Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Vancouver 2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6841)

DevilMayCry 17.02.2010 22:59

brawo Justyna ,ale też i szacunek dla tej Słowenki.

martin_TSW 17.02.2010 23:00

Jest !!! W dwóch pozostałych biegach jest duża szansa na 2 złota nawet.

Wilu, Justyna w sprincie w tym sezonie jest najmocniejsza, jak nigdy. W Libercu nawet w sprincie nie startowała. To ogromny jej sukces.

qchar90 17.02.2010 23:00

gratuluje Justynie srebra!
pięknie walczyla! szkoda tego ostatniego zakretu, ale wolala zrobic to pewnie, Bjorgen bardzo duzo ryzkowala wchodzac tak w zakret(mogła się wywrócić), brawo Justyna teraz bieg laczony i 30km i tam zloto bedzie, tam bedzie faworytka!

rocco_1906 17.02.2010 23:01

Wielkie brawa dla Justyny i WIELKI SZACUNEK dla Majdić.

WILU TS 17.02.2010 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez trial (Post 855990)
Wilu Ty jesteś normalny? Powiedz mi, że żartujesz, bo zacznę wątpić w Twoją inteligencję..

Że niby z czym żartuję ? Przecież nie napisałem że się nie cieszę :) wiem że to nie jej konkurencja praktycznie.
Ale przytoczyłem tylko to z czego śmieją się tam nawet dziennikarze i jej koleżanki po fachu i zdążyły ją już za to wyśmiac ;)

flamengista 17.02.2010 23:04

:lol:

Właśnie norweski następca tronu wyjechał, wkurzony na porażki swoich sportowców. Grunt, to znaleźć dobry moment na taki wyjazd.

Brawo Justyna, choć ja ciągle czuję niedosyt. Liczę, że będzie jeszcze złoto.

rafalek 17.02.2010 23:06

Panowie, obiektywnie sądzę, że dziś nie było szans na zloto. Bjoergen jest za mocna i to nawet, gdyby Justyna nie popełniła tego błędu. Na ostatnią prostą obie zawodniczki wyszły praktycznie równo, może dwa metry za norweżką biegła Justyna, a skończyło się na 15 metrach, więc... Jestem zachwycony postawą Justyny i uważam, że 2x7.5 km oraz 30km to będzie już koncert Justynki!

qchar90 17.02.2010 23:07

jeszcze Justyna ma dwa starty w swoich bardzo mocnych konkurencjach! 30km i 15km, będzie złoto, fajny bieg sprinterski, widać że Justyna bardzo się cieszyla :)

iiYama 17.02.2010 23:08

Ale widać było na decydującym zakręcie, gdy Justyna straciła pierwszą pozycję że niższa Norweżka o wiele lepiej czuje się na wirażach. Nasza machała łapkami by trzymać równowagę a Marit Bjoergen ścięła po łuczku i do przodu. Plus to co powiedzieli komentatorzy na Eurosporcie, że swego czasu Norwezka uprawiała zjazdy.

DarekK_11 17.02.2010 23:10

Bardzo się cieszę z tego medalu ;) Była nawet szansa na złoto, Justyna trochę zawaliła ten zakręt przy zjeździe :D

Ale srebro też piękne, na złoto trzeba poczekać :P

qchar90 17.02.2010 23:13

ale Bjorgen tez mogla sie przewrocic na tym zakrecie, duzo ryzykowala wedlug mnie,
teraz 2 mocne jej konkurencje czuje ze na 30km bedzie zloto.

DarekK_11 17.02.2010 23:16

No tak rywalka sporo ryzykowała. Zresztą lepsze srebro niż, gdyby się tam miała przewrócić walcząc o złoto i za dużo ryzykując :)

Też liczę na te słynne 30km :)

RAFi89 17.02.2010 23:25

Brawo dla Kowalczyk i nie sądzę że na zakręcie popełniła błąd ona poprostu ostrożnie pokonuje te wiraże, zresztą Norweżka wyglądała na finiszu na strasznie mocną i wygrała zasłużenie.
Ale dzisiaj ode mnie największe brawa dla Majdic naprawdę szacunek dla niej.

-Goral- 17.02.2010 23:26

Bjoergen już pokazała że potrafi biegać i dowolnym i klasykiem.
Tu nie będzie dużo podbiegów na których Polka faktycznie jest najlepsza na świecie.

Nie pompujmy balonika o złotych medalach. Bo o to będzie niezwykle ciężko.

DarekK_11 17.02.2010 23:27

Dokładnie, szacunek dla Niej, ze pokonała ból i tak dobrze się zaprezentowała :)

UniaTarnówZKS1928 17.02.2010 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 855986)
I było tak gadać Pani o wielka mistrzyni Kowalczyk ? trasa za prosta tak ? to czemu nie ma złota ? żeby dać szansę innym ?

Oczywiście cieszy srebro,ale wkurza to gadanie wszędzie,że praktycznie same złota,jak tu drugi finał i dopiero srebro.
Co prawda w dwóch następnych jeżeli nie będzie złota Kowalczyk to i nawet ja będę zaskoczony,ale po co takie czcze gadanie?


Hmmmm??? Przeczytałeś coś piszesz? A czym się ma różnić łączony od sprintu? Prawda jest taka że dziś Justyna deklasowała rywalki poza astamtyczką i niestety spodziewam się podobnego scenariusza w biegu łączonym... Bjoergen się oszczędzała cały czas i się szprycowała i są efekty. Niestety w Polsce mało kto zagłebia się w szczegóły.

Z jakich to powodów uważacie Kowalczyk za faworytkę łączonego????? Justyna jest faworytką 30 km klasykiem ale nie 15 łączonym. Tam faworytki to Simigun która świetnie biega klasykiem i Bjoergen.

Faworytką była przed Igrzyskami ale teraz widać że Bjoergen z jakiś powodów jest nieziemsko mocna. Ale oczywiście Kowalczyk może walczyć o złoto.

-Goral- 17.02.2010 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 856018)
Hmmmm??? Przeczytałeś coś piszesz? A czym się ma różnić łączony od sprintu? Prawda jest taka że dziś Justyna deklasowała rywalki poza astamtyczką i niestety spodziewam się podobnego scenariusza w biegu łączonym... Bjoergen się oszczędzała cały czas i się szprycowała i są efekty. Niestety w Polsce mało kto zagłebia się w szczegóły.

Z jakich to powodów uważacie Kowalczyk za faworytkę łączonego????? Justyna jest faworytką 30 km klasykiem ale nie 15 łączonym. Tam faworytki to Simigun która świetnie biega klasykiem i Bjoergen.

Faworytką była przed Igrzyskami ale teraz widać że Bjoergen z jakiś powodów jest nieziemsko mocna. Ale oczywiście Kowalczyk może walczyć o złoto.

Masz racje, dodam do tego, że astmyczka na 30 km klasykiem też już była mistrzynią świata.

qchar90 17.02.2010 23:38

30km uwazam ze jest to dystans Justyny, jest mocna, wytrzymala, 25 km bedzie musiala biegnac w grupce, a potem gdzies na 2km przed meta urwac sie na ktoryms podbiegu i wygrac. Justyna bledu z Turynu napewno nie popelni ze bedzie sie ogladala. Na 15 laczonym jest napewno jedno z wielu faworytek.
Dla mnie Justyna jest wielka, pozno zaczela trenowac tak na serio i ma pewne braki techniczne, ale nadrabia to walecznoscia, sila, to co ona robi na podbiegach to jest nieziemskie.
Szkoda ze tutaj duzo podbiegow nie ma. Ale w Soczi obiecala zloto i pewnie dotrzyma slowa.
Tylko Bjorgen na 30km byla mistrzynia w 2005 roku. I ostatni raz wygrala na 30km w 2005 roku. Swietna jest sprinterka to wiadomo, i na krotszych dystansach tez jest dobra.

!!IRIVER!! 17.02.2010 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 855296)
Powtórzę się, Justyna zdobędzie tu jeszcze 3 medale. Dwa złota i srebro.

I wtedy zamknie gęby co niektórym, choć nie wiem, czy w ogóle w jej przypadku powinno być tu jakiekolwiek zamykanie gęby... Wyniki mówią same za siebie.

3 medale MŚ rok temu. Kryształowa kula za generalkę w PŚ. Zwycięstwo w Tour de Ski. I teraz jest to samo - kolejna wygrana w Tour de Ski, 400 punktów więcej od Majdić w generalce... teraz tylko czekać na 3 medale. :)

Jeden, srebrny już jest.
Właśnie o tej konkurencji myślałem, jako o srebrze, ale liczyłem, że to jednak Majdić z Justyną wygra. Cóż, po tym wypadku i tak chylę czoła, że stanęła na podium.

Brawo Justyna, Brawo Majdić.

Bjoergen też wielka.

Czekam na więcej! :)

Illargui 17.02.2010 23:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 855986)
I było tak gadać Pani o wielka mistrzyni Kowalczyk ? trasa za prosta tak ? to czemu nie ma złota ? żeby dać szansę innym ?

Nie wiem czy Ty tak na poważnie czy nie, ale jeśli tak - to odpowiedź jest bardzo prosta - dla Justyny trasy w Vancouver są łatwe, bo w zasadzie nie ma większych podbiegów, na których ona deklasuje rywalki i jest najmocniejsza. Więc nie wiem po co ta ironia. Na to zresztą ona narzekała już bardzo dawno i cały czas powtarzała, że dla niej te igrzyska będą bardzo ciężkie.

Dziś sama zresztą mówiła, że po tym jak po raz pierwszy zobaczyła przebieg tras była załamana i nie miała pojęcia, co zrobić aby zdobyć medal, więc tym bardziej to srebro ją cieszy.

Dodatkowo w okresie przygotowawczym z bardzo przeciętnej sprinterki stała się wicemistrzynią olimpijską, więc to chyba jest sukces ... Ale może się mylę - może powinna na każdym dystansie, w każdym stylu zdobywać złoto, aby niektórzy poczuli się usatysfakcjonowani .... paranoja

Ja jej ogromnie gratuluję :-)

WILU TS 17.02.2010 23:55

Ludzie spokojnie :) Trochę wyczucia do co nie których postów :P

!!IRIVER!! 18.02.2010 00:30

No ale to Ty kolego, tego wyczucia nie zachowujesz. Może ironizujesz, może próbujesz być śmieszny, ale Ci nie wychodzi.

UniaTarnówZKS1928 18.02.2010 00:33

OK już spokój:rotfl:

Zlota możemy oczekiwać tylko na 30 km bo tam trasa będzie średnią wymówką. Jeśli Justyna jest w super formie to bez problemów zmęczy rywalki.

W łączonym liczę na brąz żeby była cała kolekcja.



Tak na marginesie dodam że dziś skompromitował się drugi Ligocki... Gratki. Widzę że wycieczka się udala... Jeszcze Paulina będzie z 20 i gitesik:rotfl:

Na teraz liczę że Ustynowicz i Niedźwiecki coś powalczą na 1000. Szczególnie ten 1.

WILU TS 18.02.2010 00:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 856037)
No ale to Ty kolego, tego wyczucia nie zachowujesz. Może ironizujesz, może próbujesz być śmieszny, ale Ci nie wychodzi.

Proponuje odstawić forum na jakiś czas,i zacząć pić alkohol,może pomoże ? :lol:

Wojtas 18.02.2010 00:44

Fajnie ze mamy Malysza i Kowalczyk.

bez nich picus glancuś Kurzajewski nie mial by po co puszczac te swoje przygłupkowate minki w strone kamery,bo reszta Polakow to niestety bida z nędzą.

Pan Nurowski oczywsice zawsze wzorem bajkopisarza Tajnera "jest pozytywnej mysli" zawsze i wszedzie a tu golym okiem widac ze jestesmy ciency jak barszcz,zeby np w 40 mln kraju nie bylo zadnego narciarza ...ale jest dobrze jak to twierdzą wlodarze.

UniaTarnówZKS1928 18.02.2010 00:56

Znowu przesadzasz w drugą stronę. Dobry występ miała Staszulonek, liczę na dobry występ Bachledy-Curuś. Może jakimś cudem Ligocka będzie w 8. Drużyna skoczków, biegaczek i biathlonistek też powinna być w okolicach 5/6.

Nie od dziś wiadomo że nie jesteśmy mocni w sportach zimowych ale trzeba coś z tym zrobić. Myślę że Gąsienica-Daniel w gigancie powalczy o 15.

piotrek chicago 18.02.2010 01:03

moge zobaczyc gdzies wypadek Majdic?

panew 18.02.2010 08:26

[QUOTE=UniaTarnówZKS1928;856038]
Tak na marginesie dodam że dziś skompromitował się drugi Ligocki...[QUOTE]

czyli tak jak pisałem
mógłby ktoś jakieś szczegóły dać bo mi się usnęło o 22 i nic nie widziałem

UniaTarnówZKS1928 18.02.2010 09:32

Dwa słabe przejazdy w tym w obu się przewrócił chyba przy 3 triku. No ale na onecie jest napisane "pech Ligockiego"

panew 18.02.2010 10:52

ca ły tez związek snowboardu wyglada już jak wszystkie pozostałe
jest klika Ligockich którza pilnuje żeby tylko nikt z zewnątrz nie dostał się na świecznik i oderwał ich od koryta

UniaTarnówZKS1928 18.02.2010 11:06

I jak dotychczas najlepiej zaprezentował się Jodko który przynajmniej wlczył, pojechał uczciwie bo wywalczył minimum i na prawdę nie wiele mu zabrakło żeby wejść do 16.

A u Ligockich melanż trwa:D

John1906 18.02.2010 11:09

A co wy medalu oczekiwaliście od nich czy jak ?
Wiadomo, że snowboard u nas leży i nie jest to wina Ligockich, widocznie nie ma lepszych.

UniaTarnówZKS1928 18.02.2010 11:41

A nie pamiętasz może jak się Ligocki rzucał że to Jodko ma jechać a nie on bo on jest lepszy i będzie walczył o wysokie miejsca?

Właśnie widać jak powalczył....


A druga sprawa to że jak sa tacy słabi to nikt im na Igrzyska nie każe jechać.

panew 18.02.2010 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez John1906 (Post 856102)
Wiadomo, że snowboard u nas leży i nie jest to wina Ligockich, widocznie nie ma lepszych.

właśnie że lepsi są
z tym że nie sa dopuszczani przez ta klike w PZSNOW
tak to działa jak w innych związkach tylko tu nie ma jakiejs grupy tylko jest po prostu rodzinka

WILU TS 18.02.2010 12:07

Nie wierzę że nie ma w Polsce zdolniejszych i bardziej nastawionych na sukces międzynarodowy snowboardzistów,łyżwiarstwo szybkie tak samo....niby mieli się świetnie zaprezentować,że forma wysoka,a skończyło się jak zawsze.
Tak obiektywnie patrząc to do Vancouver powinno jechać maksymalnie 20 osób,te które mają szanse na medale oraz choć na miejsce w pierwszej 10.

John1906 18.02.2010 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 856111)
A nie pamiętasz może jak się Ligocki rzucał że to Jodko ma jechać a nie on bo on jest lepszy i będzie walczył o wysokie miejsca?

Właśnie widać jak powalczył....


A druga sprawa to że jak sa tacy słabi to nikt im na Igrzyska nie każe jechać.

Jak to mówią: Najważniejszy jest udział ;)

panew 18.02.2010 12:19

Jeżeli prezesem związku jest osoba związana ze snowboardem AŻ 6 lat no to jak sie można dziwić

sergio 18.02.2010 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 856114)
Nie wierzę że nie ma w Polsce zdolniejszych i bardziej nastawionych na sukces międzynarodowy snowboardzistów,łyżwiarstwo szybkie tak samo....niby mieli się świetnie zaprezentować,że forma wysoka,a skończyło się jak zawsze.
Tak obiektywnie patrząc to do Vancouver powinno jechać maksymalnie 20 osób,te które mają szanse na medale oraz choć na miejsce w pierwszej 10.


Idąc twoim tokiem rozumowania to po co mamy grać na MŚ lub ME w piłce nożnej jak szans
na medal nie mamy a na wyjście z grupy szanse sa minimalne?

Ogarni się trochę w formuowaniu takich argumentów bo siejesz niepotrzebną polemike.
Sportowcy którzy wypełnili minimum olimpijskie pojechali na Olimpiade a to że to miniumum
było jakie było to juz inna kwestia

UniaTarnówZKS1928 18.02.2010 12:57

Tak jakby ktoś nie wiedział to Ligocki minimum nie wypełnił ale zwolniło sie jakieś miejsce to go wepchali:)

Co do łyżwiarzy szybkich to wielu pojechało na kredyt i nie ma co od nich cudów wymagać bo nie jestesmy potęgą żeby wysyłać taka wielką reprezentację.

Jak na razie na miarę swoich umiejętności spisal sie tylko Chmura (16 na 28 z dobrym wynikiem) na 5000 i Ustynowicz na 500 (22 na 40). Potwarzam spisali się przyzwoicie ale do dobrego występu jeszcze daleko. Ci co pojechali "na kredyt" zawiedli całkowicie, zawodzi Niedźwiecki dla którego te starty sa kompromitacją (no ale koronne 1500 jeszcze przed nim). Boję się że Bachleda-Curuś też nie zachwyci.

trial 18.02.2010 17:14

Myślicie, że Tomek ma dziś szanse na miejsce w pierwszej 10? Tylko tak obiektywnie:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl