![]() |
W Katedrze na Poselskiej również znajdziecie sporo piwek.
|
Widzieliście gdzieś w Krakowie Łomżę niepasteryzowaną w bączku?
|
Mi ostatnio posmakowało Irlandzkie Mocne, lecz ponoć przestali produkować :/
Ciechana Wybornego lubię od czasu do czasu, tak samo Stouta. |
Cytat:
|
Raz jeszcze w sprawie roboty własnego piwa. Pił ktoś z was kiedyś takie ? Zakładam, że po poważnym wzięciu się za temat uważyłbym takie piwo jak w przepisie tylko czy ono by smakowalo osobie, która dotychczas piła "koncerniaki". A przepisów pewnie mniej więcej tyle ile piwowarów ... i jak tu wybrać
|
Mozna w Krakowie kupic gdzies Bulmersa? (Irlandzki 'jabol' ;) )
Pytalem kiedys... w Almie nie ma |
Cytat:
takie cos to bylo http://www.allegro.pl/item1064454516...rowar_23l.html |
Cytat:
|
Cytat:
Jeszcze z lepszych piw poleciłbym z pełną odpowiedzialnością piwo gronkowe. Dzień,dwa ma datę przydatności. Dobre. Nie znakomite ale dobre. Dostępne w sklepach alkoholem,czy w marketach są nie wiem, nie chodzę do tak owych. Poruszony został temat wódki. Kilka spostrzeżeń, smakowo - obyczajowych. Za dobrą wódkę ciężko uznać Sobieskiego, Absolwenta. Może się coś zmieniło w tej kwestii ale skoro ładują się na rynek amerykański to nie sądzę aby jakość poprawili. Dobra jest natomiast wódka o miłej nazwie - Stock. Obojętnie wchodzi,niczym płyn ustrojowy. Podobnie czysta żołądkowa. Wyborowa także daje radę. Niemniej jest to kwestia smaku,wyrobienia,gustu. O wódce i jej walorach ciężko dyskutować niźli o piwie. Ale jest jedna rzecz,która nie powinna podlegać dyskusji i być oczywista a widzę,że nie jest. Otóż wódkę podajemy zmrożoną. Podać wódkę o temperaturze pokojowej uważam za sabotaż. Jest to mniej więcej tak samo dobre i sensowne jak picie zimnej kawy rano. U cioci na imieninach podają ciepłą wódkę i robią z niej szumnie zwany napój,drinkiem. Znaczy wódka ciepła plus ciepły sok pomarańczowy. I wytrzymać takie coś. Makabra. A pić trzeba,bo ileż na trzeźwo człowiek wysiedzi u cioci na imieninach. No ale każdy wie w co się ładuje idąc na imieniny. Niemniej idąc do lokalu, chyba oczywistym powinno być,że wódkę w kieliszkach podają zmrożoną. No to się nie zdziwcie jak tak nie będzie. Także nie denerwujcie się jak dostaniecie wódkę ciepłą w kieliszku 40 mln, a liczone jest jak za 50 tkę. To jest chyba norma. Oszukiwanie to oczywista rzecz w Polsce więc nie robi to na mnie wrażenia. Ale ciepła wódka już tak,i to bardzo. Tym bardziej jak lokal che się mienić nie wiadomo jaki a wódkę ciepłą podają. A kelner jest wiele zdziwiony jak mu mówię,że chcę zmrożoną wódkę. Dlatego w Krakowie polecam knajpy mniej znane,takie na uboczu. Lub bary hotelowe. Nie dość,że zmrożona wódka to i kieliszki. No ale to hotele, tam mają światowe standardy. Nie chcę za bardzo wchodzić w jakoś lokali w Krakowie a ceny,bo to osobny temat ale wódka ciepła w zasadzie jest wszędzie normą. Dlatego sami się szanujmy i wódkę taką jak Pan Bóg przykazał pijmy, zimną,schłodzoną. Aby pić i się delektować a nie pić i wymiotować. |
z wiekiem człowiek zaczyna gustowac w mocniejszych piwach dlatego bardzo lubie Śląskie 7 % i Książ Czarny Specjał.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ostatnio posmakowalem Kasztelana i jest to naprawde zajebiste piwko POLECAM
|
Cytat:
|
Cytat:
Moje pierwsze zetknięcie z piwami domowymi mialo miejsce mniej więcej 8 lat temu i od tej pory popularne piwa piję tylko gdy nie mam innego wyjścia ;) Staram się pić te z mniejszych browarów ( probje wyszukiwać nieszablonowe piwa ) lub minibrowarow. Ostatnim moim odkryciem są piwa wędzone.Szczególnie polecam Schlenkerla z Bambergu. http://www.beerme.com/graphics/brewery/0/634/2089.jpg Koźlaki też są ok ;) |
Cytat:
|
Cytat:
Z mocnych tylko Okocim Mocne w butelce |
ostatnio wśród moich znajomych popularne stało się piwo produkowane przez Carlsberga Polska zwane Kasztelanem, całkiem dobre, reklamowane jako piwo niepasteryzowane, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
|
Oczywiście, że to ściema. Jak widzisz, że piwo jest z którejś większych firm od razu odkładaj na półkę :)
http://wildwezyr.wordpress.com/2010/...rowaru-sierpc/ Co do niepasteryzowanych to obecnie dobrą renomę mają: - Ciechan - Żywe - Dawne - Koźlak z browaru Amber |
właśnie gdzie można kupić Ciechana? Ostatnio piłem go chyba z rok temu w Omercie na Kazimierzu. Można to kupić gdzieś w sklepie?
|
Cytat:
jaja właśnie miałem się o to pytać bo kumpel zajebiście polecał, miodowy ponoć, już z miesiąc szukam tego piwa i nie mogę znaleźć :) obskoczyłem wszystkie supermarkety i nigdzie nie było.. jak będzie to w jakimś sklepie stricte z piwami, wiem że taki jest na Salwatorze chyba. A do kasztelana, on nie jest pasteryzowany, ale ma jakieś konserwanty, wystarczy popatrzeć na datę ważności, która nie różni się od normalnych piw, a nie pasteryzowane powinny trzymać mniej znacznie |
w zwykłym supermarkecie raczej takich piw nie znajdziesz, ale może w jakimś bomi, albo almie będzie, w końcu tam mają sporo takich oryginalnych/ ekskluzywnych rzeczy
|
No to panowie uratuje was :D
Ciechanki i piwka z tzw browaru regionalnego z mazury czyli Wiśnia w piwie oraz miodne można znaleźć w dwóch sklepach w cenach około 4,5zł plus 50gr kaucji za butelkę znaczy się dokładnie znalazłem dwa sklepy jeden to alkohole gdzieś po drodze między miodową o dietla idąc od miodowej będzie to po lewej drodze tak gdzieś w środku drugi to monopolowy na rogu św gertrudy i św sebastiana |
Na Ruczaju, a dokładniej na Kobierzyńskiej 61 jest sklep z bardzo dużym wyborem piw, jest m.in. Ciechan, wyborny 2,60+kaucja, miodowy 4+kaucja.
|
no to się w najbliższym czasie przejadę na Kobierzyńska ;) w każdym razie dzięki!
|
Dokładnie również polecam ten sklep na ruczaju.
Dobre ceny i niesamowicie duży wybór piw. Ciechan miodowy jest rewelacyjny :)) W okolicach rynku można go znaleźć w katedrze na poselskiej. Cena 8zł. |
ciekawa promocja w oszolom w bonarce carlsberga 6 szt + lodoweczka na te piwka za 17 zl taka torebka z folia termo.
Fajny wzor puszeczki =P z haslem "za kim jestes " :lol: |
Zabawiłem wczoraj w Ostravie trafiając do knajpy:
http://www.u-doktora.cz/?pg=foto&id=37 Ponieważ miasto nie jest daleko od polskiej granicy może ktoś zechce w celach turystyczno poznawczych skorzystać z okazji. Największą atrakcją gospody jest to, że piwo nalewa się samemu. Niebywała radość, pogłębiona tym, że jest to piwo niepasteryzowane tzw "z tanku" czyli przepompowywane z cysterny pod ciśnieniem bez dostępu powietrza. Smakuje lepiej niż tzw beczkowe. Ten rodzaj knajp jest nowością nawet na czeskim piwnym rynku. (oprócz Ostravy wiem o 2 miejscach w Pradze i po jednym w Brnie, Karlovych Varach i Pilznie) Cena 28 koron czyli ok 4,5 zł co jest ceną odrobinę wyższą niż w zwykłej gospodzie. Jedzenie także droższe niż w pozostałych gospodach (ale nadal trochę tańsze niż w Krakowie). Godne polecenia.... |
Będąc nad morzem testowałem piwa, których u nas nie widziałem.
1. Amber- Mocny Red http://www.browar-amber.pl/upload/mo...NYred_duze.jpg Kwaskowe, nie urzekło mnie zbytnio. 2. Remus http://www.browar-amber.pl/upload/mo...REMUSIduze.jpg Trochę lepsze niż typowe masówki, bez specyficznych cech. 3. Specjal http://www.zywiectrade.pl/upload/bin...jal_jp_new.gif Typowy koncerniak. |
Cytat:
|
Cytat:
Hálkova 6 - w pobliżu Vaclavskeho Namesti Czyżbyś był wspomagać Amicę? :lol: |
na ulicy Krowoderskiej (zaraz za Placem Słowiańskim idąc od Basztowej) od niedawna otwarty sklep z piwami z browarów polskich, czeskich browarów regionalnych. Polecam wizytę w tym sklepię naprawdę duży wybór wyśmienitych piw (np. piwka z browaru Amber koło Gdańska: Koźlak, Grand, Złote Lwy, Żywe i wiele innych)
|
Ja gorąco zachęcam do spróbowania piwa o nazwie "Żywe". Z tego co wiem można je dostać w Tesco ale taniej o dziwo widziałem je w Almie. Cena około 3,5 zł.
A prezentuje się tak: http://www.forumbrzeg.pl/ppadd/files/zywe_118.jpg http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...1t:429,r:0,s:0 |
Gdzie w Krakowie można nabyć coś takiego, i ile kosztuje ?
http://img405.imageshack.us/img405/2...rsstout.th.jpg |
Cytat:
http://allegro.pl/listing.php/search...=coopers+stout |
http://sklep.technica.pl/szklo_gastr...linz-3821.html !!!!
Taką szklankę chcę! Gdzie można dorwać w Krakowie pojedynczo, jakieś sugestie? W Hipermarketach mały wybór, jak w ogóle coś jest. |
Cytat:
|
Znacie w Krakowie knajpy gdzie podają piwa w litrowych kuflach?
Oraz w których sklepach znajdę Perłę chmielową ? |
Co do perły chmielowej to ja kupuję w carrefurze w galerii krakowskiej,jest tylko w tym markecie na samej górze,carrefur zakopianka również widoczna i ostatnio znalazłem w sklepie monopolowym całodobowym na rogu Czarnowiejskiej z Miechowską ,niedaleko Yakuzy(w samej yakuzie również dostępna).Mają tam sporo takich mniej znanych piwek,no i przedewszystkim Okocim O.K.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl