Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10902)

pepe72 21.06.2024 08:45

Ostatni mecze rezerw w IV lidze:

Barciczanka Barcice - Wisła II Kraków 1:9 (0:2)

bramki dla Wisły
W. Szywacz 17', M. Stanek 33', R. Skała 47', D, Sarga 69', 77', 90' (k.), M. Kuziemka 73', J. Niewiadomski 81', Y. Khromykh 85'


Wisła II Kraków: Jakub Stępak - Karol Sałamaj (Y. Khromykh 46'), Maciej Hajdara, Jakub Niewiadomski, Jakub Madej (M. Górkiewicz 73') - Wiktor Szywacz (O. Micek 67'), Radosław Skała, Michał Zimon (P. Ćwik 57'), Filip Baniowski - Maciej Kuziemka, Mateusz Stanek (D, Sarga 46')

pepe72 21.06.2024 10:45

III liga IV grupa po wszystkich meczach:

Sandecja Nowy Sącz - spadek z II ligi

Siarka Tarnobrzeg
Star Starachowice
Avia Świdnik
Wiślanie Jaśkowice
Podlasie Biała Podlaska (najdalszy wyjazd)
Chełmianka Chełm
KSZO 1929 Ostrowiec Św.
Czarni Połaniec
Garbarnia
Wisłoka Dębica
Świdniczanka Świdnik
KS Wiązownica
Podhale Nowy Targ

My - awans Małopolska
Pogoń-Sokół Lubaczów - awans Podkarpacie
Korona II Kielce - awans w. świętokrzyskie
Lewart Lubartów - awans w. lubelskie

pepe72 21.06.2024 10:45

III liga IV grupa po wszystkich meczach:

Sandecja Nowy Sącz - spadek z II ligi

Siarka Tarnobrzeg
Star Starachowice
Avia Świdnik
Wiślanie Jaśkowice
Podlasie Biała Podlaska (najdalszy wyjazd)
Chełmianka Chełm
KSZO 1929 Ostrowiec Św.
Czarni Połaniec
Garbarnia
Wisłoka Dębica
Świdniczanka Świdnik
KS Wiązownica
Podhale Nowy Targ

My - awans Małopolska
Pogoń-Sokół Lubaczów - awans Podkarpacie
Korona II Kielce - awans w. świętokrzyskie
Lewart Lubartów - awans w. lubelskie

Watts 22.06.2024 21:41

byłem dziś na meczach odpowiednio 2. i 3. drużyny w naszej grupie IV ligi i od zawodnika jednej z nich usłyszałem, że jest (albo raczej było) mocne ciśnienie żeby na koniec zająć 2. miejsce, bo podobno jest możliwość, że Wisła II nie przystąpi do rozgrywek III-ligowych (budżet jaki określił przedstawiciel drugiego z tych klubów na sezon na tym poziomie to ~3 miliony złotych i w takim przypadku najprawdopodobniej i tak rezygnują z awansu). czy coś jest na rzeczy?

Karherop 23.06.2024 08:27

Truchlewski (manager akademii) uspokajał, że to są plotki i jedynie co się przedłużyło to zbieranie dokumentacji do uzyskania licencji. Co jest już i tak przeszłością.

pepe72 26.06.2024 11:42

https://x.com/AkademiaWisly/status/1805888654159577239
Cytat:

Pierwotnie napisane przez APWK
Informujemy, że Wiśle II Kraków została przyznana licencja upoważniająca Klub do udziału w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi piłki nożnej w sezonie rozgrywkowym 2024/2025. Mecze w roli gospodarza rozgrywane będą na Stadionie Miejskim im. Władysława Kawuli przy ul. Boboli 5.

Czyli, dopuszczono boisko Prądniczanki, mimo, że jest jakiś metr zbyt wąskie.

Karherop 27.06.2024 14:55

Akademia dostała 1 mln PLN dotacji z budżetu centralnego na bieżącą działalność.

Nikt tego pewnie nie powie wprost, ale przydada się jak tlen.

emjot 27.06.2024 19:13

Niewiadomski nie chciał być mentorem :P
odchodzi
razem z nim wypożyczeni na wiosnę Micek i Hajdara oraz Ćwik i bramkarz Krzyżanowski.

emjot 27.06.2024 19:16

podwójny post
a tak przy okazji to tylko nieco szkoda Ćwika, bo w ostatnich meczach nieźle wyglądał, ale on już kończy 22 lata w październiku więc nic raczej w kontekście jedynki by z niego nie było

Karherop 28.06.2024 20:21

Ciekawy news, już niedługo 5 najbardziej utalentowanych zawodników z Wisły Kraków London U18 będzie edytowanych przez Wisłe

https://x.com/WislaLondon/status/180...ekcjRlRdw&s=19

Ciekawe czy z rezerwami czy z jedynką

royalmichael 28.06.2024 21:47

Gdzie pojawiło się info, że to najbardziej utalentowani?

Karherop 29.06.2024 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 1627977)
Gdzie pojawiło się info, że to najbardziej utalentowani?

A sądzisz że wyślą tu najsłabszych na wycieczkę? To raczej logiczne że przyjadą tu tacy których Wisła widzi sens testować.

pepe72 02.07.2024 15:15

Po awansie do III ligi Wisła Kraków systematycznie przebudowuje rezerwy. "Biała Gwiazda" właśnie ogłosiła kolejny transfer. Na Reymonta wraca Sławomir Chmiel i trudno nie uznać tego ruchu jako wzmocnienie. Wisła pozyskała bowiem zawodnika, który ostatnie sezony spędził na poziomie II ligi, grając regularnie w Hutniku Kraków.
https://gazetakrakowska.pl/kolejny-z...ar/c2-18647095

emjot 02.07.2024 17:17

Grau, Ramirez, Szewczyk odchodzą z rezerw
szkoda Hiszpanów
na swoich pozycjach byli najlepsi w rezerwach

wolfy 02.07.2024 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1628278)
Grau, Ramirez, Szewczyk odchodzą z rezerw
szkoda Hiszpanów
na swoich pozycjach byli najlepsi w rezerwach

AFAIK nie chcieli przedłużyć. Grau myślę może gdzieś wyżej pójść, ma zadatki na dobrego piłkarza.

pepe72 02.07.2024 19:57

Tu piszą, że Wisła chciała ale się nie dogadali.
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-18649793

Witalis 02.07.2024 20:23

Tego Szewczyka nie mogli wziąć do pierwszego składu na 3. bramkarza zamiast Brody? Nie nadawał się, czy nie pomyśleli?

roki9 03.07.2024 10:46

Szewczyk się nie nadaje niestety. Gdy dostawał szanse w rezerwach był niesamowicie elektryczny, niepewny i niestety negatywnie odstawał nawet od rywali w 4. lidze. Najlepsza akcja, która podsumowuje jego rundę, to chyba ta, która zabrała rezerwom zwycięstwo - https://www.youtube.com/watch?v=iZi3_yyMkfM&t=6474s
A był moment w tym sezonie, że Raton miał 3 żółte kartki, Chichkan wciąż nie mógł grać, a naszym rezerwowym bramkarzem (i jedynym, który mógł wskoczyć po ewentualnej 4. żółtej dla Ratona) był właśnie Szewczyk...

emjot 03.07.2024 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1628320)
Tego Szewczyka nie mogli wziąć do pierwszego składu na 3. bramkarza zamiast Brody? Nie nadawał się, czy nie pomyśleli?

jest żałośnie słaby
zresztą nie tylko u nas się popisywał
na wypo w Hutniku tak samo było...

Broda lepszy od niego o klasę, albo dwie
(choć i tak słaby)

Patryko 03.07.2024 12:14

Przedłużamy kontrakty łamagom, a jak trzeba zatrzymać takiego Graua, który chociaż ma jakieś perspektywy na progres, to puszcza się go za free. Klucz przedłużania kontraktów u nas jest co najmniej zagadkowy.

emjot 03.07.2024 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1628335)
Przedłużamy kontrakty łamagom, a jak trzeba zatrzymać takiego Graua, który chociaż ma jakieś perspektywy na progres, to puszcza się go za free. Klucz przedłużania kontraktów u nas jest co najmniej zagadkowy.

Grau nie chciał zostać
tu był problem
dostał ofertę, ale ją odrzucił
Karcz o tym pisał w gk

Patryko 03.07.2024 13:28

Ja wiem o tym, że on nie chciał zostać.
Nawiązuje do tego, że rozwadniamy budżet płacowy na jakieś łamagi, rekonwalescentów, etatowych ławkowiczów, a jak przychodzi do przedłużenia kogoś perspektywicznego, to nie jesteśmy mu w stanie trochę do tego kontraktu dosypać, żeby go przekonać.

emjot 03.07.2024 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1628342)
Ja wiem o tym, że on nie chciał zostać.
Nawiązuje do tego, że rozwadniamy budżet płacowy na jakieś łamagi, rekonwalescentów, etatowych ławkowiczów, a jak przychodzi do przedłużenia kogoś perspektywicznego, to nie jesteśmy mu w stanie trochę do tego kontraktu dosypać, żeby go przekonać.

to jest insza inszość
bo tu się uparł pan i zbawca, że nie zostawia swoich kontuzjowanych vide Łasicki czy Broda
oczywiście to chora jazda i tyle
bo i Broda i Łasicki powinni się z nami pożegnać
co nie zmienia faktu że Grau'a i młodego Ramireza i tak by nie było nawet przy pożegnaniu ww.

pepe72 03.07.2024 18:42

Michał Bierzało piłkarzem rezerw.
https://x.com/pawel517/status/1808547273330020801

Widać, że nie ma Kiko, bo to zawodnik 29 letni, który był u nas do sezonu 2015/16.
https://www.transfermarkt.pl/michal-...spieler/296822

Witalis 04.07.2024 09:41

Dzięki za odpowiedź. No to dobrze, ze go pogoniliśmy.

tedyy 04.07.2024 17:45

Skauting
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1628349)
Michał Bierzało piłkarzem rezerw.
https://x.com/pawel517/status/1808547273330020801

Widać, że nie ma Kiko, bo to zawodnik 29 letni, który był u nas do sezonu 2015/16.
https://www.transfermarkt.pl/michal-...spieler/296822

Zajebiście działają nasi skauci .Proponuje ściąnąć paru chłopaków ze złotej 11 -stki w juniorach byli super nie ważne że to 10 lat temu :rotfl::rotfl:

Jaroo1 04.07.2024 18:08

To jebane AI tak podpowiada

pepe72 04.07.2024 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tedyy (Post 1628381)
Zajebiście działają nasi skauci .Proponuje ściąnąć paru chłopaków ze złotej 11 -stki w juniorach byli super nie ważne że to 10 lat temu :rotfl::rotfl:

W 3 lidze juniorami nie pogramy.
Grał na 3 ligowym poziomie więc sensowne jest ustabilizowanie składu.
W zeszłym sezonie Siarka skończyła na drugim miejscu, za Wieczystą.

tedyy 05.07.2024 12:23

Skauci
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1628395)
W 3 lidze juniorami nie pogramy.
Grał na 3 ligowym poziomie więc sensowne jest ustabilizowanie składu.
W zeszłym sezonie Siarka skończyła na drugim miejscu, za Wieczystą.

Ja piszę całościowo nie mow ze w 4 lidze nie było nikogo ogarniętego którego można wyciągnąc .Do rezerw podpisaliśmy tego lata tylko zawodników których wcześniej odpaliliśmy.Czy na prawdę cięzko wypatrzyć drugiego Dziedzica


ps.Skrobański w jesieni gdzie grał ?A teraz będzie siedział na ławce bo Sobol po paru fajnych meczach bał się na niego postawić a po powrocie z wypożyczenia miejsce zajmie doświadzczony zawodnik .




powód edycji -ps

pepe72 06.07.2024 13:37

Najpierw napisałeś głupi bonmot, a teraz się tłumaczysz, że to "całościowo".

Nie wiem czy można było wyciągnąć kogoś z 4 ligi, zwłaszcza, że nawet nie bardzo są publiczne statystyki z takiego niskiego poziomu.
Bierzało w zeszłym sezonie, w wiceliderze 3 ligi zagrał 20 razy (19+1) . Kontrakt mu się skończył.
Patrząc na transfermarkt to ruch wydaje się sensowny. Wisła robi mieszankę doświadczonych zawodników z młodzieżą. Akurat by ryzyko spadku w przyszłym sezonie nie było zbyt duże.
Na papierze jest to sensowne uzupełnienie zawodników, z którymi się nie dogadano.

tedyy 06.07.2024 20:15

??????
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez tedyy (Post 1628381)
Zajebiście działają nasi skauci .Proponuje ściąnąć paru chłopaków ze złotej 11 -stki w juniorach byli super nie ważne że to 10 lat temu :rotfl::rotfl:

A gdzie tu pisze o jakimkolwiek pojedynczym zawodniku ?

tedyy 06.07.2024 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1628470)
Najpierw napisałeś głupi bonmot, a teraz się tłumaczysz, że to "całościowo".

Nie wiem czy można było wyciągnąć kogoś z 4 ligi, zwłaszcza, że nawet nie bardzo są publiczne statystyki z takiego niskiego poziomu.
Bierzało w zeszłym sezonie, w wiceliderze 3 ligi zagrał 20 razy (19+1) . Kontrakt mu się skończył.
Patrząc na transfermarkt to ruch wydaje się sensowny. Wisła robi mieszankę doświadczonych zawodników z młodzieżą. Akurat by ryzyko spadku w przyszłym sezonie nie było zbyt duże.
Na papierze jest to sensowne uzupełnienie zawodników, z którymi się nie dogadano.

Co widzisz w tym sensownego ani nie bedą grasć mlodzi ani wracający po kontuzjach tak się to skończy

Karherop 06.07.2024 21:04

Było wiele spotkań naszych rezerw gdy kadra meczowa wynosiła 15 zawodników. Teraz już z niej odeszło 8 gości i kto ma niby od strzała ich zastąpić? Paru gości z CLJ19 to za mało. Zróbmy wreszcie mocna rezerwy 24 osobowe.

Dziedzic nie przyszedł do nas za darmo. Teraz główna kasa poszła na pierwsza drużynę i uzupełnienie braków, więc rezerwy muszą szukać gości z kartą na ręce.

I trzeci temat: wolę wracających naszych starych juniorów którzy znają to środowisko niż gości którzy będą się rok adaptować.

emjot 06.07.2024 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1628487)
Było wiele spotkań naszych rezerw gdy kadra meczowa wynosiła 15 zawodników. Teraz już z niej odeszło 8 gości i kto ma niby od strzała ich zastąpić? Paru gości z CLJ19 to za mało. Zróbmy wreszcie mocna rezerwy 24 osobowe.

Dziedzic nie przyszedł do nas za darmo. Teraz główna kasa poszła na pierwsza drużynę i uzupełnienie braków, więc rezerwy muszą szukać gości z kartą na ręce.

I trzeci temat: wolę wracających naszych starych juniorów którzy znają to środowisko niż gości którzy będą się rok adaptować.

zwłaszcza że ci wypożyczeni w tym sezonie poza Kaczówką to niespecjalnie się tu zaadaptowali: myślę tu o Hajdarze i Micku

pepe72 08.07.2024 23:22

Rezerwy zaczęły treningi w Myślenicach.
https://akademia.wislakrakow.com/pos...o-iii-ligi/834
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Akademia
"Dzisiejszy trening rozpoczęliśmy od odprawy, podczas której powitaliśmy nowego członka sztabu, dołączających do nas zawodników oraz graczy testowanych. Ustaliliśmy sobie nasze cele na najbliższe dni, w tym te wkraczające w sferę mentalną, które będziemy chcieli rozwijać z drużyną na przestrzeni tego tygodnia. Następnie nastąpiły trzydziestominutowe zajęcia wprowadzające na siłowni, a później przeprowadziliśmy trening na murawie. Ogólnie mówiąc, cała nasza dzisiejsza jednostka treningowa miała charakter wprowadzający. Chcieliśmy, by zawodnicy na nowo oswoili się z piłką, a także stopniowo weszli w intensywność gry i mieli czas na ponowną adaptację po przerwie" - rozpoczął trener Bartosz Bąk.

W pierwszych zajęciach udział wzięło 27 zawodników. Wśród nich znaleźli się także nowo przybyli gracze czyli Michał Bierzało, Piotr Zagórowski, Patryk Moskiewicz, Sławomir Chmiel, Filip Gryglak, Arkadiusz Ziarko oraz czterech piłkarzy przebywających obecnie na testach - Patryk Dusza, Bartosz Pikuła, Mateusz Klabiński i Danylo Boiko. W gronie trenujących zabrakło z kolei Marcina Bartonia, natomiast Karol Tokarczyk wraz z Bartłomiejem Sową odbyli treningi indywidualne pod okiem fizjoterapeuty.

Plan sparingów:

Rekord Bielsko-Biała (wyjazd) (13.07, 12:00)
Górnik II Zabrze (domowy) (20.07, godzina do ustalenia)
Lubań Maniowy (domowy) (26.07, 17:00)

Karherop 09.07.2024 08:10

Wśród tych testowanych to hitem jest Klabinski

Jego manager ma dość przewrotne poczucie humoru https://youtu.be/qMr17zBZyXM?si=ZqVoz5rjtl5QHU3l

I w końcu też ilościowo tą kadra jakoś wygląda. Dobrze że w klubie poważnie do tego podeszli.

pepe72 15.07.2024 21:39

Filip Gryglak nowym zawodnikiem Wisły II Kraków!
180 cm
Pomocnik - Defensywny pomocnik
prawonożny
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Akademia
Filip Gryglak będzie w nadchodzącym sezonie kolejną nową twarzą w szeregach drugiego zespołu Wisły Kraków. 19-letni defensywny pomocnik trafił na Reymonta na zasadzie transferu definitywnego i podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.
Gryglak ma na swoim koncie m.in. debiut w Ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław (zagrał 1 mecz).

https://www.transfermarkt.pl/filip-g...spieler/795548
Kod:

23/24 Śląsk Wrocław  ->  Wisła Płock II
21/22 Śl. Wrocław II -> Śląsk Wrocław
20/21 Śląsk U19      -> Śl. Wrocław II


Karherop 16.07.2024 14:20

Podobno spory talent, ale totalnie głowa nie dojeżdża.

Patryko 16.07.2024 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1629085)
Podobno spory talent, ale totalnie głowa nie dojeżdża.

Ręce umazane tatuażami w wieku 19 lat mówią wiele.

Witalis 16.07.2024 16:04

Tzn. co mówią?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl