Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kibice Wisły o ekstraklasie ogółem z nami czy bez (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10967)

Karherop 08.04.2026 07:52

Mala dygresja,. drużyny z ktorymi musiała rywalizować Wisla podczas swojego pobytu w 1 lidze i ich aktualne miejsca q esa:

5. Plock
7. Gieksa
8.Motor
9. Lechia (powinna byc 2-3 z samego dorobku punktowego)
16.Arka
18. Termalika

Jesli by sie np. uratowala Arka, to w przyszłym sezonie w esa 7 z 17 to będą te same ekipy ktore dopiero co odwiedzalismy na boiskach 1 ligowych. Sporo, nie powiem.

Jaroo1 08.04.2026 09:54

Liga jest wyrównana więc wszystkie te zespoły moglyby byc na miejscach 1-7 albo 11-18 xd

Dla mnie kluczy jest fakt budowania drużyny. Jeśli na wejściu są luki o drastyczne błędy, tak jak u nas z obsada bramki, ataku, krótka ławka, przepłacaniem graczy, to na dłuższą metę w tak wyrównanej lidze to będą błędy niewybaczalne.

Ekstraklasa się sprofesjonalizowala i to co przechodziło kiedyś, nie przejdzie teraz. Trzeba solidnych fundamentów żeby móc mieć pewność utrzymania w lidze.

Karherop 08.04.2026 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1661285)
Liga jest wyrównana więc wszystkie te zespoły moglyby byc na miejscach 1-7 albo 11-18 xd.

W gruncie rzeczy niewiele juz brakuje aby ta tabela na koniec tak wygladala i mniej wiecej pokazywala co sie dzialo przez caly sezon.

Mimo niewielkich różnic w punktach nie ma sie wrażenia że ten czy tamten zespół powinien być dużo wyżej lub dużo niżej.

Wyjątki: Plock, Zagłębie L za wysoko, Legia za nisko

Reszta+/- 2 miejsca w ta czy w tamta

sandomingo 08.04.2026 11:06

W ogóle nie śledzę ekstraklasy ale też Widzewik może spaść faktycznie? Aż tak słabo grają przy ogromnych pieniążkach zainwestowanych przez nowego właściciela?

As 08.04.2026 11:59

Widzew ma taki problem, ze juz nic nie zalezy od nich. W sensie takim, ze nie tylko sami musza wygrywac ale tez liczyc, ze Legia lub Pogon beda gubic punkty lub ktora z druzyn z miejsc 10 - 13 kompletnie sie rozkraczy.

W tym momencie ani Widzew nie wygrywa (nie zanosi sie ze zacznie) ani konkurencja nie punktuje gorzej od nich.

Karherop 08.04.2026 12:03

Zamazać nazwe i budżet klubu to zaskoczeniem będzie jeśli sie utrzymają.

Aczkolwiek w sytuacji gdzie jeden wynik w ta czy druga strone będzie decydowal o tym kto spadnie to szanse na utrzymanie dalej maja.

Spadnie 2 z grona: Arka, Widzew, Pogoń, Radomiak

As 08.04.2026 12:26

Teraz Widzew ma TBB i jesli nie wygra to beda mieli juz mega goraco. Ale czego sie w sumie spodziewac kiedy tam uznali, ze Baena zasluguje na sciagniecie. Gosc, ktory oprocz szybkosci nie ma zadnych pilkarskich umiejetnosci.

Jesli pozostali, ktorych sciagneli tez byli tak "oceniani" jak Baena to nie dziwne, ze Widzew jest n kursie do pierwszej ligi.

WildDog 10.04.2026 08:56

Widzew nie spadnie. Nieciecza, świnia i somsiadka nasza zza Błon.

pepe72 10.04.2026 12:41

Radomiak dostał właśnie zakaz transferowy więc teoretycznie jest to główny kandydat do spadku (przez finanse).
Chociaż akurat jego to mogą ciągnąć za uszy.

Patryko 10.04.2026 12:52

Sezon dograją, najwyżej na następny nie dostaną licencji.

Kij z nimi, kolejny klub żerujący na publicznym garnuszku.

stary dziad 10.04.2026 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1661361)
Widzew nie spadnie. Nieciecza, świnia i somsiadka nasza zza Błon.

Scenariusz optymistyczny i jak najbardziej pożądany :D !

WildDog 10.04.2026 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1661376)
Scenariusz optymistyczny i jak najbardziej pożądany :D !

To nie pożądanie, to wizja przyszlosci;)


świnio-pasy grajo między sobą i żaden wynik nie zadowoli obu stron. Ewentualny remis udupi obie drużyny

As 10.04.2026 14:59

Absolutnie nie. Cztery lata czekam na derby. Cracovia musi sie utrzymac dla mojej osobistej rozrywki dwa. To samo Legia.

pepe72 10.04.2026 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1661371)
Sezon dograją, najwyżej na następny nie dostaną licencji.

Kij z nimi, kolejny klub żerujący na publicznym garnuszku.

Oto chodzi by takie kluby eliminować z polskiej piłki.
Z czym każdy, kto rozumie aferę ze Śląskiem powinien się zgodzić.

stary dziad 10.04.2026 15:08

Ja odpowiem tak- martwmy się swoimi finansami...

WildDog 10.04.2026 15:21

A propos finansów, super koleś miszalski juz coś obiecał na koszt referendum?

Karherop 10.04.2026 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661378)
Absolutnie nie. Cztery lata czekam na derby. Cracovia musi sie utrzymac dla mojej osobistej rozrywki dwa. To samo Legia.

Jakby nawet spadli to kiedys wrócą.

Osobiście mi to obojetne, a z tego co wiem to akurat ich nasz spadek baardzo cieszyl

Szewa 10.04.2026 19:30

Kibicowsko dobrze by było z jednymi i drugimi się zmierzyć po paru latach, ale spadek Legii, akurat w tym momencie gdy są zadłużeni, byłoby super rozrywkowo satysfakcjonujące. Wygrzebywaliby się z tej sytuacji latami, tak jak my, tylko w większej skali (bo i przychody u nich większe, i długi). Jak się utrzymają, to Papszun ich poukłada w miarę i za rok znowu się będą bić o puchary, jak nie o mistrza.
Cracovia czy spadnie czy nie, to będzie przeciętna, więc tu w sumie mam gdzieś.

pepe72 10.04.2026 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1661381)
A propos finansów, super koleś miszalski juz coś obiecał na koszt referendum?

Oświetlenie

wolfy 13.04.2026 12:46

Zmarł Jacek Magiera.
Panie świeć nad jego duszą.

Patryko 19.04.2026 13:09

Po dzisiejszej przegranej TBB w zasadzie wypisuje się z walki o utrzymanie.

WildDog 20.04.2026 20:36

Piast wyciągnął punkt u pustaków. Oby w nastepnej kolejce wygrali, jak również Pogoń zainkasowała 3 pkt. Wtedy nic innego, tylko na pełnej krzyczymy "Kvrva mac, Widzew grac"

sandomingo 28.04.2026 08:45

Patrzę na tabelę i wygląda na to, że spadek jednej z ekip: Widzew, Pogoń czy sąsiadka jest całkiem możliwy. Byłoby zabawnie w każdym razie.

As 28.04.2026 08:55

Najlepiej jakby spadly BBT, Arka i Korona (lub Pogon).

Byloby by ekstremalnie chujowo gdyby po naszym awansie spadla Cracovia i/lub Legia bo czlowiek 4 lata ogladal kopanine w 1 lidze czekajac na Derby i starcia z warszawskimi zeby sie teraz z nimi minac.

Patryko 28.04.2026 08:58

Na ten moment Arka wydaje się być murowanym kandydatem do spadku.

Ich najbliższe dwa mecze to Górnik Zabrze i Lech Poznań, czyli najprawdopodobniej 0 punktów. Potem zostaną im dwa spotkania rozpaczliwej walki o utrzymanie (z BBT i na koniec Raków), a już teraz mają 3 punkty straty do bezpiecznego miejsca.

As 28.04.2026 09:03

Widze, ze w nastepnej kolejce Legia - Widzew.

Nie ogladalem Ekstraklasy od spadku ale ten mecz chyba sobie obejrze.

sandomingo 28.04.2026 09:04

Arka raczej na pewno poleci i bardzo dobrze, niech świniaki trafią do pierwszoligowej rzeźni.
Legia nie spadnie, tego jestem pewny.

Natomiast generalnie to piszę o tym ostatnim, trzecim spadkowiczu. Ja tam bym wcale derbów nie żałował, gdyby sąsiadka poleciała na ryj. Ale spadek Widzewa czy Pogoni byłby równie zabawny, zwłaszcza mając na uwadze otoczkę wokół tych klubów. W Widzewie to właściciel się nie wycofa ale w Pogoni chyba mogłoby być różnie, bo ten chłop to wygląda na mocno niestabilnego emocjonalnie.

Adasss 28.04.2026 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1662490)
Widze, ze w nastepnej kolejce Legia - Widzew.

Nie ogladalem Ekstraklasy od spadku ale ten mecz chyba sobie obejrze.

Nie ty jeden tak masz :-D
Powtórka z 1997 mile widziana. ;)

Karherop 28.04.2026 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1662488)
Najlepiej jakby spadly BBT, Arka i Korona (lub Pogon).

Byloby by ekstremalnie chujowo gdyby po naszym awansie spadla Cracovia i/lub Legia bo czlowiek 4 lata ogladal kopanine w 1 lidze czekajac na Derby i starcia z warszawskimi zeby sie teraz z nimi minac.

Oni wroca do esa predzej czy później, wiec nic straconego.

Jako ze napisałeś ze nie oglądasz esa to moge od siebie napisac: absolute cinema.

Co tydzień będą mecze wywołujące emocje. Poziom poszedl bardzo wysoko w górę. Szczególnie intensywność i indywidualny poziom zawodników.

A kto poleci?
Bruk bet - 99%
Arka - 95%
Trzeci sie wylosuje.

Wszyscy (włacznie) od Radomiaka w dół są zagrożeni i tak będzie do 32 kolejki.

Wszystko wskazuje na to ze przed ostatnią kolejka nawet 5-6 druzyn nie będzie jeszcze pewnych utrzymania.

Zadecyduja mecze 34 kolejki - Cracovia- Korona, Widzew - Piast, Legia - Motor

As 28.04.2026 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1662494)
Oni wroca do esa predzej czy później, wiec nic straconego.

Czas prosze Pana, czas jest do stracenia. Nie ma na tym swiecie nic cenniejszego niz czas.

Otoz strace kolejny rok czekajac na derby. Liczba debrowych pojedynkow oraz emocji, ktore bede mogl doswiadczyc w zyciu spadnie conajmniej o 2.

Z mojej perspektywy i dla mojej rozrywki te dwa ancymony musza sie utrzymac.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl