Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   No to gramy!! Wszystko o graniu na PC (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=120)

koyoot 28.09.2008 12:11

Coz jako ze rozgorzala goraczkowa dyskusja na temat tego jaka jest nowa Fifa 2009 to nie omieszkam sie i ja odpowiedziec na postwaione wyzej pytanie. Pierwsze co rzuca sie w oczy to nowe enu paradoksalnie tylko kolorystyke i niewiele elementow jest zmienionych w stosunku do poprzednich edycjy bo ogoly interfejs jest identyczny. Po uruchomieniu meczu pierwsze rzuca sie w oczy nowa grafika, ale... zaraz, zaraz ja mam chyba De Javu - mecz wyglada identycznie jak poprzednich 4 Edycje! Poprawiono jedynie lot pilki co w zadnym jakimkolwiek stopniu nie wplywa na jakos gry. Gra dalej toczy sie w mozolnym tempie, a tak naprawde ta poprawiona grafika to i tak jest gorsza niz PES`a i to zeszlorocznej edycji! Powiem krotko na sam koniec. Programisci ze Studia EA Sports przed sezonem zarzekali sie ze stworza cos niezwyklego dla fanow tej gry. Zrobili, ale w moim odczuciu wielka klape bo zadna nowa grafika nie zmieni tego ze gra jest po prostu nudna. Po prostu tej grze dam w skali 10 stopniowej solidne 4 bo pograc mozna ale w przyszlym roku kiedy jej cena bedzie wynosic nie 140 zlotych tylko 59...

rafalek 28.09.2008 12:21

Jeżeli wymagania sprżetowe FIFA09 są takie, że trzeba mieć jednordzeniowy procesor 2,4 Gh, a ja mam dwurdzeniowy 2x2.0Gh, to będzie mi ta gra chodziła bez problemów, czy będzie ją strasznie muliło?

Genio 28.09.2008 12:44

sadzac po demie Fify 2009 i filmikach porownawczych styl gry, gameplay Fify i PESa w tym roku to Fifa bedzie prduktem przewodnim, PES wydaje mi sie grą arkadową, owszem szybką ale nie znaczy ze realistyczną, przy ocenie tych dwoch gier nalezy zadac sobie pytanie czego sie oczekuje, czy zblizonego realizmu czy szybkiej i dynamicznej zabawy, wtedy tez otrzyma sie dwie odpowiedzi

lot pilki w obu tych grach jest nieporownywalny, w PESie kazde podanie czy strzal to zwykle wystrzelenie torpedy, a chyba nie tak wyglada gra na boiskach pilkarskich?

Maciejo 28.09.2008 12:52

nie warto czasem kłócić się z niektórymi. fan PESa zostanie fanem PESa i nic tego nie zmieni. aczkolwiek znam kilku, którzy przekonali się do FIFY po ostatnim krapie PESa i nowej odsłonie dema FIFY.
jeżeli ktoś twierdzi, że rozgrywka w FIFIE nie zmieniała się w ogóle od poprzednich wersji (i to 4! sic!) no to ja nie mam pytań.

bez odbioru.

Kamson 28.09.2008 12:58

Dopisujcie czy mówicie o wersjach PeCetowych czy PSowych/xBoxowych... ;)
Nie często mam okazje pograć na konsoli ale pare razy grałem i w FIFE 08 i PESa 2008 i lepiej wypadła FIFA. Jeśli natomiast chodzi o wersje PC to PES bije FIFE na głowe.
Pograłem troche w demko FIFY 09' (na pc) i kicha. Troche pozmieniali, ale nawet PES 4 był od tego lepszy.


To moja opinia. Bez odbioru.

Kamil NH 28.09.2008 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 608748)
Coz jako ze rozgorzala goraczkowa dyskusja na temat tego jaka jest nowa Fifa 2009 to nie omieszkam sie i ja odpowiedziec na postwaione wyzej pytanie. Pierwsze co rzuca sie w oczy to nowe enu paradoksalnie tylko kolorystyke i niewiele elementow jest zmienionych w stosunku do poprzednich edycjy bo ogoly interfejs jest identyczny. Po uruchomieniu meczu pierwsze rzuca sie w oczy nowa grafika, ale... zaraz, zaraz ja mam chyba De Javu - mecz wyglada identycznie jak poprzednich 4 Edycje! Poprawiono jedynie lot pilki co w zadnym jakimkolwiek stopniu nie wplywa na jakos gry. Gra dalej toczy sie w mozolnym tempie, a tak naprawde ta poprawiona grafika to i tak jest gorsza niz PES`a i to zeszlorocznej edycji! Powiem krotko na sam koniec. Programisci ze Studia EA Sports przed sezonem zarzekali sie ze stworza cos niezwyklego dla fanow tej gry. Zrobili, ale w moim odczuciu wielka klape bo zadna nowa grafika nie zmieni tego ze gra jest po prostu nudna. Po prostu tej grze dam w skali 10 stopniowej solidne 4 bo pograc mozna ale w przyszlym roku kiedy jej cena bedzie wynosic nie 140 zlotych tylko 59...

Zdazyles zakodowac ze rozmawiamy o FIFA NG (xbox 360, ps3) To jest diametralnie inna gra niz na PC!
Czytajcie co sie pisze!

michu-k 28.09.2008 13:05

Zaczynam się czuć jak gdybym czytał forum pod artykułami o grach na Onecie. Skończcie już.

Jedni wolą PESa, drudzy FIFĘ. Grajcie sobie w co chcecie i nie dzielcie się swoimi spostrzeżeniami. Ja gram tylko w jedną z tych gier i o tym nie piszę, bo to nie ma sensu.

Maciejo 28.09.2008 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-kozlowek (Post 608777)
Grajcie sobie w co chcecie i nie dzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

a ja właśnie myślałem, że do tego służy forum. żeby dzielić się swoimi spostrzeżeniami. fakt, że nie jest to forum o grach, ale ten temat właśnie do tego służy :-P

zloto 28.09.2008 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 608754)
Jeżeli wymagania sprżetowe FIFA09 są takie, że trzeba mieć jednordzeniowy procesor 2,4 Gh, a ja mam dwurdzeniowy 2x2.0Gh, to będzie mi ta gra chodziła bez problemów, czy będzie ją strasznie muliło?


Doklandnie jesli post jest nieodpowiedni to moder go usunie. Mi demo poszlo na procku 1,6, a wiec spokojnie ci odpali, zazwyczaj podaja wymagania optymalne a nie minimalne:-)

koyoot 28.09.2008 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil NH (Post 608776)
Zdazyles zakodowac ze rozmawiamy o FIFA NG (xbox 360, ps3) To jest diametralnie inna gra niz na PC!
Czytajcie co sie pisze!

I ja wlasnie mowie o grze PC. Gralem w Demo Fify 2009. Dlatego to pisze. Watpie zeby ktokolwiek z was gral tyle czasu w Fife co ja. Gram od wersji 98. I dlatego sadze ze nikt inny jak ja ma prawo krytykowac ta gre, ktora faktycznie od Fify 2005 wyglada pod wzgledem przedstawienia meczu identycznie co roku. Grafika jedynie sie zmienia a tak, to nic poza tym. @ Lata temu zaczalem grac w PES`a rownoirzednie do Fify. I jak dla mnie i pod wzgledem grafiki, realizmu meczu zdecydowanie PES odstaje od Fify in plus.

rafalek 28.09.2008 17:32

Sciągnąłem sobie demko i mi wyskakuje, że potrzeba min 280 mb miejsca dla Pliku Wymiany..jak to zwiększyć? Pamiętam, że w FIFA World Cup 2002 też mi takie wyskoczyło, ale nie pamiętam jak to zrobić..BARDZO PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!!

sorel 28.09.2008 18:05

A dla mnie zajebiscie by bylo, jakby polaczyli FIFE z PESem i robili to jako jedna pilke. Licencje, tryby gry itd z FIFY, a gameplay i animacje z PESa. To byloby cos niesamowitego

Genio 28.09.2008 19:52

pytanie do zorientowanych fanów

ktora wersja Battlefield jest najciekawsza, najlepiej dopracowana, którą polecilibyscie osobie ktora dopiero chce poznac tą gre?
wazne jeszcze by dostepny byl w danej wersji tryb kooperacji

z gory dzieki

dymek_nhs 28.09.2008 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Genio (Post 608983)
pytanie do zorientowanych fanów

ktora wersja Battlefield jest najciekawsza, najlepiej dopracowana, którą polecilibyscie osobie ktora dopiero chce poznac tą gre?
wazne jeszcze by dostepny byl w danej wersji tryb kooperacji

z gory dzieki

Najlepsza pewnie 2 ja tam wole BFVietnam (jest na pewno Co-op co do reszty to nie wiem) dobra była też pierwsza część z dodatkami ale już nie tak jak następne części. Jak chcesz miło pograć w BF to na pewno cza grac z jakimiś modami bo na czystej grze nie ma tak dużej frajdy

rafalek 28.09.2008 20:23

Opiszę moje wrażenia po zagraniu w demko FIFA09. Grafika kapitalna, przy wybiciu z piątki widać każde zdziebełko trawy. Zmieniony na plus wygląd biegu zawodników, już nie człapią jak w 08, tylko biegną fajnymi susami. Zmienione elementy upadku zawodników, po wślizgu/zderzeniu/potknięciu. Znacznie poprawony lot piłki. Już nie jest tak, że wiesz w którym miejscu piłka spadnie po odbiciu, może zmienić kierunek pod rotacją lub tym podobnych. Fużo takich samych twarzy, lub przymanjmniej tak zrobionych komputerowych, że jak się nie zna wyglądu zawodnika, to można pomyśleć, że to jego prawdziwa twarz. Kilka nowych kiwek. Brak możliwości sterowania bramkarzem przy rzutach wolnych itp. Ogromna ilość prawdziwych stadionów.

Teraz minusy. Miały być cieszynki, które nie pozwalają na wciśniećie przycisku Escape, niestety są takie same jak w 08, to samo tyczy się animacji przy dawaniu kartek. Ile można czekać, na zmiany z prawdziwego zdarzenia, tzn wychodzi sędzia z tablicą swietlną i pokazuje który zawodnik ma zejsc, tak jak jest to w Pesie, a nie rzut okiem na trybuny, na których nic się nie dzieje. Identyczne dzwięki jak w 08.

Jak dla mnie, FIFA09 jest dużo lepsza od swojej poprzedniczki. Nie jest taka nudna, nie ma utartych schematów.

Kamson 29.09.2008 14:09

2 października - demo PESa 2009!
http://www.issonline.pl/?cmd=pokaz&id=1222688428

koyoot 29.09.2008 15:34

Jesli chodzi o Fife 2009. Nowy tryb zostan gwiazda zmiazdzyl mnie. Tak samo sterowanie ktore jest o wiele lepsze. Ogolnie faktycznie jest lepsza od poprzedniczki, ale jednak jak dla mnie troche za malo w niej zmian. I ktos tu pisal o tym ze idealem byloby polaczenie PES`a i Fify. Ech co to bylaby za gra...:)

rabi86 29.09.2008 16:04

Odnośnie wersji demo Fify na Pc.
Dla mnie niewiele zmieniło się w samej rozgrywce. Dalej nudne schematy, zawodnicy ruszają się jak muchy w smole. Ta gra nie ma dla mnie szybkości. Grafika faktycznie zdecydowanie lepsza w porównaniu z poprzednimi wersjami ( bardziej podoba mi się niż w pes2008, jakoś ci zawodnicy są masywniejsi).

Przyjemnie jednak grało mi się tylko w "be a pro" razem z bratem. Granie we dwójkę dwoma zawodnikami daje dużą frajdę. Głównie dzięki temu, że można samemu rozegrać akcję i nie przeszkadza w tym marna sztuczna inteligencja komputera.

A co do pesa to zdecydowanie wolę jego dynamikę od wolnej rozgrywki w Fifie.
A jak będzie wyglądał nowy pes przekonamy się w czwartek przy okazji dema.

tofik 29.09.2008 16:45

ekhm, a kiedy premiera fifki 09 na ng ? 08 była ok, ale faktycznie schematyczna do bólu...(360)

Maciejo 30.09.2008 21:36

Fifa na X360 premierę ma 3.10, ale gdzieniegdzie w preorderze wysyłają już jutro :)

a 2.10 demo PESa na XboxLive.

zobaczymy :P

West 30.09.2008 23:02

na trakerach juz nowa Fifa do sciagniecia, prosze panstwa
jutro bedziemy testowac

Gucio25 30.09.2008 23:17

czekamy na wrażenia.
jakiegoś linka konkretnego można prosić?

West 30.09.2008 23:25

jak cos to to
http://www.mininova.org/tor/1864869

ale proponuje sciagac z lepszych trakerow niz mininova bo i pewniejszym moznabyc jakosci wstawki jak i predkosci dl i ul

mcovalski 01.10.2008 07:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez W (Post 609925)
jak cos to to
http://www.mininova.org/tor/1864869

ale proponuje sciagac z lepszych trakerow niz mininova bo i pewniejszym moznabyc jakosci wstawki jak i predkosci dl i ul

lepsze to znaczy jakie ??

wislak_92 01.10.2008 08:15

http://peb.pl/sportowe-wyscigowe/381...-reloaded.html
http://darkwarez.pl/forum/viewtopic.php?t=864515

Rapid(nie ma już limitów)

West 01.10.2008 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mcovalski (Post 609957)
lepsze to znaczy jakie ??

takie na ktore potrzebujesz zaproszenie,
przykladowo Polishtracker, Torrentgigs czy chocby Polishbytes


no i po pierwszych meczach na nowej Fifie.
a wiec.
instalacja standardowo, lekko łatwo i przyjemnie.
na poczatku ustawienia profilu, wchodze w grafike - odziwo wszystko juz ustawione prawidlowo wlacznie z rozdzielczoscia i mozliwosciami mojej grafiki.
sterowanie trzeba sobie ustawic samemu bo po ichniejszemu to nie da rady.
ogolnie wizualnie menu prezentuje sie bardzo ladnie.

sama gra
wg mnie nie jest zle. sterowanie bardzo fajnie , jest to czego mi brakuje w pesie 08 - im mocniej przytrzymasz np w uliczke , tym mocniej zawodnik kopnie pilke,
dosrodkowania , strzaly bardzo fajnie pomyslane. w oczekiwaniu na nowego Pesa wg mnie bardzo wporzadku nowa Fifa.

tofik 01.10.2008 10:53

Trochę odbiegnę od tematu, ale ciekawi mnie co sądzicie o nowych wymysłach twórców FM'a. W najnowszej cześci zapowiadany jest chociazby tryb3d, nowa forma konferencji prasowych czy nowy system transferów.

Pytanie jak poradzą sobie tym razem, bo FM08 był okropny :)

sorel 01.10.2008 13:40

wlasnie gram w nowa Fife... pilka chyba wazy z 10 kg, a przynajmniej zachowuje sie tak :lol:

no to juz odinstalowalem, taki sam shit jak byl.

gdzie realizm ? najbardziej rozjebal mnie bieg przez pol boiska jak przeciwnik trzyma mnie za koszulke :lol:

i to menu, bardziej zjebanego juz sie nie dalo zrobic :lol:

Kamson 01.10.2008 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 610015)
Trochę odbiegnę od tematu, ale ciekawi mnie co sądzicie o nowych wymysłach twórców FM'a. W najnowszej cześci zapowiadany jest chociazby tryb3d, nowa forma konferencji prasowych czy nowy system transferów.

Pytanie jak poradzą sobie tym razem, bo FM08 był okropny :)

Jak dla mnie to jakiś krok do przodu i jestem pozytywnie nastawiony.
Czemu 08 był okropny?:> Wg mnie na patchu 8.0.2 najlepszy FM w historii. Był trudniejszy ale dla mnie to była zmiana na +:)

tommiyacht 01.10.2008 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak_92 (Post 609967)

Rapid(nie ma już limitów)

tzn ? na FREE USER fakt, byl ograniczony speed ale juz nie ma ze np po zassaniu 100mb nastepny plik za 2 godziny ?? rozwin prosze

koyoot 01.10.2008 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 610102)
tzn ? na FREE USER fakt, byl ograniczony speed ale juz nie ma ze np po zassaniu 100mb nastepny plik za 2 godziny ?? rozwin prosze

Juz nie ma trzeba odczekac tlyko 115 sekund i juz sciagac mozna nastpeny plik:).

Genio 01.10.2008 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sorel (Post 610084)
wlasnie gram w nowa Fife... pilka chyba wazy z 10 kg, a przynajmniej zachowuje sie tak :lol:

no to juz odinstalowalem, taki sam shit jak byl.

gdzie realizm ? najbardziej rozjebal mnie bieg przez pol boiska jak przeciwnik trzyma mnie za koszulke :lol:

i to menu, bardziej zjebanego juz sie nie dalo zrobic :lol:

to ciekawe ze fizyka zachowywania sie pilki ktora nie jest co podanie badz strzal 'wystrzalem z torpedy' jak w nowym PESie jest dla Ciebie mniej realistyczna

mic 01.10.2008 15:28

Oto moja przygoda z FIFA 09.

Podszedlem do niej pozytywnie nastawiony, nie "patrzac" na poprzednie czesci. Zainstalowalem, zagralem pol sezonu i... odinstalowalem. A odinstalowalem nie dla tego ze to i to mi sie nie podobalo, ale poprostu dlatego ze mi sie juz znudzila.

Jak ktos powie mi ze to jest w niej realizm to zasmieje mu sie prosto w twarz.

Pilkarze poruszaja sie jakby mieli przed sekunda stosunek analny ze sloniem, biegaja jacys wykrzywieni, albo z cialem ulozonym pod katem 45stopni do poziomu. Bez jaj.

Druga sprawa, dalej te same schematy, identyczne akcje i bramki. Zagralem "na upartego", przez caly mecz 6min jedna i ta sama akcja, komputer najwyzszy poziom, wynik 9-0 -> :lol:

Zachowanie pilkarzy: wrzucilem sobie pilke gdzies na 20-25m od bramki. Pilkarz (strzelajac z woleja) zamiast uderzyc pilke od razu, to zrobil obrot o 360stopni i dopiero uderzyl. Trwalo to moze pol sekundy -> :lol: :lol:

Zachowanie pilki: mam wrazenie, ze programisci albo robia sobie jaja, albo w zyciu nie widzieli pilki. Przy dosc silnym strzale z ok 30 m pilka poleciala na slupek, odbila sie od niego i zatrzymala sie z 2-3 metry obok niego. Druga sytuacja, wrzucam pilke z autu w pole karne, ubiega mnie obronca i wybija pilke na polowe... GLOWA !! -> :lol: :lol: :lol:

Co prawda graficznie jest ladna, ale to chyba taki "chłyt maketingowy" zeby zamydlic dzieciakom oczy i niech mowia jaka ta gra jest cudowna. Pomijam juz "metalowe" siatki w bramkach, ktore poruszaja sie jedynie w miejscu w ktorych uderzy w nie pilka.

A i jeszcze jedno, niby sa "oryginalne" koszulki, sponsorzy i firmy, ale co ze strojami bramkarskimi ? Bo one sa rodem z Fify 2000.

Narazie tyle, jak sobie cos przypomne to dopisze.

Chwala Bagu ze jest PES. Nawet ten "6" wygrywa z Fifa09 w cuglach.

EDIT: i przypomnialem sobie

Menu, zakrecone jak baranie jajo. Nie rozumiem jak mozna spaprac tak prosta rzecz. Same zmiana zawodnika to sa poprostu jaja. Niewygodne, zle poruszanie sie, bleeee. Dobrze chociaz ze juz nie przymula tak jak w poprzednich czesciach.

WislakWiDoK 01.10.2008 17:28

I pojawiło sie demko Pesa...każdy serwer polskiego serwisu padł więc daje linka na niemiecki.
http://www.pesrevolution.de/node/7674

Kamson 01.10.2008 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislakWiDoK (Post 610160)
I pojawiło sie demko Pesa...każdy serwer polskiego serwisu padł więc daje linka na niemiecki.
http://www.pesrevolution.de/node/7674

Ciągnie mi 7kb/s :lol: Trzeba znaleźć jakiś lepszy serwer.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislakWiDoK (Post 610168)
Ciężko teraz będzie, ludzie sie rzucili. Mi sie udało i idzie narazie 150 kb/s.
Próbować tu ftp://ftp.4players.de/pub/pc/pes2009/4PES2009DEMO.exe

No stąd mi narazie ciągnie 105kb/s więc nieźle jak na łącze 1mb:)

WislakWiDoK 01.10.2008 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 610164)
Ciągnie mi 7kb/s :lol: Trzeba znaleźć jakiś lepszy serwer.

Ciężko teraz będzie, ludzie sie rzucili. Mi sie udało i idzie narazie 150 kb/s.
Próbować tu ftp://ftp.4players.de/pub/pc/pes2009/4PES2009DEMO.exe

http://www.gamingaccess.com/index.php

piter19 01.10.2008 17:54

Sprzedam Max Payne Antologia i Fifa 08(oryginały) na PC. Chętni na priva. Cena rozsądna

Lysy 01.10.2008 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 610102)
tzn ? na FREE USER fakt, byl ograniczony speed ale juz nie ma ze np po zassaniu 100mb nastepny plik za 2 godziny ?? rozwin prosze

Obecnie speed jest jeszcze bardziej ograniczony. Jak do nie tak dawna ściągałem pliki z rapidshare z transferami 1-3MB/s przy free user, tak teraz ledwo 100kb/s :( Dalej można ściągać tylko na jednej sesji w tym samym czasie. Natomiast znieśli ograniczenia co do wielkości pliku. Więc można ściągać praktycznie non stop. Z dwojga złego wolałem chyba stary system z większymi transferami ;-) odpalało się proxy i w parę minut miałem co chciałem.

barteqTS 01.10.2008 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislakWiDoK (Post 610168)
Ciężko teraz będzie, ludzie sie rzucili. Mi sie udało i idzie narazie 150 kb/s.
Próbować tu ftp://ftp.4players.de/pub/pc/pes2009/4PES2009DEMO.exe

Mam 99% i teraz zapytało o login i hasło do ftp, może gdzieś jest i nie dowidzę - jak to przepraszam, udało się komuś stąd ściągnąć?

WislakWiDoK 01.10.2008 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barteqTS (Post 610235)
Mam 99% i teraz zapytało o login i hasło do ftp, może gdzieś jest i nie dowidzę - jak to przepraszam, udało się komuś stąd ściągnąć?

Mi sie udało, bez żadnego hasła.

Po zagraniu jednego meczu stwierdzam że pes 2009 to to samo co 2008. Rozegram wiecej meczy to napisze coś wiecej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl