Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [9 kolejka] Legia Warszawa - Wisła Kraków - 2 pażdziernika, niedziela 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8310)

Arapaho 02.10.2011 18:13

Sorry ludzie ale co wy wymagacie od Stana I Maaskanta. Stan dostał drobne i zrobił za to takie zakupy jak mógł.Maaskanta winą jest idiotyczna taktyka od początku tej rundy ale ma graczy jakich ma- 1 dobry obrońca to za mało na wygrane. Zeszły sezon to był fuks. Jakiś polski trener coś z tych grajów zrobi? Niby który? Polscy trenerzy to szrot szrotów.
Wróci Melikson i Małecki i będziecie znów po tyłku całować Robercika

luke1906 02.10.2011 18:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1172688)
Flamengisto, chciałem zauważyć, że oprócz Guły, nei mieliśmy na ławce żadnego ofensywnego piłkarza. Więc jak Twoim zdaniem miał zareagować Maaskant?
Co do reszty się zgadzam.
Bez stylu, bez pomysłu, bez schematów i bez walki.
I tak od 1,5 roku.

Dokładnie. W razie, odpukać, kontuzji Bitona zostajemy bez napastnika. BEZ NAPASTNIKA! NUL, ZERO
9 bramek po 9 kolejkach mówi o wszystkim. Dramat

Mam podobne odczucia jak wyżej nesta. Kompletnie straciłem ochotę i ciśnienie na oglądanie naszych kopaczy. Ot kolejny mecz, kolejna porazka... Co za czasy...

TommyTSW 02.10.2011 18:15

zwolnić wszystkich nie będzie niczego, jakbym Kononowicza słuchał

Ogryzek 02.10.2011 18:17

Valcxs - gdzie ta szeroka kadra?

70 minuta, przegrywamy 2-0 a na ławce nie ma młodych wilczków, albo nawet zwykłych przecinaków typu Piech czy Jankowski. (To przykład)
Nie mówię że tacy piłkarze odmieniliby grę, ale mają umiejętności oraz są młodzi. Tymczasem u nas - wchodzi Diaz....

Jeśli mamy grać na 3 frontach to 16 piłkarzy to za mało.

Mecz niestety przegrany zasłużenie.

Na zgadzam się natomiast z opinią że przy stanie 0-2 trzeba było iść już całkiem do przodu. Po co? Żeby dostać 3 albo 4 bramkę. Przecież na koniec sezonu liczą się bezpośrednie mecze. Może w Krakowie jesteśmy w stanie wygrać 3 do 0 ale już 5 0 wątpię... A to może decydować.

Mając piłkarzy defensywnych co mógł Maaskant zrobić? nawet żadnego juniora (napastnika) nie ma...

kriswisla 02.10.2011 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1172705)
Sorry ludzie ale co wy wymagacie od Stana I Maaskanta. Stan dostał drobne i zrobił za to takie zakupy jak mógł.Maaskanta winą jest idiotyczna taktyka od początku tej rundy ale ma graczy jakich ma- 1 dobry obrońca to za mało na wygrane. Zeszły sezon to był fuks. Jakiś polski trener coś z tych grajów zrobi? Niby który? Polscy trenerzy to szrot szrotów.
Wróci Melikson i Małecki i będziecie znów po tyłku całować Robercika

no tak ale nie uważasz ze twor holenderski to ich wymysl :-/

Enrico2000 02.10.2011 18:21

Przez 15 min 2 polowy widać było walkę, to tyle ....... reszta meczu przechodzona. Kompletnie nie sprawdza się ta formuła budowy zespołu z wysłużonymi dziadami z zachodu. Jak popierałem Maaskanta, to od dłuższego czasu tracę w niego wiarę. Półtora roku pracy a kompletnie brak efektów. Dalej wolne przeciwnika sieją popłoch, my stałych fragmentów jak nie umieliśmy wykonywać, tak nie umiemy, oraz brak jakiegokolwiek stylu za to z tak fatalna defensywą, że oczy bolą patrzeć. Wg mnie z tymi zawodnikami nie mamy poprostu żadnych, ale to żadnyxch perspektyw na lepszą grę. Zamiast żeby było lepiej, jest coraz gorzej a do tego Maaskant zaczyna słodko pierdzieć, jak każdy polski trener. A na początku swojej pracy często potrafił jednak zganić jak trzeba było. No cóż, wtopił się w polski klimat.

filemon 02.10.2011 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kriswisla (Post 1172717)
no tak ale nie uważasz ze twor cholenderski to ich wymysl :-/

holenderski :foch:
Mam nadzieję, że w następnym okienku ściągniemy młodych, zdolnych i ambitnych. Z wolą walki i chęcią zwycięstwa. A nie Jaliensów, Boukharich itd.

Edit: tymczasem na fb - http://lu.bie.to/Jaliens-i-Lamey-wyp...c-1440324.html

ziz99 02.10.2011 18:23

Wygrała drużyna nieco lepiej poukładana, choć obie grają b. przeciętnie. Legia od strzelenia bramki jakiś czas nic nie grała.

Gramy chaotycznie, mnóstwo strat wynikających z podań "na styk" (oprócz bramkarza nie ma komu bez ryzyka podać...). Irytujące jest to "wciskanie" się na wrzutki (po koniec meczu wg statystyk mieliśmy ich prawie 30), które albo idą po nagach obrońców albo do nikogo...

Ewidentnie uszło powietrze z drużyny po APOELU.

Mała dygresja dot. Skorży. Maciek ma talent do wymykania się w ostatniej chwili od "wylotu" (tak w Wiśle jak i Legii), parę lepszych meczy (po ultimatum) i jakoś uspakaja prezesów, ... a potem Levadia i dramat klubu na kolejny rok. Dziś się cieszy, ale nie wierzę że na dobrej atmosferze długo pociągną...

mitmichael 02.10.2011 18:23

W styczniu musza byc wzmocnienia i to koniecznie - na pewno o tym w klubie wiedzą. Trzeba poswiecic wiecej czasu dla druzyny, nie sciagac juz szrotu tylko konkretnych pilkarzy jak Biton czy Jovanovic. W Apoelu sie udało - w Wisle tez moze

Elefant 02.10.2011 18:24

Zagrali ambitnie na miarę swoich możliwości. Mam na myśli całość drużyny, bo oczywiście poszczególni zawodnicy spisywali się różnie.

Mecz nie do wygrania w naszej formie.

Najgorsze jest to, że jak Legia atakowała to atakowała, jak sie broniła to się broniła. Jakoś to wyglądało, ich zagrania były pewne, wyraziste, przekonywujące. A nasi, jak kopli piłkę, to tak za przeproszeniem na moim przedmieściu o czymś takim mówiło się "pieprzenie kotka za pomocą młotka". I dotyczy to nie tylko tego meczu, ale kilku ostatnich.

Dajcie spokój konfkliktom polacy-inni. Jeszcze tego nam brakuje. Maaskant trzyma sie nazwisk. Nie tak dawno trzymał na siłę Żurawskiego. To też jakiś jego kumpel z Holandii ? Jaliens jest w słabej formie, ale przedewszystkim to zawodnik nie nadający się do naszej ligi. Tu trzeba ciąć równo z trawą, a on ma nawyki z delikatnej technicznej piłki.

Kondycyjnie, szybkościowo, siłowo nie istniejemy.

Jovanović jedyny pilkarz który zwrócił moją uwagę - on powinien grać na pomocy.

Najmniejszy wymiar kary. Równie dobrze mogło być z pięć w plecy.

thechris 02.10.2011 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DysoN (Post 1172697)
Kazdy klub w Polsce chcialby miec na miejscu Wisly (kolejne mistrzostwo Polski, gra w pucharach, stabilny budzet, piekny stadion)(

MP które zamiast LM daje nam upokorzenie w LE - nie oszukujmy się - prawodopdobnie jeszcze 4 kolejne klęski. Fulham wygrało 6:0 więc strach się bać co z nami zrobią. Poza tym gramy na poziomie Widzewa czy Ruchu Chorzów więc o MP z taką gra można zapomnieć. I na koniec stadion: he he he... No niestety jest on raczej jednym z brzydszych :) Ale co bardziej boli będzie raczej pusty. Na Jagę przyjdzie 10 tysięcy maks... Czyli wystarczyłyby trybuny za bramkami jak już kiedyś było... Wisła już nie jest atrakcyjna również dla kibiców rywali. Stadion Legii zapełnił się tylko 2/3 pojemności co parę lat temu było nie do pomyślenia. Wisła nie jest też medialna i nie dziwie się, że np. nikt nie chce płacić za logo na koszulkach. Pewnie czeka nas kolejna rewolucja tylko szkoda, że do zimy jeszcze daleko i wiele klęsk przed nami...

WIELKI_CZŁOWIEK 02.10.2011 18:27

do szadi83:
Cytat:

widzę to jak biedny Sobol się wku#wia my na trybunach ciśniemy a Ci popełniają gafy jakby grali w C klasie - nie ubliżając nikomu
Sobol niech się przestanie wk.....ć i zacznie grać, bo on również szału nie robi,lepiej dziś wypadł Wilk

do Arapaho
Cytat:

Sorry ludzie ale co wy wymagacie od Stana I Maaskanta. Stan dostał drobne i zrobił za to takie zakupy jak mógł.Maaskanta winą jest idiotyczna taktyka od początku tej rundy ale ma graczy jakich ma- 1 dobry obrońca to za mało na wygrane.
Co ja od nich wymagam, a właściwie od Maaskanta? Jeżeli już jest zakaz wymagania po roku czasu zgrania, no to chociaż przygotowanie kondycyjne powinno być odpowiednie! Całkowicie siadamy około 70 minuty. Nie wiem kto odpowiada za to że dziś w Wiśle nie ma Erika Cikosa a jest Lamey, ale ktoś na pewno! Ktoś katastrofalnie ocenił umiejętności obydwu.

La Furia Dell' Est 02.10.2011 18:32

Rzeź AMATORÓW..........
Panie Cupiał daj Pan środki Valckxowi na zakup PIŁKARZY...bo z tego holendersko-kostyrakońsko-czesko-honduraskiego szrotu , to nie tylko Maaskant, ale i Mourinho z gówna czekoladki nie zrobi.
Panie Prezesie Basałaj....stadion pustoszeje, dajemy doopy na arenach euro...kompromitujemy sie co rusz w naszej nędznej lidze.....
Proszę wziąć kalkulator do ręki i obliczyć, co się opłaca...........a jak już Pan dobrze policzy, to Pan KUPI PIŁKARZY i stworzy ZESPÓŁ! Bo jak na dzien dzisiejszy: stadionu NIE MAMY-KIBICÓW MAMY-drużyny NIE MAMY.....Nie straćcie TEGO CO MAMY-bo MY cierpliwość mamy ograniczoną, w stosunku do mozliwości Cupiała.

kot 02.10.2011 18:34

Sprawy nierozwiązywalne koniecznymi decyzjami, rozwiązują się same z czasem. I tak :

a- piłkarze i kumaci nie chcą widzieć na stadionie pikników, a pikniki niektórych z nich i chyba szybko wszyscy wzajemnie się ze sobą nie zobaczą.
ad.a - z finansowej tęsknoty za piknikami i wynikami, szybko nastąpi rozliczenie najpierw z nieodpowienimi pilkarzami, a ewentualnie potem z całą resztą piłkarskich sztabów wszelakich, w tym z kibicowskimi także.

Nic i nikt nie jest wieczny w Wiśle, poza Jaliensem na dziś i jemu podobnymi, wybrańcami Cupiała za "pseudo"darmo, w myśl zasady - jeśli już zagraniczny, to koniecznie nietykalny i gorszy od Polaka, zaś kibice są nic nie warci i piłkarzom, a zwłaszcza Holendrom wolno z nimi robić co im się podoba, nie tylko u siebie w Holandii.

szczebrzeszcz 02.10.2011 18:36

o narszcie jakaś inna wypowiedź w tym temacie
kolegi La Furia Dell' Est
fajnie, przynajmniej mozna normalnie poczytać!

PS
Trenera zapytano o dysproporcję w ilości obcokrajowców i Polaków w obu drużynach. - Pamiętajmy, że Legia swoją akademię założyła pięc lat temu - odparł trener Wisły.

RecordAble 02.10.2011 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez la furia dell' est (Post 1172732)
rzeź amatorów..........
panie cupiał daj pan środki valckxowi na zakup piłkarzy...bo z tego holendersko-kostyrakońsko-czesko-honduraskiego szrotu , to nie tylko maaskant, ale i mourinho z gówna czekoladki nie zrobi.
Panie prezesie basałaj....stadion pustoszeje, dajemy doopy na arenach euro...kompromitujemy sie co rusz w naszej nędznej lidze.....
Proszę wziąć kalkulator do ręki i obliczyć, co się opłaca...........a jak już pan dobrze policzy, to pan kupi piłkarzy i stworzy zespół! Bo jak na dzien dzisiejszy: Stadionu nie mamy-kibiców mamy-drużyny nie mamy.....nie straćcie tego co mamy-bo my cierpliwość mamy ograniczoną, w stosunku do mozliwości cupiała.


b r a w o.



rasel1906 02.10.2011 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szadi83 (Post 1172702)
Ja obawiam się, że Maskant wpadł tu na dwa lata - myślał, że wyrobi sobie w miarę lepszą markę kosztem Wisły i odejdzie do jakiejś lepszej [niż ta poprzednia] drużyny. Na początku była mowa o budowaniu drużyny - ciekawi mnie kim ? Lamey, Jaliens, ? przecież ich zaraz nie będzie i mają wszystko w dupie - ważne, że kasa się zgadza. Dodatkowo pamiętam jak Maskant mówił, że w Polsce nie ma piłkarzy na odpowiednim poziomie aby mogli trafić do Wisły - to mnie strasznie rozśmieszyło - dodatkowo nie stawia na naszą młodzież - nie mówię, że mamy super perełki - ale umówmy się - nie graliby gorzej niż te pseudogwiazdy ! a na pewno za Wisełkę by walczyli ! Ci kopacze nie potrafią nawet zaintonować JJJ - śpiewają po 5 razy jazda jazda jazda jazda jazda - kurde czepiam się pierdół ale dla mnie ma to znaczenie, że oni nawet nie wiedzą co śpiewamy - widzę to jak biedny Sobol się wku#wia my na trybunach ciśniemy a Ci popełniają gafy jakby grali w C klasie - nie ubliżając nikomu

1906 % poparcia

AS82 02.10.2011 18:41

Przed meczem pisałem ze na lawce powinien zasiasc Pareiko z Jaliensem. Nie wiem czy jakby gral Jovanic z Bunoza to bysmy zremisowali albo wygrali ,ale do 25 minuty byl to typowy mecz walki na 0-0 , bez zadnych podbramkowych sytuacji i tu nagle Jaliens podanie a la harakiri ,kontra i Pareiko ,który sie znów zamotał i gol z niczego. Potem to już Legia kontroluje wynik i poza główką Bitona chyba w calym meczu nie mielismy zadnej klarownej sytuacji . Probowac ,probowalismy ale to bylo bicie glowa w mur

tofik 02.10.2011 18:46

Porażki się spodziewałem przed meczem. Choć żadnej satysfakcji z racji mi to nie przynosi. No cóż, z Legią dostajemy bańki w WWa od czasu do czasu. W większości przypadków dlatego, że w pomocy nie grają kreatywni piłkarze którzy by potrafili pociągnąć zespół.Mamy samych albo przecinaków i to marnej jakości jak Sobolewski Wilk lub cienkich Jirsaka Gargułę. A jest jeszcze Nunez, który nie jest środkowym pomocnikiem. \

Nad stoperami sie nie będę znęcał. Wiadomo, że do wymiany.

a_r_e_n_a 02.10.2011 18:47

Stan powinien zostac, Biton wykupiony, a holenderki Skorza wypierdalac rowerem do holandii wraz ze swoim sztabem partyzantow w postaci szrotu pilkarskiego.
Transfer Jovanovica rewelacja, kolejny po Meliksonie, Bitonie, Maleckim, ktory robi roznice. Do tego dodalbym Wilka, Osmana i ew. Pareiko i mamy polowe wyjsciowego skladu. Na lawke Genkov, Palic, Jirsak, Bunoza, Kirm i Iliew. Reszta wykop. Jak dzialac to totalnie.

Matejas_ 02.10.2011 18:50

Zobaczymy co będzie na koniec sezonu ... :)

Ogryzek 02.10.2011 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1172726)
MP które zamiast LM daje nam upokorzenie w LE - nie oszukujmy się - prawodopdobnie jeszcze 4 kolejne klęski. Fulham wygrało 6:0 więc strach się bać co z nami zrobią. Poza tym gramy na poziomie Widzewa czy Ruchu Chorzów więc o MP z taką gra można zapomnieć. I na koniec stadion: he he he... No niestety jest on raczej jednym z brzydszych :) Ale co bardziej boli będzie raczej pusty. Na Jagę przyjdzie 10 tysięcy maks... Czyli wystarczyłyby trybuny za bramkami jak już kiedyś było... Wisła już nie jest atrakcyjna również dla kibiców rywali. Stadion Legii zapełnił się tylko 2/3 pojemności co parę lat temu było nie do pomyślenia. Wisła nie jest też medialna i nie dziwie się, że np. nikt nie chce płacić za logo na koszulkach. Pewnie czeka nas kolejna rewolucja tylko szkoda, że do zimy jeszcze daleko i wiele klęsk przed nami...

Nie no bez takich proszę skrajności!

Fakt, gramy słabo, ale jak napisałem w innym wątku, za 2 tygodnie mamy serial kilku meczy z słabszymi przeciwnikami (ŁKS, Podbeskidzie) albo średnimi (Jagiellonia) jest szansa na zwycięstwa i możliwość żeby trzymać się czołówki.

Z trudnych meczy - derby z pasiastymi kompleksieńcami.

Jak wygramy te mecze cały czas będziemy blisko czołówki, więc bez paniki i histerii.
A w zimie może będzie trochę transferów:)

BTW
(Oczywiście przegrywamy z Fulham... mam nadzieję że tylko 1 bramką)

szadi83 02.10.2011 19:05

do Wielki_Człowiek - niestety masz rację - często Sobolowi zdarzają się bardzo niecelne podania, ale z drugiej strony może dostosował się do drużyny in minus - najwyższa pora stawiać chyba na Wilka - piszę to z żalem bo podziwiam Sobola i lubię go najbardziej z wszystkich obecnych zawodników [celowo nie używam słowa piłkarzy]. Teściu dziś pyta mnie o wynik a ja mu odpowiadam Dumni po zwycięstwie WIERNI po porażce ! i tak będzie zawsze ! i nawet jak będziemy grali jeszcze większym szrotem ! będziemy się wkurzać na forach, po meczach i na meczach, ale będziemy chodzić na R22 bo to dla wielu z nas MAGICZNE MIEJSCE - kurde na prawdę fajnie byłoby przeżywać na tym "nowym" obiekcie takie mecze jak kilka lat temu ! Pamiętacie Zaragozze ;))

gigant 02.10.2011 19:08

Boli jak ...., ale niestety musi boleć.
Dziwny mecz, bo zasłużenie przegrany, ale jednak cos tam gralismy. Wiem jak czuli się legioniści po 0:4 u nas. Też niby nie grali źle, a totalna porazka.

Oj jak boli, booooooooli.

4fan_player 02.10.2011 19:10

Ta bramka na 2:0 to jakaś parodia. Jak można tak kryć zawodnika? Kto w ogóle krył Gola i potem położył się na murawie?

MłodyAleByku 02.10.2011 19:13

poparcie ode mnie dla La Furia Dell' Est.
Panu Robertowi dziękujemy.

milosz 02.10.2011 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1172673)
Twente nas pojechało a grało na 40% Legia zagrała dziś na 60% swoich możliwości i ograła nas na mega luziku... Ostatnio taka przepaść między drużynami była jak wygraliśmy na łazienkowskiej 0:3. Niestety teraz Legia jest o klasę lepsza.

O odezwał się ekspert od siedmiu boleści taa Legia grała na 60 %, no to My zagralismy na 20 % (bez Meliksona, Małeckiego i Genkowa i do tego ugotowani psychicznie po meczach w pucharach). Legia jest słaba, a jej wartośc widzielismy w meczu z Polonią W. z którą Wisłą była lepsza a L duzo gorsza. Te zachwyty nad L albo nad Amica są zwyczajnie żenujące. Co ktos z nami wygra to jest genialny, ...żenada. Na dziś mamy 4 punkty straty do lidera i praktycznie po za Śląskiem za sobą mecze z całą czołówką ligi. I jest realna szansa abyśmy byli przed L i przed Amicą na koniec rundy jesiennej, a tym bardziej na koniec sezonu.

gigant 02.10.2011 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 1172772)
Ta bramka na 2:0 to jakaś parodia. Jak można tak kryć zawodnika? Kto w ogóle krył Gola i potem położył się na murawie?

Za to na 1:0 to oczywisty sabotaż. Borsuk przekładał piłkę z nogi na nogę, wypił browara, pogadał z Pawełko gdzie mu strzelić i kopnął. Nasi stoperzy podobno byli jeszcze w samolocie z Holandii.

SWEET_83 02.10.2011 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez La Furia Dell' Est (Post 1172732)
Rzeź AMATORÓW..........
Panie Cupiał daj Pan środki Valckxowi na zakup PIŁKARZY...bo z tego holendersko-kostyrakońsko-czesko-honduraskiego szrotu , to nie tylko Maaskant, ale i Mourinho z gówna czekoladki nie zrobi.
Panie Prezesie Basałaj....stadion pustoszeje, dajemy doopy na arenach euro...kompromitujemy sie co rusz w naszej nędznej lidze.....
Proszę wziąć kalkulator do ręki i obliczyć, co się opłaca...........a jak już Pan dobrze policzy, to Pan KUPI PIŁKARZY i stworzy ZESPÓŁ! Bo jak na dzien dzisiejszy: stadionu NIE MAMY-KIBICÓW MAMY-drużyny NIE MAMY.....Nie straćcie TEGO CO MAMY-bo MY cierpliwość mamy ograniczoną, w stosunku do mozliwości Cupiała.

Nic dodać nic ująć. Panu Maaskantowi już dziękujemy.

7 dni i 8 bramek puszczonych ehhhh

thechris 02.10.2011 19:21

Jaliens jest za wolny nawet do tańca z gwiazdami.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl