![]() |
Gra Wisły żenada. Drużyna beż żadnego stylu, nie umieją wymienić kliku podań z drużyną z 3 ligi...
Im wcześniej zwolnią Maaskanta tym lepiej. Co mecz gramy na farcie, bez pomysłu na grę. Niektórzy piszą, że wygrywamy co mecz ostatnio, ale gdyby nie błędy sędziów to bylibyśmy w d... niestety. |
Jak ktos w tv obejrzy taka padakę to nie dziwmy się że na mecze w Krakowie chodzi tyle widzów.
Jak nowi kibice mają zlapać bakcyla czy pikniki przyjść na mecz na Reymonta jak 4 podań z klepki nie umiemy zagrać. Najgorzej według mnie wypadł środek pola wogóle bezproduktywny. |
Makanta już dawno powinni pożegnać
|
Koszmarny mecz - na własne życzenie. W drugiej połowie depnęliśmy na pierwsze 15 minut. Strzeliliśmy gola i stworzyliśmy kilka 100% sytuacji. Ale jak się marnuje takie okazje jak Jirsak i Boguski, to czemu się dziwić.
Zamiast od 60 minuty grać miły sparing, mieliśmy nerwy do końca. Dokładnie jak w Łodzi. Tak grać nie można, musimy wykorzystywać sytuacje strzeleckie. Maaskant powinien chyba zamówić dodatkowe treningi dla Garguły, Boguskiego czy Jirsaka. Nasi młodzi Polacy zagrali marnie, może poza Czekajem. Ale stoper nie miał okazji się wykazać w meczu z III-ligowcem. Jovanić - zawalił bramkę. Źle ustawił mur, sam też nie najlepiej się ustawił. Efekt? Bramka strzelona prostym podbiciem z ponad 30 metrów, do tego nie na wprost bramki. Lamey - najlepszy na boisku. 2 gole i najpewniejszy obrońca. Czekaj - poprawny występ. Diaz - nieco gorzej, bardzo słaby pod względem przyspieszenia. Gracze Limanovii brali go "na obieg". Pajlić - praktycznie bezproduktywny na skrzydle, do tego niepewny w tyłach. Pokazuje ponownie, że tak naprawdę nie jest alternatywą dla Diaza. Kirm - najsłabszy na boisku. Można być w słabej formie, ale nie można - będąc skrzydłowym - biegać po boisku mniej od 39-letniego Prokopa. Wstyd i hańba! Zero zaangażowania, przeczłapał mecz. Stanek - dostał 10 minut, pokazał się tylko raz - dośrodkowując Panu Bogu w okno. Brud - tragiczny występ. Bał się podejmować decyzje, grał na alibi. Mimo to mnóstwo strat. Wolny. Wilk - dobrze w odbiorze, słabo w ataku pozycyjnym. Mało udanych strzałów z dystansu. Jirsak - świetne stałe fragmenty (2 asysty), byłby bardzo dobry występ gdyby nie fatalnie zmarnowana sytuacja. Miał chyba pół minuty, by przymierzyć, stojąc na wprost bramkarza. Mimo to spudłował. Garguła - bezbarwny występ, Łukasz nie biegał, nie walczył. Głupie, groźne straty na własnej połowie. Niestety, w stosunku do ostatnich meczy krok w tył. Boguski - to był mecz dla niego. 90 minut ze słabym rywalem i mnóstwo okazji do strzelenia gola. Zmarnował wszystkie, przy czym dwie praktycznie nie do zmarnowania. Przy czym jedną głową, drugą nogą. Może gdyby miał trzecią, strzeliłby ręką. Jestem bardzo rozczarowany jego postawą. Oczywiście pewnym usprawiedliwieniem było kretowisko porośnięte trawą, na którym rozegrano mecz. Mimo tak niskiej klasy rozgrywkowej, absolutnie tragiczne. Góry i doliny - czy oni nie walcują płyty? PS. Czy Waksmundzki to nie ten chłopak, który grał w naszej ME swego czasu? Było kilku Waksmundzkich - rzecz jasna, wszyscy wychowankowie Huraganu Waksmund. [edit: sprawdziłem, to faktycznie ten sam piłkarz] PS2. Co jest Maaskant winny, że nasi marnują kolejne setki? Sam ma wejść na boisko? Bez przesady. |
Nie wiem za co nasi grajkowie dostają tyle kasy. To co pokazali dzisiaj z Limanovią to tragedia. Nie można tego tłumaczyć złą murawą i podobnymi wymówkami. Jak widać w piłkę ambicją i walką można bardzo dużo ugrać. A róznica finansowa i nie tylko jaka dzieli Wisłę i Limanovię jest o wiele większa niż poziom sportowy. Jestem pewien,że Pucharu Polski nie zdobędziemy. Pamiętam jak to Wilk się wypowiadał przed meczem, że nie zlekceważą rywala, że nie powtórzy sie sytuacja z Podbeskidziem, a tu ciężko wymęczone 2:1 z beniaminkiem III ligi. Ale prędzej czy później przyjdzie mecz w której przegramy z drużyną podobnej klasy. Wcale mnie to nie zdziwi. To są zawodowcy, którzy dostają za to ogromna kasę, którą większoć z nas nie zarobi do końca życia, a dla chłopaków z Limanovi do dodatek do codziennej pracy.
|
fakt, boisko małe i mało miejsca, tak? ale gra żenująca! i nie interesuje mnie, że to były rezerwy bo Kirm, Lamey, Diaz, Jirsak, Boguski, Garguła, Wilk - oni spokojnie mogą grać w 1 składzie, a i często grają, a dzisiejszą postawą zasługują na trochę krytyki! to nie PIKNIK Panowie, to ZAWODOSTWO!
pzdr. |
Cytat:
A to, że mieli ten mecz w dupach, to jest oczywiste, ale czy to są jakieś okoliczności łagodzące? Nie zawiedli w PP. No bez komentarza. To nie Barcelona? A czy ta "nie- Barcelona" grała przeciw Realowi, lub Walencji? Skoro my się na tle takiego klubu jak Limanovia nie wyróżniamy, to jak mamy wyróżnić się w Europie? Po dzisiejszym meczu Valckx powinien powiedzieć Kirmowi, Boguskiemu i Gargule, żeby szukali sobie nowych klubów. Może w Limanovii mają zapotrzebowanie na graczy z tych pozycji? Chociaż pewnie nie, bo z tego, co widziałem, to mają lepszych. |
Cytat:
|
Jestem zmuszony wlepic pare banow za tworczosc shoutboxowa. Sami wiece kto je zarobi, wiec nie pogaszajcie swojej i tak kiepskiej, ale nie beznadziejnej, sytuacji.
Jak nie umiecie wyartykowac swojego zdania bez obraznia kolegi to najlepszym wyjsciem bedzie odpoczynek i ochloniecie z emocji. |
pokazcie mi chociaz jedna pozytywna ceche u Kirma jako skrzydlowego
|
Nie mogłem ogladac meczu (wiadomo praca) wiec moze by mi ktos tak z grubsza powiedzial jak zagralismy? Tak samo jak zawsze czy dobrze. Wiem tylko, ze strzał zycia pilkarza Limanovii :)
|
Cytat:
|
Jakbym był wyjatkowo uszczypliwy i złoscliwy to bym mogl stwierdzic ze to byl mecz dwoch druzyny z tej samej klasy rozgrywkowej.
Ale ze trzeba brac poprawke na stan płyty do gry,i nastawienie -dla nas byle oddebnic 90 mint gry ,dla Limanovii mecz pewnie najwaznjszy w karierach tych pilkarzy-wiec trudno sie tutaj jakos spinac i krytykowac naszych ,bo to jakby kompletnie 2 światy. |
Cytat:
Jak to ku..a odbębnić? Za gre w piłke nożna otrzymują gigantyczne pieniądze i w każdym meczu powinni zapierdalać na całego tym bardziej że dzisiaj szanse pokazania się mieli zmiennicy. To jak to jest zależy im na grze w pierwszej 11-tce czy zadowala ich odbębnienie 90 minut gry? |
Pozostaje się tylko cieszyć z jednego... Maaskant nie będzie miał dylematu czy wstawiać "zdolną polską młodzież" do składu. Zrobił czego gawiedź chciała, a jak młodzież zagrała cała Polska widziała. Umówmy się... nikt z ME nie nadaje się nawet do meczowej osiemnastki! Rozbiło mnie zupełnie dośrodkowanie Stanka :)
Nie wiem... Wisła ma jakiś dar do marnowania talentów. Z całej grupy młodych zdolnych jedynie Brożek i Małecki przebili się w ostatnich latach. Z Nawotczyńskiego i Zawadzkiego zrobiono niemalże inwalidów, Kuzera z Wisiem rozmienili się na drobne... kilku pelęta się po I i II ligach. Tak się u nas właśnie wykorzystało Mistrzostwo Polski juniorów. Uważam, że gdyby klub prowadzony był inaczej przynajmniej 5-6 chłopaków z tamtej drużyny powinno się znaleźć w składzie. |
Cytat:
Obębnic czyli byle to wygrac,to tak jak w szkole czy na studiach -sa takie przedmioty na zasadzie byle zdać. CO do młodziezy to czarno mam przed oczami,wlasciwie na ma nikogo perspektywicznego ,i co gorsza nie zapowiada sie ze tacy beda.Ale co tam nasciagamy Jaliensów i Diazów to droga jak najbardziej własciwa ! |
Ja bym powiedzial wiecej cala wyjsciowa 11stka(Lamey tez, w koncu to byla III liga) to kandydaci do: pozbycia sie/sprzedania/zastapienia. To byla 11stak slabych ogniw:)
|
Cytat:
|
Trza nam lepszych zawodników i tyle - dziś w zasadzie nie grał nikt kto przy ambicjach pucharowych a także mistrzowskich, powinien grać w 1 składzie.
W zasadzie całą ta 11tkę można by porozdawać do dołów ligowych i tam też niczym by się nie wyróżniali. |
Czekaj/19/ jest takim dylematem (wobec Bunozy/23/ i Chaveza /już 26/, bo obaj nie błyszczą), a Jaliens /32/ niestety nie ma doświoadczonego konkurenta (może w kolejnym okienku transf. ktoś się pojawi).
|
Cytat:
|
A co ma do tego za przeproszeniem Real? Czy mozesz powiedzic, ze ktos z tej 11 jest wzmocnieniem lub nawet dobrym uzupelnieniem skladu? Nie chodzi o ten mecz to byla tylko kolejna szansa - niewykorzystana. Ile chcesz im dac jeszcze szans? I odpowiedz na pytanie, ktory z tych zawodnikow wnosi jakosc gry do zespolu, ktorego celem jest LM?
|
Krótki (2-minutowy) skrót meczu z Limanovią:
http://www.filesonic.pl/file/2742392401 |
No to mamy odpowiedź dlaczego Maaskant nie stawia na naszych młodych - bo nie gramy o utrzymanie w trzeciej lidze.
Wiemy też co można zrobić z Jirsakiem, Gargułą i Boguskim: sprzedać albo zesłać do głębokich rezerw. Oczywiście, kiedy tylko stan kadrowy nam na pozwoli. Cała trójka pokazała dzisiaj niesamowitą ambicję i umiejętności. Mecz do przodu i proponuję zasadę: "kto przypomni mecz z Limanovią - miesięczny ban". Niektórzy to oglądali i próbują zapomnieć. |
Cytat:
Diazowi pewnie do tej pory kręci się w głowie jak kilka razy, Waksmudzki, Pietrzak i zawodnik z 14 na plecach nim krecili. Mecz kiepski, przy odrobinie szczścia Limanovia mogła ten mecz wygrać bo kilka naprawde dobrych okazji miała oprócz bramki z wolnego. rozumiem wszystko, ze murawa, że na wpoł rezerwowy skład itp... ale do chuja pana nie moge zrozumieć tego że połowa druzyny Limanovi przewyższa szybkościowo zawodników mistrza Polski w szczególności demona prędkości Diaza.... na plus Czekaj, Lamey,Jirsak na minus cała reszta, najgorzej Diaz, Boguski, Kirm, Garguła( Burliga przy nim to prawdziwy playmaker...) |
Cytat:
A wychowanków mamy takich jak nasze szkolenie - fatalnych. Zero piany na zębach, zero chęci dania do myślenia trenerowi... Jak ktoś dostaję szanse to trzeba zaliczyć mocny wjazd chociażby idealny przykład Patryk Małecki kiedy wszedł w Zabrzu strzeli gola i zaliczył kilka fajnych zagrań. Dodam do tego młodego Możdzenia z Lecha który wszedł w meczu z nami i pokazał się ze świetnej strony, oprócz piany na zębach pokazał jeszcze kilka fajnych zagrań. Młody Stanek wchodzi na bardzo zmęczonego rywala, ma dwa razy sytuacje kiedy mógł iść 1vs1 i pokazać trenowi że coś potrafi, a on się bawi w prowadzenie piłki podeszwą i odgrywanie do tyłu. Podstawowa sprawa jest jeszcze taka że "granie" na takim boisko nie mogło przypominać piłki nożnej i za bardzo nie przypominało. Dlatego nie przekreślam nikogo, liczę jednak na więcej bo przy fatalnej formie Kirma trzeba szukać alternatywy a gdyby taki Stanek zaliczył dobry wjazd to mógłby dostać kolejną szanse. Uważam że w kolejce powinno być już 5 innych którzy teraz powinni dostać szanse w takich właśnie meczach skoro inni ich nie wykorzystują. |
Najmniejszym nakładem sił przeczołgaliśmy się dalej. A tu płacze czemu nie 7-0 jak z Dalinem?
Zrobiliśmy to co powinniśmy zrobić - awansować dalej. Dla mnie nie ma sprawy. Spodziewałem się awansu a nie kanonady. Zwłaszcza że graliśmy bez jedynego piłkarza z naszego składu który nie cierpi na bramkowstręt. (Biton). Więc na jakiej podstawie (jakie przesłanki) świadczyły że wygramy wysoko i po pięknej grze? Brak Ilieva robiącego grę był tą przesłanką? Albo brak Bitona co strzelił (kuriozum) więcej niż połowę bramek dla nas w lidze? Zejdźcie panowie na ziemię. Lechia też myślała że wygra z 3-0. Górnik Zabrze też dał popis i odpadł z rywalem z niższych lig. A my ogrywamy rezerwowym składem Limanovię i gramy dalej:) |
Cytat:
|
Śmy, śmy - co My powinniśmy to co w drugim poście lista życzeń:) A życie sobie. I to samo dotyczy innych klubów. Amica - funduje sobie dogrywkę z cienką Polonią Bytom - (a gra najsilniejszym składem a nie jak My) - Polonia Warszawa odpada z Arką.... tak to jest w PP - w pojedynczych meczach, rywal się spręża jak my na Barcelonę i często ten słabszy wygrywa.
Śmy - awansować. I awansowaliśmy:D Cytat:
|
Myślę, że dzisiejszy mecz wybił z głowy co niektórym oskarżanie Maaskanta o nie dawanie szans Brudowi i Czekajowi.
Ba! Tego drugiego nawet w składzie na Fulham niektórzy widzieli. |
Cytat:
EDIT: Zapomniałem o Jovaniciu. Co ten piłkarz robi w Wiśle - nie mam pojęcia. On się nadaje maksymalnie na środek tabeli pierwszej ligi... |
Cytat:
|
Cytat:
A Diaz przynajmniej nikogo nie nabił :lol: |
Cytat:
|
Witam , na początku prosze, niech mi ktoś odpowie z jakiej to zachodnioeuropejskiej ligi był nasz dzisiejszy przeciwki który tak sie przeciwstawił Wisle?
a Teraz tak na poważnie - widzieliśmy katastrofalną gre, bez zadnego pomysłu i bez ochoty do gry. Jesli chodzi o obronę to i nasz lewy obronca i środkowy czyli Diaz byli robieni jak dzieci przez ludzi którzy grają w III lidze - śmiechu warte. Pomoc - Garguła, Wilk, Kirm - nie potrafili przyjąć a tym bardziej rozegrać piłki - może to za trudne było dzis dla nich. Boguski - można powiedzieć jedno - katastofa - mieć 2 - setki i zadnej nie skończyć to bez komentarza. Jeśli chodzi o naszą cudowną zdolną młodzież - Brud - zero organizacji gry, miotał się i nie wiedzial co grać, był tak przestraszony jakby to był mecz z Barceloną. Czekaj - coś próbował choc bez zadnej rewelacji. Jesli miałbym porównać naszych mlodych zawodników jesli można tak określac 23 letniego zawodnika, to stwierdzam że młodzież niestety legii jest o 3 poziomy lepsza to pokazuje jakie jest u nas szkolenie - czyli jego brak. Podsumowując w normalnym meczu nie widzę zadnego zawodnika w składzie Wisły na lidze a tymbardziej na europejskie puchary. |
Cytat:
|
Ogólnie - mieliśmy przegląd rezerw i ja żadnego w meczu Wisły nie chciałbym już oglądać. Taki Lamey czy Wilk to przy reszcie prawdziwi Galacticos.
|
Cytat:
Może i wybił, pytanie na ile? Ja daje tym specom 2-3 tygodnie. Meczu nie oglądałem, ale z tego co czytam ,to nasi "młodzi-zdolni" nie pokazali nic wielkiego. Czy ktokolwiek się spodziewał, że będzie inaczej? Przecież wystarczyć rzucić okiem na tabele ME i miejsce, które tam zajmuje Wisła. Fakty są dla nas bezlitosne,mamy NAJGORSZĄ drużynę młodzieżową spośród drużyn ekstraklasy. W 13 meczach zdobyliśmy zaledwie 7 punktów przy stosunku bramek 8-22. Bardzo doceniam pracę prezesa Basałaja, ale tutaj nic go nie broni. Szkolenie młodzieży w Wiśle leży, sięgnęliśmy dna i musimy coś z tym zrobić. W pierwszej kolejności powinniśmy podziękować obecnemu sztabowi, który za taki stan odpowiada- poczynając od trenera Kulawika na trenerach trampkarzy kończąc. |
Ale jak tu szkolić młodzież, jak my nie mamy nawet porządnego zaplecza treningowego dla I drużyny (przynajmniej 2 boiska w dobrym stanie, duża nowoczesna siłownia i odnowa biologiczna)?
Żeby szkolić młodzież, to trzeba mieć gdzie to robić i trzeba mieć odpowiednich trenerów. Trzeba zbudować infrastrukturę dla I drużyny i przynajmniej kilka niezłych boisk dla młodzieży, tak aby mogło trenować kilkaset osób. Wtedy może 3-4 Wiślaków uda się z nich wyłowić. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl