Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorza zwolniony z Wisly. Kto nastepca ? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7074)

rospun 15.03.2010 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 19piotrek06 (Post 869860)
Oby tylko nie poszedł do amici!!

Też mam taką nadzieję.

AS82 15.03.2010 13:48

No z Niemcem na lawce ,derby nabiora nowego kolorytu :-p

Borinho 15.03.2010 13:49

Nie stresuj Łobo ... poza tym widziałem jak gra się w ZEA azjatycka liga mistrzów wierz mi że Schafer nie jedno już widział ostatnio więc i Łobo go nie zaskoczy...

St@chu 15.03.2010 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 869864)
Tylko, że Białogrzywy lew po Kamerunie - sukcesów nawet nie osiągnął żadnych

Szkoda, że nie zastosowałeś się stosownie do cytatu w twoim podpisie, a tak wyszło jak wyszło.

Rozumiem, że nerwy ponoszą, ale jechanie po kolesiu, którego poza kilkoma zdjęciami zapewne nie widziałeś nawet na oczy świadczy wyłącznie o Tobie...

Kimkolwiek będzie nowy trener, o ile nie będzie to typowy "łatacz dziur do końca sezonu" zasługuje na kredyt zaufania...

AS82 15.03.2010 13:55

Bio Schafera:
Winfried Schäfer (ur. 10 stycznia 1950 roku w Mayen), niemiecki piłkarz, grający na pozycji prawego pomocnika lub obrońcy, oraz trener piłkarski. Jako zawodnik najdłużej - łącznie przez dziesięć lat - związany był z Borussią Mönchengladbach, z którą zdobył m.in. mistrzostwo Niemiec oraz dwukrotnie grał w finale Pucharu UEFA. Z reprezentacją Niemiec wystąpił w Mundialu 1970. W drugiej połowie lat 80. rozpoczął pracę szkoleniową. Przez dwanaście lat był trenerem Karlsruher SC; w tym czasie ani razu nie spadł z tym klubem z Bundesligi, najlepsze miejsce - szóste - zajął w sezonach 1992-1993, 1993-1994 i 1996-1997. Ponadto dotarł do finału Pucharu Niemiec i półfinału Pucharu UEFA. Wśród jego wychowanków są m.in. Oliver Kahn, Jens Nowotny i Oliver Kreuzer. Później krótko, przez czternaście meczów ligowych, prowadził VfB Stuttgart oraz drugoligowy TB Berlin, a do wysokiej formy szkoleniowej powrócił pracując przez trzy lata z reprezentacją Kamerunu. Z drużyną, w której grali wówczas m.in. Patrick Mboma, Geremi, Lauren, Marc-Vivien Foe i młody Samuel Eto'o zdobył tytuł mistrza Afryki oraz wywalczył awans do Mundialu 2002. Z czasów pracy w Kamerunie zachował się jego pseudonim "Biały Lew", nadany ze względu na charakterystyczną blond fryzurę. Po rozstaniu z kadrą długo pozostawał bez pracy. Później na dłużej związał się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi: przez półtora roku był trenerem Al-Ahli Dubaj, z którego został zwolniony po pięciu porażkach z rzędu, a od grudnia 2007 roku pracuje w Al Ain FC. W dniu 15.03.2010 ma zostać przedstawiony jako nowy trener Wisły Kraków zastępując na tym stanowisku Macieja Skorże.

Zwitter 15.03.2010 13:55

Ja tam bardzo cenię Skorże i dziękuje mu bardzo za to co zrobił dla Wisły. Moim zdaniem trochę pospieszyli się z tą decyzją o zwolnieniu go już teraz. Kontrakt mógł wypełnić do końca, ale coż, stało się jak się stało.

Ciekawe czy rzeczywiście "Biały Lew" będzie nowym trenerem Wisełki...

FraMat 15.03.2010 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Borinho (Post 869894)
Nie stresuj Łobo ...

jak będzie po niemiecku: jestem zajebany?
:-)

arth_ur 15.03.2010 13:57

Myślę że dobrze zrobili że zwolnili Macieja Skorżę. Niestety zapieprzył przygotowania, myślę że się pogubił. Ale i tak jest i pozostanie dla mnie wielkim człowiekiem. Lojalnym, mądrym i naprawdę wyjątkowym. Wprowadził nową jakość, otwarty dla ludzi. Dla mnie był najlepszym trenerem w erze Cupiała, ale nic wiecznie trwać nie będzie. Mam nadzieję że kiedyś poprowadzi jakiś zagraniczny zespół z sukcesami.

koker 15.03.2010 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 869900)
jak będzie po niemiecku: jestem zajebany?
:-)

"ich bin am Arsch" :P

michalo28 15.03.2010 13:59

Jako, że trenował takie egzotyczne kluby możemy spodziewać się zaciągu Arabów, Murzynów i Azjatów :D

przemek1902 15.03.2010 14:01

Ich bin zjebiren ;p

Borinho 15.03.2010 14:01

As 82 napisał wyżej za dużo tego nie ma.
Jedno jest pewne jako przedstawiciel starej szkoły niemieckiej duże znaczenie będzie przywiązywał do dyscypliny taktycznej . Trudno cokolwiek powiedzieć o nim poza tym że w 2002 roku jego Kamerun nie zachwycił na MŚ.

Daja`n 15.03.2010 14:03

Jeżeli będzie trener zagraniczny to możemy być jednego pewni że skończy się truchtanie na treningu a zacznie się prawdziwy koński galop.Jest tylko jedno pytanie czy nasze "dziewczyny" to wytrzymają?

AS82 15.03.2010 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Borinho (Post 869906)
As 82 napisał wyżej za dużo tego nie ma.
Jedno jest pewne jako przedstawiciel starej szkoły niemieckiej duże znaczenie będzie przywiązywał do dyscypliny taktycznej . Trudno cokolwiek powiedzieć o nim poza tym że w 2002 roku jego Kamerun nie zachwycił na MŚ.

Pewnie na lepszego zagranicznego trenera nas nie stac.Pozostaje miec nadzieje ,że jest on lepszy od polskich trenerów i wyciagnie z tych kopaczy maxa

Proximus 15.03.2010 14:03

Napisali w tym przeglądzie że ogłoszą Shafera trenerem na konferencji o 17:00. Jak zwykle uwierzę jak zobaczę, ale wie ktoś czy faktycznie jest zwołana konferencja prasowa na 17:00??

Markus 15.03.2010 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 869739)
Nowy trener bez wzmocnień to jak kupno nowego samochodu bez pieniędzy na paliwo - nie ujedzie

To bardzo ważna prawda, dlatego mam nadzieję, że w końcu w klubie będą o tym pamiętać. Sama zmiana nazwiska na ławce trenerskiej, bez korekty złej polityki sportowo-finansowej nie odmieni długofalowo Wisły. Naprawa błedów i tego, co zawiodło, nie może ograniczać się wyłącznie do osoby trenera, bo to będzie tylko dalsze kręcenie się w kółko.

michalo28 15.03.2010 14:05

A jeżeli tym Niemcem nie okaże się Schäfer a Lothar Matthäus?

wislak1986 15.03.2010 14:05

Sukcesy Schafera nie rzucają jakoś na kolana. Powtórzę to co już pisałem na forum kiedyś - młody, ale doświadczony (wcale to się nie wyklucza) trener zza granicy. Cees Lok - kiedyś NEC Nijmegen i NAC Breda, teraz III liga holenderska.Uczył się od Neeskensa. Do wyciągnięcia.

Jeśli zaś chodzi o Schafera to ja mam cały czas w pamięci Kamerun w 2002 roku. Pechowo wg mnie nie wyszli z grupy- (dwa remisy i porażka z Niemcami). Zespół za to grał bardzo widowiskowy, atrakcyjny, techniczny, ofensywny futbol. Oczywiście wykonawców Schafer wtedy miał konkretnych.

KOALIK 15.03.2010 14:06

Schafer w Wiśle = mistrzostwo dla podopiecznych Jacka Zielińskiego. Po co Nam trener, który ostatnie jakieś sukcesy miał kilkanaście lat temu? Czy nie lepiej byłoby już zatrudnić Motykę, Kaczmarka, czy nawet Piechniczka? Znając życie, umiejętności porównywalne (tzn. marne), a zarobki kilkanaście razy mniejsze.

4fan_player 15.03.2010 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michalo28 (Post 869912)
A jeżeli tym Niemcem nie okaże się Schäfer a Lothar Matthäus?

Tak ****a a może Maciek z Klanu? Jakiś ****a niemiec będzie Wisłę prowadził. Do czego to doszło. Żeby on jeszcze miał jakieś sukcesy czy coś.. Naprawdę Cupiał ma jakiś chorych doradców.

Kluvi 15.03.2010 14:12

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html

wolny menago z silnej ligii :) taki mały OT

pan_premier 15.03.2010 14:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 869914)
Czy nie lepiej byłoby już zatrudnić Motykę, Kaczmarka, czy nawet Piechniczka? Znając życie, umiejętności porównywalne (tzn. marne), a zarobki kilkanaście razy mniejsze.

niestety nie.
Antek nie przeprowadza się bez kominka, a niestety w Wiśle jest plan oszczędnościowy i pan Józek, który mógłby ten kominek przenieść do Krakowa został zwolniony :(

St@chu 15.03.2010 14:14

Skala może nieco inna, ale jakieś tam osiągnięcia w ostatnich latach miał...Ponadto w samym 2010 roku był przymierzany do stołka trenera Nigerii i Izraela..

palikot 15.03.2010 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 869917)
Tak ****a a może Maciek z Klanu? Jakiś ****a niemiec będzie Wisłę prowadził. Do czego to doszło. Żeby on jeszcze miał jakieś sukcesy czy coś.. Naprawdę Cupiał ma jakiś chorych doradców.

lepszy bedzie Mlody perspektywiczny Tromek Kulawik... z calym szacunkiem dla niego. Gosc wyzej wymienil jego osiagniecia. Coś ci przeszkadza Niemiec? za duzo propagadny w kosciele sie kolego nasluchales widzę.

emj10 15.03.2010 14:15

Czyżby powrót do germanizacji?
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ps-...wiadomosc.html

michalo28 15.03.2010 14:15

http://demotywatory.pl/1222227/Do-zobaczenia

Yaroc 15.03.2010 14:16

Przynajmniej może weźmie tych pseudograjków za dupy i wezmą się w końcu do roboty. Już nie będzie "wejdź i sam zagraj".
Śmieszą mnie głosy, że nie miał wielkich sukcesów. A co myślicie, że do Wisły przyjdzie trener z sukcesami w lidze hiszpańskiej czy angielskiej? Po pierwsze to nie będzie chciał a po drugie kto by mu zapłacił...

emj10 15.03.2010 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michalo28 (Post 869926)

Lepszy byłby podpis typu: WANTED

Markus 15.03.2010 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 869864)
Tylko, że Białogrzywy lew po Kamerunie - sukcesów nawet nie osiągnął żadnych

Szkoda, że nie zastosowałeś się stosownie do cytatu w twoim podpisie, a tak wyszło jak wyszło.

Chyba wszyscy byśmy sobie życzyli, aby każdy polski trener miał takie sukcesy w piłce klubowej, jak Schafer.

Nie przesadzajmy z krytyką i nie ośmieszajmy się stawiając go w jednym rzędzie z takimi osobami jak Ulatowski, Probierz, Skorża etc. Nie ta półka, nie ten autorytet, nie to samo podejście i przyzwyczajenia, nie ta wiedza, nie te dokonania.

Schafer to gość z innej bajki i innego świata. I bardzo dobrze.

fanKA92 15.03.2010 14:18

Ja bym postawiła na Bobo Kaczmarka.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl