![]() |
Ostatni mecze rezerw w IV lidze:
Barciczanka Barcice - Wisła II Kraków 1:9 (0:2) bramki dla Wisły W. Szywacz 17', M. Stanek 33', R. Skała 47', D, Sarga 69', 77', 90' (k.), M. Kuziemka 73', J. Niewiadomski 81', Y. Khromykh 85' Wisła II Kraków: Jakub Stępak - Karol Sałamaj (Y. Khromykh 46'), Maciej Hajdara, Jakub Niewiadomski, Jakub Madej (M. Górkiewicz 73') - Wiktor Szywacz (O. Micek 67'), Radosław Skała, Michał Zimon (P. Ćwik 57'), Filip Baniowski - Maciej Kuziemka, Mateusz Stanek (D, Sarga 46') |
III liga IV grupa po wszystkich meczach:
Sandecja Nowy Sącz - spadek z II ligi Siarka Tarnobrzeg Star Starachowice Avia Świdnik Wiślanie Jaśkowice Podlasie Biała Podlaska (najdalszy wyjazd) Chełmianka Chełm KSZO 1929 Ostrowiec Św. Czarni Połaniec Garbarnia Wisłoka Dębica Świdniczanka Świdnik KS Wiązownica Podhale Nowy Targ My - awans Małopolska Pogoń-Sokół Lubaczów - awans Podkarpacie Korona II Kielce - awans w. świętokrzyskie Lewart Lubartów - awans w. lubelskie |
III liga IV grupa po wszystkich meczach:
Sandecja Nowy Sącz - spadek z II ligi Siarka Tarnobrzeg Star Starachowice Avia Świdnik Wiślanie Jaśkowice Podlasie Biała Podlaska (najdalszy wyjazd) Chełmianka Chełm KSZO 1929 Ostrowiec Św. Czarni Połaniec Garbarnia Wisłoka Dębica Świdniczanka Świdnik KS Wiązownica Podhale Nowy Targ My - awans Małopolska Pogoń-Sokół Lubaczów - awans Podkarpacie Korona II Kielce - awans w. świętokrzyskie Lewart Lubartów - awans w. lubelskie |
byłem dziś na meczach odpowiednio 2. i 3. drużyny w naszej grupie IV ligi i od zawodnika jednej z nich usłyszałem, że jest (albo raczej było) mocne ciśnienie żeby na koniec zająć 2. miejsce, bo podobno jest możliwość, że Wisła II nie przystąpi do rozgrywek III-ligowych (budżet jaki określił przedstawiciel drugiego z tych klubów na sezon na tym poziomie to ~3 miliony złotych i w takim przypadku najprawdopodobniej i tak rezygnują z awansu). czy coś jest na rzeczy?
|
Truchlewski (manager akademii) uspokajał, że to są plotki i jedynie co się przedłużyło to zbieranie dokumentacji do uzyskania licencji. Co jest już i tak przeszłością.
|
https://x.com/AkademiaWisly/status/1805888654159577239
Cytat:
|
Akademia dostała 1 mln PLN dotacji z budżetu centralnego na bieżącą działalność.
Nikt tego pewnie nie powie wprost, ale przydada się jak tlen. |
Niewiadomski nie chciał być mentorem :P
odchodzi razem z nim wypożyczeni na wiosnę Micek i Hajdara oraz Ćwik i bramkarz Krzyżanowski. |
podwójny post
a tak przy okazji to tylko nieco szkoda Ćwika, bo w ostatnich meczach nieźle wyglądał, ale on już kończy 22 lata w październiku więc nic raczej w kontekście jedynki by z niego nie było |
Ciekawy news, już niedługo 5 najbardziej utalentowanych zawodników z Wisły Kraków London U18 będzie edytowanych przez Wisłe
https://x.com/WislaLondon/status/180...ekcjRlRdw&s=19 Ciekawe czy z rezerwami czy z jedynką |
Gdzie pojawiło się info, że to najbardziej utalentowani?
|
Cytat:
|
Po awansie do III ligi Wisła Kraków systematycznie przebudowuje rezerwy. "Biała Gwiazda" właśnie ogłosiła kolejny transfer. Na Reymonta wraca Sławomir Chmiel i trudno nie uznać tego ruchu jako wzmocnienie. Wisła pozyskała bowiem zawodnika, który ostatnie sezony spędził na poziomie II ligi, grając regularnie w Hutniku Kraków.
https://gazetakrakowska.pl/kolejny-z...ar/c2-18647095 |
Grau, Ramirez, Szewczyk odchodzą z rezerw
szkoda Hiszpanów na swoich pozycjach byli najlepsi w rezerwach |
Cytat:
|
Tu piszą, że Wisła chciała ale się nie dogadali.
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-18649793 |
Tego Szewczyka nie mogli wziąć do pierwszego składu na 3. bramkarza zamiast Brody? Nie nadawał się, czy nie pomyśleli?
|
Szewczyk się nie nadaje niestety. Gdy dostawał szanse w rezerwach był niesamowicie elektryczny, niepewny i niestety negatywnie odstawał nawet od rywali w 4. lidze. Najlepsza akcja, która podsumowuje jego rundę, to chyba ta, która zabrała rezerwom zwycięstwo - https://www.youtube.com/watch?v=iZi3_yyMkfM&t=6474s
A był moment w tym sezonie, że Raton miał 3 żółte kartki, Chichkan wciąż nie mógł grać, a naszym rezerwowym bramkarzem (i jedynym, który mógł wskoczyć po ewentualnej 4. żółtej dla Ratona) był właśnie Szewczyk... |
Cytat:
zresztą nie tylko u nas się popisywał na wypo w Hutniku tak samo było... Broda lepszy od niego o klasę, albo dwie (choć i tak słaby) |
Przedłużamy kontrakty łamagom, a jak trzeba zatrzymać takiego Graua, który chociaż ma jakieś perspektywy na progres, to puszcza się go za free. Klucz przedłużania kontraktów u nas jest co najmniej zagadkowy.
|
Cytat:
tu był problem dostał ofertę, ale ją odrzucił Karcz o tym pisał w gk |
Ja wiem o tym, że on nie chciał zostać.
Nawiązuje do tego, że rozwadniamy budżet płacowy na jakieś łamagi, rekonwalescentów, etatowych ławkowiczów, a jak przychodzi do przedłużenia kogoś perspektywicznego, to nie jesteśmy mu w stanie trochę do tego kontraktu dosypać, żeby go przekonać. |
Cytat:
bo tu się uparł pan i zbawca, że nie zostawia swoich kontuzjowanych vide Łasicki czy Broda oczywiście to chora jazda i tyle bo i Broda i Łasicki powinni się z nami pożegnać co nie zmienia faktu że Grau'a i młodego Ramireza i tak by nie było nawet przy pożegnaniu ww. |
Michał Bierzało piłkarzem rezerw.
https://x.com/pawel517/status/1808547273330020801 Widać, że nie ma Kiko, bo to zawodnik 29 letni, który był u nas do sezonu 2015/16. https://www.transfermarkt.pl/michal-...spieler/296822 |
Dzięki za odpowiedź. No to dobrze, ze go pogoniliśmy.
|
Skauting
Cytat:
|
To jebane AI tak podpowiada
|
Cytat:
Grał na 3 ligowym poziomie więc sensowne jest ustabilizowanie składu. W zeszłym sezonie Siarka skończyła na drugim miejscu, za Wieczystą. |
Skauci
Cytat:
ps.Skrobański w jesieni gdzie grał ?A teraz będzie siedział na ławce bo Sobol po paru fajnych meczach bał się na niego postawić a po powrocie z wypożyczenia miejsce zajmie doświadzczony zawodnik . powód edycji -ps |
Najpierw napisałeś głupi bonmot, a teraz się tłumaczysz, że to "całościowo".
Nie wiem czy można było wyciągnąć kogoś z 4 ligi, zwłaszcza, że nawet nie bardzo są publiczne statystyki z takiego niskiego poziomu. Bierzało w zeszłym sezonie, w wiceliderze 3 ligi zagrał 20 razy (19+1) . Kontrakt mu się skończył. Patrząc na transfermarkt to ruch wydaje się sensowny. Wisła robi mieszankę doświadczonych zawodników z młodzieżą. Akurat by ryzyko spadku w przyszłym sezonie nie było zbyt duże. Na papierze jest to sensowne uzupełnienie zawodników, z którymi się nie dogadano. |
??????
Cytat:
|
Cytat:
|
Było wiele spotkań naszych rezerw gdy kadra meczowa wynosiła 15 zawodników. Teraz już z niej odeszło 8 gości i kto ma niby od strzała ich zastąpić? Paru gości z CLJ19 to za mało. Zróbmy wreszcie mocna rezerwy 24 osobowe.
Dziedzic nie przyszedł do nas za darmo. Teraz główna kasa poszła na pierwsza drużynę i uzupełnienie braków, więc rezerwy muszą szukać gości z kartą na ręce. I trzeci temat: wolę wracających naszych starych juniorów którzy znają to środowisko niż gości którzy będą się rok adaptować. |
Cytat:
|
Rezerwy zaczęły treningi w Myślenicach.
https://akademia.wislakrakow.com/pos...o-iii-ligi/834 Cytat:
Rekord Bielsko-Biała (wyjazd) (13.07, 12:00) Górnik II Zabrze (domowy) (20.07, godzina do ustalenia) Lubań Maniowy (domowy) (26.07, 17:00) |
Wśród tych testowanych to hitem jest Klabinski
Jego manager ma dość przewrotne poczucie humoru https://youtu.be/qMr17zBZyXM?si=ZqVoz5rjtl5QHU3l I w końcu też ilościowo tą kadra jakoś wygląda. Dobrze że w klubie poważnie do tego podeszli. |
Filip Gryglak nowym zawodnikiem Wisły II Kraków!
180 cm Pomocnik - Defensywny pomocnik prawonożny Cytat:
Kod:
23/24 Śląsk Wrocław -> Wisła Płock II |
Podobno spory talent, ale totalnie głowa nie dojeżdża.
|
Cytat:
|
Tzn. co mówią?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl