Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [17 kolejka] Wisła Kraków - Polonia Warszawa, 9 grudnia, piątek 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8442)

szadi83 12.12.2011 11:45

dzięki, właśnie miałem to tu wkleić bo w tym momencie przeczytałem. Ciekawe o co chodzi z tymi innymi decyzjami. W ogóle polskie kluby powinny stworzyć przymierze i wyplewić wszystkich beznadziejnie słabych sędziów !

Ajax 12.12.2011 12:57

A na obiektywnym weszlo o meczu z Polonią cisza, jak jechali na Wisłę to mówili że muszą być obiektywnie he he he

mandarynki 12.12.2011 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1200464)
nie reguła.Chciałbym aby i w Wiśle pojawili sie tak utalentowani ,młodzi Polacy jak Wolski,Żyro,Borysiuk,Jędrzejczyk czy Rybus zamiast koljnego zaciągu zagranicznych grajków którzy za Wisłe umierac nie będą

Jakimi będą zawodnikami - czas pokaże. Rybus jest na sprzedaż, Jędrzejczyk na pewno nie jest lepszy niż Rzeźniczak. Z Wolskiego i Żyro pewnie legia będzie miała jeszcze pociechę, choć warszawskie wróble ćwierkają, że temu drugiemu już zaczęła ostro bić sodówka. Z drugiej strony łazienkowska podejmowała już tak dziwne decyzję (kasa, misiu, kasa), że nie zdziwię się jak któryś z nich wyląduje wkrótce na ławie w jakimś Energie Cottbus.

mr_kwolf 12.12.2011 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1200938)
A na obiektywnym weszlo o meczu z Polonią cisza, jak jechali na Wisłę to mówili że muszą być obiektywnie he he he

W opisie meczowym wypomnieli wszystkie błędy sędziego, a skoro nie wypaczył wyniku meczu (bo nie wypaczył) to po co mają więcej pisać?

To samo na C+. Powiedzieli, że sędzia bardzo słabe zawody rozegrał, ale wyniku meczu nie wypaczył.

Nie podoba mi się sytuacja z Jeżem. Widzę, że przejmujemy standardy rodem z Kałuży i bawimy się w donosicielstwo.

Ajax 12.12.2011 17:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1201003)
W opisie meczowym wypomnieli wszystkie błędy sędziego, a skoro nie wypaczył wyniku meczu (bo nie wypaczył) to po co mają więcej pisać?

To samo na C+. Powiedzieli, że sędzia bardzo słabe zawody rozegrał, ale wyniku meczu nie wypaczył.

Nie podoba mi się sytuacja z Jeżem. Widzę, że przejmujemy standardy rodem z Kałuży i bawimy się w donosicielstwo.

A czym jak nie wypaczeniem wyniku jest nie stosowanie równych zasad co do czerwonej kartek i podyktowanie bezpodstawnie wolnego po którym padł gol?

mr_kwolf 12.12.2011 17:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1201016)
A czym jak nie wypaczeniem wyniku jest nie stosowanie równych zasad co do czerwonej kartek i podyktowanie bezpodstawnie wolnego po którym padł gol?

Według mnie nie było czerwonej kartki dla Caniego za uderzenie Diaza. Ja bym tam osobiście chyba nawet żółtej nie dał bo to był przypadek. Co innego uderzenie Diaza.

Odnośnie wolnego to też spokojnie można obronić tę decyzje, bo jakoś do końca czyste to to wejście Jirsaka nie było.

Sędzia mylił się wiele razy (kartka dla Wilka) ale akurat nie w sytuacjach wypaczających wynik meczu.

Nie można porównywać tych błędów do sytuacji z meczu Wisła-Jaga czy ŁKS-Wisła gdzie błędy ewidentnie zabrały/dały bramke.

Kaan 12.12.2011 18:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1201003)
To samo na C+. Powiedzieli, że sędzia bardzo słabe zawody rozegrał, ale wyniku meczu nie wypaczył.
.

Uuuu..., no faktycznie jak już w C+ powiedzieli to już nie mamy juz tu o czym dyskutować:)

Mozna się pokusić, że wypatrzający wynik spotkania było nie odgwizdanie faulu na Bunozie w końcówce.

Sędzia który sie myli nie koniecznie musi nie podyktować/podyktować rzut karny, swoimi licznymi, błednymi decyzjami wypatrza przebieg spotkania co bezpośrednio wpływa na wynik spotkania, szanowny Panie mr_kwolf.

mr_kwolf 12.12.2011 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1201023)

Sędzia który sie myli nie koniecznie musi nie podyktować/podyktować rzut karny, swoimi licznymi, błednymi decyzjami wypatrza przebieg spotkania co bezpośrednio wpływa na wynik spotkania, szanowny Panie mr_kwolf.

Czyli według Ciebie które sytuacje powinny być głęboko analizowane w lidze+ ekstra oraz opisane na weszło żeby nie było po raz kolejny powtarzane na tym forum, że oba te media są stricte prolegijne? Rzut z autu popsuty przez Tosika? Miało to jakieś znaczenie dla przebiegu meczu?

coolibeer 12.12.2011 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1201026)
Czyli według Ciebie które sytuacje powinny być głęboko analizowane w lidze+ ekstra oraz opisane na weszło żeby nie było po raz kolejny powtarzane na tym forum, że oba te media są stricte prolegijne? Rzut z autu popsuty przez Tosika? Miało to jakieś znaczenie dla przebiegu meczu?

A skąd wiesz ,że nie?
Byliśmy w pobliżu pola karnego rywala ,który miał niezorganizowaną obronę.Być może strzelilibyśmy bramkę albo Sadlok kogoś by sfaulował i wyleciał z boiska.

mr_kwolf 12.12.2011 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez coolibeer (Post 1201033)
A skąd wiesz ,że nie?
Byliśmy w pobliżu pola karnego rywala ,który miał niezorganizowaną obronę.Być może strzelilibyśmy bramkę albo Sadlok kogoś by sfaulował i wyleciał z boiska.

Równie dobrze mogliśmy zostać skontrowani i stracić bramke.

Czyli ogólnie według was w lidze+ powinno się pokazywać każdy źle pokazany rzut z autu bo nie możemy wykluczyć, że z tego padłaby brama. Weszło też powinno po każdym meczu przedstawiać liste błędów arbitra bo inaczej będzie proiksowe.

Przyjmuje waszą argumentacje.

Smok 12.12.2011 20:26

mr_kwolf

tak gwoli ścisłości, to każdy źle odgwizdany faul, aut, spalony może wypaczyć wynik meczu, bo zmienia radykalnie sytuacje na boisku (przerywa akcję, zmienia kierunek piłki, właściciela piłki). Tak więc wg mnie bardziej wynik wypaczyło wogóle odgwizdanie urojonego faulu Wilka (odebranie piłki Wiśle i przerwanie akcji) niż danie kartki z kapelusza. Co do czerwieni dla Diaza - oglądałem wielokrotnie powtórki (i trzeba oglądać nie tylko samą końcówkę sytuacji, ale całościowo jak ona się rozwijała) to naruszenie cielesności było najpierw ze strony Jeża, który praktycznie wymusil nadzianie się na łokieć. A najważniejszym faulem ze strony sędziego było nie danie drugiej żółtej kartki za chamski i taktyczny faul Sedloka na Meleksie jak wychodziliśmy z kontrą. Dopatrywanie się faulu Jirsaka, który nawet nie dotknął Polonisty i jeszcze wmawianie, że łapał go za nogę, jak miał naturalnie ułożoną ręke i nie wykonał nia ruchu tylko Polonista na niego nastąpil to juz paranoja. Tak samo powinni odgwizdywać karnego, bo bramkarz stal na bramce i zablokował napastnikowi mozlowośc strzelenia bramki.
Reasumującnajważniejsze wypaczenia sędziego:
1. Brak drugiej żółtej kartki dla Sedloka
2. kartka i wogóle odgwizdanie faulu Wilka
3. Odgwizdanie urojonego faulu Jirsaka
4. Nieodgwizdanie faulu na Bunozie w końcówce meczu.

To CZTERY bardzo ważne, prawie kluczow,e momenty spotkania.


P.S.
Błagam , nie piszcie o WYPATRZENIACH bo wypatrzeć to można gacha żony w krzakach. Piszemy o WYPACZENIACH czyli za słownikiem

1. spowodować wygięcie, zniekształcenie, skrzywienie czegoś; ulec zniekształceniu; wygiąć się, wykrzywić się
2. przenośnie:
a) przedstawić coś w fałszywym świetle
b) zdemoralizować

funkykoval 13.12.2011 14:49

A ja upierałbym się co do zagrania łokciiem Caniego - przecież jego ruch nie był spowodowany walką w powietrzu o piłkę tylko chęcią znokautowania rywala. Jeb..ął z całej siły i trafił Diaza w twarz.

Poloniści grając z przewagą nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji strzeleckich. Jedyne co robili to pokładanie się wręcz pokotem w pobliżu pola karnego Wisły, aby uzyskać stały fragment gry, po którym może będzie zagrożenie pod naszą bramką.
Faulu Jirsaka niestety ale nie było (ten po którym została strzelona bramka). Czy gdyby taka sytuacja Jirsak/Wszołek miała miejsce w polu karnym to Śpik gwizdnąłby karnego ??? Twierdzę, że wątpię......

Chłopcy z Polonii sami grali jak drwale polujący na kości, ale gdy im nieczysto odbierano piłki to prawie mieli łzy w oczach. W szczególności Trałka brylował w tej konkurencji. Jodłowiec owszem grał ostro - ale w miarę fair, a Sadlok pierwsze zółtko dostał po 3 groźnym faulu na Meliksonie, a gdy chamsko sfaulował Maora po raz 4 to Śpik wystraszony drugiej kartki mu nie dał. Bo przecież zrobiliby z niego w Cnaal + i weszło drugiego Lyczmańskiego.....

Ramones 15.12.2011 02:08

Prawda jest taka ze Wisla nie potrafi sobie poradzic z rywalami ktorzy od poczatku spotkania sa defensywnie nastawienie. Popatrzcie tylko na wyniki. Potrafimy wygrywac z Fulham , Twente , Odense. Wszystkie te druzyny w meczu w wisla nie preferuja defensywnego stylu. W polskiej lidze wychodzac na mecz jedynie z legia czy lechem wisla wiekszosci akcji nie musi rozgrywac przez atak pozycyjny. wszyscy dobrze wiemy ze najlepsi jestesmy z kontry


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl