![]() |
Cytat:
ale to detal |
Cytat:
https://x.com/WislaKrakowSA/status/1792949891339293174 Cytat:
|
Pali się w obronie to Rude ich powołał. Szkoda że dotychczas miał wywalone na szukanie choćby alternatyw dla naszych szklanek w obronie
|
W sobotę Wisła II gra z Termaliką II w Niecieczy
Transmisja od 10:55 na CFsport: https://www.youtube.com/live/ASJHjFy...6so4U1_52x-2Ic |
Wisła II wygrała 2:1 w Niecieczy grają w składzie rezerwowym.
Trener miał na ławce 4 zawodników, z czego 1 to bramkarz. Obstawiam, że reszta albo trenowała z "1" albo z CLJ. Niezależnie od jutrzejszego meczu LKS Jawiszowic, Wisła II wygrywając z nimi w środę ma awans do 3 ligi. |
Cytat:
|
Termalica II Nieciecza - Wisła II Kraków 1:2 (0:1)
bramki dla Wisły: Michał Zimon 6', Kamil Kaczówka 88' Wisła II Kraków: K. Broda - K. Sałamaj, J. Złoch, O. Micek, J. Niewiadomski - M. Zimon, W. Szywacz - P. Ćwik (69' M. Grau), D. Olejarka (90+2' M. Hajdara), D. Sarga (78' M. Bartoń) - K. Kaczówka Skład jest od razu z rezerwowymi, bo jedynym, który pojechał do Niecieczy i nie zagrał był drugi bramkarz. Jak ktoś jest ciekawy nazwiska to musi film odsłuchać bo ani Akademia ani Małopolski ZPN nie podały (jeszcze) składów. Gola straciliśmy po rzucie karnym |
Skład
??????:shock:
Cytat:
https://x.com/AkademiaWisly/status/1794277496843895058 |
Gdzieś mi to umknęło. :)
Czyli brakującym czwartym zawodnikiem był bramkarz K. Szewczyk |
W najbliższą środę rezerwy mogą mieć już zaklepany awans.
Nie zdziwię się jeśli w kolejnym sezonie połowę tych zawodników z ostatniego składu nie będzie już w Wiśle. Trzeba zrobić miejsce dla gości z CLJ, żeby najzdolniejsi nie pouciekali. |
Mecz Wisła II - LKS Jawiszowice jest jutro (środa) o 16:00 na Prądniczance.
Jeśli Wisłą wygra to zapewni sobie awans do 3 ligi. Nie ma jeszcze linka na CF Sporcie na Youtubie. |
Cytat:
nie wiem kto tam cokolwiek sobą prezentuje na poziom minimum II ligowy: Tokarczyk? Wiśniewski? Złoch? Baniowski? no bo przecież nie te dwa hiszpańskie wynalazki od Kiko bezwyniko zwłaszcza, że jeden to synek ps. z tego co widziałem to ten Hiszpan co odszedł do Ameryki (nie pamiętam nazwiska) był nawet całkiem całkiem |
Cytat:
Grau był jednym z najlepszych w zespole jak na IV ligę, ale niestety złamał bark |
Cytat:
Pozostali pewnie w części by się sprawdzili w 2 lidze, pod warunkiem że trafiłoby do odpowiedniej drużyny. Na kolejny sezon wypada aby paru lepszych u nas zostało, bo 3 liga to jednak wymaga już jakiegoś poziomu sportowego do utrzymania. |
Cytat:
a wtedy co widziałem to Ramirez mnie nie porywał |
Transmisja z meczu będzie tu:
https://www.youtube.com/live/zfYyJ7g...FkrG3aaCdA9wjm |
Ciekawsze wydarzenia będą miały miejsce w CLJ.
1 czerwca o godz 12.00 CLJ gra derby które rozstrzygną utrzymanie lub spadek z ligi centralnej. Na ten moment mają 1 pkt straty do Rakowa który gra z Lechem (Vice liderem) ktory stracił liderowanie i zapewne będzie chciał go odzywać. Jest nadzieja że jednak utrzymamy najwyższą ligę w tym roczniku. Swoją drogą "najlepsza" akademia w Polsce będzie mieć rezerwy na tym.samym.poziomie co Wisła. Lech II spadł do 3 ligi. |
Wiadomo już gdzie CLJka zagra ten mecz? Bo grali już i na AWFie w Krakowie, i w centrum treningowym w Myślenicach
|
rezerwy z awansem
dawno nie oglądałem całego meczu rezerw, po tym co widziałem raczej mi się nie będzie chciało powtarzać tego eksperymentu :P ot taki chodzony futbol czasem drepczący ale, faktycznie synek Kiko jest niezły, może nie na I ligę, ale na II już spoko Grau także może II liga szkoda mi Szywacza, bo kulturą gry, techniką, wizją przerasta to towarzystwo o kilka klas, ale z taką fizycznością to wyżej niż II liga to go nie widzę. Dziedzic też wygląda interesująco, ale jego fizyczność też pozostawia co nie co do życzenia. Tyle że jest młodszy od Szywacza i może ktoś go wyśle na siłkę no i Wiśniewski ciekawy prawy obrońca reszta do zapomnienia |
Cytat:
|
W przyszłym sezonie Rezerwy zagrają w III lidze, grupa IV - gratulacje chłopaki!
Jeżeli dobrze liczę to w tej grupie zagra spadająca Sandecja Nowy Sącz. Poza tym: Siarka Tarnobrzeg Star Starachowice Avia Świdnik Chełmianka Chełm Wiślanie Jaśkowice Podlasie Biała Podlaska (najdalszy wyjazd) KSZO 1929 Ostrowiec Św. Czarni Połaniec Garbarnia Wisłoka Dębica jedna z nich spadnie: Świdniczanka Świdnik Podhale Nowy Targ KS Wiązownica Unia Tarnów My oraz 3 drużyny, które awansują z 4 ligi podkarpackiej (4 mają szansę, prowadzi Pogoń-Sokół Lubaczów), świętokrzyskiej (Korona II Kielce) i lubelskiej (4 mają szansę, prowadzi Lewart Lubartów) . |
Wisła II Kraków - LKS Jawiszowice 3:0 (1:0)
1:0 Kamil Kaczówka 37' 2:0 Wiktor Szywacz 47' 3:0 Kuba Wiśniewski 61' Wisła II Kraków: Kacper Szewczyk - Kuba Wiśniewski, Jakub Złoch, Daniel Ramírez, Jakub Niewiadomski - Wiktor Szywacz (75' Piotr Ćwik), Mariusz Kutwa (86' Marcin Bartoń), Michał Zimon (83' Marc Grau), Karol Dziedzic (46' Dominik Sarga), Karol Sałamaj (68' Maciej Kuziemka) - Kamil Kaczówka. |
@pepe Sandecja być może się utrzyma ligę wyżej bo 2 kluby 2 ligi mają problem z uzyskaniem licencji
Fajnie natomiast że Garbarnia się utrzymała. Tu bym nawet się pokusił żeby derby rozegrac przy R22 wynajmując 1 trybunę jak za starych czasów. Może z nowa władza będzie łatwiej o tego typu próby. Młodzi też muszą się uczyć gry przy tym stadionie. |
CLJ U19 uratowana. Wygramy z craxa 7-0, Raków spada z ligi choć do 80 minuty wygrywał z Lechem. Cuda.
Wisła od 1 do 29 kolejki znajdowała się na miejscu spadkowym. |
no uratowani cudem
z Krzyżanowskim i Dziedzicem wysłanym na ratunek |
Cytat:
|
CLJka dziś naprawdę bardzo dobry mecz i wielkie gratulacje dla chłopaków za wiarę i walkę o utrzymanie do ostatniej kolejki!
A to utrzymanie zawdzięczamy też poniekąd Koronie i nieumiejętności liczenia do 7 (w meczu z Rakowem na jesieni zrobili 8 zmian i pomimo zwycięstwa 1:0, wynik po meczu został zweryfikowany na walkower i 0:3; gdyby Korona miała te 3 punkty więcej, to by nas przeskoczyła i żegnalibyśmy się z CLJ) https://scontent-waw2-1.xx.fbcdn.net...TA&oe=66829EA8 https://scontent-waw2-1.xx.fbcdn.net...zA&oe=6682ADFD |
Wisła II zremisowała 1:1 z Orłem Ryczów na wyjeździe.
Z tego co widzę, to nikogo, kto miał coś wspólnego z pierwszą nie było. https://x.com/AkademiaWisly/status/1...250299/photo/1 Orzeł Ryczów - Wisła II Kraków 1:1 (0:1) bramka dla Wisły: Dominik Sarga 5' Wisła II Kraków: Kacper Szewczyk - Karol Sałamaj, Jakub Złoch (49' Jakub Madej), Maciej Hajdara, Daniel Ramirez - Michał Zimon, Wiktor Szywacz - Piotr Ćwik (46' Marcin Bartoń), Marc Grau (65' Szymon Kawała), Dominik Sarga (82' Eryk Daczewski) - Kamil Kaczówka (67' Łukasz Staniów) Łukasz Staniów, Szymon Kawała oraz Eryk Daczewski są z CLJ17! W 64. minucie meczu Kacper Szewczyk obronił rzut karny |
radosna strzelanina w meczu rezerw i 5-3 z Lubaniem
dla Wisły II: 2 x Stanek, Hajdara, Ćwik i Bartoń ciekawie się pokazał Ćwik i Stanek z CLJotki, potwierdzili że są interesującymi grajkami Grau i Ramirez, warto patrzeć co dalej z Wiśniewskim i tyle ps. Bartoń strzelił na 5-3. Może po problemach w tym sezonie potwierdzi w przyszłym swój talent. |
Mecz był dość ciekawy, bo tak padały bramki:
1:0 Mateusz Stanek 16' 1:1 17' 1:2 37' przerwa 2:2 Maciej Hajdara 52' 2:3 63' 3:3 Piotr Ćwik 73' 4:3 Mateusz Stanek 90+4' 5:3 Marcin Bartoń 90+6' Wisła II Kraków: A. Krzyżanowski (21' K. Szewczyk) - K. Wiśniewski, M. Hajdara, D. Ramirez, J. Niewiadomski (60' J. Madej) - P. Ćwik (85' M. Bartoń), M. Grau - M. Kuziemka (70' Y. Khromykh), D. Sarga, K. Sałamaj (58' F. Baniowski) - M. Stanek |
Cytat:
Unia Tarnów spadła. Lewart Lubartów awansował (Lubelski PZPN) O awansie z Podkarpacia zadecyduje ostatnia kolejka. |
Ogląda ktoś całe mecze drugiej drużyny? Mam pytanie o Niewiadomskiego. Od czasu do zerknę jak grają, ale max po pół godziny i zawsze sprawiał dość dobre wrażenie. Może akurat trafiałem na takie mecze, gdzie tak to wyglądało. Krzyżanowski jest dzieciakiem i gra jak dzieciak, a Niewiadomski to kawał silnego chłopa. Jako rezerwowy lewy obrońca może by się nadał? Dlatego pytam.
|
Zwłaszcza w pierwszej rundzie razem z Talarem i Szywaczem zdecydowanie zawodnik, który ciągnął zespół nim chłopaki po CLJtce nabrały pewności siebie. Niestety połamał się wczoraj i to zdaje się dość konkretnie.
Natomiast co do rezerw w ogóle. Tak naprawdę zabawa się dopiero zaczyna. 5 poziom rozgrywek to niestety nie jest żaden filtr i okazja do weryfikacji czegokolwiek i kogokolwiek. Dlatego rok temu pisałem, że trzeba rezerwy reaktywować jak najszybciej, bo na początku będzie sporo pracy nim staną się sensownym narzędziem. III liga zacznie już dawać bardziej konkretne odpowiedzi z kogo coś będzie, a z kogo nie. Oczywiście w perspektywie 3-4 lat awans do II konieczny. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że ciągłość/łańcuch szkolenia jest jakoś sensownie poukładany. Taki Krzyżanowski powinien mieć debiut w seniorskiej piłce na 3/4 poziomie rozgrywek już ze 2 lata temu. Niestety w klubie komuś się przyśniło szkolenie młodzieży z gigantyczną dziurą między pierwszym zespołem, a CLJot w starej formule. |
Cytat:
niech sobie będzie mentorem dla młodych bo nawet na poziomie I ligi nie dojeżdża ps. kontrakt ma do 30 czerwca, więc nawet nie wiadomo czy go przedłużą, a jeśli już to czy on się zgodzi na kontrakt na poziomie III poziomu rozgrywkowego, bo przecież przychodził do jedynki jak go Brzęczek ściągał |
Cymes, dwa zespoły w Polsce będą mieć w kolejnym sezonie rezerwy w 2 lidze ŁKS i Zagłębie L. W poprzednim był jeszcze Lech ale spadł.
Z kolei w 3 lidze w 4 grupach grało w poprzednim sezonie zaledwie 6 zespołów. To już dość wymowne. Nikt się nie pcha do 2 ligi bo to są zbyt duże koszty + wymóg oparcia przynajmniej połowy kadry na seniorach. Inaczej lecą z niej z hukiem jak teraz choćby Lech. 3 liga to idealny poziom dla rezerw przy założeniu że grają tam tylko młodzi piłkarze i cele są trochę inne niż parcie wyłącznie na wynik. |
Bez dwóch zdań obecnie nas na to nie stać ani finansowo, ani sportowo, a organizacyjnie restrukturyzacja CLJtki narobiła bałaganu i kłopotów nie tylko nam, ale w zasadzie wszystkim, którzy mają CLJ19, CLJ17 i rezerwy zwłaszcza na szczeblu centralnym, więc na dzień dzisiejszy cieszmy się z tego co już udało się zrobić.
Natomiast przyszłościowo. Opinie są różne. U sąsiadki po którymś tam sezonie bez awansu wkurzyli się i zwinęli rezerwy uważając, że siedzenie na 4 poziomie rozgrywkowym na dłuższą metę jest jednak bez sensu. Tak, wiem że teraz odtwarzają je na piątym. W ZL z tego co kojarzę raczej są zadania, że dla rozwoju młodzieżowców 3 poziom to jednak mus. Zagrajmy rundę w III lidze i zobaczmy co będzie. Docelowo marzą mi się rezerwy w modelu hiszpańskim gdzie za deadline z szansą na odpalenie przez zawodnika uważa się 25 lat. Oczywiście nie każdego, a selekcja jest tam bardzo ostra. Jednak mają spory margines, że nie każdy, który docelowo osiągnie poziom LaLiga musi mieć zajebistą karierę juniorską. Rzecz jasna, żeby o tym myśleć najpierw musimy rozwiązać 150 innych problemów w klubie. |
Akurat to że Filipiak zlikwidował rezerwy było tak sensowne jak olewanie swego czasu przez Cupiala kwestii budowania bazy treningowej dla klubu i młodzieży.
Nie czarujmy się że były ku temu inne powody niż finansowe. Fajniej wydać kasę na piłkarza i mieć od razu wynik niż sobie wizualizować jakiś cel za 5, 10 lat. |
Wisła II Kraków - Wolania Wola Rzędzińska 2:1
bramki: Michał Zimon 10', Wiktor Szywacz 55' Wisła II Kraków: Jakub Kowalski - Karol Sałamaj, Oliwier Micek (80' Marcin Górkiewicz), Maciej Hajdara, Jakub Madej - Wiktor Szywacz, Michał Zimon, Piotr Ćwik (56' Radosław Skała), Marc Grau (56' Dominik Sarga), Filip Baniowski (56' Maciej Kuziemka) - Mateusz Stanek (56' Marcin Bartoń) Ostatni mecz 19 czerwca w Barcicach. |
Trzecia liga to w sam raz poziom dla rezerw. Najzdolniejszych, ale wciąż za słabych na szeroką kadrę pierwszego zespołu zawsze można wypożyczyć do drugiej ligi. Robiliśmy tak wielokrotnie.
|
W obliczu tego że pierwsza drużynę niejako składamy na nowo, pod okiem nowego trenera to się trochę dziwię że nie zwolniony kilku zawodników na wcześniejsze urlopy, z myślą o treningu z pierwszą drużyną.
Mam tu na myśli w szczególności Sarge, Szywacza i Graua. Byc może Zimona lub Stanka notujacych świetna końcówkę. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl