Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Otwieramy czteropak. Real - Barca. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8025)

Yaroc 28.04.2011 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martonas (Post 1082877)
Czy to że sędzia ma mało czasu w jakikolwiek sposób zmienia słuszność podejmowanych decyzji?
Za jaki zamiar? Ataku na piłkę? Idąc twoim tokiem rozumowania to za każdą nakładkę powinna być czerwona kartka, nie wnikam czy tak powinno być czy nie, ale skoro obecnie się ich nie daje to tutaj też nie powinno być, co najwyżej żółta za niebezpieczne zagranie.
Co do tego że powinny być inne kartki to pełna zgoda, z tym że zarówno dla graczy Realu za wymienione przez ciebie faule jak i Barcelony, choćby za faule Pedro, Busquetsa, Messiego czy symulowanie i chwytanie się za twarz przy byle okazji. Zgodzę się również że Real pokazał żenadę tylko czy naprawdę Barca pokazała coś więcej poza Messim, który jednak do momentu czerwonej kartki też nie pokazał nic?

Ale nakładka nakładce nierówna. Tutaj gość na pełnym gazie wszedł wyprostowaną nogą. Na pewno nie była to ewidentna czerwień ale potrafię zrozumieć sędziego. Zobaczył jak gość z impetem wpada wyprostowana nogą i tym się zasugerował. Prawda jest taka, że 5 na 10 sędziów dało by żółtą a 5 czerwoną (tak zresztą ocenił to chyba nawet Kołtoń w Polsacie).
Ja nie widziałem żadnych zagrań piłkarzy Barcelony zasługujących na czerwone kartki. Może nie dość dokładnie oglądałęm. :)
Barca nie jest ostatnio w super formie ale przynajmniej stara się grać w piłkę a nie tylko bronić, przeszkadzać, faulować lub prowokować. A ja jako bezstronny obserwator chciałbym oglądać co innego.
Zresztą nawet dla nich gorzej, że była ta czerwień bo JM ma teraz tanią wymówkę dla porażki.

westersyl 28.04.2011 13:30

Cytat:

Najsmieszniejszy jest ten tekst ze go obkrecilo :D Szkoda ze sie nie wwiercil w ziemie. Czyste aktorstwo zreszta pilkarze barcelony chyba uczeszczaja na jakies warsztaty aktorskie.
No tak Alves sam się ob kręcił, nie wiem co musi mieć za wyskok ale na pewno to trenował, do tego wyczul sprzyjające warunki wietrzne bo bez tego by mu się nie udało. Pepe ? On był tylko tłem dla aktoskiego wybryku Alvesa.

Zaznaczam że nie jestem fanem żadnej z drużyn. Czerwona dla gościa jak nic.

Proud 28.04.2011 13:52

Wg mnie, z tego co pamiętam to sędzia chyba nie chciał dać kartki, ale liniowy podbiegł i coś powiedział i wtedy Stark wyciągnął kartonik. Ja jakoś tak to zapamiętałem.

martonas 28.04.2011 14:03

Nie jestem pewien czy aż tylu sędziów dałoby czerwoną kartkę gdyby mieli możliwość obejrzenia sytuacji na spokojnie. Tak jak wspomniałem wcześniej, owszem było to niebezpieczne zagranie, ale nie był zamierzone, bo celował i trafił w piłkę. Co do tego czy w ogóle trafił Alvesa to definitywnie chyba dopiero na jakimś filmie hd można by ocenić, przy czym skoro mówimy o takich minimalnych wątpliwościach oraz po obejrzeniu dostępnych powtórek to wydaje mi się że jeśli nawet trafił to nie korkiem tylko zewnętrzną częścią buta, więc trzeba się zgodzić że Dani podkoloryzował całą sytuację.
Jeszcze co do wyniku to mam tylko cichą nadzieję że Mourinho jednak zaryzykuje w rewanżu, bo ja akurat nie kibicuje żadnej z tych drużyn ale chciałbym w końcu obejrzeć porządne widowisko, takie do jakich przyzwyczaiło mnie Gran Derbi jeszcze parę lat temu.

gizmowisla 28.04.2011 14:17

Ciekawy jestem jak zgoła inaczej grający Manchester poradzi sobie z Barceloną? Gdyby chodziło o dwu mecz to problemu by nie było, prawdopodobnie Manchester zostałby pokonany. Ale jeden mecz?Słabszy dzień Barcelony,zaskoczenie taktyczne Fergusona, autobus w bramce do tego mega rzemieślnik Rooney i niezniszczalny Giggs. Finał zapowiada się ciekawie.

Jesli dziewczyny z FC Symulatora nie strzela do 60 minuty bramki to sie cos zalatwi...... beda dziewczyny przy kazdej akcji lezec na murawie blagac o faule i kartki dla zawodnikow MU i krzyczec ich podstawowe haslo ( zawsze kiedy graja z kims wymagajacym - nie tak jak w slabiutkiej oprocz 2 druzyn lidze hiszpanskiej ) AŁA, AŁA , a jak to nie da rady to sie wypi..e..rdoli 1 albo 2 zawodnikow Mu z boiska zeby zrobic miejsce dla panienek ... tak , tak piekno futbolu itp ....ale futbol to tez taktyka a na taktyke dziewczyn z Barcy jest dobra silna fizyczna gra .... ale ktorzby to ogladal ..... jak sie panienki denrwuja nie strzeleniem bramki to Symulator Padania na Trawe i Lapanie sie za Twarz ... narazie im to wychodzi perfekcyjnie

WioReXXX 28.04.2011 14:24

Panowie, czas podyskutować troszeczkę, opierając się nie tylko na waszej wiedzy telewizyjno- boiskowej, ale także n a przepisach gry w piłkę nożną - taka niebieska książeczka. Pozwolę sobie zacytować parę fragmentów, co z tym zrobicie, jak to zinterpretujecie- to już wasza sprawa.

Najpierw może interpretacja FIFY jeżeli chodzi o "użycie nieproporcjonalnej siły", co karane jest wykluczeniem- "Użycie nieproporcjonalnej siły ma miejsce wtedy kiedy, atak na przeciwnika wykonany jest z dużą siłą, rażąco wykraczając poza granice normalnej gry, narażając tym samym przeciwnika na niebezpieczeństwo lub powodując jego kontuzje.

I druga rzecz: interpretacja słów: "rażący, poważny faul", co również karane jest czerwoną kartką.
"Zawodnik popełnia poważny, rażący faul wówczas gdy używa nieproporcjonalnej siły lub brutalności w odniesieniu do zawodnika drużyny przeciwnej, kiedy walczą o piłkę będące w grze.

Atak nogami, który naraża na niebezpieczeństwo zawodnika drużyny przeciwnej, musi być traktowany jako poważny, rażący faul.


Każdy zawodnik, który gwałtownie atakuje przeciwnika, kiedy walczą o piłkę z przodu, z boku lub z tyłu używając jednej lub obu nóg – z użyciem nieproporcjonalnej siły i narażając na niebezpieczeństwo przeciwnika popełnia poważny, rażący faul.

Poważny, rażący faul karany jest wykluczeniem z gry winnego zawodnika. Grę przerwaną z tego tytułu wznawia się rzutem wolnym bezpośrednim z miejsca przewinienia."

Jak dla mnie- ewidentna czerwona kartka. Choć każdy może sobie interpretować przepisy jak chce.

GajowyDrwal 28.04.2011 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1082890)
No tak Alves sam się ob kręcił, nie wiem co musi mieć za wyskok ale na pewno to trenował, do tego wyczul sprzyjające warunki wietrzne bo bez tego by mu się nie udało. Pepe ? On był tylko tłem dla aktoskiego wybryku Alvesa.

Zaznaczam że nie jestem fanem żadnej z drużyn. Czerwona dla gościa jak nic.

No niestety ironia ci się nie udała, bo tak rzeczywiście było:

http://www.youtube.com/watch?v=G2oRXFRl6QE

Ewidentnie widać, że to 100% symulka. Inna sprawa, że za sam zamiar Pepe mógł dostać za coś takiego czerwoną kartkę...

martonas 28.04.2011 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WioReXXX (Post 1082907)
Panowie, czas podyskutować troszeczkę, opierając się nie tylko na waszej wiedzy telewizyjno- boiskowej, ale także n a przepisach gry w piłkę nożną - taka niebieska książeczka. Pozwolę sobie zacytować parę fragmentów, co z tym zrobicie, jak to zinterpretujecie- to już wasza sprawa.

Najpierw może interpretacja FIFY jeżeli chodzi o "użycie nieproporcjonalnej siły", co karane jest wykluczeniem- "Użycie nieproporcjonalnej siły ma miejsce wtedy kiedy, atak na przeciwnika wykonany jest z dużą siłą, rażąco wykraczając poza granice normalnej gry, narażając tym samym przeciwnika na niebezpieczeństwo lub powodując jego kontuzje.

I druga rzecz: interpretacja słów: "rażący, poważny faul", co również karane jest czerwoną kartką.
"Zawodnik popełnia poważny, rażący faul wówczas gdy używa nieproporcjonalnej siły lub brutalności w odniesieniu do zawodnika drużyny przeciwnej, kiedy walczą o piłkę będące w grze.

Atak nogami, który naraża na niebezpieczeństwo zawodnika drużyny przeciwnej, musi być traktowany jako poważny, rażący faul.


Każdy zawodnik, który gwałtownie atakuje przeciwnika, kiedy walczą o piłkę z przodu, z boku lub z tyłu używając jednej lub obu nóg – z użyciem nieproporcjonalnej siły i narażając na niebezpieczeństwo przeciwnika popełnia poważny, rażący faul.

Poważny, rażący faul karany jest wykluczeniem z gry winnego zawodnika. Grę przerwaną z tego tytułu wznawia się rzutem wolnym bezpośrednim z miejsca przewinienia."

Jak dla mnie- ewidentna czerwona kartka. Choć każdy może sobie interpretować przepisy jak chce.

To chyba jednak kwestia interpretacji, bo ten przepis pasuje nie tylko do każdej nakładki, ale także do większosci fauli z użyciem nóg, które odbywają się nie w miejscu a w biegu. I nasuwa się pytanie czemu sędzia nie sugerował się tym przepisem dając tylko żółtą kartkę za faul Mascherano na Pepe.

lorddavy 28.04.2011 14:52

Oceniając mecz na spokojnie. Do czasu czerwonej kartki mecz był nudny jak flaki z olejem. Real grał dzidę a Barcelona wymieniała tysiące podań w obronie. Typowy antyfutbol w wykonaniu obu teamów. Do tego mnóstwo brzydkich zagrań z obu stron - faule, prowokowanie, udawanie itp. W tym faktycznie hiszpańskie drużyny brylują. Czerwona nie powinna mieć miejsca ale zdarzyła się i teraz pseudoeksperci z Weszło mogą wylać swój jad na Mourinho, że ośmielił się wygrać Puchar Króla. Ja chciałbym tylko zauważyć jedną rzecz jaka ma miejsce w każdym meczu Barcelony. Po każdym większym faulu na piłkarzu z Katalonii pół drużyny Barcy otacza sędziego a prym wiedzie oszalały bramkarz, który potrafi przebiec pół boiska drąc przy tym ryja. Dlaczego nikt z nich nie dostaje za to żółtej kartki? O ile mi wiadomo jedynie kapitan ma prawo dyskutować z sędzią. No i w skutek takiego wyuczonego zachowania 4/5 sędziów głupieje i daje czerwone kartki zawodnikom z drużyn przeciwnych. Nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego uchodziło płazem innym drużynom ale jak wiadomo Barcelona jest wyjątkowa i chyba to o taką wyjątkowość chodzi.

flamengista 28.04.2011 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Telus (Post 1082873)
nie wiem czy ktoś to umieszczał, ale coś na temat czerwonej kartki wczorajszej
http://www.youtube.com/watch?feature...Q0fInwx8#at=45

No i właśnie bardzo źle dobrane porównanie - bo działa na niekorzyść Realu. Mimo intencji autora.

Busquets cofa nogę w końcowej fazie nakładki, Pepe nie. Za pierwszy faul powinno być żółtko, za drugi - czerwień. Inna sprawa, że to były 2 różne mecze i 2 różnych arbitrów.

AS82 28.04.2011 15:09

Mourinho majac w skladzie : C.Ronaldo,Higuaina,Kake,Adebayora i Benzeme zagrał obrone czestochowy,to jakis absurd . Mogli isc na wymiane ciosów ,pewnie by jakies bramki stracili ale mogliby wygrac np.3-2

kreseq 28.04.2011 15:14

Widze niektorzy naprawde maja blade pojecie o pilce noznej, a swoje zdanie opieraja na tym co zobacza w tv lub co ugraja w fifie.

Dwa przyklady dla malo ogarnietych:

1) Alves nie cofa nogi - faul,czerwo,kontuzja. Cofnal bo nie jest idiota. Gdyby sie tylko przewrocil, gdyby zaspiewal po faulu piosenke zespolu Feel czy zrobil cokolwiek innego, nic by to nie zmienilo. Pepe jak zwykle zachowal sie jak idiota i za SAM ZAMIAR, podkreslam za sam ZAMIAR zagrania w taki a nie inny sposob wylecial z boiska. Jesli ktos tego nie rozumie to po prostu niech przestanie sie osmieszac bo SAM ZAMIAR tez widnieje w przepisach i za SAM ZAMIAR wylatuje sie z boiska.

2) Zamienmy Alves-Pepe na Melikson-Borysiuk :D

Dziekuje za uwage.

mitmichael 28.04.2011 15:22

Prawda jest taka, ze Pepe to jest brutal jak np w Juventusie Felipe Melo czy w Manchesterze City Nigel De Jong. A Mourinho niech juz nie narzeka na sedziego bo gdy prowadził Porto czy Inter to sedziowie jemu sprzyjali
http://www.weszlo.com/news/6752

martonas 28.04.2011 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 1082927)
Widze niektorzy naprawde maja blade pojecie o pilce noznej, a swoje zdanie opieraja na tym co zobacza w tv lub co ugraja w fifie.

Dwa przyklady dla malo ogarnietych:

1) Alves nie cofa nogi - faul,czerwo,kontuzja. Cofnal bo nie jest idiota. Gdyby sie tylko przewrocil, gdyby zaspiewal po faulu piosenke zespolu Feel czy zrobil cokolwiek innego, nic by to nie zmienilo. Pepe jak zwykle zachowal sie jak idiota i za SAM ZAMIAR, podkreslam za sam ZAMIAR zagrania w taki a nie inny sposob wylecial z boiska. Jesli ktos tego nie rozumie to po prostu niech przestanie sie osmieszac bo SAM ZAMIAR tez widnieje w przepisach i za SAM ZAMIAR wylatuje sie z boiska.

2) Zamienmy Alves-Pepe na Melikson-Borysiuk :D

Dziekuje za uwage.

Wybacz ale już chcesz używać jakiegoś argumentu, to proponuję tak jak Wiórexxx rzucić jakimś przepisem, który rzeczywiście ma odniesienie do zaistniałej sytuacji, w efekcie to chociaż dalej twierdzę że czerwonej kartki nie powinien dać to takie a nie inne przepisy dają sędziemu furtkę do wybronienia takiej decyzji. Natomiast ty rzucasz jakieś teksty o zamiarze. Otóż Pepe miał zamiar trafić w piłkę i to mu się udało, jego zamiarem nie było trafienie w nogi, to że tak to się potem potoczyło nie zmienia tego co było zamiarem Pepe w momencie wchodzenia nakładką, bo potem w powietrzu to ciężko jest w ułamku sekundy cofnąć nogę. I jeszcze w kwestii tego że Alves to nie idiota bo cofnął nogę, otóż on jej nie cofnął tylko mu tą nogę odrzuciło po zderzeniu z piłką pchaną przez Pepe.
Ale jak już wcześniej wspomniałem chyba czas skończyć dyskusję o tym faulu, bo przepisy są takie jakie są. Swoją drogą przypomniała mi się teraz czerwona kartka za faul na Meliksonie bez piłki i jakos wtedy pojawiały się głosy że kartka nie zasłużona. Otóż panowie macie tutaj przywoływany przepis który wskazuje że kartka jak najbardziej mogła być.

frano_rozrywka 28.04.2011 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1082925)
Mourinho majac w skladzie : C.Ronaldo,Higuaina,Kake,Adebayora i Benzeme zagrał obrone czestochowy,to jakis absurd . Mogli isc na wymiane ciosów ,pewnie by jakies bramki stracili ale mogliby wygrac np.3-2

Jose bał się wtopy wg. mnie. A przykład Arsenalu pokazuje, że czasem można coś z Barcą u siebie wygrać.

Ikki 28.04.2011 15:46

http://www.youtube.com/watch?v=G2oRX...layer_embedded

Pepe nie dotknął nawet Alvesa! I co Wy na to?
Ja sam zdziwiony byłem, że po takim obrocie tak szybko wrócił na boisko...

ToTylkoJa 28.04.2011 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ikki (Post 1082945)

Pepe nie dotknął nawet Alvesa! I co Wy na to?

np to:

12. rozdział przepisów gry w piłkę nożną FIFA wskazuje siedem okoliczności, w których sędzia może pokazać piłkarzowi czerwoną kartkę - pierwsza z nich to "poważne zagranie faul". Kilka ustępów wcześniej dokument wyjaśnia jednak, że sędzia może podyktować rzut wolny nie tylko za kopnięcie rywala, ale także za jego próbę. (Próba równa się zamiar).

Był niebezpieczny zamiar? Był.Gdyby nie sama reakcja Alvesa to mogło się skończyć a la Wasyl. Brutali trzeba tępić i tyle, bo potem jak coś się stanie piłkarzowi to jest płacz.

gizmowisla 28.04.2011 15:57

http://www.youtube.com/watch?v=G2oRX...layer_embedded

Pepe nie dotknął nawet Alvesa! I co Wy na to?
Ja sam zdziwiony byłem, że po takim obrocie tak szybko wrócił na boisko...

Dla jednych sytuacja na zolta kartke - dla innych ( 3 letnich zazwyczaj) fanow FC Symulatora to faul stulecia - kolowrotek Alvesa - jego niesamowity ból i zwijanie sie na murawie to MAJSTERSZTYK ( po zakonczeniu wiekszosc tej druzyny powinna czym predzej dorabiac na emeryturce w Hoolywood ) .... niebawem wejdzie przepis ...grajac z FC Płaczącymi Dziewczynami wystarczy zle o nich pomyslec co bedzie rownoznaczne z kara i zoltym badz czerwonym kartonikiem ..... i nie czepiajcie sie tak tej jednaj ( choc wg mmnie najbardziej kluczowej ) sytuacji .... pilkarze Barsy to cioty umiejace tylko sie wywracac, symulowac i naciagac sedziow ... nie umijeszam wcale kilku zawodnikom tej druzyny placzu umiejetnosci bo sa genialne ale troche kultury, mestwa i HONORU .... zawodznicy z takimi umiejetnosciami i tak dlugo grajcy razem ( trzon zespolu ) absolutnie nie powinni w ten sposob wygrywac najwazniejszych meczy .... sukces jest- owszem ...ale smrod dlugo zostanie po FC Ała Ała Barcelonie

ToTylkoJa 28.04.2011 16:16

haha no to od dziś jak ktoś tak wejdzie w Wiślaka, to nie będzie tłumaczeń, że to nie faul na czerwo (nawet bez dotknięcia).

A przepisy same mówią, że należy tępić również sam zamiar brutalnego wejścia, więc gizmowisla nie popłacz się.

a płaczka mou nikt i nic nie przebije. Hipokryta, weszlo dobrze o nim napisało. Jose zarzuca Pepowi, że wstydziłby się tak wygrywać trofea, a sam co zrobił z Porto i Interem? Hipokryta:rotfl:

szprotson 28.04.2011 16:36

żałuje ze nie skończyło się 0-0

na Camp Nou mogł by być wtedy dobry teatr. Teraz tak będzie tylko jesli Real w początkowej fazie meczu dostanie karnego i nic nie strzeli.

Pan Jotka 28.04.2011 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1082956)
haha no to od dziś jak ktoś tak wejdzie w Wiślaka, to nie będzie tłumaczeń, że to nie faul na czerwo (nawet bez dotknięcia).

A przepisy same mówią, że należy tępić również sam zamiar brutalnego wejścia, więc gizmowisla nie popłacz się.

a płaczka mou nikt i nic nie przebije. Hipokryta, weszlo dobrze o nim napisało. Jose zarzuca Pepowi, że wstydziłby się tak wygrywać trofea, a sam co zrobił z Porto i Interem? Hipokryta:rotfl:

Przepisy mówią także cos o symulantach jak mi się zdaje...Równie chętnie dawąłbys kartki płaczkom z Barcelony? Bo taki pedro czy Busquets to była parodia na całego.

gizmowisla 28.04.2011 17:08

Przepisy mówią także cos o symulantach jak mi się zdaje...Równie chętnie dawąłbys kartki płaczkom z Barcelony? Bo taki pedro czy Busquets to była parodia na całego.

po co mu odpowiadasz ?? sory ale ja nie mialem zamiaru polemizowac z kolesiem ktory nie umie przeczytac ze zrozumieniem prostego tekstu a przy tym sugeruje sie takim paszkwilem jak WESZŁO ... daj spokuj ...

gizmowisla 28.04.2011 17:10

Bo taki pedro czy Busquets to była parodia na całego.

a mega wiatraczek i mega bol na twarzy Alvesa ktory NIE ZOSTAL NAWET DOTKNIETY ???? mozna roznie interpretowac przepisy - ale to co ten pajac zrobil nie bedac nawet musniety to kpina

Wizard 28.04.2011 17:12

Czerwień zasłużona. Gdyby Alves nie cofnął nogi, to by miał jeśli nie karierę, to sezon z głowy (a i początek przyszłego). Wejście Pepego było po prostu chamskie i niebezpieczne.
Kartki dla symulantów - jak najbardziej. Pedro, Busquets czy Di Maria - takie zachowania powinno się karac, nawet dyscyplinarnie z zewnątrz (byłoby nawet w porządku, gdyby ktoś (UEFA?) teraz ich ukarał (a niech będą nawet dwa mecze, kosztem finału, a co - nastepnym razem pomyślą, nim zaczną oszukiwać).

Szkoda, że Real nie chce wykorzystać swojego potencjału w ofensywie. Szkoda patrzeć, jak tacy wspaniali gracze parkują autobus w bramce. Stać ich na więcej.
Barca na 90% w finale, gdzie czeka już właściwie MU.

grzechu1991 28.04.2011 17:15

Panowie spokojnie, Manchester Was pogodzi:P!

neq. 28.04.2011 19:23

ej zobaczyłem te powtórki ze starcia Pepe i masakra, myslałem że on go chociaż dotknął, Alves pewnie po szkole teatralnej albo coś....Pepe powinien dostać żółtko za głupote i tyle a nie czerwień....mimo wszystko liczę na Real i Schalke, Schalke gdyż jest najsłabsze to ktoś musi mu kibicować i dlatego że Raul ;) a barcelona i ten teatr to jest kompromitacja esencji futbolu i gry fair play

ToTylkoJa 28.04.2011 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1082961)
Przepisy mówią także cos o symulantach jak mi się zdaje...Równie chętnie dawąłbys kartki płaczkom z Barcelony? Bo taki pedro czy Busquets to była parodia na całego.

Dawałbym, precz z symulowaniem. Ale Akurat sytuacja Alvesa do takich zagrań nie uważam- Pepe wszedł wyprostowaną nogą i tylko refleks Alvesa spowodował to, że nie było Eduardo czy Wasyla 2. Takie coś trzeba tępić w zarodku.

gizmowisła poucz się ortografii, wtedy się udzielaj. A skoro nie znasz przepisów, to się nie wypowiadaj.
weszlo jest jakie jest, ale bardzo często ma rację i trafia w sedno z wieloma sprawami, ale być może ty ich nie rozumiesz. Szkoda, że nie wspominasz o symoulowaniu di Marii- nie pasuje do teorii? Skupiłeś się tylko na jednej stronie, zapominając o drugiej. Pewnie Pedro symulował, jak go Marcelo podeptał, pewnie jak Puyol dostał od Adebayora łapami to też symulował. Real grał jak rzeźnik i takie są fakty. Tylko niektórzy tak jak ty mają klapki na oczach. W kilku sytuacjach symulowanie było (ale z obu stron, taki di Maria również, CR też lubi symulować-w tym meczu tego nie robił, ale ogólnie to niezły aktor), ale nie może to przesłaniać całokształtu zachowań i ostrych wejść piłkarzy z Madrytu.

RAFi89 28.04.2011 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1083028)
gizmowisła poucz się ortografii, wtedy się udzielaj. A skoro nie znasz przepisów, to się nie wypowiadaj.
weszlo jest jakie jest, ale bardzo często ma rację i trafia w sedno z wieloma sprawami, ale być może ty ich nie rozumiesz. Szkoda, że nie wspominasz o symoulowaniu di Marii- nie pasuje do teorii? Skupiłeś się tylko na jednej stronie, zapominając o drugiej. Pewnie Pedro symulował, jak go Marcelo podeptał, pewnie jak Puyol dostał od Adebayora łapami to też symulował. Real grał jak rzeźnik i takie są fakty. Tylko niektórzy tak jak ty mają klapki na oczach. W kilku sytuacjach symulowanie było (ale z obu stron, taki di Maria również, CR też lubi symulować-w tym meczu tego nie robił, ale ogólnie to niezły aktor), ale nie może to przesłaniać całokształtu zachowań i ostrych wejść piłkarzy z Madrytu.

Jeśli chodzi o symulowanie, to niestety piłka poszła w taką stronę że ci co symulują faule są nagradzani w postaci przyznawania karnych, wolnych czy też kartek dla rywala. Wiadomo że raz będzie to nic nie znaczący karny, innym razem sytuacja decydująca o finale ważnej imprezy.
Niestety nikt z tym nic nie robi i to jest problem, trenerzy jednej czy drugiej drużyny później narzekają ale sami w swoim zespole mają zawodników którzy nie raz próbowali wymusić jakiś faul. Dopóki nie zacznie się karanie takich zachowań symulantów w piłce pojawiać się będzie coraz więcej.

Sensej 28.04.2011 20:18

Na temat Barcelony procz filmiku pepe ode mnie tyle
http://www.youtube.com/watch?v=eDrV7...ature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=ygmGI...&feature=share
http://www.youtube.com/watch?v=VwPQ0...&feature=feedu


http://images50.fotosik.pl/699/7003b89d4c1c8857.jpg

Matti1231 28.04.2011 20:52

Te filmiki powinny zakończyć dyskusję o piłkarzykach barcelony i o tym że liżą dupę wszystkim panom z UEFA


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl