Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   3. kolejka, Znicz Pruszków - Wisła Kraków, 4 sierpnia 2024, 14:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11025)

Jaroo1 05.08.2024 12:48

W tym sezonie będzie fajna wymówka że nie udało się awansować bo za dużo straciliśmy pkt na początku przez puchary.
Wyniki są na poziomie zarządzania Wisla. W klubie burdel i chaos, klub tworzony bez sensu to i wyniki bez sensu.

Arkadiusz.Czerepach 05.08.2024 12:52

za to gol Majewskiego moim zdaniem prawidłowy

a co do Kissa, to pamiętam w podstawówce się takie ręce robiło, żeby piłka za daleko nie s.......iła jak i tak miała wylecieć poza boisko, no ale wtedy mieliśmy po 14-15 lat

viktor56 05.08.2024 13:37

Też uważam, że prawidłowy, przesada to jest z tymi spalonymi, że gość nie może być w okolicy lecącej piłki, bo od razu spalony. Jakby dotknął, to by był spalony, jak na moje, nie powinno się takich rzeczy gwizdać. Tak samo jak z tym golem Rodado z Widzewem w PP - komedia odwoływać tego typu bramki, gdzie nie ma kontaktu z piłką, nie ma kontaktu z bramkarzem, nie wiadomo po kiego czorta taki przepis.

Szneka 05.08.2024 14:36

prawidłowqo nie uznany gol. absorbował bramkarza.

wolfy 05.08.2024 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1630997)
Ja przy 0-1 nie widziałem takiego zacięcia jak w momencie jak dostaliśmy gonga na 1-1 (mimo że graliśmy już w 10).

Co Ty sobie widziałeś czy nie widziałeś to już jest Twoja prywatna sprawa. Za to statystyki i samo oglądanie meczy pokazuje że:
- tworzymy mało sytuacji
- te które tworzymy psujemy beznadziejnym wykończeniem.

Taki Sukiennicki fajnie biega, ale ma stopy z drewna. Co z tego że minie kogoś skoro źle strzeli/poda. Baena - kolejny.
Jedyny oprócz Rodado który coś realnie kreuje to Gogół - ma wrzutkę, ma strzał, ale na razie nic z tego nie wynika.

Powtarzam - Goku i Sobczak dali ponad 20 goli i ok 10 asyst. Na razie nikt nie przejął od nich pałeczki.

Merkury 05.08.2024 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1631037)
Co Ty sobie widziałeś czy nie widziałeś to już jest Twoja prywatna sprawa. Za to statystyki i samo oglądanie meczy pokazuje że:
- tworzymy mało sytuacji
- te które tworzymy psujemy beznadziejnym wykończeniem.

Taki Sukiennicki fajnie biega, ale ma stopy z drewna. Co z tego że minie kogoś skoro źle strzeli/poda. Baena - kolejny.
Jedyny oprócz Rodado który coś realnie kreuje to Gogół - ma wrzutkę, ma strzał, ale na razie nic z tego nie wynika.

Powtarzam - Goku i Sobczak dali ponad 20 goli i ok 10 asyst. Na razie nikt nie przejął od nich pałeczki.

Reasumując mamy na dzień dzisiejszy gorszą kadrę niż w ubiegłym sezonie a doszło kilka spotkań więcej plus już z początku sezonu mamy szpital. Ciężko być optymistą w tym stanie rzeczy.

wolfy 05.08.2024 19:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury (Post 1631039)
Reasumując mamy na dzień dzisiejszy gorszą kadrę niż w ubiegłym sezonie a doszło kilka spotkań więcej plus już z początku sezonu mamy szpital. Ciężko być optymistą w tym stanie rzeczy.

Za wcześnie żeby definytywnie to stwierdzić, ale jeśli Zwoliński i nowi skrzydłowi okażą się gorsi niż Sobczak i Goku pod względem liczb to mamy problem.
Bo w to że Sukiennicki coś dołoży nie wierzę, a Młyński, Starzyński i Olejarka to szrot który do kupy może zrobi z 6 punktów w kanadyjce, a może nie.

Dodajmy jeszcze jeden problem który w tym sezonie pogłębiono - za mało doświadczonych piłkarzy. To że dostajemy małpiego rozumu i wpadamy w panikę wynika z dużej ilości niedoświadczonych piłkarzy na boisku. Młodzi Polacy to lep na frajerów, ale drużyny złożone z młodych piłkarzy nie wytrzymują presji.

Drozd 05.08.2024 19:27

Tylko że bramki ze Zniczem zawalili przede wszystkim Jaroch i Uryga, a oni raczej najmłodsi nie są.

Nie maco lamentować wróci Carbo, Alfaro troche podniosą średnią wieku i doświadczenia. Znicz w Chorzowie jechał z Ruchem jak z furą gnoju. Przed meczem wszyscy wieszczyli gładki oklep, a przegraliśmy będąc lepszymi przez 90% meczu. Tylko przez własne frajerstwo. Tak jak pisał Królewski, wytrzymać w 10 przez 15 minut to nie jest jakiś wyczyn. Bramki straciliśmy po dwóch stałych fragmentach wrzutkach z okolic narożnika. Trudno tłumaczyć to grą w osłabieniu.

Po prostu mamy w składzie leszczy którzy mając wytłumaczenie kładą lagę na wszystko.

wolfy 05.08.2024 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1631043)
Tylko że bramki ze Zniczem zawalili przede wszystkim Jaroch i Uryga, a oni raczej najmłodsi nie są.

Nie maco lamentować wróci Carbo, Alfaro troche podniosą średnią wieku i doświadczenia. Znicz w Chorzowie jechał z Ruchem jak z furą gnoju. Przed meczem wszyscy wieszczyli gładki oklep, a przegraliśmy będąc lepszymi przez 90% meczu. Tylko przez własne frajerstwo. Tak jak pisał Królewski, wytrzymać w 10 przez 15 minut to nie jest jakiś wyczyn. Bramki straciliśmy po dwóch stałych fragmentach wrzutkach z okolic narożnika. Trudno tłumaczyć to grą w osłabieniu.

Po prostu mamy w składzie leszczy którzy mając wytłumaczenie kładą lagę na wszystko.

Rozróżnijmy dwie rzeczy:
- słabych obrońców
- panikę jaka ogarnia nasz zespół kiedy rywal przyciśnie.

Kiedy zaczynamy rozpaczliwie się bronić wszystkie wady naszych piłkarzy w obronie są dodatkowo uwypuklone.

Arked 06.08.2024 13:09

No obrona jest do dupy tak jak i była od dawna. Nie wiem, dlaczego miałoby być inaczej. Jedyną różnicą na plus w obronie w tym sezonie był Colley...

manson777 06.08.2024 13:21

acha
Królewski zafundował Wiśle marnych obrońców (Jaroch stoper, Uryga i Mikulec, który gra niestety tak jak się można było spodziewać po spadkowiczu...)

jednocześnie twierdzi, że to nie problem wytrzymać 10-15 minut w 10
gdy w obronie drama i histeria przy tym jak rywal przyciska (a tak jest jak gra się w 10 panie prezesie)


to się samo komentuje
nic dodać nic ująć :haha::haha::haha::haha:


:help:

Drozd 06.08.2024 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1631020)
prawidłowqo nie uznany gol. absorbował bramkarza.

Zwyczajnie zasłaniał moment strzału, a potem jeszcze uchylił się przed piłką. Spalony bez dyskusji.

Karherop 06.08.2024 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1631087)
Zwyczajnie zasłaniał moment strzału, a potem jeszcze uchylił się przed piłką. Spalony bez dyskusji.

I tu trzeba oddać że TVP ma wiecej kamer niż Polsat,. Pamiętając choćby okoliczności meczu z Widzewem, to właśnie brak kamery za bramką spowodował że bramka Rodado została uznana, a jej posiadanie w meczu ze Zniczem dało podstawy do anulowania bramki.

Jaroo1 06.08.2024 16:47

Ciągle piszecie o słabej obronie. Formacja obronną formacja obronną ale czy problem z obroną nie zaczyna się już w linii pomocy? Zwyczajnie w defensywie cały nasz zespół jest chujowy więc pomocnicy nie pomagają wystarczająco obrońcom, a później ci słabi obrońcy tym bardziej się gubią w swojej formacji jak dzieci we mgle.

Drozd 06.08.2024 17:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1631101)
Ciągle piszecie o słabej obronie. Formacja obronną formacja obronną ale czy problem z obroną nie zaczyna się już w linii pomocy? Zwyczajnie w defensywie cały nasz zespół jest chujowy więc pomocnicy nie pomagają wystarczająco obrońcom, a później ci słabi obrońcy tym bardziej się gubią w swojej formacji jak dzieci we mgle.

Taaa Jaroch dał się przepchnąć jak trampkarz przez problemy w pomocy...

Arked 06.08.2024 21:28

Tak, da się nadrobić słabą jakość obrońców bronieniem większą ilością zawodników (tzw autobus). Wiele klubów gra w ten sposób. Odbywa się to oczywiście kosztem gry ofensywnej i z tego co wiem (i co popieram) Wisła nie chce grać w ten sposób. Z tego też powodu nie ma zawodników pod taką grę (atletycznych przecinaków).

Karherop 07.08.2024 07:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1631116)
Tak, da się nadrobić słabą jakość obrońców bronieniem większą ilością zawodników (tzw autobus). Wiele klubów gra w ten sposób. Odbywa się to oczywiście kosztem gry ofensywnej i z tego co wiem (i co popieram) Wisła nie chce grać w ten sposób. Z tego też powodu nie ma zawodników pod taką grę (atletycznych przecinaków).

Atletycznych przecinaków mamy trzech: Uryga, Colley, Biedrzycki. Carbo również z racji wzrostu raczej jest ciężki do przepchnięcia.

Jaroch wg mnie oblał test na ŚO. Nie wróżę mu przyszłości na tej pozycji w odróżnieniu do wielu bocznych obrońców schodzących do boku jak Wasilewski, Jędrzejczyk czy Stolarczyk. Myślę zresztą że to będzie jego ostatni sezon w Wiśle. Mikulec czy Szot prędzej czy później go wygryza.

Drozd 07.08.2024 21:37

Moim zdaniem papiery na niezłego stopera ma Kutwa. Czy on kiedyś grał na stoperze?

AgresywnyChomik 07.08.2024 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1631152)
Moim zdaniem papiery na niezłego stopera ma Kutwa. Czy on kiedyś grał na stoperze?

Świetnie czyta grę, super sie ustawia, ma szybkość porownywalą chyba tylko z Uryga, w powietrzu wszystko wygrywa, gra wślizgiem perfekt, silny jak tur.

....a to ze ktoś jest wysokim kołkiem i gra defensywnie nie oznacza ze będzie z niego stoper.

El'kabat 07.08.2024 23:20

Papiery to ma chyba żółte.

Jagul 08.08.2024 05:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1631152)
Moim zdaniem papiery na niezłego stopera ma Kutwa. Czy on kiedyś grał na stoperze?

Na stopera też??

azor 08.08.2024 06:53

Kutwa na stopera :D to już może Czekaja podpiszmy, chyba wolny po rozpadzie Garbarni.

Drozd 08.08.2024 07:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1631158)
Kutwa na stopera :D to już może Czekaja podpiszmy, chyba wolny po rozpadzie Garbarni.

Różnica taka, że Czekaj ma 32 lata, a Kutwa 20. :D Ale co tam podpisz Czekaja :rotfl:


Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1631155)
Świetnie czyta grę, super sie ustawia, ma szybkość porownywalą chyba tylko z Uryga, w powietrzu wszystko wygrywa, gra wślizgiem perfekt, silny jak tur.

....a to ze ktoś jest wysokim kołkiem i gra defensywnie nie oznacza ze będzie z niego stoper.

Nie wiem czy pamiętasz Głowackiego jak miał 20 lat, był takim samym wysokim kołkiem jak Kutwa.

Ale ok, pogadamy za dwa lata :).

Karherop 08.08.2024 07:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1631164)
Nie wiem czy pamiętasz Głowackiego jak miał 20 lat, był takim samym wysokim kołkiem jak Kutwa.

Ale ok, pogadamy za dwa lata :).

Ale co sugerujesz? Że Kutwa wyląduje na stoperze czy że ma talent na miarę Glowackiego? Co ma się w te dwa lata wydarzyć? Obrońca nigdy nie był, więc nie róbmy mu (i nam) lepiej krzywdy. Ważniejsze od parametrów fizycznych jest to gdzie zawodnik chce grać i się rozwijać. Równie dobrze lepsze parametry od Kutwy ma stopera ma Zwoliński na grę w obronie a jakoś go tam sobie nie wyobrażam :lol:

Patrząc na przepisy to za rok będzie na jego miejscu grał ktoś inny, bo już straci wiek młodzieżowca. Będziemy forować kogoś innego. Nie widzę w nim aż takiego talentu który miałby być w gronie tych kilku gości których będziemy ciągnąć za uszy kilka lat. Notabene większość naszych młodzieżowców to rocznik 2004 i za rok będzie dramat. Chyba że wygrzebiemy się z 1 ligi...

Patryko 08.08.2024 08:43

Na stoperze potrzebujemy kogoś z umiejętnościami, a nie na sztukę. To nie jest pozycja, gdzie przy warunkach panujących obecnie w Wiśle, młody może się bezstresowo uczyć fachu.

Karherop 08.08.2024 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1631166)
Na stoperze potrzebujemy kogoś z umiejętnościami, a nie na sztukę. To nie jest pozycja, gdzie przy warunkach panujących obecnie w Wiśle, młody może się bezstresowo uczyć fachu.

I dokładnie z tego powodu od początku mi się nie kleiło zainteresowanie Zarównym. Na miejscu tego młodego również bym wolał pograć jeszcze w Chrobrym, niż iść do nas na stracenie.

wolfy 08.08.2024 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1631166)
Na stoperze potrzebujemy kogoś z umiejętnościami, a nie na sztukę. To nie jest pozycja, gdzie przy warunkach panujących obecnie w Wiśle, młody może się bezstresowo uczyć fachu.

Dokładnie. Idealnie kogoś kto nie jest klocem jak nasz tercet Polaków na tej pozycji, dobrze też żeby nie miał długiej historii poważnych kontuzji.

Kutwa na stoperze to bardzo interesujący pomysł zważywszy ile smrodu zrobił w meczu ze Zniczem w środku pola...

FraMat 08.08.2024 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1631189)
Dokładnie. Idealnie kogoś kto nie jest klocem jak nasz tercet Polaków na tej pozycji, dobrze też żeby nie miał długiej historii poważnych kontuzji.

Kutwa na stoperze to bardzo interesujący pomysł zważywszy ile smrodu zrobił w meczu ze Zniczem w środku pola...

Nie chcę tu forsować Kutwę na stopera, ale też nie zgadzam się co do tego smrodu.
Dla mnie zagrał powyżej oczekiwań.
Pewnie nigdy nie będzie czołowym środkowym, ale na razie am zadatki na solidnego grajka na tej pozycji.

El'kabat 08.08.2024 14:03

Ja bym go na napadzie głównie widział, bo póki co to się na drewno zapowiada albo drugiego Bruda.

AgresywnyChomik 08.08.2024 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1631165)
Ale co sugerujesz? Że Kutwa wyląduje na stoperze czy że ma talent na miarę Glowackiego? Co ma się w te dwa lata wydarzyć? Obrońca nigdy nie był, więc nie róbmy mu (i nam) lepiej krzywdy. Ważniejsze od parametrów fizycznych jest to gdzie zawodnik chce grać i się rozwijać. Równie dobrze lepsze parametry od Kutwy ma stopera ma Zwoliński na grę w obronie a jakoś go tam sobie nie wyobrażam :lol:

Patrząc na przepisy to za rok będzie na jego miejscu grał ktoś inny, bo już straci wiek młodzieżowca. Będziemy forować kogoś innego. Nie widzę w nim aż takiego talentu który miałby być w gronie tych kilku gości których będziemy ciągnąć za uszy kilka lat. Notabene większość naszych młodzieżowców to rocznik 2004 i za rok będzie dramat. Chyba że wygrzebiemy się z 1 ligi...

Krzyzanowski bedzie grał


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl