![]() |
Cytat:
Patrząc że z 2 ligi nie wejdzie zaden duzy podmiot jak w poprzednich latach (Wieczysta, Motor, Ruch), to 1 liga w kolejnym sezonie będzie dość nudna, a i mniej wymagajaca. Śmiało 1-2 spadkowiczów moze od razu awansowac, w tym Termalika na pewno. Do tego ŁKS (chyba ze juz teraz awansuje). Ale to juz nie będzie za bardzo nawet tu na forum omawiane |
Ja mysle, ze sklad ligi moze byc ciekawy.
Powiedzmy, ze spadnie TBB, Arka i Widzew. Do tego bedzie (oprocz tego co awansuje z barazy) o awans beda walczyc Polonia, Ruch, LKS, Puszcza, Chrobry, Wieczysta, Legnica. Czyli bedzie tak mniej wiecej 10 druzyn z ambicjami plus moze sie ktos wlaczyc z drugiego szeregu. Moze Bytom albo Mielec. Nudno i latwo nie bedzie. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Wszystko poza Widzewem nie zdobędzie większego zainteresowania medialnego. W spadek craxy i Lechii nie wierzę. Chrobry, Puszcza, Legnica 0 zainteresowania. Wieczysta wycofana albo sprzeda licencje. W Polonii szykuje sie przebudowa i osłabienie. Zostaje atrakcjny Ruch lub ŁKS (jedna z nich) i tyle. Arka, BBT, Piast nie maja prawie żadnych sukcesow a kibiców tyle co kot naplakal. Będzie to taka liga jak przed spadkiem Wisly, czyli nijaka. A piłkarsko powinno byc gorzej. Spadaja ciekawe zespoły. |
Cytat:
|
Termalika spuściła Arkę do 1 ligi - dzięki chłopaki!
W temacie spadku ten post jest aktualny: https://forumwisly.pl/showpost.php?p...&postcount=270 |
Świnia.....świetny finał, aż się serce raduje.....w ostatniej kolejce Widzew, pustaki i scyzory zwyciężaja i parchate eklape żegnają......
|
Że niby Korona ma wygrać z Korupcovią 1907? W takie cuda niestety nie wierzę...
|
Cytat:
|
Najbardziej to bym chciał, by tak jak Słonie spuściły dziś Arkę to by spuściły Lechię.
Wystarczy, że nie przegrają meczu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Fajnie się śledzi finisz rozgrywek, gdy my juz gramy bez obciążeń i jestesmy w dobrych humorach po bardzo udanym sezonie...
|
Przy spadku Termy, Arki i powiedzmy, że Piasta, oraz awansie naszym, Śląska i powiedzmy, że ŁKS/Ruchu/Polonii. To będzie najfajniejsza ekstraklasa jeśli chodzi o skład od kilku ładnych lat.
Ale co niestety moze przerażać, to brak typowego outsidera, bo w zestawieniu: 1. Lech 2. Górnik 3. Jagiellonia 4. Raków 5. GKS Katowice 6. Zagłębie Lubin 7. Legia Warszawa 8. Wisła Płock 9. Radomiak 10. Pogoń 11. Motor 12. Korona 13. Cracovia 14. Widzew 15. Lechia 16. Wisła 17. Śląsk 18. Ruch/ŁKS/Polonia Ja druzyny która leci z automatu do odstrzału trochę nie widzę. Musiałby się przez te baraże przepchnąć Chrobry. A idąc logiką ekstraklasy to wtedy murowanem koandydatem do spadku jestessmy my, jak każda druzyna ktora spektakularnie rozniosła 1 ligę sezon wczesniej :D |
Cytat:
Ale ogólnie zgadzam się z Tobą, szykuje się ciężki sezon i trzeba trzymać kciuki za Piasta (najsłabsza chyba kadra z drużyn nadal walczących o utrzymanie?), żeby akurat on się nie sturlał. |
Ekstraklasa jest akurat przewidywalna i beniaminki do spadku. W tym roku leci dwóch z trzech i nie jest to przypadek, bo kadra w obu zespołach to pierwsza liga. Nie poszły tam żadne inwestycje, a w przypadku awansu trzeba przebudować swój zespól, żeby myśleć o utrzymaniu. W dodatku Arka poddała ligę, kiedy zwolniła Szwargę, bo ten gość dawał nadzieję na utrzymanie(Arka u siebie była mega mocna, za Banasika już nie). Zatrzymanie Brosza w Niecieczy też o czymś świadczy, tzn. że właściciele zdają sobie sprawę, że robi dobrą robotę, ale oni nie dali mu narzędzi, a utrzymanie nie jest priorytetem(balansujemy między Iszą, a najwyższą ligą). Myślę, że też Cracovia w przyszłym sezonie będzie w tym gronie, bo nowy właściciel w ogóle nie jest zainteresowany tym klubem. Podobnie Piast, a tak to trudno powiedzieć, bo wiadomo że Mistrz Polski będzie silniejszy od obecnego, a i czołówka może tak nie tracić punktów. Bardzo słaby sezon w eklapie, ale to też spowodowane pucharami i w przyszłym sezonie to się nie zmieni.
Cytat:
|
Cytat:
Korona - miasto się ma w końcu finansowo odciąć od klubu, ma już tylko 1% akcji. W takich przypadkach różnie bywa. Craxa - kontynuacja tego co w tym roku (jeszcze się nie utrzymali) Widzew - j.w. Lechia - jak nie spadną to będzie powtórka z "rozrywki" Śląsk - jak się skarbówka w końcu dobierze do miasta, zwłaszcza, że nasmrodziliśmy w UE. Inny beniaminek - najczęściej spada |
W Widzewie to znowu będą transfery, ale tym razem pewnie sensowny trener ;). Korona ma ochotę na europejskie puchary i dlatego Zieliński nie zostanie na przyszły sezon(bo wydaje się im, że wynik z tego sezonu jest za słaby). Dla przypomnienia, Lechia utrzymała się spokojnie w Ekstraklasie w tym sezonie(zdobyła 43 punkty). Na boisku akurat tutaj się zgadza. Problem jest u góry, ale na długach pewnie znowu zrobią transfery i znowu ktoś przymknie oko.
Do dzisiaj żaden obywatel RP nie złożył skargi do KE w/s WKSu i innych klubów finansowanych przez samorządy. Przynajmniej nikt się tym nie pochwalił. "Brawa" dla Królewskiego, który to obiecywał. Sam to w końcu zrobię, bo formularz wypełnia się w języku polskim :). Trzeba tylko posiedzieć, wykorzystać materiały dziennikarskie i stworzyć pismo. Może to każdy i każdego skarga jest tak samo ważna dla organów europejskich. |
Jeżeli oprogramowanie Królewskiego faktycznie działa, to będzie szansa na utrzymanie.
Bo znowu będziemy wyłącznie transfery wolnych zawodników przeprowadzać. Jeżeli jednak poprzednie, letnie okienko było przypadkiem, wtedy najprawdopodobniej polecimy z hukiem. |
Cytat:
Dlatego ze wiele klubow to tylko nazwy i budzet. Poza tym rewolucja goni rewolucje. W tym ukladzie który przedstawiasz do spadku typuje: Baniaminka nr 3 z baraży Korona Kielce - rewolucja Zaglebie Lubin - wyprzedaż i rewolucja Cracovia - wyprzedaż i rewolucja I jak zawsze będzie jakas niespodzianka |
Cytat:
|
Podolski kupil Gornik Zabrze.
86% akcji za 4 miliony jak podaja media. Po taniosci. |
Cytat:
1. Czy Wisla awansuje do ekstraklasy? 2. Ile punktów Wisla zdobędzie po rundzie jesiennej (17 spotkaniach) i po calym sezonie? 3. Ktore zajmiejmy miejsce na koniec sezonu. 4. Które druzyny awansują bezpośrednio do ekstraklasy. 5. Ktora druzyna awansuje po barażu do ekstraklasy. 6. Czy Jop utrzyma stanowisko do konca sezonu. i twoje wydedukowane logicznie odpowiedzi: 1. Nie 2. 17/48 3. 12. miejsce 4. Wieczysta i Śląsk 5. ŁKS 6. Nie czyli niemal mikroskopijna odchylka od reczywistosci..........ale nie chewale dnia przed zachodem, bo byc moze ŁKS sie wylamie..... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
W sumie maja ponad 62 miliony dlugu, tylko polowa z tego to taki dlug jak nasz wzgledem Telefoniki. |
Cytat:
Dobry artykul o tym sprzed miesiaca. https://gazetawroclawska.pl/w-2025-r.../c2p2-28940553 |
Kara dużej banki dla Śląska utrzymana. ........a tak się pienili, ze im zbija.........nawet tutaj niektórzy mieli taką pewność, aż klaskali uszami, jaką to mokrą szmatę zaliczy Królewski........
|
Teraz zgodnie z zapowiedziami, Panie Prezesie, papiery w zęby i do tsue, srue, strasburga, genewy. who, amnesty International i innych komisji weneckich.....
|
Czyli patologia malinowa nie zablokuje naszej inwazji na pasztet arena! Chyba przy recydywie 5 dużych baniek minimum im grozi......znając ich inteligencję i "harakternosc"* mozna przypuszczać, ze zbojkotuja swoj domowy mecz z nami.....
*pisownia umyślna |
Cytat:
Dogadane było. |
Śląsk to k...a jeb..ać ich
|
Czy sandomingo wyslal juz gratulacje do mady i lechii z powodu zajecia miejsca gwarantujacego gre w lidze europy?......Mial racje jak wymyslal Krolewskiego od grabarzy, ze tak poteznego sponsora do Wisly nie wpuscil!
|
Przez te cztery lata odzwyczaiłem się od prolegijnego smrodku w canale plus. Marciniak biedactwo, musi mu być przykro, że nie ma L w nazwisku.
|
Szkoda, ze ta mada nie wlazla w nasze struktury. Krolewski nawet glupiego walkowera nie potrafi cofnac....a tutaj patrzcie, jednym wpisem Ufner (czy jak miu tam) sklasyfikowal pustakow na 12 miejscu! Mozna?...jednak mozna!
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl