Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat dla smakoszy piwa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1328)

Szali 24.04.2010 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Suchman (Post 887913)
Jak dla mnie najlepesze piwa to: Zwierzyniec i Perła (dokładniej browary Lubelskie). Mają w sobie to coś, czyli wchodzi niesamowicie:-D .

Jestem dokładnie tego samego zdania ;) A najlepszy smaczek ma Perła Chmielowa Pils w zielonej buteleczce ;) [byle nie Eksport]. Szczerze polecam.

swinia 24.04.2010 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siara (Post 887831)
jestem tego samego zdania, wczoraj 2 Ciechany Miodowe, Czarne Lwy oraz Premiun - niepasteryzowane, z Browaru Kormoran - to ostatnie baaaaaaardzo miłe zaskoczenie 5,5% alk.

Browar Kormoran chyba przeżywa ostatnio jakieś odrodzenie. Rewelacyjne piwka mają ostatnio.
Polecam Świeże

crazykaro 24.04.2010 13:32

Ja ostatnio szukam ciekawych polskich piw. Próbowałem już Ciechany, Raciborskie, Naturalne, Żytnie, Pilsweisnera i jeszcze parę których nie pamiętam i muszę przyznać że te wszystkie szeroko reklamowane piwa są słabe.
Ulubione piwo jasne to Budweiser a z "innych" to Ciechan Miodowy.

AYALA 24.04.2010 13:33

ja od kilku lat pije biozny czyli Żubry.

DrewniaQ 25.04.2010 14:43

Miodne z Kormorana bardzo mi podeszło! Ciechan miodowy-nie!

Zarko42 25.04.2010 15:46

z kolei ja wczoraj pijąc miodne się mocno rozczarowałem, Ciechan o niebo lepszy :)

DrewniaQ 25.04.2010 19:20

To mamy na odwrót ;]

maro olTSkul 25.04.2010 20:05

a ja pozdrawiam amatorów Okocimia O.K. , które sam bardzo lubię.
...i jeszcze Dębowszczak .

areksen 27.04.2010 00:58

a moj ranking jest nastepujacy:

1) Lech
2) Lezajsk
3)Zywiec
4)Modelo (meksykanskie)
5)Warka
6)Tyskie

stawski 27.04.2010 20:27

maro olTskul - teraz ok to już nie to samo niestety.... Najlepsze były te co szły na eksport w butelkach 0,33
ale te "krajowe" 0,5 też niczego sobie. Przez pewien czas okeja miało nie być, zniknął ze sklepów, ale ludzie w Brzesku i okolicach siętak wkurzyli, że wznowili produkcję. Ale niestety, jest gorsze.

Arturro 08.06.2010 13:46

Spotkaliście się Panowie w Krakowie gdzieś z amerykańskim budweiser-em? Ostatnio szukałem po supermarketach i wszędzie tylko czeskie można znaleźć.

Taką ma etykietę:

http://worldcupcsr.files.wordpress.c...ser-label1.jpg

wojtole14 08.06.2010 13:53

Szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem tego amerykańskiego Budweisera. Jako, że jestem fanem tego oryginalnego czeskiego to sam miałbym ochotę sprawdzić czy Amerykanie aż tak dobrze go podrobili.
Tak już mówiąc o amerykańskich, ostatnio miałem okazję w Niemczech wypić Duff Beer, czyli piwo Homera Simpsona. No cóż... zapach tego piwa jako taki, a w smaku już tragiczny przy pierwszym łyku. No, ale później jak już ten metaliczny smak zostanie to idzie całkiem całkiem. Wykreowano nieźle markę, ale piwo pierwszej jakości nie jest.

koyoot 08.06.2010 13:54

1. Warka, czerwona;
2. Harnas
3. Lech(zielony, nie niebieski...)
4. Tyskie(niestety dopiero na 4 miejscu bo sie zjebalo...)

LoRd 08.06.2010 14:02

Skoro temat dla smakoszy piwa to chciałbym podnieść kwestię ważenia piwa we własnym zakresie.
Probował ktoś się za to zabrać ? jak to wygląda orientacyjnie z ceną początkową nabycia sprzętu i później produkcji ? Wiem, że w knajpach które robią własne piwo (wiem gigantyczne ilość w porównaniu z domowy spożyciem chociaż ... kto wie xD) to na pewno im wychodzi taniej za kufel produkcja niż zakup w koncernie. Sądzę, że to by mogła być ciekawa przygoda naważyć sobie własnego piwka a nie pić takie sikacze jak np na juwenaliach sprzedają.

wojtole14 08.06.2010 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoRd (Post 910589)
Skoro temat dla smakoszy piwa to chciałbym podnieść kwestię ważenia piwa we własnym zakresie.
Probował ktoś się za to zabrać ? jak to wygląda orientacyjnie z ceną początkową nabycia sprzętu i później produkcji ? Wiem, że w knajpach które robią własne piwo (wiem gigantyczne ilość w porównaniu z domowy spożyciem chociaż ... kto wie xD) to na pewno im wychodzi taniej za kufel produkcja niż zakup w koncernie. Sądzę, że to by mogła być ciekawa przygoda naważyć sobie własnego piwka a nie pić takie sikacze jak np na juwenaliach sprzedają.

Pewnie nie będę zbyt oryginalny, ale na dobry początek polecam:
http://www.allegro.pl/item1059878989...tr_gratis.html

Marszałek 08.06.2010 14:17

1. Porter Żywca.
2. Paulaner
3. Smocza Głowa

Wg mnie tylko te piwa da się jeszcze pić. Reszta to już tylko gaz z jakąś cieczą. Ani one do głowy nie uderzają,ani nie smakują. Jedyne co powodują to wzmożoną pracę nerek i nóg.

Pan Jotka 08.06.2010 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojtole14 (Post 910580)
Szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem tego amerykańskiego Budweisera. Jako, że jestem fanem tego oryginalnego czeskiego to sam miałbym ochotę sprawdzić czy Amerykanie aż tak dobrze go podrobili.
Tak już mówiąc o amerykańskich, ostatnio miałem okazję w Niemczech wypić Duff Beer, czyli piwo Homera Simpsona. No cóż... zapach tego piwa jako taki, a w smaku już tragiczny przy pierwszym łyku. No, ale później jak już ten metaliczny smak zostanie to idzie całkiem całkiem. Wykreowano nieźle markę, ale piwo pierwszej jakości nie jest.

Oni nie podrabiali.Zapłacili Czechom za możliwość używania nazwy piwa. Samo piwo nie ma z tym czeskim NIC WSPÓLNEGO. Siki Weroniki jak mawiała moja śp. Babcia. Prawdziwy czeski Budweiser sprzedawany jest w USA jako Budovar i smakuje jak trzeba.

Ela 08.06.2010 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LoRd (Post 910589)
Skoro temat dla smakoszy piwa to chciałbym podnieść kwestię ważenia piwa we własnym zakresie.
Probował ktoś się za to zabrać ? jak to wygląda orientacyjnie z ceną początkową nabycia sprzętu i później produkcji ? Wiem, że w knajpach które robią własne piwo (wiem gigantyczne ilość w porównaniu z domowy spożyciem chociaż ... kto wie xD) to na pewno im wychodzi taniej za kufel produkcja niż zakup w koncernie. Sądzę, że to by mogła być ciekawa przygoda naważyć sobie własnego piwka a nie pić takie sikacze jak np na juwenaliach sprzedają.


http://www.browamator.pl/

Na tej stronie masz wszystko od A do Z.
Lepszych fachowców jeśli chodzi o domowe piwa nie ma.

Warto zacząć przygodę z warzeniem. Żaden "koncerniak" nie ma takiego smaku :-)


p.s.
Na takie piwko się ostatnio natknęłam w sklepie. Bardzo spodobała mi się etykietka ;) :

http://img37.imageshack.us/img37/7466/19061.jpg

Proud 08.06.2010 15:17

Mam kuzyna po piwowarstwie. Mówił mi że można samemu w domowych warunkach nawarzyć piwa, i ma ono nieporównywalny smak do tych "kupnych". Podobno warto spróbować. A i satysfakcja musi być ogromna. :)

wojtole14 08.06.2010 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 910629)
Oni nie podrabiali.Zapłacili Czechom za możliwość używania nazwy piwa. Samo piwo nie ma z tym czeskim NIC WSPÓLNEGO. Siki Weroniki jak mawiała moja śp. Babcia. Prawdziwy czeski Budweiser sprzedawany jest w USA jako Budovar i smakuje jak trzeba.

To nie było do końca tak, jak mówisz. Ktoś z Ameryki wykradł nazwę i ponoć recepturę, którą zastosowano w Stanach. Ludzie z czeskiego Budweisera trochę się wkurzyli, bo nie mieli zastrzeżonej nazwy dotąd. Sprawa była rozstrzygana gdzieś w trybunałach.
Ten, o którym mówimy czyli amerykański, potocznie jest nazywany Bud, niestety często mylony z Budweiserem.
Nie ma sensu się sprzeczać na ten temat, bo nazwa pochodzi od Budejovic, gdzie powstał browar tego piwa.

Arkas 08.06.2010 15:21

Mnie bardzo interesuje jakim sposobem "Kasztelan" jest niepasteryzowane a ważność ma kilka miesięcy.

Ostatnio zaintrygowała mnie w sklepie nazwa piwa "Ale Ale", lecz niestety nazwa tylko fajna. Smak gorzki i taki ciężki jakby.
A kto lubi goryczkę w piwie polecam "Złote lwy".

!!IRIVER!! 08.06.2010 15:24

Właśnie - co powiecie o tym Kasztelanie...? Przymierzam się do jego zakupu w kilku egzemplarzach, bowiem Mundial się zbliża, to i człowiek bardziej wzmożony "apetyt na picie" będzie miał. :D

crazykaro 08.06.2010 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 910638)
Mnie bardzo interesuje jakim sposobem "Kasztelan" jest niepasteryzowane a ważność ma kilka miesięcy.

Ostatnio zaintrygowała mnie w sklepie nazwa piwa "Ale Ale", lecz niestety nazwa tylko fajna. Smak gorzki i taki ciężki jakby.
A kto lubi goryczkę w piwie polecam "Złote lwy".

Ciekawe czy to Ale Ale to jest piwo czy ale. Chcętnie bym sobie spróbował takiego ale.

A co gwarancji to piwa niepasteryzowane mają tak z 2 miesiące gwarancji. Poza tym to że piwo jest mętne nie znaczy że jest niepasteryzowane, a nazwa może być chwytem marketingowym

Ela 08.06.2010 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 910638)
Mnie bardzo interesuje jakim sposobem "Kasztelan" jest niepasteryzowane a ważność ma kilka miesięcy.

Domowe piwa również nie są pasteryzowane a mogą postać kilka miesięcy.
Wystarczy je dobrze zakabzlować :)

Pan Jotka 08.06.2010 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 910640)
Właśnie - co powiecie o tym Kasztelanie...? Przymierzam się do jego zakupu w kilku egzemplarzach, bowiem Mundial się zbliża, to i człowiek bardziej wzmożony "apetyt na picie" będzie miał. :D

Zupełnie nie boli mnie od niego głowa w dniu następnym. Co do Buda..
http://mojdrink.pl/newsy/113.jpg

Faktem jest, że Jankesi mówią na to Bud.Bo oni w ogóle maja tendencje do skracania wszystkiego.Tyle tylko , że Bud używaja częsciej w wersji Bud Light(tak--takie piwa sa syfiaste po tamtej stronie oceanu). A o zwykłym mówią BADŁAJZER :)

Arturo Qr2nów 08.06.2010 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 910603)
1. Porter Żywca.
2. Paulaner
3. Smocza Głowa

Wg mnie tylko te piwa da się jeszcze pić. Reszta to już tylko gaz z jakąś cieczą. Ani one do głowy nie uderzają,ani nie smakują. Jedyne co powodują to wzmożoną pracę nerek i nóg.

W końcu widzę smakosza :-D

Faktycznie piwa ostatnimi czasy się popsuły, szczególnie typowe "koncerniaki". Niegdyś całkiem dobre: Żywiec (fajna goryczka), Tyskie, czy zielony Okocim (tuż po wielkim powrocie) dziś są nijakie. A do rankingu Marszałka dodałbym: Amstel, Grolsch, Budweiser Dark Lager, Guiness.

PS. Zna może ktoś jakąś knajpkę z dużym wyborem polskich (i nie tylko) piw?

iiYama 08.06.2010 15:37

Ja ostatnio smakuję poniższe:

- Paulaner
- Grolsch
- Grosser
- Staropramen
- Weizen Bier ( z browaru z Piotrkowa Trybunalskiego )

Większość nabywam w Almie :)

Dive Pirate 08.06.2010 15:42

Polecam ostatnio reklamowaną Łomże, złapałem się za nią dzięki temu tematowi jakieś pół roku temu i piję do dzisiaj, niestety w najbliższym sklepie same "koncerniaki". Łomża trzyma fason cały czas, zobaczymy czy się nie zepsują po aktualnej kampanii medialnej. Z "koncerniaków" przyjmuję jeszcze biały okocim ( z tańczącą parą ) oraz portera żywieckiego.

Nie ma jak wielokrotnie tu wymieniane piwka z małych browarów, jeśli tylko coś wypatrzę to testuję i szczerze mówiąc chyba nigdy się nie zawiodłem.

DominoForza 08.06.2010 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 910646)
W końcu widzę smakosza :-D

Faktycznie piwa ostatnimi czasy się popsuły, szczególnie typowe "koncerniaki". Niegdyś całkiem dobre: Żywiec (fajna goryczka), Tyskie, czy zielony Okocim (tuż po wielkim powrocie) dziś są nijakie. A do rankingu Marszałka dodałbym: Amstel, Grolsch, Budweiser Dark Lager, Guiness.

PS. Zna może ktoś jakąś knajpkę z dużym wyborem polskich (i nie tylko) piw?

jak do tyskacza czy okocim sie zgodze tak Zywca bede bronil , nie jest taki jak kiedys ale nic nie smakuje juz tak samo,tyczy sie to tez wodkil ,nie porownuje juz do Henka ktory w gardle sie zatrzymuje.
Zawsze pozostaje tani i dobrey Harnol :)

Arkas 08.06.2010 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 910644)
Domowe piwa również nie są pasteryzowane a mogą postać kilka miesięcy.
Wystarczy je dobrze zakabzlować :)

Chyba że tak. Opinią sugerowałem się patrząc na piwo "Świeże" które ma miesiąc ważności. I dlatego mnie ten Kasztelan zdziwił.

Cytat:

Ciekawe czy to Ale Ale to jest piwo czy ale. Chcętnie bym sobie spróbował takiego ale.
Do kupienia w sklepie monopolowym na Ruczaju, ul. Kobierzyńska (?). Cena z tego co pamiętam oscylowała przy 3.6,-

Cytat:

Poza tym to że piwo jest mętne nie znaczy że jest niepasteryzowane, a nazwa może być chwytem marketingowym
To że nie jest mętne nie znaczy że nie jest niepasteryzowane. Zależy od produkcji.


Widział ktoś gdzieś "Raciborskie" ? Poluje na niego ale nigdzie go kupić nie można...

Arturo Qr2nów 08.06.2010 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 910654)
jak do tyskacza czy okocim sie zgodze tak Zywca bede bronil , nie jest taki jak kiedys ale nic nie smakuje juz tak samo,tyczy sie to tez wodkil ,nie porownuje juz do Henka ktory w gardle sie zatrzymuje.
Zawsze pozostaje tani i dobrey Harnol :)

Faktycznie wśród tych trzech Żywiec jednak najlepszy, ale właśnie nie taki, jak kiedyś :-/ Choć do wypicia jak najbardziej. Co do Harnasia to nie i jeszcze raz nie. Jeśli nie jest na granicy zamarznięcia, to jest w ogóle nie do wypicia :p

LuKaS TSW 08.06.2010 15:56

Ja teraz głównie pije piwa niepasteryzowane a najczęściej to :
Żywe
Piast niepasteryzowany
Kasztelan niepasteryzowany
nie wiem czemu ale Żywiec mi teraz w ogóle nie smakuje,jakby za bardzo gazowany czy coś... z "masówek" jak już coś piję to Okocim zielony.

Kibic_1906 08.06.2010 15:58

1.Carlsberg
2.Żywiec
3.Heineken
4.Warka czerwona,

Tyskie kiedyś lubiłem ale strasznie się zepsuło..Piłem wspomnianego przez kogoś Goelsha i jak dla mnie jest tak jakby za słony ;p

PrawdziwośćDlaGry 08.06.2010 16:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 910646)
W końcu widzę smakosza :-D

Faktycznie piwa ostatnimi czasy się popsuły, szczególnie typowe "koncerniaki". Niegdyś całkiem dobre: Żywiec (fajna goryczka), Tyskie, czy zielony Okocim (tuż po wielkim powrocie) dziś są nijakie. A do rankingu Marszałka dodałbym: Amstel, Grolsch, Budweiser Dark Lager, Guiness.

PS. Zna może ktoś jakąś knajpkę z dużym wyborem polskich (i nie tylko) piw?

Omerta, na Kazimierzu. Mnóstwo rodzai piw. dokładniej nie pamiętam adresu, ale na pewno znajdziesz ;)

markokrk 08.06.2010 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PrawdziwośćDlaGry (Post 910683)
Omerta, na Kazimierzu. Mnóstwo rodzai piw. dokładniej nie pamiętam adresu, ale na pewno znajdziesz ;)

Dodałbym jeszcze Czerwony? Smok na Miodowej zaraz na rogu tejże ulicy ze Starowiślną.

LeQ 08.06.2010 17:42

Ostatnimi czasy zawsze 1 lokatę zajmowało u mnie Tyskie Gronie ale od pewnego czasu być możliwe że z monotonii napiłem się Żywca i całkiem całkiem. Tak wiec:
1: Żywiec
2:Warka czerwona
3:Mosel Bier
4:Tatra Pils
5:Leżajsk niebieski

Pewnego razu kupiłem u siebie 2 Żubry w puszce i i mój nie fart polegał na tym że oba były zepsute. :lol: , innego próbując nowych skosztowałem Wojaka zielonego i muszę przyznać że w skali dostał 3,5/5.
Będąc na wczasach we Francji napotkałem taki o to trunek - polecam. Za to w Bristolu jest popyt na nasze alkohole duży pełne półki Żywca,Tyskiego, Lecha :D

Mosel Bier dobre piwo w butelce 0,33l poręczne a zarazem ... fajnie leci:lol:
http://i49.tinypic.com/15hnza9.jpg
badź wyraźniejsza puszka
http://i46.tinypic.com/23js7o.jpg

DominoForza 08.06.2010 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 910663)
Faktycznie wśród tych trzech Żywiec jednak najlepszy, ale właśnie nie taki, jak kiedyś :-/ Choć do wypicia jak najbardziej. Co do Harnasia to nie i jeszcze raz nie. Jeśli nie jest na granicy zamarznięcia, to jest w ogóle nie do wypicia :p

wybredny :D jak sie nie ma co sie lubi ,to sie kradnie co popadnie :lol: a tak serio Harnol ok mi smakuje a duza zaleta ze promocja algidy obowiazuje ,kup jednego na nim szukaj nastepnego ,tak w ogole to na samym poczatku nalezalo napisac ze sa rozni ludzie i rozne smaki maja :)
moja hot lista 30 ton
zywiec,
a nie pogardze :) Harnaś, Książ,Wojak czarny,Łomża,Perła mocna,Żubr,Warka
wiadomo ze od nastroju tez zalezy jak chce ktos szybko impmreze skonczyc to pare wojakow czarnych,albo Kapery i kimono a tak dla smaku do Zywiec albo cos podobnego :)
>dlaczego nie ma tematu o smakoszach mocniejszych trunkow :):D

leyzer87 08.06.2010 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PrawdziwośćDlaGry (Post 910683)
Omerta, na Kazimierzu. Mnóstwo rodzai piw. dokładniej nie pamiętam adresu, ale na pewno znajdziesz ;)

W Non Iron'ie też jest spory wybór.

WHITE*STAR 08.06.2010 18:16

1. Perła Chmielowa
2. Kasztelan (niepasteryzowany)
3. Leżajsk (niebieski)

Nie lubię tych wielce popularnych piw jak Lech, Carlsberg, Tyskie i Żywiec.

swirson 08.06.2010 18:16

Kupując piwo patrzcie na datę produkcji, im wcześniej je spożyjecie tym lepiej oraz na opakowanie ( im bardziej nosi ślady działania warunków atmosferycznych tym gorzej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:37.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl