![]() |
Można się było spodziewać, że zawodnicy z drugiego zespołu zagrają słabo ale tragiczni byli ci, którzy mają się bić o pierwszą "11"... Koszmarny występ Garguły i Boguskiego, słaby Jirska (może oprócz centr), Jovanić rozdygotany jakby grał na Santiago Bernabeu.
Ogólnie wybijanie na oślep i obrona Częstochowy w końcówce jak w każdym meczu, czyli jak zwykle. Przykro było na to patrzyć. |
Cytat:
A w Górniku czy Widzewie to mają po 20 boisk i 10 100m basenów. |
Cytat:
Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek było gorzej niż jest teraz. ps. Nie chce mi się szukać, ale bodaj 4-5 lat temu zdobyliśmy mistrzostwo ME. |
W sezonie 2007/2008
|
Cytat:
Nie patrz, ona w tych rozgrywkach jest gówno warta. Młoda Ekstraklasa miała wprowadzać młodych piłkarzy na wyzszy poziom poprzez granie z równieśnikami a nie kopanie po czołach w rezerwach na IV ligowych boiskach. I teraz zobacz sobie ilu piłkarzy ud czasu powstania u Nas drużyny ME czyli sezon 2007/2008 gra na poziomie ekstraklasy. Pozwól że wymienię : Mączyński, Burliga, Małecki, Jirsak, Tomek Dawidowski,Jean Paulista,Cleber. To że zdobyliśmy Mistrza wtedy moze ma znaczenie dla tych co lubią tabele oglądac, a Ci którzy bywali na spotkaniach pamietaja ze Lubin przyjeżdzał młodymi a my wystawialiśmy nie młodych a rezerwy z w/w piłkarzami w składzie. Rok temu niby przez chwile wyglądała Młoda fajnie, ale odszedło 3 czy 4 i gry nie ma. |
Problemem nie jest styl czy wynik, nie takie druzyny na swiecie meczyly sie z druzynami z nizszych lig. Problemem jest brak jakiegokolwiek zaplecza, rezerw, ktore moglyby byc pomocne w grze na kilku frontach. Brud i Czekaj byli slabiutcy nawet na tle takiego przeciwnika wiec chyba czas skonczyc z presja na Maaskanta aby ich wprowadzal. Widac, ze nikomu nie robi na zlosc, nie stosuje zadnej prywaty. Sprawa jest banalna. Nie graja, bo sa slabi. A Brud (albo Czekaj, juz nie pamietam), 23 latek, jest przez niektorych nazywany "mlodzieza", ktorej nalezy dac szanse i pomalu wprowadzac do gry (!).
Do tego mam nieodparte wrazenie, ze niektorzy gracze sa po prostu.. glupi. Nie pilkarsko, tak zwyczajnie. Czasem wystarczy zagrac do boku, przytrzymac pilke, rozejrzec sie, zastanowic sie. A on jeb w przod jak nie ma nikogo dookola. Nazwisk nie ma co wymieniac. |
O pojawieniu się wychowanków w składzie to będzie można myśleć za 4-5 lat od wybudowania i uruchomienia szkółki piłkarskiej - wtedy z 13-14 latków którzy przyjdą, będzie można faktycznie wybrać zdolnych piłkarzy. Jak gość ma 20 lat i nie daje sobie rady nawet w ME, to o czym tu w ogóle mówić.
Mamy zbyt myło młodzieży, aby można było trafić na pojedyncze talenty, które rozwiną się tylko do poziomu mistrza ekstraklasy. Na szkółkę nie ma kasy, nie ma jej nawet na zaplecze treningowe dla I drużyny. Jeśli w drugiej połowie tej dekady doczekamy się szkółki piłkarskiej, to będzie dobrze. Najbliższych kilka lat (a najprawdopodobniej nawet 10) to będzie opieranie się na transferach zagranicznych. Może trafi się jakaś polska perła, ale to tylko marzenia. |
My nie mamy zdolnej młodzieży.
Brud - 23 lata - koleś już powinien 3-4 lata grać w najwyższej fazie rozgrywek, a nie zaliczać pierwsze występy. Niestety, ale Legia prześcignęła nas o mile. Za parę lat będą z tego korzystać, ale u nas ciężko z profesjonalizmem (stadion, brak szkółki itd) |
Cytat:
Po co narażać się na stratę jak można spokojnie podać do kolegi? Niech się przeciwnik męczy. Niestety dla niektórych naszych zawodników czysta logika jest nieosiągalna. |
Daniel Brud ma 22 gwoli scislosci nie dodawajcie mu juz:P Niech graja najlepsi a mlodzi dostaja jak najwiecej szans w takich wlasnie meczach
|
Cytat:
Było dokładnie tak jak miało być - bez nerwów, bez wypruwania flaków, pewny awans i odpoczynek kilku piłkarzy w kontekście następnych meczów, i grania co 3 dni. Zobaczyliśmy w końcu młodych - zagrali słabo, ale jestem pewien, że również na ich postawę wpłynęło kartoflisko - na tym nie da sie dokładnie podać, nie da sie szybko biegać, można się tylko kopać po nogach i grać ciałem i łokciami. No więc w tych kryteriach Limanovia prawie dorównała Wiśle. Na takim boisku, nawet Barcelona zagrałaby do dupy, bo co to za gra, kiedy ćwiczysz milion podań od nogi do nogi, a nagle w Limanowej robi ci sie z tego od nogi do kolana, bo nie ma szans, żeby piłka nie trafiła na muldę P.S. wzasadzie bardzo się cieszę, że nasi obrońcy nie próbowali grać piłką, bo jak by im zaczęłą latać na wysokości ud lub kolan, to dopiero mielibyśmy pełne gacie i sytuacje dla Limanovii. Zgrali dokładnie tak, jak trzeba było zagrać, żeby z palcem w du..pie wygrać. |
Cytat:
Zgadzamy się natomiast co do wniosku- piłka młodzieżowa w Mistrzu Polski stoi (stała) na żenująco niskim poziomie. Jeżeli nie władze klubu nie zaczną czegoś w tym zakresie poprawiać, to ucieknie nam nie tylko Legia, ale też i pozostałe kluby. @rasel Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Co do Młodej z tamtego okresu to jeszcze w bramce często grał Cebanu, który przecież nie został ściągnięty do Młodej tylko do I składu. Akurat wymienienie Burligii i Mączyńskiego jest trochę śmieszne bo wtedy pewnie mieli tyle lat co Brud i Czekaj :) ale w tamtym mistrzowskim okresie naprawdę grało wielu graczy z I składu:
Kmiecik, Dawidowski, Niedzielan, Jirsak, Cleber, Paulista... i po drugie młodzi, którzy z nimi grali nie zrobili oszałamiającej kariery, więc co z tego że zdobyli wtedy mistrza? Lepiej teraz być ostatnim a wprowadzić jednego gracza do I składu niż wygrać i potem oddać zwycięskich piłkarzy do klubów z II i III ligi. Niestety poza Małckim to chyba tylko Burliga jest piłkarzem, który z tej drużyny gra w Ekstraklasie, więc ileż jest warte te mistrzostwo? |
Cytat:
|
Jirsaka nie ma sensu krytykować za setke zmarnowaną ( Zieniu w meczu z nami grał na murawie o niebo lepszej a jakiego psikusa mu zrobiła w 90 minucie Wisła-Ruch)
Dzisiaj 2 asysty więc mecz na + |
http://www.malopolskatv.pl/pp-limanovia-wisla/ - video z pomeczowei konferencji prasowej
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Na tym ze ma 19 lat i gra mimo wszystko (wg mnie) lepiej od Diaza. Na bezrybiu i rak ryba:) Nikt nie twierdził że to wielki talent (jak Marcelo) ale rokuje lepiej niż Kowalski czy Diaz. |
Cytat:
Skąd pomysł, że rokuje lepiej niż Kowalski? Bo IMHO grają na zbliżonym poziomie. EDIT: Swego czasu kibicowałem Reprezentacji Polski i argumentacja "zawsze jest ktoś gorszy" nie jest mi obca :> Wole jednak poczekać na kogoś z autentycznym talentem - kolejnego Małeckiego - niż upominać się o kolesi którzy skończą maks w pierwszej lidze. |
Trzeba się rozejrzeć za lepszymi od właściwie większości obrońców z Jaliensem i Diazem na czele. (W tym od Czekaja)
A zaletą Czekaja jest to że kosztuje grosze (pensja). I może jak klub gdzieś go wypożyczy żeby się ogrywał może z niego coś będzie. Dla mnie i tak gra lepiej niż Diaz a już na pewno lepiej niż "wirtuoz" Branco. Dlatego nie wiem czemu miałbym po nim jeździć? Goli nie zawala, gra tyle ile potrafi, zarabia grosze i może z niego coś będzie. Wolę już jego niż kolejnego Branco z łapanki. |
Cytat:
|
Wybaczcie, ale moim zdaniem Maaskant tę "batalię" wygrał. Kibice domagali się zdjęcia Holendrów i postawienia na Polaków. Trener postawił na Polaków (pod koniec meczu z Limanovią było ich nawet na boisku w barwach Wisły więcej niż obcokrajowców! pamięta ktoś, kiedy ostatnio taka sytuacja miała miejsce?), którzy nie pokazali w tym meczu zupełnie nic. Świetnie to ujął Wolfy: talent Czekaja polega na tym, że ma 19 lat. I nie, nie gra lepiej od Diaza, a to już jest osiągnięcie.
|
W ćwierćfinale mam nadzieję, że zagramy z Gryfem albo Zdzieszowicami :D
|
Cytat:
Ale na Boga wolfy jak można mówic o jakimś Wilku Galacticos w stosunku do bruda? |
Polacy nie pokazali kompletnie nic. Aczkolwiek moi "ulubieńcy" Kirm i Diaz przeszli dziś samych siebie.
Kirm - wiedziałem, że jego pseudo kiwki nie są wystarczające na obrońców ekstraklasy, ale żeby nie potrafił wygrać pojedynków z zawodnikami 3 ligowymi ? Diaz - taki z niego obrońca jak z koziej dupy trąbka. Ciekawe co za geniusz zaproponował go Stanowi (bo nie wierzę, że Stan tak z własnej nieprzymuszonej woli sprowadził nam takiego drewniaka) może ten sam co storpedował pomysł pozyskania Baszczyńskiego :rotfl: Dziś naszego Juniora wozili zawodnicy 3 ligowi . Cóż, na niektórych Orlikach grają chłopcy z upilnowaniem których Junior miałby problemy. |
Po meczu z Jagiellonią napisałem coś takiego: "Co do wypowiedzi Maaskanta po meczu, to uważam że jest ona sensowna. To on ogląda zawodników na treningach. Michałowi w Kielcach nie brakowało niepewnych i spóźnionych interwencji. Czekaja trzeba wpuszczać w końcówce meczu jak wynik jest ustalony, celem ogrania. Chłopak ma warunki fizyczne na swoją pozycję. Nie można jednak od razu wstawiać go do podstawowego składu od razu, bo jak zawali jakiś mecz to doprowadzicie do tego że się załamie" Nie oglądałem niestety meczu (obowiązki), ale z tego co piszecie to niestety miałem rację a chciałbym się mylić. Daleki byłem od hurra optymizmu po meczu w Kielcach. Nie róbcie młodym sodówy w mózgu - chociaż Daniel jak na piłkarza już nie taki młody. Ale rozumiem Was - ja też chciałbym widzieć naszych wychowanków w formie i w pierwszym składzie.
|
Cytat:
Nie ma to jak mecz gdzie chlopaki po robocie w fabryce graja mecz z wielkimi "gwiazdami' nawet w swoich reprezentacjach pokroju Kirma albo Diaza ,i sa od nich lepsi.Swoja droga Kirm to moglby od tych z Limanovii wziasc korepetycje "jak utrzymac sie przy pilce i głupio jej nie stracic". |
Wszyscy chcą zeby grali Polacy ale niestety nie mamy ic. Pchać na siłe Czekaja albo Bruda tylko dlatego ze jest młody i Polak to bez sensu w Legi Wolski, Żyro, Kucharczyk, Borysiuk, Rybus nie graja dlatego ze sa Polakami i są mlodzi tylko dlatego ze na to załuzyli. U nas nie ma wyrózniającego sie młodego Polskiego chloaka. Owszem można dac szanse Czekajowi Brodowi ale w meczu z 3 ligowcem oni nie potrafiliwykorzystaci tej szansy
|
Racja, ja spuszczam głowę, chciałem Polaków i miałem... teraz już wiem, czemu ich w składzie w lidze nie ma.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Wczorajszy mecz nasi zawodnicy potraktowali jak sparing a tu połowa forum osądza ich od czci i od wiary :O
Graliście kiedys w piłke? (nie mam na myśli Playstation ani Orlika) |
Cytat:
|
Cytat:
Gdybym zarabiał jeszcze pieniądze i grał na wyższym szczeblu to grałbym na 200%, bo tego wymagamy od profesjonalnych zawodników. Pytanie tylko, czy oni są profesjonalni ? |
Cytat:
|
Cytat:
Niestety, Maaskant pokazał, że miał rację. My (mówię o sobie, innych forumowiczach, ale i o Iwanie) - niestety się myliliśmy. Na razie nie mamy żadnej "perełki", która marnuje się na ławie lub w ME kosztem cudzoziemców. |
Piszecie o Diazie.. Tyle, ze mnostwo osob, w tym ja, pisalo o nim w ten sposob zanim jeszcze podpisal kontrakt z Wisla. Wiec nie wiem za co w klubie biora takie pieniadze skoro to bylo oczywiste jak ten facet gral, gra i bedzie gral. I dokladnie, jak to sie stalo, ze znajduje sie kasa na kontrakt dla takiego Diaza, a rezygnuje sie z Baszczynskiego.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl