Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10902)

pepe72 12.01.2024 19:49

Wywiad z nowym trenerem rezerw:
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-18231211

pepe72 25.01.2024 17:16

Nowi testowani w rezerwach:
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-18263123
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karcz
Z Wisłą II trenuje Dawid Sarnecki, który jesienią grał w Kalwariance, w barwach której rozegrał siedemnaście spotkań, strzelił trzy bramki. To boczny, 19-letni obrońca. Również defensorem jest Oliwier Micek. On również ma 19 lat, a jesienią regularnie grał w Warcie Gorzów Wielkopolski na szczeblu III ligi, dla której w tym sezonie strzelił dwa gole.

Z pięciu testowanych zawodników, trzej to skrzydłowi. Mowa o 19-letnich Kamilu Kaczówce i Dawidzie Paraszczaku oraz 18-letnim Wesleyu Omuru. Kaczówka jesienią występował w Wolanii Wola Rzędzińska, czyli w tej samej grupie IV ligi, co Wisła. Zagrał tam w siedemnastu meczach, strzelił dwie bramki. Paraszczak to z kolei zawodnik III-ligowej Cariny Gubin, w której regularnie występował jesienią. Również w Pucharze Polski, w którym Carina była rewelacją i odpadła dopiero po zaciętym starciu z ekstraklasowym Piastem Gliwice, z którym przegrała 2:5. Również trzeci z wymienionych skrzydłowych, czyli Wesley Omuru, grał ostatnio w III lidze. Dokładnie w KS Wiązownica. Mający nigeryjskie korzenie wychowanek Stali Stalowa Wola, zaliczył jesienią 17 meczów, w których strzelił dwie bramki.


redrum 07.03.2024 20:01

https://twitter.com/WislaKrakowSA/st...92290428084234

Cytat:

Zespół Wisły II Kraków zmienia miejsce rozgrywania meczów domowych i w rundzie wiosennej będzie gościł rywali na obiekcie Prądniczanki Kraków przy ul. św. Andrzeja Boboli 5 w Krakowie.

Arkadiusz.Czerepach 07.03.2024 21:49

a gdzie grali do tej pory ?

redrum 07.03.2024 22:10

W Myślenicach

pepe72 07.03.2024 22:27

Prądniczanka ma chyba sztuczną murawę.
Ale można liczyć, że przyjdą kibice.

FraMat 07.03.2024 23:17

Ale za to murawa jest tam równa, nawadniana, chociaż niepełnowymiarowa, dlatego tylko mecze do IV ligi mogą tam się odbywać, niezłe trybuny, ogólnie mecze się tam nieźle ogląda. No i jest oświetlenie.

pepe72 08.03.2024 01:24

https://zis.krakow.pl/stadion-miejsk...tow-sportowych
Cytat:

Położona została nowa nawierzchnia boiska, które ma wymiary 100x63 m wraz z 3-metrowymi pasami bezpieczeństwa wzdłuż boiska oraz 5-metrowymi pasami za bramkami, wykończone betonową opaską; murawa naturalna została zastąpiona sztuczną.
Takie coś znalazłem: https://kpzpn.pl/aktualnosci/przypom...ymiarach-boisk
Niby na 3 ligę brakuje metra ...
Cytat:

III liga:
długość: 100 m - 105 m
szerokość: 64 m - 68 m

Bezpieczna odległość za linia bramkową - 5 m
Bezpieczna odległość za linią boczną 3 m
Może jakiś wyjątek ...

Szneka 08.03.2024 07:32

Granie na sztucznej niesie większe ryzyko kontuzji. Przemyślane to było aby na pewno?

pepe72 12.03.2024 02:40

Startuje 4 liga:

Wisła II Kraków - Watra Białka Tatrzańska 17 marca, 11:00
na stadionie Prądniczanki

Wierchy Rabka Zdrój się wycofały ale niestety nie zmieniono meczów i zawsze ktoś pauzuje. W meczach przeciwko Wierchom będzie walkower 3:0 bo rozegrały 50% meczów.
Można było pozmieniać kolejność meczów. Byłaby jedna kolejka mniej.

Watts 12.03.2024 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1618035)
Startuje 4 liga:

Wisła II Kraków - Watra Białka Tatrzańska 17 marca, 11:00
na stadionie Prądniczanki

Wierchy Rabka Zdrój się wycofały ale niestety nie zmieniono meczów i zawsze ktoś pauzuje. W meczach przeciwko Wierchom będzie walkower 3:0 bo rozegrały 50% meczów.
Można było pozmieniać kolejność meczów. Byłaby jedna kolejka mniej.

czyli po tym meczu rezerwy mają dwie kolejki przerwy? :)

Karherop 12.03.2024 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1618035)
Można było pozmieniać kolejność meczów. Byłaby jedna kolejka mniej.

Ale ze co mają zrobić od siebie w MZPN? Nie mów tak, to niedobre jest.

O ile ciężko żeby rezerwy nie zrealizowany postawionego celu (skład w większości utrzymany), tak o wiele bardziej boję się o CLJ. Wszystkie siły powinny iść aby utrzymać poziom centralny, żadnych przesunięć juniorów do rezerw.

Szneka 12.03.2024 12:32

tak CLJ wygląda fatalnie w tabeli

pepe72 12.03.2024 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618047)
Ale ze co mają zrobić od siebie w MZPN? Nie mów tak, to niedobre jest.
...

:rotfl::rotfl::rotfl:

Jest chyba jedna kolejka "angielska".
Ale masz rację, co ja wymagam od MZPNu ...

pepe72 15.03.2024 01:25

Będzie transmisja:
https://www.youtube.com/live/kxT_4sG...AT4j58zUrWBwrJ
17 marca 10:55

wolfy 17.03.2024 15:07

Rezerwy wygrały z Białką Tatrzańską.
Oba gole Szywacza.

Markus 17.03.2024 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1618366)

W rezerwach naprawdę ciekawie prezentuje się Grau, zdecydowanie najlepiej technicznie wyszkolony tam zawodnik i reżyser gry. Sporo widzi, potrafi fajnie podać, reguluje tempo. Myślę, że mógłby dać sobie radę w pierwszym zespole, oczywiście nie za Carbo - ale za Sapałę i Bashę bym go wymienił. :evil: :-D

Dziś dobre momenty miał Szywacz jako prawy pomocnik schodzący do środka na strzał z lewej nogi oraz dwaj obrońcy: Złoch i Sałamaj. Pierwszy generalnie był bardzo pewny, myślał na boisku i grał w opanowany sposób, a drugi jest bardzo zwinny i szybki, sporo biegał, bardzo aktywnie włączał się w akcje ofensywne. Podobała mi się jego ruchliwość i zaangażowanie. Z tego Sałamaja naprawdę może kiedyś coś być. :-D

Generalnie mecz, który się dobrze oglądało, bo rezerwy miały w nim totalną dominację nad zespołem z Białki Tatrzańskiej.

O dobrą atmosferę na trybunach fajnie dbali też trenerzy okrzykami do zawodników w stylu: "dziabnij go!" :-D :D

pepe72 18.03.2024 16:54

Pojawił się skrót z meczu:
https://youtu.be/I6bngOWN3hI?si=c1UpkfMd00t18BYg

pepe72 23.03.2024 12:36

W obecnej - 21 kolejce - Wisła II pauzuje.
Ale statystyki się nie zmienią. Nadal będziemy na pierwszym miejscu.

pepe72 28.03.2024 11:17

CLJtka będzie w sieci o 13:55:
Wisła-Legia:
https://www.youtube.com/live/06sl9XV...paaoXdh8MZhPkm

Markus 30.03.2024 14:42

Dzisiaj kolejna wygrana rezerw. Cieszy, że mamy tam kilku ciekawych zawodników, z których coś może być w przyszłości.

Najlepszy jest Grau, mózg drużyny. Duże zaawansowanie techniczne jak na polskie warunki, niezły przegląd pola. Myśli na boisku. Wydaje się, że już dzisiaj mogłoby być z niego dużo więcej pożytku niż z takiego Bashy czy Sapały.

Ogromne możliwości zdaje się mieć Kuziemka, grający na lewym skrzydle. Tu również mamy niezłe wyszkolenie techniczne, jest szybki, zwrotny, próbuje dryblować, gra odważnie. Wygląda to niezwykle obiecująco. Pozytywnie prezentuje się także Sałamaj i stoper Złoch. Oby rozwijali się w dobrą stronę.

Szywacz i Niewiadomski dużo lepiej niż obecnie raczej grać nie będą, nie ten rozmiar talentu.

Sarga słabiutko - ktoś go tu na forum ostatnio liczył jako potencjalnego napastnika do gry po kontuzji Rodado? Dobry żart.:rotfl:

Tokarczyk bardzo chaotyczny. Nie dziwię się, że Rude już go nie traktuje jako opcję dla pierwszego zespołu.

Drozd 30.03.2024 15:13

Najważniejsze, że ta drużyna jest, za to duże brawa dla Królewskiego. Przekonanym, że to w naszej trudnej sytuacji wyrzucanie pieniędzy, radzę puknąć się w głowę.

wolfy 30.03.2024 15:40

Rezerwy odbudowały Talara, zbudowały Kutwę, zobaczymy czy kogoś jeszcze dadzą do pierwszej drużyny.

Drozd 30.03.2024 15:46

To jest kwestia poziomu na którym grają. W przypadku awansu trzecia liga. Za kolejny rok druga. I wtedy junior może sprawdzać się w seniorach na niezłym poziomie, jego rozwój jest harmonijny. Jeżeli daje radę to można go bez strachu wpuszczać w pierwszym zespole. Tak funkcjonują normalne kluby.

pepe72 30.03.2024 16:16

Tak długo jak są rezerwy to trzeba traktować je jako inwestycję.
Większość zawodników się nie sprawdzi, cześć będzie grała później na niższych poziomach ale zawsze jest szansa, że wcześniej czy później coś dobrego z rezerw wyrośnie. Amica 10 lat inwestowała w akademię/rezerwy nim zaczęła na tym zarabiać.

Glinik Gorlice - Wisła II Kraków 0:2 (0:0)
0:1 Marc Grau 76'
0:2 Jakub Niewiadomski 90' (k.)

Wisła II Kraków: Arkadiusz Krzyżanowski - Kuba Wiśniewski (57' Maciej Kuziemka), Jakub Złoch, Oliwier Micek, Jakub Niewiadomski - Marc Grau (75' Piotr Ćwik), Michał Zimon - Wiktor Szywacz (85' Jakub Madej), Karol Tokarczyk, Karol Sałamaj (68' Kamil Kaczówka) - Dominik Sarga (75' Wiktor Benedyktowicz)

Szneka 30.03.2024 22:26

Bartoń. co się z Nim dzieje?

tedyy 31.03.2024 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1619101)
Bartoń. co się z Nim dzieje?

Nie Ty pierwszy pytasz .

pepe72 06.04.2024 12:44

Wisła II wygrała w tej kolejce z Wierchy Rabka Zdrój walkowerem (3:0).
Wierchy wycofały się z rozgrywek.

Karherop 06.04.2024 18:09

Bardziej niż rezerwy to CLJ U19 w końcu zaimponowało.

5-2 z Pogonią Szczecin (3-1 w karnych) - 5 bramek Stanka.

Kamień milowy pod utrzymanie CLJ.

Szneka 06.04.2024 19:28

Kto to jest ten Stanek? Był Chełmecki Bartoń Sarga teraz Stanek?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl