![]() |
Mala dygresja,. drużyny z ktorymi musiała rywalizować Wisla podczas swojego pobytu w 1 lidze i ich aktualne miejsca q esa:
5. Plock 7. Gieksa 8.Motor 9. Lechia (powinna byc 2-3 z samego dorobku punktowego) 16.Arka 18. Termalika Jesli by sie np. uratowala Arka, to w przyszłym sezonie w esa 7 z 17 to będą te same ekipy ktore dopiero co odwiedzalismy na boiskach 1 ligowych. Sporo, nie powiem. |
Liga jest wyrównana więc wszystkie te zespoły moglyby byc na miejscach 1-7 albo 11-18 xd
Dla mnie kluczy jest fakt budowania drużyny. Jeśli na wejściu są luki o drastyczne błędy, tak jak u nas z obsada bramki, ataku, krótka ławka, przepłacaniem graczy, to na dłuższą metę w tak wyrównanej lidze to będą błędy niewybaczalne. Ekstraklasa się sprofesjonalizowala i to co przechodziło kiedyś, nie przejdzie teraz. Trzeba solidnych fundamentów żeby móc mieć pewność utrzymania w lidze. |
Cytat:
Mimo niewielkich różnic w punktach nie ma sie wrażenia że ten czy tamten zespół powinien być dużo wyżej lub dużo niżej. Wyjątki: Plock, Zagłębie L za wysoko, Legia za nisko Reszta+/- 2 miejsca w ta czy w tamta |
W ogóle nie śledzę ekstraklasy ale też Widzewik może spaść faktycznie? Aż tak słabo grają przy ogromnych pieniążkach zainwestowanych przez nowego właściciela?
|
Widzew ma taki problem, ze juz nic nie zalezy od nich. W sensie takim, ze nie tylko sami musza wygrywac ale tez liczyc, ze Legia lub Pogon beda gubic punkty lub ktora z druzyn z miejsc 10 - 13 kompletnie sie rozkraczy.
W tym momencie ani Widzew nie wygrywa (nie zanosi sie ze zacznie) ani konkurencja nie punktuje gorzej od nich. |
Zamazać nazwe i budżet klubu to zaskoczeniem będzie jeśli sie utrzymają.
Aczkolwiek w sytuacji gdzie jeden wynik w ta czy druga strone będzie decydowal o tym kto spadnie to szanse na utrzymanie dalej maja. Spadnie 2 z grona: Arka, Widzew, Pogoń, Radomiak |
Teraz Widzew ma TBB i jesli nie wygra to beda mieli juz mega goraco. Ale czego sie w sumie spodziewac kiedy tam uznali, ze Baena zasluguje na sciagniecie. Gosc, ktory oprocz szybkosci nie ma zadnych pilkarskich umiejetnosci.
Jesli pozostali, ktorych sciagneli tez byli tak "oceniani" jak Baena to nie dziwne, ze Widzew jest n kursie do pierwszej ligi. |
Widzew nie spadnie. Nieciecza, świnia i somsiadka nasza zza Błon.
|
Radomiak dostał właśnie zakaz transferowy więc teoretycznie jest to główny kandydat do spadku (przez finanse).
Chociaż akurat jego to mogą ciągnąć za uszy. |
Sezon dograją, najwyżej na następny nie dostaną licencji.
Kij z nimi, kolejny klub żerujący na publicznym garnuszku. |
Cytat:
|
Cytat:
świnio-pasy grajo między sobą i żaden wynik nie zadowoli obu stron. Ewentualny remis udupi obie drużyny |
Absolutnie nie. Cztery lata czekam na derby. Cracovia musi sie utrzymac dla mojej osobistej rozrywki dwa. To samo Legia.
|
Cytat:
Z czym każdy, kto rozumie aferę ze Śląskiem powinien się zgodzić. |
Ja odpowiem tak- martwmy się swoimi finansami...
|
A propos finansów, super koleś miszalski juz coś obiecał na koszt referendum?
|
Cytat:
Osobiście mi to obojetne, a z tego co wiem to akurat ich nasz spadek baardzo cieszyl |
Kibicowsko dobrze by było z jednymi i drugimi się zmierzyć po paru latach, ale spadek Legii, akurat w tym momencie gdy są zadłużeni, byłoby super rozrywkowo satysfakcjonujące. Wygrzebywaliby się z tej sytuacji latami, tak jak my, tylko w większej skali (bo i przychody u nich większe, i długi). Jak się utrzymają, to Papszun ich poukłada w miarę i za rok znowu się będą bić o puchary, jak nie o mistrza.
Cracovia czy spadnie czy nie, to będzie przeciętna, więc tu w sumie mam gdzieś. |
Cytat:
|
Zmarł Jacek Magiera.
Panie świeć nad jego duszą. |
Po dzisiejszej przegranej TBB w zasadzie wypisuje się z walki o utrzymanie.
|
Piast wyciągnął punkt u pustaków. Oby w nastepnej kolejce wygrali, jak również Pogoń zainkasowała 3 pkt. Wtedy nic innego, tylko na pełnej krzyczymy "Kvrva mac, Widzew grac"
|
Patrzę na tabelę i wygląda na to, że spadek jednej z ekip: Widzew, Pogoń czy sąsiadka jest całkiem możliwy. Byłoby zabawnie w każdym razie.
|
Najlepiej jakby spadly BBT, Arka i Korona (lub Pogon).
Byloby by ekstremalnie chujowo gdyby po naszym awansie spadla Cracovia i/lub Legia bo czlowiek 4 lata ogladal kopanine w 1 lidze czekajac na Derby i starcia z warszawskimi zeby sie teraz z nimi minac. |
Na ten moment Arka wydaje się być murowanym kandydatem do spadku.
Ich najbliższe dwa mecze to Górnik Zabrze i Lech Poznań, czyli najprawdopodobniej 0 punktów. Potem zostaną im dwa spotkania rozpaczliwej walki o utrzymanie (z BBT i na koniec Raków), a już teraz mają 3 punkty straty do bezpiecznego miejsca. |
Widze, ze w nastepnej kolejce Legia - Widzew.
Nie ogladalem Ekstraklasy od spadku ale ten mecz chyba sobie obejrze. |
Arka raczej na pewno poleci i bardzo dobrze, niech świniaki trafią do pierwszoligowej rzeźni.
Legia nie spadnie, tego jestem pewny. Natomiast generalnie to piszę o tym ostatnim, trzecim spadkowiczu. Ja tam bym wcale derbów nie żałował, gdyby sąsiadka poleciała na ryj. Ale spadek Widzewa czy Pogoni byłby równie zabawny, zwłaszcza mając na uwadze otoczkę wokół tych klubów. W Widzewie to właściciel się nie wycofa ale w Pogoni chyba mogłoby być różnie, bo ten chłop to wygląda na mocno niestabilnego emocjonalnie. |
Cytat:
Powtórka z 1997 mile widziana. ;) |
Cytat:
Jako ze napisałeś ze nie oglądasz esa to moge od siebie napisac: absolute cinema. Co tydzień będą mecze wywołujące emocje. Poziom poszedl bardzo wysoko w górę. Szczególnie intensywność i indywidualny poziom zawodników. A kto poleci? Bruk bet - 99% Arka - 95% Trzeci sie wylosuje. Wszyscy (włacznie) od Radomiaka w dół są zagrożeni i tak będzie do 32 kolejki. Wszystko wskazuje na to ze przed ostatnią kolejka nawet 5-6 druzyn nie będzie jeszcze pewnych utrzymania. Zadecyduja mecze 34 kolejki - Cracovia- Korona, Widzew - Piast, Legia - Motor |
Cytat:
Otoz strace kolejny rok czekajac na derby. Liczba debrowych pojedynkow oraz emocji, ktore bede mogl doswiadczyc w zyciu spadnie conajmniej o 2. Z mojej perspektywy i dla mojej rozrywki te dwa ancymony musza sie utrzymac. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:39. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl