, albo Warki
Soproni - niezły pils, z charakterystyczną goryczką
Ilzer - ciekawe, słodkawe piwo, ale brakuje w nim voltów
Dreher - chyba najlepsze piwko w tym kraju, całkiem mocny koźlak (alk. 7,4%) o ciemnej barwie i o charakterystycznym słodko-goryczkowym smaku

Słowacja:
Snadny Mnich - dobrej jakości jasne piwo z ciekawą goryczką, lekkie 4,3% alko, mocniejsza wersja kiedyś lepiej smakowała :/
Kelt - jeden z lepszych pilsów na Słowacji, alk. 5%

Czechy:
Kozel - jak zwykle dobry Kozelek, niby tylko 4%, ale to piwo smakuje zawsze :)
Staropramen - standardowe czeskie piwo, bez historii

Austria:
Zipfer - ciekawa butelka, a i piwko nie najgorsze, bardzo jasne i lekkie, powiedziałbym że trochę babskie :p
Stiegl - tanie piwko, ale w sumie całkiem przyjemny pilsik
Gosser - całkiem mocny lager o dość intensywnym smaku, ale też bez rewelacji

yoda79 30.08.2010 14:06

W Lidlu oryginalny Budweiser jest właśnie po 2,50. Mi smakuje,już się zaopatrzyłem w większą ilość:)

Zbyychu 30.08.2010 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 (Post 971253)
W Lidlu oryginalny Budweiser jest właśnie po 2,50. Mi smakuje,już się zaopatrzyłem w większą ilość:)

w sensie, że czeski?

yoda79 30.08.2010 14:46

Dokładnie ten.

Dean 30.08.2010 14:48

Polecam takie browary jak Grybów, Racibor, Ciechan. :)

Zbyychu 30.08.2010 14:50

Swoją drogą, ja z kolei polecam bardzo "Regionalne z Warmii i Mazur" - kilka ich piłem - miodne, orkiszowe, "irish beer", wiśnia w piwie - każde lepsze od poprzedniego. Jakby ktoś widział je w Krakowie, prosiłbym o info na pw :)

yoda79 30.08.2010 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbyychu (Post 971277)
Swoją drogą, ja z kolei polecam bardzo "Regionalne z Warmii i Mazur" - kilka ich piłem - miodne, orkiszowe, "irish beer", wiśnia w piwie - każde lepsze od poprzedniego. Jakby ktoś widział je w Krakowie, prosiłbym o info na pw :)

Do tego co napisałeś dodaję Warnijskie- pychotka:)

Zbyychu 30.08.2010 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 (Post 971278)
Do tego co napisałeś dodaję Warnijskie- pychotka:)

cholera, to się Browar Kormoran nazywa, a nie tak, jak napisałem.
dla chętnych - http://www.bk.com.pl/ ech, widzę, że najbliżej w Tarnowie ;<

Arkas 30.08.2010 15:04

Piwa tego wspaniałego browaru kupisz w sklepie na Kobierzyńskiej. Polecam Ci jeszcze oprócz tych co wymieniłeś Świeże oraz Rześkie.

Cytat:

Polecam takie browary jak Grybów, Racibor, Ciechan
A zdradzisz gdzie można kupić piwa tego browaru?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl